Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Pildi írta:

Én nagyon sajnálom, hogy a Resistance nem áll közelebb stílusban a Rebelshez.

Én a Resistance -ben jelenleg 1 valamit sajnálok: nincs ott Filoni. Azért szerintem ő sokat hozzátett mind a TCW -hez és mind a Rebels -hez. A Resistance felett bábáskodik, de szerintem az a sorozat nem éppen azzá vált, mint aminek (lehet) eredetileg gondolták volna. Ellenállás a címe, erre fel meg a kiscsapatot követjük figyelemmel, azt se tudva, hogy mi van a Galaxisban. Igaz, csak az első 4 részt láttam, de valamennyi spoiler elért engemet az utóbbi hetekben innen-onnan. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Mint említettem, én a külföldi történéseket nem követem, szóval, köszönöm a kiigazítást. Viszont ebből is azt szűröm le, hogy felnőtt regények nem nagyon jöttek. De vajon miért? :hmm: Az Éjnővérekről például én szívesen olvasnék regényt, de az Inkvizítorokról is. 

Egyrészt, szívesen. :peace:

Másrészt: szerintem az történhetett, hogy az Új hajnal kiadása után - és miután elindították 2015 -ben a Kanant, amit azóta is sajnálok hogy 1 évre rá kaszálták :( - a figyelem a nagyképernyőre szegeződött minden szempontból. Jöttek az új játékok - BFI-II, Jedi: FO - kijött 4 nagyfilm, mostmár itt van egy élőszereplős sorozat is és még továbbiak is jönnek. Mivel a Rebels 2014 -ben friss volt, újdonságnak érződött, ezért meglovagolták, aztán az első évad után már csak azok az Angliában lévő SW: Rebels magazinok szolgáltattak finomságokkal a sorozaton kívül. Ha megfigyeled, ez a tendencia az új kánonnál tetten érhető:

- Rebels kezdetekor Új hajnal, majd az első évad vége után Kanan képregény + SW: Rebels magazin addig ment, míg be nem fejeződött a sorozat.

- BFI - megjelent egy regény Alkony század néven

- TFA - ehhez volt egy Journey to TFA szlogennel egy felvezetés, amely csak a nevében volt azt, mert egy-két karakteren/helyszínen kívül nagyon nem azon volt a hangsúlyt

- RO - Katalizátor rémlik?

- TLJ - Journey to TLJ. :)

- Solonál is voltak könyvek meg később képregények is

- A Resistance annyiból kakukktojás, hogy bár nem kapott semmilyen könyvet, mégis van neki (elvileg) egy magazinja, ahol ugyancsak önálló történeteket mesélnek el mint anno a Rebelsnél tették.

 

Node visszakanyarodva a Rebelshez: én így gondolom, ez lehet az oka annak, hogy később egy könyv se jelent meg róla. Pedig mint ahogy te is írtad, egy inqvizítorokról szóló könyv szerintem is döfi lenne, bár mostanra már ismerjük valamennyire a rendszerüket (Rebels, Jedi: FO, DV 2017 -es képregény) és az éjnővérek is olyan, hogy mivel sajnos nincsenek már - ajánlom figyelmedbe mégegyszer a Rebels alaposabb áttekintését, volt egy rész ugye, ahol Maul elvitte Dathomirra Ezrát - de igazából a Jedi: FO is foglalkozik ezzel valamennyit. Ja és a Sötét tanítvány is ott van.

De az is benne volt a pakliban, hogy hasonló lehetett a helyzet, mint most a Thrawn/Ezra kettősnél: Zahn szeretne írni róluk, de Filoni ebben gátolja - nem tudni miért, szerintem tervez még valamit, meglepődnék, hogyha ezt a szálat nem fogja folytatni valamilyen formában - és az is lehet, hogy régen a karakterekről se nagyon írhattak az írók, mert Filoniék akarták felfedezni a Ghost legénység múltját.

 

Bár én inkább az első opciót tartom valószínűbbnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

De az is benne volt a pakliban, hogy hasonló lehetett a helyzet, mint most a Thrawn/Ezra kettősnél: Zahn szeretne írni róluk, de Filoni ebben gátolja - nem tudni miért, szerintem tervez még valamit, meglepődnék, hogyha ezt a szálat nem fogja folytatni valamilyen formában - és az is lehet, hogy régen a karakterekről se nagyon írhattak az írók, mert Filoniék akarták felfedezni a Ghost legénység múltját.

No igen, Ezrában lenne szerintem bőven potenciál. Ha még Zahn írná, az még extrább lenne! De hát, ki tudja mit tervez Filoni. :D

Egyébként én Kanan előzménysztorijával is megismerkednék, abból az időszakból, amikor még működött a Rend. (Bár nem tudom, hogy az az elkaszált képregény nem erről mesél-e esetleg.) Sőt, egészen a gyerekkoráig visszamenőleg kíváncsi lennék a sztorijára.

 

18 órával ezelőtt, Iqvi írta:

 Nem mondtam, hogy a Rebelshez ne adnának ki semmit, csak nem tartom biztosnak hogy valamit még utólag kiadnának.

Áthoztam ide, hogy ne OFF-oljuk tele a Legends topikot. :D

Ahogy fentebb már leírtam, egy Kananról vagy Ezráról szóló regényt meleg szívvel fogadnék. Bár tulajdonképpen azok nem kifejezetten Rebels-regények lennének, ha nem a sorozat ideje alatt játszódnak. Pl. egy Kanan-előzményregényre, amely a PT kellős közepén játszódna, furcsa lenne ráaggatni a rebelses címkét, elvégre csak annyi köze lenne a Rebelshez, hogy a főszereplőt onnan ismerjük. 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Iqvi írta:

Én az Új hajnal folytatására, mert ott még nem áll össze a nagy csapat. Illetve egy könyvet Zeb Lasani múltjáról, és a faj kiirtásáról.

Örülnék ilyen történeteknek. Az a gond, hogy egy csomó mindenről lehetne írni újra, csak évi 5-6 könyv jelenik meg, amely eléggé leszűkíti a választékokat. :)

44 perccel korábban, caseyjones írta:

No igen, Ezrában lenne szerintem bőven potenciál. Ha még Zahn írná, az még extrább lenne! De hát, ki tudja mit tervez Filoni. :D

Egyébként én Kanan előzménysztorijával is megismerkednék, abból az időszakból, amikor még működött a Rend. (Bár nem tudom, hogy az az elkaszált képregény nem erről mesél-e esetleg.) Sőt, egészen a gyerekkoráig visszamenőleg kíváncsi lennék a sztorijára.

Kanan előzményét pont elmeséli a Kanan képregényszéria. 12 szám, 2 történet, az egyik elmeséli a 66 -os parancs alatt történeteket és következményét, a másikban meg a Rebels Ghost csapata egy küldetésen van egy olyan bolygóra, amely Kanannak ismerős, így egy újabb visszaemlékezés a klónháborúk utolsó heteire. Ajánlom elolvasásra. :peace:

 

Filoni meg... vagy élőszereplős formában mesélje el Ahsoka utolsó útját, vagy egy idő után térjen vissza animációs sorit készíteni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Kínos téma nagyon, de miután elolvastam az Új Hajnalt, ismét felmerült bennem...

 

Szóval, a sorozat végén megszületik Jacen Syndulla, mint az ember Kanan meg a tw'ilek Hera gyermeke. Kérdem én, hogy ez hogyan lehetséges?! Két külön faj... Ez nekem olyan, mintha egy rókának meg egy kutyának születne közös gyereke... 

 

Azért is furcsállom ezt a dolgot, mert eddig a jelenetig sosem találkoztam olyannal a Star Warsban, aki két ellentétes fajból származik. De még utána sem.

 

Egyébként meg Jacen milyen fajba sorolható? Ember-tw'ilek? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, caseyjones írta:

Szóval, a sorozat végén megszületik Jacen Syndulla, mint az ember Kanan meg a tw'ilek Hera gyermeke. Kérdem én, hogy ez hogyan lehetséges?! Két külön faj... Ez nekem olyan, mintha egy rókának meg egy kutyának születne közös gyereke... 

Humanoidok, szóval lehet, hogy passzol valamelyest a gén állományuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, caseyjones írta:

Kínos téma nagyon, de miután elolvastam az Új Hajnalt, ismét felmerült bennem...

 

Szóval, a sorozat végén megszületik Jacen Syndulla, mint az ember Kanan meg a tw'ilek Hera gyermeke. Kérdem én, hogy ez hogyan lehetséges?! Két külön faj... Ez nekem olyan, mintha egy rókának meg egy kutyának születne közös gyereke... 

 

Azért is furcsállom ezt a dolgot, mert eddig a jelenetig sosem találkoztam olyannal a Star Warsban, aki két ellentétes fajból származik. De még utána sem.

 

Egyébként meg Jacen milyen fajba sorolható? Ember-tw'ilek? :D 

A TCW-ben is van egy rész, ahol egy klónnak és egy twi'lek-nek születnek gyerekeik. Illetve ha jól emlékszem, a legends szerint Ventress és a többi dathomiri is félig ember félig zabrak volt.

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Kínos téma nagyon, de miután elolvastam az Új Hajnalt, ismét felmerült bennem...

 

Szóval, a sorozat végén megszületik Jacen Syndulla, mint az ember Kanan meg a tw'ilek Hera gyermeke. Kérdem én, hogy ez hogyan lehetséges?! Két külön faj... Ez nekem olyan, mintha egy rókának meg egy kutyának születne közös gyereke... 

 

Azért is furcsállom ezt a dolgot, mert eddig a jelenetig sosem találkoztam olyannal a Star Warsban, aki két ellentétes fajból származik. De még utána sem.

 

Egyébként meg Jacen milyen fajba sorolható? Ember-tw'ilek? :D 

Hozzáteszem, a filmekbe is vannak hibrid karakterek, illetve a legendák is szép számmal sorakoztat fel őket. :) 

7 órával ezelőtt, Whill írta:

A TCW-ben is van egy rész, ahol egy klónnak és egy twi'lek-nek születnek gyerekeik. Illetve ha jól emlékszem, a legends szerint Ventress és a többi dathomiri is félig ember félig zabrak volt.

Pablo Hildago megerősítette, hogy a két gyerek apja nem Cut, hanem egy sima ember. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Szóval, a sorozat végén megszületik Jacen Syndulla, mint az ember Kanan meg a tw'ilek Hera gyermeke. Kérdem én, hogy ez hogyan lehetséges?! Két külön faj... Ez nekem olyan, mintha egy rókának meg egy kutyának születne közös gyereke... 

Tudod ez a Star Wars ahol terjed a hang az űrben, a legtöbb bolygóknak csak egyféle klímája van és az űrhajók úgy mozognak, mintha légkörben repülnének. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 hours ago, Darth Cupsy said:

 

Tudod ez a Star Wars ahol terjed a hang az űrben, a legtöbb bolygóknak csak egyféle klímája van és az űrhajók úgy mozognak, mintha légkörben repülnének. :) 

Persze, de eddig én meg nem találkoztam ilyen hibrid teremtménnyel, mint Jacen, ezért volt fura. :D Pedig jó pár SW-mű van már a hátam mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 25. - 16:20, caseyjones írta:

Persze, de eddig én meg nem találkoztam ilyen hibrid teremtménnyel, mint Jacen, ezért volt fura. :D 

Pedig még a Star Warsban sem ő az első. Shaeeah és a testvére, Jek Lawquane a TCW-ből szintén ember-twi'lek hibridek, de Jabba egyik táncosa, Rystáll Sant is ember-theelin hibrid.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy épp tegnap merült fel a téma, milyen jó lenne egy folytatás sorozat a Rebelshez, Ahsoka és Sabine főszereplésével, erre ma pont egy ilyen pletykával találkozom. :D 

Állítólag a Resistance és a TCW befejezését követően még idén év vége felé lehet számítani egy új animációs sorozatra, ami lényegében a Rebels folytatása lesz. Persze ez egyelőre csak pletyka, de nagyon örülnék neki. Remélem, ebben a hónapban kapunk bejelentéseket a filmek/sorozatok jövőjét illetően, mert korábban mintha ezt ígérték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Bomarr írta:

Tudtommal arról nem volt szó, hogy januárban filmeket meg sorozatokat fognak bejelenteni. Csak a Project Luminous tisztázásáról volt szó.

A Project Luminous szinte 100%, hogy ebben a hónapban kiderül, miről is szól. Továbbá volt olyan pletyka - most nem tudom melyik oldal közölte, de állítólag szavahihetőek - hogy ebben a hónapban megfogjuk tudni a 2022 -es film rendezőjének - és talán írójának - nevét. Egyelőre ennyi, amit tudunk. Új sorozat bejelentésére szerintem tavasszal számolhatunk. Nem hinném, hogy a TCW előtt ilyet tennének. Ha majd a TCW véget ér, jöhet az új sorozat. :)

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Jó, hogy épp tegnap merült fel a téma, milyen jó lenne egy folytatás sorozat a Rebelshez, Ahsoka és Sabine főszereplésével, erre ma pont egy ilyen pletykával találkozom. :D 

Állítólag a Resistance és a TCW befejezését követően még idén év vége felé lehet számítani egy új animációs sorozatra, ami lényegében a Rebels folytatása lesz.

Filoni szerintem már a Rebels végétől jelez nekünk a saját maga által készített rajzaival, ahol Ahsoka, Sabine, továbbá Gandalf is látható. :D Mondjuk a TROS blue carpetjén azt mondta, hogy a TCW mellett most a Mandin dolgozik gőzerővel, máson nem. Nos, most felteszem a kérdést: mikor is hiszünk el Filoninak bármit is? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Továbbá volt olyan pletyka - most nem tudom melyik oldal közölte, de állítólag szavahihetőek - hogy ebben a hónapban megfogjuk tudni a 2022 -es film rendezőjének - és talán írójának - nevét. Egyelőre ennyi, amit tudunk.

Igen, nekem is ez rémlett. A sorozatokról akkor mégsem volt szó. :) Talán a Hollywood Reporter egyik cikkében olvastam, de már nem emlékszem pontosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez már ennyire biztos? :o Akkor Ezra és Thrawn története az ötödik évadban lesz lezárva? 

Nos, hogy mennyire biztos ez a sorozat, az egy nagyon jó kérdés. :D Jelenleg még mindig nem tudni, hogy lesz e ilyen sorozat, bár Filonit ismerve szerintem előveszi Ahsokát még továbbá a Rebels karakterei is az ő karakterei. Korábban volt egy pletyka, hogy a Disney+ -ra érkezik majd egy sequel idén őszre. Nos, a fentebbi emberke nem tudom, hogy melyik társulat tagja - Making of SW, Kessel Run, stb. - de azért megosztottam a twitterüzenetét. Mondjuk idővel amúgy is megtudjuk, hogy mikor is jön egy ilyen sorozat... mert abban majdnem biztos vagyok, hogy jönni fog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Noah újabb jelentése. Szerinte a Rebels Sequel novemberben érkezik.

 

Noah a Kessel Run Transmissions tagja(?), és Corey -val beszéltek még január elején erről a sorozatról. Állítólag 2 forrásuk is van - bár nem nevezték meg őket. Mindenesetre érdekes, ha tényleg jönni fog idén. Mondjuk egy adag sóval fogadom ezt a hírt, bár valamikor mindenképpen érkezni fog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb jelentés a "készülő" Rebels folytatásról. :)

 

+ Az animáció "tigher" ebb lesz, amely nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy teljesen új animációs stílust fog képviselni, vagy közelebb lesz a TCW -hez. :)

Elvileg hamarosan bejelentés lesz, várhatóan a TCW 7. évada után - hogy most a premier után vagy az évad után, az jó kérdés, valószínűleg májusban lesz leghamarabb bejelentve.

 

(A forrásuk azt is mondta, hogy a TCW Hasbro termékei valamikor a premier tájékán fognak jönni. Az egyik emberke, akit Yakfacenek neveznek, azt írta, hogy a Hasbro Q4 Earning Conference Call alatt pozitívan nyilatkoztak a Disney/Hasbro közti megállapodásról 2020 -ra, továbbá elmondta, hogy azon az "ismertetőn" bevallották, hogy a TCW visszatérésére sok dologgal készülnek. Szóval úgy tűnik, ez a forrásuk bejött. :hmm:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.