Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje:
Azért mérget ne vegyél rá :)

Nem baj, tudok várni is. Egyébként is ismerem a Dark Lord történetét, mert elolvastam angolul. De a magyar fordításra is nagyon kíváncsi vagyok.

  • 2 héttel később...
Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Mindjárt itt a Dark Lord: Rise of Darth Vader (Sötét Nagyúr), és a következő évre is szerződése van a Szukits Kiadónak legalább 2 új könyv kiadására (az egyik a korábbra beígért Outbound Flight.) Jó látni, hogy újra éledezik a magyar SW könyv kiadás.

 

A Dark Lord-ot mindenkinek tudom ajánlani, akinek tetszettt A Gonosz útvesztője.

Szerkesztve: - Modi
Hozzászólás ideje:
Mindjárt itt a Dark Lord: Rise of Darth Vader (Sötét Nagyúr), és a következő évre is szerződése van a Szukits Kiadónak legalább 2 új könyv kiadására (az egyik a korábbra beígért Outbound Flight.) Jó látni, hogy újra éledezik a magyar SW könyv kiadás.

 

A Dark Lord-ot mindenkinek tudom ajánlani, akinek tetszettt A Gonosz útvesztője.

Köszi a híreket, már aggódtam, hogy mégsem jelenik meg az Outbound Flight. Remélem, a névnapomra már kijön :)

A Dark Lordot is megveszem mindenképpen :)

És így tovább, ha kettő, akkor kettő lesz, ne legyünk telhetetlenek, igaz?

Hozzászólás ideje:
Nem olvastam már nagyon régóta SW EU könyvet. :)

Azt azért nehezen tudom elhinni, hogy ez a könyv nem érdekel, mert ennél közelebb sose lesz az EU a filmekhez, és az Ep3 esetében megismerni a közvetlen előzményeket nekem pl. kifejezetten jól esett.

Azt is megtudhatod belőle, hogy mi történt Cato Neimoidia-n :) .

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)
ennél közelebb sose lesz az EU a filmekhez

Szerintem a filmek könyvváltozatai közelebb vannak :)

Nem rossz könyv ez a Gonosz útvesztője, bár még csak az elején járok, és itt azért néhány dolog nekem zavarosnak, pár másik meg erőltetetnek tűnik. De teljes képet úgyis csak a könyv végén kapok, szóval addig nem szóltam semmi :)

Szerkesztve: - Dzséjt
Hozzászólás ideje:
Azt azért nehezen tudom elhinni, hogy ez a könyv nem érdekel, mert ennél közelebb sose lesz az EU a filmekhez, és az Ep3 esetében megismerni a közvetlen előzményeket nekem pl. kifejezetten jól esett.

Azt is megtudhatod belőle, hogy mi történt Cato Neimoidia-n :) .

Tényleg nem nagyon szoktam olvasni SW könyveket. Az X-szárnyú sorozatból van meg az első négy kötet, tetszett is, de sajnos akkor sem tudom annyira élvezni őket, mint a filmeket. Szerintem az SW alapvetően vizuális szórakoztatásra termett.

Hozzászólás ideje:
Szerintem a filmek könyvváltozatai közelebb vannak  :)

Azok nekem nem EU-kategóriák (bár most biztos rám szakad majd a plafon :? ), és egyetértek frenkie-vel, a Labyrinth sem igazán az.

 

Ody, azért próbát tehetnél ezekkel az új könyvekkel, hátha megváltozik a véleményed.

A régi trilógia után engem sem érdekeltek ezek a könyvek, viszont az új trilógia annyi kérdést vetett fel, és olyan izgalmas karaktereket adott, hogy nem tudtam megállni, ismerni akartam a filmek előtt/között játszó történeteket, amelyek jó kis adalékot adtak a karakterek jelleméhez, és számomra jobban megvilágítottak bizonyos dolgokat. És még két lényeges szempont: addig is gyakoroltam az angolt, és egész más volt ilyesmit olvasgatva utazni a metrón munkába menet a napi robot előtt, mint bóbiskolni - legalább jól kezdődik így a nap.

Hozzászólás ideje:

Hát nálam minden, ami nem film, szigoruan EU függetlenül attól mennyire van közel a filmhez. A 'Történetek Jabba palotájából' például nagyon közel van, hisz benne játszodik, s bár a kedvenc SW-regényem -hangulat és ötletek terén is köröket ver a film-könyvekre, amikből a Klónok támadása például egészen gyenge alkotás- azért nálam megmarad EU-nak.

 

Most egyébként a Thrawn-könyvekbe kezdtem bele... még nem tartok ott, hogy bővebben nyilatkozzak, de egyenlőre kellemes csalódás :)

Hozzászólás ideje:

Nálam a filmregények nem egészen EU-k. Inkább fontos kiegészítő művek hiszen ott nem keverednek ellentmondásba a karakterek a filmbéli szerepeikkel/cselekedeteikkel. No de innentől minden más csak SW mellékes adalék amit igyekszek elvonatkoztatni az SW világától, attól ami a filmen van. Megmarad érdekességnek, de korántsem kapcsolom össze a filmbéli eseményekkel. A film az szent és sérthetetlen, hogy finoman fogalmazzak :) Vizuális típus vagyok én is :?

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Az attól függ, hogy mit terjeszt ki. Sok dolog van ami éppen az ellenkezőjét mutatja annak ami a filmekben volt, vagy éppen fordítva. Ugyanez a helyzet a hasonló nagyságrendekkel bíró Alien szériával. De erről majd szerintem Dzséjt többet tud mondani :) Minden esetre ott se veszik egy kalap alá az EU regényeket a filmekkel :?

Szerkesztve: - Oldfighter
Hozzászólás ideje:

Én is úgy érzek ahogy a fiúk előttem. :? Szigorúan külön kezelem a filmeket és az EU-t, még akkor is, ha nagyfokú kapcsolódási pontok is látszanak. Köszi pildi az ajánlást, de ha el is olvasom, mint érdekesség fogok tekinteni rá, és nem tulajdonítok neki nagyobb fontosságot annál, mint amekkorát képvisel. :)

Hozzászólás ideje:
de ha el is olvasom, mint érdekesség fogok tekinteni rá, és nem tulajdonítok neki nagyobb fontosságot annál, mint amekkorát képvisel. :)

Nem kell neki fontosságot tulajdonítani, csak élvezni kell (már persze ha tetszik), mint általában bármely más könyvet. Én sem akarom keverni a két dolgot, mert nyilvánvalóan más típusú élmény olvasni, mint filmet nézni, de a kettő nem zárja ki egymást: azért mert a filmek adják az igazi SW feelinget, a könyvek is lehetnek jók (bár nem mindegyiknél egyenletes a színvonal :? ).

Ha csak a filmeket veszitek észre, akkor talán szegényebbek lesztek egy-egy kellemes élménnyel - csak ennyi :? .

Hozzászólás ideje:
Nálam a filmregények nem egészen EU-k. Inkább fontos kiegészítő művek hiszen ott nem keverednek ellentmondásba a karakterek a filmbéli szerepeikkel/cselekedeteikkel.

Ahhoz képest Shak Tit elég gyorsan megölte Grievous a könyvben, míg a filmben még a Kashyyykon is megvolt pici kis hologram formájában a Jedi Tanácsban :)

 

Ugyanez a helyzet a hasonló nagyságrendekkel bíró Alien szériával. De erről majd szerintem Dzséjt többet tud mondani

Szerintem rosszabb. Az Alienhez képest az SW teljes könyvarzenálja az egységesség mintapéldája. Alienben eleve három különböző "párhuzamis világ" van. 1. A filmek. 2. Az utolsó két részt nem figyelembe vevő könyvek. 3. A se a filmeket, se az Alien 3-at és 4-et nem figyelembe vevő könyveket nem figyelembe vevő könyvek. Illetve, már lassan van egy negyedik is, mely újra figyelembe veszi a filmeket (köztük az utolsó kettőt is, sőt, az AR-nek folytatása). Ja, és persze a filmkönyvek :? Az AVP könyveket meg már meg sem merem említeni...

Az SW EU legalább ugyan abban az univerzumban játszódik.

Hozzászólás ideje:
(bár nem mindegyiknél egyenletes a színvonal :? ).

Ha csak a filmeket veszitek észre, akkor talán szegényebbek lesztek egy-egy kellemes élménnyel - csak ennyi :) .

Mindkettő nagyon is igaz :?

Vannak pocsék EU-k, meg nagyon jók, melyek tényleg egy élménnyel érnek fel :P

Hozzászólás ideje:

Hehhh, én most barátkozom a Transformers-szel... van a G1, ami három évadot ért meg plusz a 2. és 3. közt egy filmet, a G2, ami kezdte elölről, a Beast Wars ami egy überkomolytalan prequele/sequele (nem tudom melyik, de valamelyik) a G1-nek, van a Robots in Disguise ami ugyanez csak anime kiszerelésben, meg még pár sorozat amikbe még bele sem néztem.... és ezek után van pofa egyeseken a filmet szídni, mert nem hű az előzményekhez :)

Hozzászólás ideje:
:) (bocs, de nem bírtam megállni, annyira tetszik ez a meglátás)

Ezzel azért vitatkoznék... ha a te logikád alapján vizsgáljuk, Dzséjt, akkor vannak olyan EU-könyvek, amelyek csak az EpIV-V-VI-ot veszik figyelembe (mivel akkor még nem voltak prequelek, mikor ezek keletkeztek), meg vannak olyanok, amelyek a prequeleket is figyelembe veszik. Így sajnos itt is két dimenzió van, mert van jónéhány eltérés (pl. Luke az anyját keresi az egyik műben, de hát értelemszerűen ott nem Padméról van szó).

Hozzászólás ideje:
Luke az anyját keresi az egyik műben, de hát értelemszerűen ott nem Padméról van szó.

Emlékeim szerint ez a Tatooine Ghost, mely már az ep1 után készült, tehát Padmét keresi. És soha egy EU sem említette az ep1 előtt Luke anyját konkrétan, így nyugodtan lehet Padmé is. Ezek amúgy is minimális eltérések, amik abból fakadnak, hogy valóban nem léteztek az előzmények. De nem komplett könyvek ütnek el 90%-ban a filmektől, miközben akkor már rég megvoltak a filmek. Gondolok itt az A3-ra és AR-re, melyet máig csak egyetlen könyv vesz figyelembe (illetve, egész pontosan én még nem olvastam olyan Aliens vagy Aliens vs Predator könyvet, melyben az Alien3 valaha is meg lett volna említve. Az egyetlen erre való utalást az AVP2 PC játékban fedeztem fel, ahol volt dogalien). És már az AR is 10 éves film, azóta pedig vagy 10 könyv készült, melyek közül csak egyetlen egy játszódik abban a dimenzióban.

Itt egy szép kép, mely mutatja az egyes párhuzamos dimenziók közötti átfedéseket (és ismétlem, itt nem olyan eltérésekről van szó, melyben egy-egy adat nem egyezik a még nem ismert történetekkel, hanem a már ismert történetek abszolút figyelmen kívül hagyásáról van szó): http://www.aliensonline.hu/kepek/konyvek/h...los_konyvek.gif

Hozzászólás ideje:

De van egy másik könyv is, nem a Tatooine ghost, hanem amiben egy elveszett hajó flotta után nyomoz Luke, és ott előkerülnek infók az anyjáról (aki ott egyértelműen NEM lehet Padmé, hisz akkor még nem voltak prequelek). Bár így jobban belegondolva tényleg nem tűnnek olyan vészesnek a különbségek, főleg előre felé haladtak a könyvek, és nem utalgattak az EpIV mögé.

Hozzászólás ideje:
Így sajnos itt is két dimenzió van, mert van jónéhány eltérés (pl. Luke az anyját keresi az egyik műben, de hát értelemszerűen ott nem Padméról van szó).

De mentségükre lehet mondani, hogy nem volt prequel, amit figyelembe vehettek volna :) Így megbocsátható.

Tényleg van egy trilógia, amiben kutat az anyja után, de már rég olvastam, és csak egyszer, mert nem volt egy túl tetszetős sztori, de ha jól rémlik, ez volt a yevetha trilógia, írót meg címet csak otthonról, a polcomról tudnék mondani. Persze nem talál konkrétumokat, semmit sem, csak kutat.

A Tatooine Ghost pedig már figyelembe veszi a prequeleket, és ott valóban Padméról van szó, meg is tudnak egy csomó mindent róla meg Anakinról.

Hozzászólás ideje:

Halvány fogalmam sincs róla, mivel nem olvastam (még nem jelent meg magyarul :) ). Lenti infókat is csak mások leírásából tudom. Viszont azt még hozzá tudom tenni, hogy Leia itt bocsát meg az apjának, tehát a sztori nem túl sokkal az ep6 után játszódik :)

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.