Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Bizony lehettek volna eredetibbek is a kreálók. Reméljük nem vitték túlzásba a koppintgatást.

Ha ritkán veszik elő ennyire egyértelműen az ilyen húzásokat, akkor az kifejezetten üdítő lesz. Amolyan easter-egg-féle hangulatelemek. Abban viszont tökéletesen igazat adok, hogyha túlzásba esnek, akkor az nagyon gáz lesz. De miért esnének? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, max annyiban van hasonlóság, hogy itt is van egy (nem kettő) tüzér, egy (nem kettő) pilóta és egy (nem kettő) droid, akik egy olyan teherhajón ülnek, amit éppen TIE vadászok lőnek. Egek, bár ekkora lenne az ep1-6-ban és a TCW-ben feltűnő egymást idéző jelenetek közti hasonlóság. :) Az igaz, hogy Chopper aktív szerepet vállal, mint küldönc-karbantartó, hogy Hera és Kanan egymással vitáznak úgy, hogy nincsenek is azonos szobában, hogy ez egy a helyzethez képest vidám jelenet... Mi a frász itt a koppintás? Hogy TIE vadászok lőnek egy teherhajóra, amiben löveggel kell visszalőni? :roll: Mintha még soha nem idézett volna meg éppen futó SW anyag múltbéli SW anyagokat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy ugyanazok a mozgások mint az EPIV ugyanilyen jelenetében. A TIE ugyanúgy repül rá a Ghost -ra mint a MF -re. Ha nem rémlik nézd meg. A zene meg taktusról taktusra ugyanaz, ami az EPIV -ben volt. Nem feldolgozás, kicsit megvariálva az eredetit, nem. Ugyanaz hangjegyről hangjegyre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? Most komolyan, ekkora nagy kopizást jelent az, hogy két TIE egy jelenet erejéig megidézi az ep4-et, meg a zene ugyanaz? Mintha nem lett volna ilyenre már példa. Mintha Grievous nem ugyanúgy szállt volna be háromszor is a repülőjébe, mint az ep3-ban a monociklijébe, vagy mintha nem mindig ugyanúgy rontott volna motollát játszva a Jedikre. És mintha nem lenne egy komplett topikunk erre a témára kihegyezve. Ez a jelenet SEMMIVEL sem másabb, mint azok az utalások, megemlékezések, mint az a másik száz, ami eddig volt. Nem kopizás, emlékezés, milliónyi volt eddig, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy milliónyi lesz ezután is. Régen az ilyennek örültünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem....ez nem megemlékezés mint azokban a jelenetekben amiket írsz, (megjegyzem a Grievous -os utalást fullra nem értem, hogy abban mi a megemlékezés és mire :D ), hanem egy az egyben lemásolt dolgok. Ilyen azért nem volt korábban!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a jelenet, szerintem ez a nagy hasonlóság az EPIV-hez csak egy amolyan premieren alkalmazott kitekintés a nagy mérvadóra, csak hogy felfigyeljen a nagyérdemű. Egyébként is a "TIE Fighter Attack" az egyik fő kedvencem a teljes zeneműből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem....ez nem megemlékezés mint azokban a jelenetekben amiket írsz, (megjegyzem a Grievous -os utalást fullra nem értem, hogy abban mi a megemlékezés és mire :D ), hanem egy az egyben lemásolt dolgok. Ilyen azért nem volt korábban!

Arra gondoltam, ha ez neked egy negatív érzéseket kiváltó jelenet, mert ugyanaz a zene és két TIE tök ugyanúgy csap le (ezzel kimerítve minden párhuzamot), akkor a TCW első évadjában fújhatnál minden Grievous karelvesztésre, kardpörgetésre, menekülésre, mert azok egy az egyben másolatai az ep3 jeleneteinek. Az meg, hogy ilyen nem volt, erős túlzás, hiszen az ep3 zárójelenete majdnem egy az egyben ugyanaz (látványtól a zenéig), mint az ep4 naplementés jelenete. Az 57 másodperc nagy része meg totálisan más, ezt sem árt hozzátenni. ;) De mivel kicsit álmos vagyok, nehezen fejezem ki magam, na. :) Párhuzam, ez a jó szó ezekre, csak rá kellett keresnem a topicra, hogy eszembe jusson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous ismételgetésének semmi értelme nem volt azt leszámítva, hogy egyszerűbb volt kopizni, itt meg, mivel a komplett jelenetnek se az elejét, se a végét nem láttuk, csak belekukkantottunk 57 másodpercbe (az egy órából), szerintem elég botor dolog bármiféle meggyőződést firtatni. Majd akkor, ha már mind a 60 percet láttuk, nem 57 másodpercet, amit ráadásul valószínűleg pont azért választottak ki, mert benne van ez az erős ep4 áthallás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, Dzséjt írt valami olyasmit a TCW 5x20 nevű topicjába, hogy:

 

 

Luminara Unduli szerepelni fog a Rebels-ben. Ez hogy lehetséges? A 66-os parancs által minden jedi meghalt, kivéve Obi-want és Yodát, nem?

 

 

(Azért ide írtam, mert nem akartam teleOFFolni azt a topicot... :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, Dzséjt írt valami olyasmit a TCW 5x20 nevű topicjába, hogy:

 

 

Luminara Unduli szerepelni fog a Rebels-ben. Ez hogy lehetséges? A 66-os parancs által minden jedi meghalt, kivéve Obi-want és Yodát, nem?

 

 

(Azért ide írtam, mert nem akartam teleOFFolni azt a topicot... :))

 

Yoda kiszólását, hogy ha Ő elmegy, Luke lesz az utolsó jedi, inkább úgy kell érteni, hogy az utolsó, aki a jediség útját járja. A 66-os parancsot sok jedi túlélte, csak letértek az útról, mint Kanan is. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtsd el, hogy Obi-Wan küldött egy figyelmeztető üzenetet a még élő jediknek, hogy ne térjenek vissza Coruscantra a Jedi Templomba!

 

-----

 

Én nem kopizást érzékelek ebben a jelentben, hanem tisztelgést a A New Hope előtt!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, Dzséjt írt valami olyasmit a TCW 5x20 nevű topicjába, hogy:

 

 

Luminara Unduli szerepelni fog a Rebels-ben. Ez hogy lehetséges? A 66-os parancs által minden jedi meghalt, kivéve Obi-want és Yodát, nem?

 

 

(Azért ide írtam, mert nem akartam teleOFFolni azt a topicot... :))

 

Ajjaj, de nagyon ajjaj. Kicsit használd a nyaktól felfelé lévő részedet. Totálisan egyértelmü hogy nem csak Kenobi és Yoda maradt életben a Jedik közül a 66-os után.

 

A videó meg botrányosan szánalmas. Egy az egyben lemásolták(még a vágás is ugyanaz) az EP 4 azon jelenetét melyben Han Leia és Luke menekül a Halálcsillagról és pár Tie-vadász üldözőbe veszi őket. Még a hangok is ugyanazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett a jelenet. Ha nem kiragadott szösszenetként, hanem az egész részeként láttuk volna, akkor valszeg többeknek tetszett volna és üde utalásnak tartanánk. A zene meg; hát nem lennék meglepve, ha eddig még 1x sem hallottuk volna a valódi aláfestést az eddigi klipek és trailerek során..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous ismételgetésének semmi értelme nem volt azt leszámítva, hogy egyszerűbb volt kopizni, itt meg, mivel a komplett jelenetnek se az elejét, se a végét nem láttuk, csak belekukkantottunk 57 másodpercbe (az egy órából), szerintem elég botor dolog bármiféle meggyőződést firtatni. Majd akkor, ha már mind a 60 percet láttuk, nem 57 másodpercet, amit ráadásul valószínűleg pont azért választottak ki, mert benne van ez az erős ep4 áthallás.

De azok a párhuzamok nem olyan tolakodóak mint ez a jelenet, ahol gyakorlatilag lemásoltak egy EPIV -es jelenetet a TIE vadászokkal. No de várjuk meg a teljes szekvenciát. Egyébként jó a jelenet meg hangulatos, csak ne legyen az ilyen direkt átemelésekből túl sok.

 

A videó meg botrányosan szánalmas. Egy az egyben lemásolták(még a vágás is ugyanaz) az EP 4 azon jelenetét melyben Han Leia és Luke menekül a Halálcsillagról és pár Tie-vadász üldözőbe veszi őket. Még a hangok is ugyanazok.

Végre valaki észrevette. A botrányosan szánalmast leszámítva egyetértek. :)

 

A zene meg; hát nem lennék meglepve, ha eddig még 1x sem hallottuk volna a valódi aláfestést az eddigi klipek és trailerek során..

Na még ez is lehet, sőt ez lenne a legjobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sorozat az EPIV-re hajaz, mivel a perquel érának visszavonhatatlanul vége. Ahhoz pedig, hogy az EPIV-re a leginkább hasonlítson, hangokat, motívumokat, jeleneteket kell átemelni, máskülönben nem lehetne megragadni az OT érzést. A TCW-ben is voltak ilyenek és senki nem agitált ellene, sokkal inkább az a problémátok, hogy "igyekeztetek" elfelejteni az OT-t, amit most a Rebels agresszívan vissza fog csempészni. Ennél nyilván sokkal több motívum is lesz, ami az eredeti filmekre fog minket emlékeztetni. Bizonyára Kananban meg fog majd jelenni Solo, ahogy Zebben Csubakka és erre nyilván rá fognak erősíteni számos emlékezetes jelenettel. Biztosan lesz holosakkos jelenet Zebbel....akkor pedig majd azért fogtok óbégatni, hogy nagyon hajaz az EPIV hasonszőrű jelenetére. Biztos lesz olyan, hogy Kanan spontán lelövi az ellenfelét, ami pedig a Greedo - Han vircsaftra fog hajazni. AZ OT-t pont az ilyen jelenetek teszik azzá ami, tehát ha valami hasonlítani akar hozzá, akkor kényszerűen másolnia kell....egyéb esetben nehezen lehetne visszacsempészni az alaphangulatot. A TCW-nél sosem volt problémátok, most se legyen. (És még az EPVII-et be sem mutatták, pedig bizonyára az lesz csak az igazi OT feeling.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senkinek nincs szerintem semmi baja az OT hangulattal vagy azokkal az elemekkel, motívumokkal, melyek ezt támasztják alá. A lényeg annyi, hogy ne essenek át a ló túloldalára. Nyilván nagyon csalóka ez a kis videó, hisz kontextus nélkül pont kiragad egy erősen koppintott jelenetet. A 20 perces részbe tök jól bele lehet majd simítani és mindenkinek tetszeni fog, fenntartások nélkül. :)

 

Az viszont nonszensz, hogy ne lehetne OT érzést teremteni anélkül, hogy rendszeresen másolnának jeleneteket. Ha ennyire szegényes lenne a készítők eszköztára, akkor eleve kár nekiállni az egész sorozatnak. Az ilyen teljesen egyértelmű párhuzamok szórakoztató kis betétek, amikkel leróják a tiszteletüket a nagy előd előtt. Ezek nyilván segítenek, de ezek nélkül is működnie kell a hangulatnak, különben nem áll össze a kép.

 

Pl. egy Chopper-rel nincs semmi gond, azzal se, hogy állandó tagként csapódik az új hősökhöz. Az már problémásabb lenne, ha ugyanolyan "tuningolt" droid lenne, mint R2, főleg ugyanolyan cuccokkal. Ha viszont eltérő személyisége és eszköztára lesz, akkor az remekül sülhet el. Ennek ellenére mindenki tisztában lenne vele, hogy a csapatban R2 szerepét tölti be valamilyen szinten, de ez nem gond. Én amúgy nem tartok tőle, hogy hasonló hibába esnének, elvégre a TCW is szinte tökéletes volt ilyen téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajjaj, de nagyon ajjaj. Kicsit használd a nyaktól felfelé lévő részedet. Totálisan egyértelmü hogy nem csak Kenobi és Yoda maradt életben a Jedik közül a 66-os után.

 

 

Igazad van, nem csak Obi-wan meg Yoda élte túl. A Star Wars Wikia oldal szerint ők voltak az ismert túlélők:

 

Klossi Anno, Deran Nalual, Siadem Forte, Iwo Kulka, Bol Chatak, Roan Shryne, Olee Starstone, Tao, Dass Jennir, Kai Hudorra, Noirah Na, Kai Justiss, Ekria, Zonder, Drake Lo'gaan, Chase Piru, Seddwia, Jiro, Kennan Taanzer, Tholme, Beyghor Sahdett, Obi-Wan Kenobi, Yoda, Ahsoka Tano, An'ya Kuro, Maris Brood, Kento Marek, Mallie Marek, Aven Rolk, Celeste Morne, Koffi Arana, Tsui Choi, Roblio Darté, Jastus Farr, Ma'kis'shaalas, Shadday Potkin, Bultar Swan, Sia-Lan Wezz, Morvet Storm, Aqinos, Caryn, Ana Tathis, Minos Fel'Kona, Geith, Callista Ming, Plett, Bon, Nia, Darrus Jeht, Ylenic It'kla, Bardan Jusik, Drakka Judarrl, Quinlan Vos, Tallisibeth Enwandung-Esterhazy, Kina Ha, Darrin Arkanian, Corwin Shelvay, Antinnis Tremayne, Lexi Degarienne, Neth Enasteri, Ydra Kilwallen Sibwarra, Niebur Boton, Dama Montalvo, Halagad Ventor, Ashka Boda, Arden Lyn, Axton Tredway, Drun Cairnwick, Denia, Dorn Tavers, Joc Sah, Tyneir Renz, Ranik Solusar, Qu Rahn, Ameesa Darys, Vhiin Thorla, Vamilad, Arligan Zey, Valin Draco, Vima-Da-Boda, Empatojayos Brand, T'ra Saa, K'Kruhk, Ikrit, Ephaan Kenzon, Beldorion, Jerec, Danaan Kerr, Maw, Travgen, A'Sharad Hett, Gruu Dunrik, Rahm Kota, Kazdan Paratus, Galen Marek, Jax Pavan, Laranth Tarak, Fy-Tor-Ana, Garen Muln, Ilum, Ry-Gaul, Taj Junak, Nos'lyn, Qid Proko, Urootar, Echuu-Shen Jon, Falon Grey, Iri Camas, Valara Saar, Ood Bnar, Ferus Olin, Thracia Cho Leem, Codi Ty, Zao, Vergere

 

További még említ ismeretlen sorsúakat is:

 

5 jedi 4 padawan (kasshyk) 3 mester (ezek egyike Eeth Koth)

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alábbi lista már nem hivatalos, hiszen kikerültek a canon-ból. Jelenleg nem tudunk sok Jedi-ről, aki túlélte volna a tisztogatást, de biztos, hogy voltak még páran Obi-Wan üzenetének következtében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pofás volt a első hét perc.

 

Valójában nem az első 7 perc. Egyrészt, mert nem így kezdődik a film, másrészt, mert amikor Ezra elsuhan a város felé, ott van egy vágás, majd hirtelen váltás a TIE-okra. Ez inkább csak a film elejéből egy összetoldás.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi túlélőkkel kapcsolatban

 

 

Szerintem Luminara egyáltalán nincs életben. Az egésznek nagyon csapda szaga van. Gondoljatok bele, szerintetek majd pont bemondják a Holonet-en, hogy melyik rendszerben tartják fogva a Birodalom egyik legveszélyesebb ellenségét? Az egész arról szól, hogy az Inkvizítor és Kallus ügynök lázadókra pecáznak, és a legjobb csali egy állítólag fogoly Jedi mester, aki valójában rég halott. 98% esély, hogy ráharpnak, és megpróbálják kiszabadítani, 0% esély hogy sikerrel járnak.

 

 

 

Nem értem....ez nem megemlékezés mint azokban a jelenetekben amiket írsz, (megjegyzem a Grievous -os utalást fullra nem értem, hogy abban mi a megemlékezés és mire :D ), hanem egy az egyben lemásolt dolgok. Ilyen azért nem volt korábban!

:nana:

Ez mekkora már. :D

 

tumblr_mideq1UpYm1rk24w8o6_r1_250.giftumblr_mideq1UpYm1rk24w8o5_r1_250.gif

tumblr_micn4gI9E01rk24w8o7_r1_250.giftumblr_micn4gI9E01rk24w8o8_r1_250.gif

tumblr_micn4gI9E01rk24w8o6_r2_250.giftumblr_micn4gI9E01rk24w8o5_r1_250.gif

tumblr_micn4gI9E01rk24w8o2_250.giftumblr_micn4gI9E01rk24w8o9_r1_250.gif

tumblr_micn4gI9E01rk24w8o3_r1_250.giftumblr_micn4gI9E01rk24w8o4_r1_250.gif

 

ahsokaoutvaderin2_by_darthvalkyrus-d6wdgwb.gif

 

:cool:

 

Érdekes, ezek kimondottan tetszettek neked, pedig ezek tényleg egy-az-egyben lettek lemásolva, nem szimplán csak hasonlít a két jelenet. ;)

 

A TCW tömve volt ilyesfajta "koppintott" jelenetekkel: Malevolence ionágyújának elsütése pontosan ugyanolyan, mint a Halálcsillag támadása Alderaan ellen, Dooku fénykard-ollóba fogja Savage fejét, Anakin ugyanazzal a mozdulattal csavarja ki Sötét Ahsoka kezéből a fénykardot, mint amivel Vader-ként Luke kezéből a Bespin-en, Sidious villámokat szór Yodára, aki addig tartja őket vissza, míg a felgyűlt energia szét nem löki őket, és egyikük lezuhan az emelvényről ahol álltak stb stb stb. TVtropes-on egy egész oldal listázza ezeket (nagy részt én gyűjtöttem őket össze)! Ha a Rebels ezzel az egy jelenettel átesett a ló túloldalára, akkor a TCW nyergestül forgott a lovon :P

 

Ahogy pb mondta, csak azért tűnik túl élesnek, mert ki lett ragadva az epizód kontextusából.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a jelenet SEMMIVEL sem másabb, mint azok az utalások, megemlékezések, mint az a másik száz, ami eddig volt. Nem kopizás, emlékezés, milliónyi volt eddig, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy milliónyi lesz ezután is. Régen az ilyennek örültünk.

Ezzel meg is lettem győzve. :peace:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.