Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Azért érdekes, hogy mennyire nézőpont kérdése, hogy a legendákban, vagy a kánonban mi számít Star Wars idegennek, vagy rossz történeti elemnek. Én nemrég egy olyan ismerősömmel beszélgettem el, aki szépen meg tudta indokolni, hogy miért szereti jobban a legendákat, mint a kánont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Nem igazán tartom logikusnak azt, hogy az Erő, ami az életből és az élőlényekből származó energiamező, hogyan szüntethető meg egy másik élőlány által?"

 

Hát nem tudom, de ha a toydarikra nem hat az elmetrükk (ami az Erő egyik eleme/formája, egyben Lucas egyik úgymond "szabálya"), illetve nem lehet azzal befolyásolni, akkor valahol létezhetnek olyanoknak is, akikre az Erő semmilyen formája nem hathat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem igazán jó példa hisz az elmetrükk senkire nem hat akinek erős az akarata. Rengeteg élőlény van akinél nem működik. Ez csak egy erőképesség aminek óriási korlátai vannak, Ez teljesen más kategória, mint az hogy egy élőlény kitudja kapcsolni az Erőt ami nálam az egyik fő oka volt annak hogy a Zahn trilógiát abbahagytam, mert annyira SW idegennek éreztem (nem ez volt az egyetlen ok, mert egyébként se tetszett)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Erőképesség, amit az Erő segítségével lehet használni, aminek azért vannak korlátai, mert mások képesek blokkolni, más szavakkal megszüntetni annak hatásait.

Wattónak semmilyen erőfeszítésébe nem került, hogy mindezt véghez vigye, ám amikor mások elméjében turkáltak, és nem akartak kiadni valamit vagy megtenni, akkor vele ellentétben nekik igen komoly erőfeszítésükbe került, hogy ennek elejét vegyék.

 

Ráadásul ez az Erőblokkolás azért is létezhet, mert annak idején maga Lucas jóváhagyta.

Az már más kérdés, hogy ezzel kapcsolatban később meggondolta-e magát vagy sem, bár őt ismerve nem kizárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Egy Erőképesség, amit az Erő segítségével lehet használni, aminek azért vannak korlátai, mert mások képesek blokkolni, más szavakkal megszüntetni annak hatásait.

Wattónak semmilyen erőfeszítésébe nem került, hogy mindezt véghez vigye, ám amikor mások elméjében turkáltak, és nem akartak kiadni valamit vagy megtenni, akkor vele ellentétben nekik igen komoly erőfeszítésükbe került, hogy ennek elejét vegyék.

Akinek erős az akarata annak nem kerül az erőfeszitésébe az elmetrükk kivédése. Ugyanez volt Jabbánál. Meg se kottyant neki. Nem kellett hozzá semmit se csinálnia.

Lucas egyébként nem hagyta jóvá hogy mi jelenjen meg az EU könyvekben. Őt különösebben nem érdekelte az EU.

 

Zahn 1997-ben mondta:

"As far as I know, he has not read any of the novels. From what I've heard, Lucas is a visual man. He likes comic books for the visual aspect. Frankly, I don't think he has time to read, so I'm not offended."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Thrawn-trilógia nekem se a kedvencem, bár azért mindhárom kötet kellemes olvasmány volt. Ezek a klónozós dolgok soha nem tetszettek, bár a Disney pont ezeket vette át (EP9), úgyhogy mindegy is. Thrawn karakterét is komplexebbnek, logikusabbnak érzem az új canonban. 

 

Igazából a Legends-et - reflektálva a beszúrt videóra - soha nem tudtam egységként nézni. Már a Disney-vásárlás előtt is az EP6 és a II. polgárháború közötti történések a részemről nyugodtan mehettek volna a levesbe. A 2000-es évektől kezdődően azonban javarészt színvonalas és minőségi regények születtek, főleg a prequel érát illetően. Ez utóbbi területen pl. a canon még nem igazán rúghatott labdába. Egyébként is az a benyomásom, hogy az új canonra a grandiózus regények helyett - egy-kettőtől eltekintve - inkább a nem túl sok vizet zavaró mikrotörténetek a jellemzők, amelyek kiegészítenek egy-egy filmet, videojátékot, hova tovább élménypark promóciójaként funkcionálnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Akinek erős az akarata annak nem kerül az erőfeszitésébe az elmetrükk kivédése. Ugyanez volt Jabbánál. Meg se kottyant neki. Nem kellett hozzá semmit se csinálnia.

Lucas egyébként nem hagyta jóvá hogy mi jelenjen meg az EU könyvekben. Őt különösebben nem érdekelte az EU.

 

Zahn 1997-ben mondta:

"As far as I know, he has not read any of the novels. From what I've heard, Lucas is a visual man. He likes comic books for the visual aspect. Frankly, I don't think he has time to read, so I'm not offended."

Lehet, hogy a könyveket nem olvasta, de a történettel magával tisztában volt.

 

"I was to start three to five years after Jedi and I could use anybody who had not been killed off in the movies. That was basically all they said to start off with. Now once I had outlines, they had two or three other things they wouldn't let me do, and with each manuscript, of course, they sent back a list of things to double check or enhance. There was a mention to remind people who Wedge Antilles is. The changes of the things they wanted altered were, for the most part, extremely minor - two or three sentences here or there. They had problems with some of my alien words as well, they wanted them to be a bit more pronouncable, but that usually was a case of pulling out three or four letters and being done with it.
So they were easy to work with. They started out, I think, being a lot more nervous about me than they wound up. They were a little bit nervous about turning the STAR WARS over to someone who, to them, was unknown. I think by the time I finished the first book, I convinced them I knew what I was doing." (Ilene Rosenberg: Heir To The Last Interview With Timothy Zahn, 1993)

 

Kétlem, hogy az elküldött vázlatából kihagyta volna az "Erőblokkoló gyíkokat."

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Lucas egyébként nem hagyta jóvá hogy mi jelenjen meg az EU könyvekben. Őt különösebben nem érdekelte az EU.

 

 

Addig a pontig igaz, hogy Lucast tényleg nem érdekelte - nagyrészt - hogy mi jelnenik meg a könyvekben, képregényekben. Viszont többször is megvétózott dolgokat. Már rég foglalkoztam Lucas korábbi vétóival, beavatkozásaival, de tudok több példát is. A The New Jedi Order elején eredetileg Luke Skywalkert akarták megölni, de Lucas ezt nem hagyta jóvá, helyette Csubakka ment a levesbe. A későbbiekben Han Solo megölésére kaptak engedélyt a könyvesek. Luceno meg is ölte volna Hant a TNJO utolós könyvében, de aztán letett róla - félt a hardcore fanatikusok haragjától. A. C. Crispin szeretett volna írni egy Leia regényt az ő Han trilógiájának befejezése után még a 90-es években. Lucas nem engedte. A 90-es években még nem lehetett elmenni az előzmények korába, és nem lehetett írni Anakin Skywalker és Obi-van Kenobi regényeket, valamint klónháborús sztorikat. A könyvesek és képregényesek már nagyon szerettek volna, de nem lehetett. Darth Plagueis faji meghatározásánál Luceno és Lucas leültek beszélgetni. Luceno felvetette, hogy Plagueis legyen idegen. Lucasnak nagyon megtetszett az ötlet, és rögtön meghatározta, hogy Plagueis legyen muun. Annak idején, mikor elindult az előzmény-tilógia Lucas tudomására hozták, hogy a regényekben Hannak és Leiának született egy harmadik gyermeke Anakin néven. Lucasnak nem tetszett, hogy két Anakin is van. Megkérte a könyveseket, hogy Anakin Solo ne legyen fontos szereplő és ne kapjon főszerepet a további könyvekben. A könyves részleg munkatársai ezt úgy értelmezték, hogy Anakin Solo-t el kell tenni láb alól, ami megtörtént - a Star by Star című regényben. A gonosz útvesztője megírásoakor Luceno rengegszer konzultált Lucasszal, szerette volna, ha a műve a lehető legjobban illeszkedjen az alkotó elképzeléseihez. A könyvben, ami le van írva a klónprogrammal, Syfo Dias-zal kapcsolatban az aktuális lucasi konecpció leírása. A 66-os parancs esetében is a korai könyvek az épp aktuális lucasi koncepciót követték: George akkoriban azt mondta, hogy a 66-os parancs egy vészhelyzeti parancs, és a klónok nincsenek beprogramozva a végrehajtására. Az egyik új dolog, amit megtudtam: Lucas kiakadt, mikor a 70-es évek végén, 80-as évek elején behozták Jaxxont az űrnyulat, Nem tetszett neki a figura, szerinte nem illett SW-ba. Egy rövid időre szigorú kontrollt vezetett be. Az összes készülő Star Wars képregény képi és szöveges anyagát is bekérte ellenőrzésre. A kontroll annyira kemény volt, hogy az egyik SW képregény író ott is hagyta a sorozatot, mert nem tetszett neki, hogy Lucas ennyire beavatkozik a munkájába. Igaz, a szigor nem tartott túl sokáig. Szerintem Lucas is beleunt, és egy idő után már nem kérte be a Marvel SW képregények anyagait, a Dark Horse érából, pedig nem tudok ilyenről, hogy megtette volna.

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez az Erő-blokkolás nem azt jelentette, hogy még a Jedik se tudták használni? 

Kvázi azt jelentette, hogy semlegesítette az Erő-használatot egy bizonyos körben, vagy területen. A vongok koncepciója is erre épült. Olyan ellenfeleket behozni, melyek óriáis kihívást jelentenek a Jediknek. Igaz, a vongoknál még az elején az állították, hogy nem léteznek az Erőben, viszont ez a koncepció James Luceno javaslátára módosult. A vongok léteznek az Erőben, csak képesek blokkolni bizonyos területeken az Erőt. És ez a blokkoló hatás legyőzhető. Luke ezt meg is tanulta.

15 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A Thrawn-trilógia nekem se a kedvencem, bár azért mindhárom kötet kellemes olvasmány volt. Ezek a klónozós dolgok soha nem tetszettek, bár a Disney pont ezeket vette át (EP9), úgyhogy mindegy is. Thrawn karakterét is komplexebbnek, logikusabbnak érzem az új canonban. 

 

Igazából a Legends-et - reflektálva a beszúrt videóra - soha nem tudtam egységként nézni. Már a Disney-vásárlás előtt is az EP6 és a II. polgárháború közötti történések a részemről nyugodtan mehettek volna a levesbe. A 2000-es évektől kezdődően azonban javarészt színvonalas és minőségi regények születtek, főleg a prequel érát illetően. Ez utóbbi területen pl. a canon még nem igazán rúghatott labdába. Egyébként is az a benyomásom, hogy az új canonra a grandiózus regények helyett - egy-kettőtől eltekintve - inkább a nem túl sok vizet zavaró mikrotörténetek a jellemzők, amelyek kiegészítenek egy-egy filmet, videojátékot, hova tovább élménypark promóciójaként funkcionálnak. 

Igen, a kánonra valahogy rányomra a bélyegét, hogy a regényeknél nagyrészt mellékvágányok vannak és kevesebb a grandiózus sztori. Ezen melléksztorikat feldolgozó regények közül pedig vannak olyanok, melyek olyan gyengére is sikerülnek, mint a 90-es évek termése. A Köztársaság fénykora az első grandiózus projekt, mely olyan mint régebben utoljára a Fate of the Jedi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az új kánonban azért olyan gyenge regények még nem voltak, mint a 90-es években. Ott azért egy-kettőnél tényleg csak fogtam a fejem, na persze, ehhez a katasztrofális fordítás is hozzájárult. Ha a filmregényeket most nem vesszük, nálam a leggyengébb A végső dobás és a Királynő végveszélyben. Mondjuk utóbbi már nagyon billeg az elviselhetőség határán - de szerintem csak azért, mert számomra egy kedvenc tematikát, az EP1-es politikát trancsírozta szét - de azért mégse Barbara Hambly förmedvényeiről van szó.

 

Inkább azt veszem észre, hogy az új kánonban több regény is eléggé jellegtelen és érdektelen, amelyekből nem sok részletet tudok visszaidézni a későbbiekben. Azért ez a Legends-nél nem volt így, talán azért is, mert szabadabb kezet kaptak a készítők (amelynek a 90-es években meg is volt a böjtje, később azonban ennek inkább a jótékony oldala érvényesült). Látszik, hogy a Disney-érában a könyv jóval inkább alá van rendelve a filmeknek, sorozatoknak, sőt, képregényeknek is - ez alól kivétel a High Republic-éra, amely végülis a könyvekre épül. Egy-egy nagyobb léptékű könyv persze így is születik (Vérvonal), de inkább csak filmes kiegészítőként illetve egy-egy karakter élettörténetének egy epizódjaként funkcionálnak. Azt vettem észre, elég sok az életrajz jellegű történet, de azok is, csak egy-egy távolabbi történéssel foglalkoznak, amelyek szorosan nem kapcsolódnak a filmes eseményekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amúgy ezek a bibliografikus történetek, mint a Thrawn vagy a Phasma, Dooku illetve a Lázadás Hajnala, az egyik legjobb pontjai az új kánonnak, a Köztársaság Fénykora projekten kívül. Illetve Timothy Zahn új Thrawn trilógiáját is, ami az Ismeretlen Régiókban játszódik, még ide venném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Nem szeretem a régi EU-t. Eddig is herótom volt a sok kanonizálástól, ahogy próbálták magyarázni. Mintha szükség lenne rá. Régebben konszenzus volt, hogy sz*r az egész de most már ott tartunk, hogy mindent vegyünk át, mert fasza. Ennek szellemében tök felesleges volt ketté választani az EU-t.

 

Remélem ennyi elég magyarázatnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Bomarr írta:

Állítólag, akik szerették a régi EU-t, azok örülni fognak, mert jó pár elemet át fognak emelni a régi kánonból ebbe a sorozatba.

Ennek nagyon örülnék. Csatlakozok ahhoz a véleményhez, hogy a Baljós árnyak előtti Legendák vonal nagyon jó volt, talán a legjobb minden Legenda idővonal közül.

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem szeretem a régi EU-t. Eddig is herótom volt a sok kanonizálástól, ahogy próbálták magyarázni. Mintha szükség lenne rá. Régebben konszenzus volt, hogy sz*r az egész de most már ott tartunk, hogy mindent vegyünk át, mert fasza. Ennek szellemében tök felesleges volt ketté választani az EU-t.

 

Remélem ennyi elég magyarázatnak. 

De már 2014-ben mondták, hogy ihletforrásként tekintenek a Legendákra. Kinek a körében volt konszenzus, hogy sz*r az egész? Azon rajongói csoportban, akik vehemensen utálják és ellenzik a Legendák összes történeti elemét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem szeretem a régi EU-t. Eddig is herótom volt a sok kanonizálástól, ahogy próbálták magyarázni. Mintha szükség lenne rá. Régebben konszenzus volt, hogy sz*r az egész de most már ott tartunk, hogy mindent vegyünk át, mert fasza. Ennek szellemében tök felesleges volt ketté választani az EU-t.

 

Remélem ennyi elég magyarázatnak. 

Eddig, ha nem tévedek minden átvétel a régi EU-ból jól sült el. Nem emékszem, hogy bármit is negatívan fogadtak volna a rajongók. Csak azt veszik át ami jól működött. És azt se felejsük el, hogy Lucas is merített belőle. (pl. Coruscant, Aayla Secura). 
Szerintem van is olyan elem a kánonban ami tetszik neked és lehet nem tudsz róla hogy a régi EU-ból származik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, ati írta:

Eddig, ha nem tévedek minden átvétel a régi EU-ból jól sült el. Nem emékszem, hogy bármit is negatívan fogadtak volna a rajongók. Csak azt veszik át ami jól működött. És azt se felejsük el, hogy Lucas is merített belőle. (pl. Coruscant, Aayla Secura). 
Szerintem van is olyan elem a kánonban ami tetszik neked és lehet nem tudsz róla hogy a régi EU-ból származik. :)

Igen, volt olyan ami tetszett. :) De már kezdünk átesni a ló túloldalára. Találjunk már ki valami újat!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen, volt olyan ami tetszett. :) De már kezdünk átesni a ló túloldalára. Találjunk már ki valami újat!!!!!

A Star Wars-ban már annyi történet van, hogy újat kitalálni nagyon nehezen lehetne. Még olyan is lehet, hogy újat akarnának, aztán utólag derül ki, hogy volt már ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Régebben konszenzus volt, hogy sz*r az egész

Ilyen konszenzus soha az életben sehol sem volt se a Lucasfilm, se a Disney, se a rajongók körében. ;) 

Én sem értem, mire ez a hirtelen felháborodás, az újdonságok követelése (mintha legalábbis több lenne az EU-s elem a Disney érában, mint a sajátjuk) és az EU-s elemek lehúzása (amik közül még egy sem sült el rosszúl és többért te magad is rajongsz). Ezek csak elemek, amiket megújítva vagy éppen az alapjaitól újragondolva, újra kitalálva beintegrálnak a kánonba ezernyi újdonság közé (a feléről szerintem nem is tudnál, ha nem mondanák). Sőt mivel elég alaposan átdolgozzák az EU-s elemeket, így azok is újdonságnak számítanak. Nem értem, mi ezzel a baj. Tűkön ülve várod a pár nap múlva debütáló Obi-Wan Kenobit, amiben az antagonisták, azaz az inkvizítorok az EU-ból jöttek, hiszen az 1996-os Árnyakadémia című könyvben jelentek meg először. De alapvetően nem sok közük van az EU-ban látott inkvizítorokhoz. De közben ez egy eredeti sztoriba lesz integrálva, amiben van egy baromi jó új bolygó, új szereplők, új hajók, stb.

Vagy tudtommal várod az Ahsokát is, amiben az antagonista szintén EU-s karakter lesz, miközben a főhős és valószínűleg az összes többi szereplő olyan karakter, amiket nem az EU-hoz találtak ki. Sőt, ha Ezra és Sabine tényleg benne lesz, akkor két fontos szereplő egyenesen a Disney éra terméke. De talán rosszab Thrawn mint Snoke vagy Moff Gideon, csak azért, mert az egyik hajdanán szerepelt az EU-ban, míg a másik kettőt újonnan találták ki? Vagy itt a The Mandalorian, odáig meg visza vagy tőle, miközben az egész mandalorian kultúra színtiszta EU, hiszen a filmekben halvány utalás sincs ilyen nemzetre. Djarin és szektás komái ráadásul közelebb álnak az EU-s mandikhoz, mint azok, akiket a TCW-ben és a Rebelsben láttunk. De az, hogy Boba Fett kijutott a Sarlacc-ból, az sem a The Book of Boba Fett találmánya, mint ahogy azt sem Lucas találta ki, hogy Darth Maul túlélte az ep1-et (ráadásul a pókfajzat után jött formájához egy az egyben az EU-s megjelenését vették át). Mégsem hallottam tőled ezirányú kritikát a két karakterrel kapcsolatban, sőt legjobb tudomásom szerint úgy gondolod, hogy sokkal jobbak lettek mindketten, hála a későbbi szerepüknek. Pedig ezek a szerepek EU-s ötletre vannak alapozva (Palpatine feltámadását egy klón testben meg már csak zárójelbe említsük meg).

Ezer eredeti elem közé betesznek egy újragondolt EU-sat, szerintem nem nagy tragédia, amíg jól működnek. Így legalább azok is örülnek, akiket bosszantott, hogy eltörölték az EU-t. És amivel amúgy Lucas is élt, hiszen a Coruscant nevet nem ő találta ki, de Aayal Securát sem az ep2-ben láttuk először, az újragondolt EU-s elemekkel telezsúfolt TCW-ről nem is beszélve. Hát már a sorozatot nyitó mozifilm egyik fő helyszíne, a Teth is EU-s elem, először a Hutt játszma című könyvben szerepelt, a sztori alapját adó konfliktus, vagyis az, hogy létezik egy Hutt Űr, ahol a Hutt Klán uralkodik, szintén EU.

A Disney/Lucasfilm felfogásában semmi új sincs, ugyanazt az elvet követik, amit Lucas is a TCW-vel, meg néhány apróságban a PT-vel: átvette, ami tetszett neki, hozzáigazítva saját elgondolásaihoz. Csak Lucas tojt az EU-ra és mindenki csinálhatott, amit akart, míg a Disney úgy döntött, hogy a kisebb hibáktól eltekintve egy konzisztens, egymásra épülő univerzumot alkot, aminek nem volt jó alapja az inkonzisztens, egymásnak is ellentmondó EU. Ezért törölte el, ez volt a konszenzus, nem az, hogy sz*r volt az egész. És azt már a kezdet kezdetén leközölték, hogy fognak átvenni elemeket. Amire a Rebels nyitórésze máris remek példa volt, hiszen ebben jelentek meg az inkvizítorok, ahogy az is, hogy a Birodalom rabszolgának használja a wookiee-kat. De itt láthattuk először ISB ügynököt, és olyan Jedit, aki túlélte a 66-os parancsot, pedig nem Yodának vagy Obi-Wan Kenobinak hívták. És persze Kessel is itt debütált a kánonban, aminek nevét bár a filmekhez találták ki, megjelenését az EU-ban alkották meg. És pont ez a világ az egyik legjobb példa arra, hogy mennyire képes megújítani a Lucasfilm a kánon kedvéért az egyes EU elemeket, hiszen az EU-ban Kessel így nézett ki:

x0Byknk.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem szeretem a régi EU-t. Eddig is herótom volt a sok kanonizálástól, ahogy próbálták magyarázni. Mintha szükség lenne rá. Régebben konszenzus volt, hogy sz*r az egész de most már ott tartunk, hogy mindent vegyünk át, mert fasza. Ennek szellemében tök felesleges volt ketté választani az EU-t.

De nem volt ilyen konszenzus régen sem. 

 

Pont az volt a baj az EU-val, hogy nagyon fluktuált a minősége és nem volt, aki összefésülte volna a műveket. Aztán ha Lucas gondolt egyet, felülcsapta az egészet, akár jó volt előtte, akár rossz. Mert megtehette.

 

A régi EU színvonala egy széles skálán terjedt a Darth Vader kesztyűje féle ökörségektől elkezdve az Álombolygó meg Különbéke szintű ponyván át egészen mondjuk a Történetek Jabba Palotájáig, Zahn vagy Luceno könyveiig, Darth Plagueis trilógia, amik kifejezetten jól sikerültek. A széles skála miatt simán belefuthattál egy tök gagyi sztoriba, amit később egy magasabb minőségű mű felülírt (ez volt az eredeti kánon rendszer) és az egészből egy nagy katyvasz lett.

 

Ha a jobb elemeket átemelik, nekem azzal semmi gondom nem lesz, a lényeg, hogy működjön majd a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, lehet hogy belekevertem ebbe az elfogadottságát is a legendáknak. Mert az a nullához konvergál. A Legends jó dolgai pedig olyanok, hogy ha így haladunk akkor az egész egy nagy jó massza lesz. Jaxxon jó volt? Pedig már azt a vonalat  is húzzák át ide.... Szóval szerintem csak módjával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequelhez kötődő EU (=Legends) nagyon színvonalas volt, így ha onnan átemelnek minél több dolgot, én annak csak örülök. Ez már az az időszak, amikor a szerzők már igyekeztek egy konzisztens történetívet bejárni, figyelve egymás műveire.

 

A jól ismert "hírhedt" borzadályok, mint Jaxxon, Waru vagy Trioculus és Ken a legkorábbi SW művek termékei (bár őszintén szólva miután az EP9 is meglépte a Palpatine-unoka dolgot, nem érzem annyira jogosnak a felháborodást pl. a Legends-béli Palpatine leszármazottakkal kapcsolatban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jaxxon jó volt?

Jó kérdésed van. Annyira nem tudtam, hogy ki az, hogy rá kellett goolgiznom. Így, hogy megláttam, ez azért mellbe vágott. De mivel se a régi, se az új változatát nem ismerem, így nem tudok róla véleményt mondani. Így ránézésre ja, továbbra sem tetszik. Egy Marvel szuperhős képregényben jobb helye lenne. De Godzilla sem tetszett Coruscanton, szóval nem ő lesz az első karakter, akit nem tartos SW kompatibilisnek. Ám ki tudja, lehet, ha elolvasnám a képregéynt, akkor meg bejönne. Mondjuk viszonyítási alapom úgy sem lenne, hiszen a régi változatot nem ismerem.

Viszont alapvetően sz*r dolgot is lehet jól visszahozni. A kontextusból kiragadva Rotta vagy éppen Baby Yoda is meredeknek tűnik. Rotta még a kontextusban is kicsit necces tud lenni. Vagy éppen a pöttöm Gascon tábornok és asztrodroid kommandója sem éppen a legkomolyabban vehető elemek így önmagukban.

A lényeg, mint mindig, a megvalósításban van. Jaxxonról nem tudok nyilatkozni, mert eleddig azt sem tudtam, hogy ezt a nyulat így nevezik, se azt, hogy átkerült a kánonba. De péládul ott van Palpatine feltámadása egy klón testben, ami a Dark Empire-ben számomra az EU egyik mélypontja, és pont emiatt 2019. decemberéig nem is nagyon rajongtam az ötletért, hogy így tér vissza a kánonban is. Az ep9-ben viszont nagyon tetszik, mert sikerült ezt a pocsék EU-s ötletet úgy átalakítani, hogy kikerült belőle az az elem, ami miatt rüheltem a Dark Empire-féle megvalósítást. Vagy szintén remek példa Boba Fett, akinek nem szerettem az EU-ban a feltámadását. Még itt is sokszor hangoztattam, hogy bár nála reális és hihető esélyét láttam a visszatérésnek, nem rajongtam az ötletért. Főleg azért, mert az EU-ban a későbbi élete szerintem borzalmasan alakult. Ehhez képest az, amit a The Book of Boba Fett-ben elmeséltek, nagyon tetszik.

Én úgy vélem, hogy nem a mennyiség vagy a korábbi minőség, hanem a jelenkori megvalósítás minősége a kulcs. Ha sz*rul csinálják, akkor persze, kenyjék a hajukra. De ha jól, akkor azt vesznek át, amit akarnak. Felőlem Zorba is jöhet, vagy Sharu varázskulcsa, csak valósítsák meg jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Sok EU dolgot nem ismerek, de szerintem az eddigi átvételek mind jól lettek kezelve. Jaxxon pedig olyannyira lényegtelen szereplő a kánonban, hogy csak na. Konkrétan 3db gyerekképregényben szerepel. 

Plusz a TCW-ben. :P 

 

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Boba Fett, akinek nem szerettem az EU-ban a feltámadását.

Szerencsére nem kellett feltámadnia, hisz nem is halt meg. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem szeretem a régi EU-t. Eddig is herótom volt a sok kanonizálástól, ahogy próbálták magyarázni. Mintha szükség lenne rá. Régebben konszenzus volt, hogy sz*r az egész de most már ott tartunk, hogy mindent vegyünk át, mert fasza. Ennek szellemében tök felesleges volt ketté választani az EU-t.

Nekem mindig is a Történetek Jabba palotájából volt az egyik kedvenc SW könyvem és az már Legendák. És mellesleg egy olyan könyv, amelyből már át is vett pár elemet a Mandalori: hisz innen jött például a krayt-sárkány gyöngye aminek örülnek a buckalakók. Nem hinném, hogy ez például bármit is sértett volna a rész élvezeti értékén.

Attól meg fölösleges félni hogy az egész régi EU visszajön, hisz az ep.6 utáni régi EU túlnyomó része visszavonhatatlanul fel lett számolva az új kánonban.

A Legendákból az eddigi átemelések pedig kifejezetten jók voltak: nem gondolom hogy Thrawn karakteréből bármit lehúzna, hogy nem 2012 után lett kitalálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amúgy elég nehéz a régi EU-ról egységesen azt mondani, hogy rossz volt. Persze, nem volt jó az, hogy nem volt egységes. De mivel heterogén volt, embertelen mennyiségű jó történetet, ötletet, figurát tartalmazott (ahogy sok rosszat is, vagy SW-idegent -- és nem is csak az a lényeg, hogy valami jó legyen, hanem hogy potenciálja legyen, márpedig az volt). Úgy kezelhetnék (és részben már úgy is kezelik), mint a MCU a képregények világát: átemelhetnek bármit, de nem pont abban a formában, amiben eredetileg volt.

 

Viszont érdemes megfontolni, hogy igenis gyakrabban vegyenek át figurákat, mert akkor az MCU-hoz hasonlóan egy kimeríthetetlen forrássá válhat, az egyes karaktereknek lehet már valamiféle brand-jellege, rajongótábora, de egyúttal üres lapok is, amivel bármit lehet kezdeni. Jól látjuk ezt az MCU esetében is, ahol már elsősorban nem is azzal foglalatoskodnak, hogy a legikonikusabb karaktereiket válogassák ki, hanem kifejezetten arra fektetnek nagy hangsúlyt, hogy akár 40-50 éves történelemre visszanyúló, totál elfeledett képregényes figurákat definiálnak újra.

 

A legends abban a formában megtartása természetesen baklövés lett volna, és elképesztően megkötötte volna a kezét rengeteg filmesnek, alkotónak. De az ellenkezője is nagy marhaság lenne, hogy úgy csinálunk, mintha egyébként 36 évig nem történt volna semmi a Star Warsszal, csak hat film, meg egy sorozat. A Lucasfilm ezeket a tartalmakat is megvette, és pont ez lehetne a legnagyobb ihletforrása. Miért ne lehetne behozni egy Mara Jade-et, Naga Sadow-t, Xizor herceget (tudom, ő már említés szintjén be lett hozva), Darth Talont, Darth Tenebroust, HK-47-et, Zayne Carrickot, Dash Rendart, Kyle Katarnt, Galen Marekot? Simán ki lehet találni, hogy ezek az ikonikus figurák működjenek, jobban is akár, mint valaha, és szerintem senki sem dől majd a kardjába, ha egy kicsit más a helyzet, mint korábban. Az MCU-s pókember esetében is elfogadtuk, hogy nem Ben bácsi a mentora harmadik nekifutásra is, hanem Tony Stark.

 

 

Egyelőre a néhány évvel ezelőtti Rebels-es boom (Thrawn, Rukh, Pellaeon) óta leginkább pont a Marvel SW képregények foglalkoznak néhány Legends karakter ápolásával: Beilert Valance, Jaxxon, Durge

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nem igazán értem, hogy @Rixon miét jött az újabb cikkben ezzel a hülyeséggel:

"Arról pedig ne is beszéljünk, hogy a Darth Bane-trilógia eseményei alapján egyáltalán nem kellene tudnia a jediknek a Baljós árnyak idejére a Kettő Szabályáról, hiszen az titokban jött létre."

De igen, kellett, hogy a Jedik egy része tudjon a Kettő Szabályáról, lásd Yoda mondatait a Baljós árnyak végén. Tehát, már a Baljós árnyak óta tudjuk, hogy a Jedik egy része tud a Kettő Szabályáról és sejti, hogy túlélték, míg más részük ezt képtelenségnek tartja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem logikai bukfenc. A Baljós árnyakban voltak olyan Jedik, akik úgy tudták a Sithek kihaltak - Ki-Adi-Mundi és Mace Windu. És voltak olyanok is, akik e felől kételkedtek, sőt tudtak a Kettő Szabályáról - egyikük volt Yoda. A Bane trilógia pedig azt magyarázta meg, hogyan lehet az, hogy egyes Jedik képtelenségnek tartják a Sithek visszatértét, míg van olyan Jedi, aki a Kettő Szabályáról is tud.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.