Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Engem még az érdekel hogy az a sápadtarcú alázatos lesz-e a nagyurához vagy alkalomadtán tényleg megfúrná valahogy. Az utóbbi lehetőség egész érdekes lenne és még ki is nézem belőle.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki hogy van vele, de amikor megtudtam hogy az Inkvizitor számol le a maradék jedikkel, megint egy gyerekkori elképzelésem omlott össze. Én mindíg is úgy gondoltam, hogy Vader számol le a maradék lovagokkal. Már elis képzeltem, hogy mindenkivel megvív a páncéljában. Nagyon szomorú vagyok, ráadásul a 2 szabályát is felrúgva érzem már megint. Kinek mi a véleménye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt gondolom, hogy ezzel a névvel inkább Jedi vadász lesz, vagy nevezzük úgy: Erő-érzékeny vadász. Mert lehet, hogy a Jedi vadászatot Vader vezeti, de az Uralkodó tudja, hogy vannak még kint Jedik, ezért a potenciális, erőérzékenynek született galaxislakókra is gondolnia kell. Ha a Jedik találják meg, talán kinevelnek utánpótlást, és azt a Császár aligha engedheti. Az Inkvizítor, nevéből fakadóan, szerintem elsősorban a Jedikre és az Erőérzékenyekre vadászik. Utóbbiakat pedig nem is feltétlenül kell megölnie... arról nem is beszélve, hogy talán ő maga is ilyen fajta, amiből számos konfliktus is adódhatna a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, ahogy Donát. Elsődleges feladata a Jedik és potenciális Jedik felkutatása, később talán, ahogy fogytak ezek a figurák, már küldhették a Birodalom ellenségei ellen is, de az már csak így az ep4 környékén (a Rebelsben). Hiába képzelt el akárki akármit, Vadernek, mint a Birodalom hadseregének másodparancsnokának, azért van jobb dolga is, mint a Galaxisban rejtőzködő Jediket kutatni. Ez azért egy főállású munka, e mellett másra nem juthat ideje, pedig lenne dolga. Szerintem ő olyan lesz a Rebelsben, mint Tyranus volt a TCW-ben. Lesznek olyan feladatok, amiket maga végez el, így "vendégszereplőnek" beugrik. Mondjuk, ha rálelnek egy Lázadó bázisra, vagy az Inkvizitor megleli a Jedi Tanács még életben lévő egyik tagját, de egy egykori padawanhoz már nem vonulna ki. Az Inkvizitor meg Asajj szerepét tölti majd be, annyi különbséggel, hogy szerintem Vadernek eszébe sem jutna Sith-nek nevelni, mint ahogy Tyranus megkísérelte ezt Ventress-szel.

A kettős szabály meg továbbra sincs felrúgva, csak két Sith van. Darth Vader és Darth Sidious.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem is fogja direktben keresni a Jediket csak mivel erő érzékeny megérezheti ha ilyen személy van a közelében. Nem hiszem, hogy 20 évvel az EPIII után még olyan sok Jedit le lehetne vadászni. Lehet, hogy csak a biztonság kedvéért van a színen, hogy ha kell akkor tudjon cselekedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igy belegondolva Palpatine-nak az Erő-érzékeny gyerekeket/csecsemőket is ki kell nyiratnia hisz ha Jedi találja meg őket akkor kiképezheti. Lehet hogy ez az Inkvizítor feladata.

 

Hiába képzelt el akárki akármit, Vadernek, mint a Birodalom hadseregének másodparancsnokának, azért van jobb dolga is, mint a Galaxisban rejtőzködő Jediket kutatni. Ez azért egy főállású munka, e mellett másra nem juthat ideje, pedig lenne dolga.

 

Az a baj hogy ez nem képzelet kérdése. Kenobi azt mondta az EP4-ben hogy Vader segített az Uralkodónak levadásznia a megmaradt Jediket. Szó sem volt Inkvizítorról. Én is eddig úgy voltam vele hogy csak Vader vadászta a Jediket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy ez nem képzelet kérdése. Kenobi azt mondta az EP4-ben hogy Vader segített az Uralkodónak levadásznia a megmaradt Jediket. Szó sem volt Inkvizítorról. Én is eddig úgy voltam vele hogy csak Vader vadászta a Jediket.

Utalhat az EP3-as történésekre is, amikor látta a holokamerán keresztül, hogy Vader lemészárolja a Templomban tartózkodó Jediket. Egyébként egyetértek veled, Vader szerintem is rendesen kivette a részét a 66-os parancs végrehajtásában a Birodalom megalakulása után is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az uralkodó életében, mint sith-nek nincs fontosabb gondolata annál hogy a Jediket elpusztítsa min egy szálig. Hiszen állandó életveszélyben forgott vörös örség ide vagy oda. Leginkább az EP VI-ban nyugodhatott meg amikor megtudta, hogy Yoda meghalt. Szerintem az Inkvizitornak korántsincsennek olyan képességei, amelyekre rábízhatta volna Yoda mint a leghatalmasabb jedi likvidálását, de még Vader képességei is kevésnek bizonyultak volna. Én sajnálom hogy Vader-t ennyire hanyagolják ebben a kérdésben bár még egy kockát sem láttam a sorozatból, remélem nem így lesz. Leginkább a Force Unleashed I. első Kashyyyk-i pályálya felelt meg én és úgylátszik Lucas elképzelésének a Jedi vadászat tekintetében. Kíváncsi vagyok hogy ezt az Inkvizítor dolgot megkérdezték-e Lucas-tól, kétlem hogy beleeggyezett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy ez nem képzelet kérdése. Kenobi azt mondta az EP4-ben hogy Vader segített az Uralkodónak levadásznia a megmaradt Jediket.

Pedig ott van, amit te is írsz: segített a Birodalomnak. Obi-Wan nem úgy fogalmaz, hogy "aki kiirtotta a Jediket" vagy "aki a Birodalom nevében kiirtotta a Jediket". A segítség szó használata jelzi, hogy ebben voltak meg nem nevezett társai, akiket Ben együttesen Birodalomként jelöl. Persze nyilván többedrészt ezek a társak a rohamosztagosok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az uralkodó életében, mint sith-nek nincs fontosabb gondolata annál hogy a Jediket elpusztítsa min egy szálig. Hiszen állandó életveszélyben forgott vörös örség ide vagy oda.

Ez nem igaz. Az EU-ból és az EP IV.-ből kiderül, hogy Paplpatine-t egyáltalán nem érdekelték a Jedik. Tudta, hogy a rendjük elbukott, és megtörtek, nem foglalkozott velük. Ehelyett az új birodalmát igazgatta. Azt sem nézte jó szemmel, hogy Vader elvakultan hajkurássza a Jediket, és egyszer meg is büntette őt ezért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy jó nagy marhaság szerintem, tekintve, hogy az EpIII-ban Palpatine leszögezi Vadernek, hogy ha csak egy Jedi is életben marad, végeláthatatlan polgárháború várhat rájuk. Ezek után nekem egyetlen EU se akarja bemagyarázni, hogy nem érdekelte a Jedik végleges kiirtása...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egen, az ep3 tekintetében nehéz elhinni, hogy Palpatine csak úgy nyugodtan hátradőlt, mondván: hát majdnem kiirtottuk, elég az. És az ep4-5-6 után meg ama szavai igazolódnak is: három Jedi is maradt, volt is polgárháború. Amit ugye a Jedik nélkül valószínűleg sosem nyernek meg, vagyis tényleg végeláthatatlan lenne.

 

De, ha már szóba került, nekem tetszene, ha valami mód a Lázadók Szövetségének megalapításába belekevernék a Jediket (Ahsokát :clap2: ) a Rebels folyamán, természetesen úgy, hogy a közbenjárók Vader vagy Inkvizitor általi halált halnak még a sorozat folyamán. Így még erőteljesebb lenne Sidious félelme az ep3-ban, ráadásul azzal sem lenne gond, hogy a klón háborúkat túlélt Jedik a hátsójukat vakarászták. Így lehetne két legyet is lőni egyszerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ha már szóba került, nekem tetszene, ha valami mód a Lázadók Szövetségének megalapításába belekevernék a Jediket (Ahsokát :clap2: ) a Rebels folyamán, természetesen úgy, hogy a közbenjárók Vader vagy Inkvizitor általi halált halnak még a sorozat folyamán. Így még erőteljesebb lenne Sidious félelme az ep3-ban, ráadásul azzal sem lenne gond, hogy a klón háborúkat túlélt Jedik a hátsójukat vakarászták. Így lehetne két legyet is lőni egyszerre.

Na ez számomra is rendkívül imponáló volna. ;)

 

Abban is egyetértek az előttem szólókkal, hogy Sidious-nak nagyon fontos kellet legyen a jedik kiirtása. Eleve egy sith vagy egy jedi egyik legfőbb feladata a másik fél totális kiiktatása. Nincs az a nemes cél vagy korlátlan hatalom, ami elhomályosíthatná ezt az ősi ellentétet.

Emellett persze racionális okai is vannak a dolognak, amit Sidious el is mond az Ep.3-ban. A Saga pedig több ízben is igazolta a hozzáállását. Először a "sokezer" éves Köztársaságot látjuk megbukni a háttérben bujkálásból előlépő sithek miatt, majd pedig a Birodalom felszámolásában is jelentős szerepet vállal a pár életben maradt jedi. Ennyire veszélyes tud lenni akár már néhány szervezett Erőhasználó is, nem lehet megengedni maguknak a kockázatot, hogy legyintsenek egymásra.

Az Ep.4-ben, ~20 évvel a Birodalom létrejötte után még szép, hogy nem reklámozza az uralkodó, hogy lehetnek még jedik. Ilyenkorra már bőven a Birodalom egyfajta gyengeségét sugallná az, hogy ennyi idő alatt képtelenek voltak leszámolni a túlélőkkel. Másrészt pedig a riválisaiknak (leginkább a Szövetség) se hívhatták fel a figyelmét arra, hogy bizony lehetnek még potenciális segítségként használható Erőhasználók. Pár év elteltével a legindokoltabb már az volt, ha a jediket szóba se hozzák, csupán a háttérben tevékenykednek a teljes eltüntetésük érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep.4-ben, ~20 évvel a Birodalom létrejötte után még szép, hogy nem reklámozza az uralkodó, hogy lehetnek még jedik. Ilyenkorra már bőven a Birodalom egyfajta gyengeségét sugallná az, hogy ennyi idő alatt képtelenek voltak leszámolni a túlélőkkel. Másrészt pedig a riválisaiknak (leginkább a Szövetség) se hívhatták fel a figyelmét arra, hogy bizony lehetnek még potenciális segítségként használható Erőhasználók. Pár év elteltével a legindokoltabb már az volt, ha a jediket szóba se hozzák, csupán a háttérben tevékenykednek a teljes eltüntetésük érdekében.

Pontyosan, ráadásul szerintem ebben az időben a Jedik már afféle remény szimbólumok is voltak (nem is véletlenül az Egy új remény a címe az ep4-nek), hiszen bár az ep3-ban árulók lettek, mostanra már a hülye is rájöhetett, hogy utolsó tettük is csak a jót szolgálta.

Amúgy talán ez is egy kicsit érdekes az ep4-5-6-ban, hogy nincs különösebben jelentősége annak a Lázadók között, hogy Luke képében egy Jedi lovag van velük. Mintha teljesen természetes lenne a számukra. Oké, valószínűleg a dolog az ep4 és 5 közötti három évben bontakozott ki, akkor realizálódott az emberekben, hogy mégis van egy fénykardforgató a csapatban. De a Rebels ezt a "természetességet" akár úgy is meglovagolhatná, ahogy lentebb írtam, hogy más Jedik is kiveszik a részük a Lázadásból. Sőt, ezen az úton például Ben is vendégszerepelhetne, mondjuk megpróbálják "beszervezni", ahogy végül is Leiát is odaküldte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek azzal, hogy badarság olyat feltételezni Sidious-ról, hogy legyintene a túlélő Jedikre. Egyáltalán nem olyannak ismertük meg a filmekben. Hiszen az EP5-ben a képzetlen és tanár nélkül maradt Luke is aggasztotta! Nem, Sidious nem az a fajta aki elsiklik bármi felett, amit potenciális veszélynek, vagy eszköznek tekint. Ami felett elsiklik azok az apró, az ő szemében alantas létformák (a gunganek és az ewokok példának okáért), akikről el sem tudja képzelni, hogy bármiféle nehézséget gördíthetnek az útjába. Az pedig, ahogy Jar Jar-t manipulálta az Ep2-ben azt is bizonyította, hogy még az ilyen melléfogásokból is képest tanulni. És akkor az EU-nak van képe ilyen lököttséggel traktálni az olvasókat, hogy ez az ember ne akarná az utolsó szálig levadásztatni a Jediket? Na neeeeeee...

 

 

Viszont ugyanilyen badarságnak tartom azt feltétezni, hogy Vader teljesen egyedül intézte volna a vadászatot. Egész egyszerűen irreális, sőt nevetséges elvárni, hogy egyetlen ember (aki nem mellesleg a Birodalom második legfontosabb személye), keresztül-kasul rohangásszon a Galaxisban, mert hol az egyik kéme akadt egy gyanúsan hibbant remetére, hol a másik, arról nem beszélve, hogy mennyi időt pazarolna, ha ezek közül ha csak minden tizedik tévesriasztás volt. Ugyanez áll a lázadó, de nem Erő-használó elemek kiiktatására: mégis milyen logika alapján kéne neki kiszállni minden csipp-csupp tüntetésekhez? Ha valami nagy kavarodás van pl egy egész rendszer fellázad, persze nyilvánvaló hogy a Császár végrehajtójának kell rendet csinálnia. De hogy féltucat tinédszer katonaszökevényt Ő kergessen végig a fél Galaxison? Már a feltevés is röhejes. Nyilvánvaló, hogy ezt olyan speciálisan képzett ügynökök intézték, mint az Inkvizítor is lesz.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontyosan, ráadásul szerintem ebben az időben a Jedik már afféle remény szimbólumok is voltak (nem is véletlenül az Egy új remény a címe az ep4-nek), hiszen bár az ep3-ban árulók lettek, mostanra már a hülye is rájöhetett, hogy utolsó tettük is csak a jót szolgálta.

Remélem kifejtik majd ezt bővebben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ezzel az EU-ban nem találkoztam, hogy Sidious visszafogná Vadert a Jedik kiirtása ügyében, én is furcsállva olvastam. :) Természetesen egyértelmű, hogy amíg él egyetlen Jedi is, az veszélyt jelent Palpatine birodalmára. Ezért tetszik Frenkie azon elgondolása is, hogy akár az Erőre fogékony csecsemőket, gyermeket stb. is eltüntetik az útból, és az Inkvizitorok rájuk is vadásznak. Csak hát nem hiszem, hogy akármelyik mesecsatorna ilyet a műsorára tűzne (még említés és utalás szintjén sem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Yoda-t, illetve Kenobi-t nem akarják kivonni a forgalomból? Hiába nem tűntek föl sokáig a színen, azért potenciális veszélyforrásként tartanám számon mindkettőt Sidious helyében... Ha jól emlékszem az EU-ban volt valami "magyarázat", hogy azért nem tűnt fel Yoda az Uralkodónak, mert a Barlang sötét energiái leárnyékolták a tartózkodási helyét (vagy valami ilyesmi).

Gondolom miután az Ep. III-as összecsapásuk lecsengett, azért átkutatták az egész környéket. Amennyiben nem találták meg Yoda holttestét (és ugye tudjuk, hogy így volt), akkor jogosan merülhetett fel az a kérdés, hogy az öreg jedi még életben van. Ugyan kiéget, elvesztette a reményt, de azért amíg életben van ő jelenti a legnagyobb kockázatot (abból a szempontból, hogy Sidious mellett/előtt ő a leghatalmasabb erőhasználó a galaxisban)!!

 

Obi-Wan később gondot is okoz nekik. Abban biztosak lehettek, hogy ő életben van. Vader-ben volt egyfajta averzió a második párbajuk előtt, de érzéseim szerint ez nem a kettejük ereje közötti balansz bármely irányú eltolódásának, hanem csak magának a ténynek - hogy volt mesterével kell megküzdeni, aki morfológiai szempontból ezzé a kiborggá tette - tudható be.

Sherlock Holmes valószínűleg kilogikázta volna, hogy a Tatooine-on van (az utolsó bolygó, ahova Anakin/Vader szívesen menne)... de, ha erre nem is sikerült rájönniük a sötét nagyuraknak, azért gondolom nem mondtak le Kenobi kereséséről, majd likvidálásáról és ezért ő is képbe kerülhet. (Amíg nem biztosak benne, hogy meghalt, addig nem lehetnek teljesen nyugodtak... persze Palpatine is követhet el hibákat és az idő hosszú, kényelmes nyugalma után "halottnak nyilváníthatják".)

Ezt szívesen látnám a sorozatban, hogy ebben az irányban tesznek-e lépéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván keresték Obi-Wan-t és Yoda-t is, csak egyszerűen nem találták meg őket. Nem véletlenül oda vonultak remeteségbe ahova. ;)

Igen, a Dagobah esetében nagyon erős "sötét oldali" Erőkről ír az EU. Ez annyiban hiteles lehet, hogy Luke-nak is erős látomásai támadnak itt. Az pedig logikus, hogyha egy adott helyen koncentrálódik az Erő, akkor ezt a gócpontot megérzi egy Erőhasználó, de az ehhez képest elhanyagolhatóan kicsi ott élő Erőhasználó lényt már nem.

A Tatooine egy olyan hely, ahová Vader az utolsók közt menne, de nem hinném, hogy emiatt fordított logikával azt kellett volna feltételezniük, hogy biztos odament bármelyik túlélő jedi. Ráadásul a sith-ek bizonyosan azt gondolták, hogy a jedik részt vesznek majd a lázadásban vagy legalábbis valami aktív szerepet vállalnak. Ezzel pedig egy olyan bűntől bűzlő golyón, mint a Tatooine úgyis felhívták volna magukra a figyelmet, ami eljutott volna a Birodalomhoz is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodát és Bent nyilván keresték, de a Galaxis baromi nagy ám, ők meg csak két élőlény a billió és billió élőlény között. Az EU magyarázata olyasmire nyújt megoldást, ami voltaképpen sosem volt kérdés. Az EU hibája, hogy az Erőhasználókat isteni félistennek hiszi a többség, holott például Lucasnak sosem volt ilyen jellegű szándéka. Az Erőt nevezte végtelen hatalmúnak, nem a felhasználóit. Jó példa erre, hogy Vader képtelen pontosan lokalizálni Ben helyét, pedig az szinte szó szerint pár lépésre kuksol tőle a Falconon. Ha lehetséges lenne az Erővel csak úgy fényévekről belőni valakit, akkor Vadernek nem bizonytalankodnia kellett volna a Halálcsillagon, hanem felsétálni a Falconra, kivonni a fénykardot, majd beleszúrni pontosan ott a padlóba, ahol Ben feje van.

Ergo: azért nem találták őket, mert halvány lila pótminiszteri segédfogalmuk sem volt arról, hogy hol vannak. Ennél fogva még egy bolygó átkutatása is parádés húzás lett volna, nemhogy egy komplett Galaxisé. Ennyi a magyarázat. Amíg egy Jedi meghúzza magát, addig a világ végéig is eléldegélhet a Sith-ek tudta nélkül, ahogy a Sith-ek is tök jól elvoltak egy szobában a Jedi Tanács uraival (mellesleg, Sidious azt sem érezte meg az ep3-ban, hogy Yoda túlélte a 66-os parancsot és éppen befelé settenkedik a Szenátusba).

De amint Obi-Wan kirántotta a kardját, máris ott csörömpölt egy osztag rohamosztagos a bárban, és rájuk is kattant az az ormányos mianyavaja. Szóval ilyen téren Bent és Yodát nem kell molesztálni. Ők elrejtőztek azzal a céllal, hogy majd kitanítják az ifjú Skywalkereket. Biztos pontot nyújtanak egy bizonytalan Galaxisban. A többi Jedi túlélő meg élje világát, őket használják inkább a Rebelsben. Yodát egyáltalán nem szeretném látni, Bent is legfeljebb cameo szerepben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ezzel az EU-ban nem találkoztam, hogy Sidious visszafogná Vadert a Jedik kiirtása ügyében, én is furcsállva olvastam. :)

Én sem emlékszem ilyenre az EU-ból. Kicsit gázosnak érzem ezt a fajta félreinformálást... azt sem, hogy Palpatine-t nem érdekelték a Jedik az ep3 után :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hát nem hiszem, hogy akármelyik mesecsatorna ilyet a műsorára tűzne (még említés és utalás szintjén sem).

 

Cartoon is mesecsatorna mégis adták a TCW-t pedig a végére az is bedurvult. Sőt Maul ugye ölt gyerekeket ha off-screen is, de megemlítették és adásba került, szóval szerintem ilyen téren nem lesz változás.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.