Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Iqvi írta:

Meghalt Gáspár András, a M.A.G.U.S, és számos más, például a magyar Han Solo könyvek atyja. 

 

https://nerdblog.blog.hu/2020/01/18/meghalt_gaspar_andras_wayne_chapman_damien_forrestal_ed_fisher_magus_gorduin_valhalla_gyasz_nekrolog

A magyar fantasy irodalom nagyja volt. Amit olvastam tőle: Csepp és tenger, Toroni játszma, Jutalomjáték, A halál havában, Észak lángjai, Karnevál, Keleti Szél első és második kötete. Sajnos úgy tűnik a Gorduin ciklus befejezetlen marad. Kivéve, ha valaki nem veszi át az írását. A Keleti szél befejezése már elhúzódott. Az első kötete még 1999-ben jelent meg, a második 2006-ban. Valamikor a 10-es években elkezdte átszerkesztetni és átírni a Keleti szelet, hogy aztán befejezhesse. Viszont már jó ideje nem érdekelt a befejezés. Sajnos annyira elhúzta a dolgot, hogy már nem is érdekelt az utóbbi években. Viszont az írói stílusa nagyon egyedülálló és költői volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon-nagyon sürgős kérdés:

 

Bankkártyáknál (konkrétan Mastercardnál) milyen típusú kártya az olyan, amelyre nincs ráírva se az, hogy debit, se az, hogy credit? Megyek egy helyre, ahol debitet nem fogadnak el, és nekem csak az van... Rá van írva, hogy debit. Viszont a társamnak is van kártyája, de az övére nincs ráírva egyik sem... Ez akkor azt jelenti, hogy az övé credit card? Ő maga se tudja megmondani. 

Mi alapján lehet felismerni pontosan? Nagyon fontos lenni, köszi előre is! 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Egy nagyon-nagyon sürgős kérdés:

 

Bankkártyáknál (konkrétan Mastercardnál) milyen típusú kártya az olyan, amelyre nincs ráírva se az, hogy debit, se az, hogy credit? Megyek egy helyre, ahol debitet nem fogadnak el, és nekem csak az van... Rá van írva, hogy debit. Viszont a társamnak is van kártyája, de az övére nincs ráírva egyik sem... Ez akkor azt jelenti, hogy az övé credit card? Ő maga se tudja megmondani. 

Mi alapján lehet felismerni pontosan? Nagyon fontos lenni, köszi előre is! 

Én még nem hallottam olyanról, hogy debit kártyát ne fogadjanak el, viszont credit kártyát igen. :hmm: Az szokott inkább kérdés lenni, hogy dombornyomott-e rajta a felirat vagy nem. A dombornyomott kártyával lehet interneten is fizetni, a nem dombornyomottal meg van, hogy nem, bár ebben nem vagyok naprakész, lehet, hogy ez már manapság nem probléma.

 

A debit kártya egyébként konkrétan azt jelenti, hogy amikor fizetsz, a saját pénzedet költöd, ami rajta van a számládon. A credit kártya viszont azt jelenti, hogy nem a saját pénzedet költöd, hanem a bank megelőlegezi neked a kártya fedezetét egy hónapra egy meghatározott keretösszeg erejéig, amit ő fizet ki helyette, amikor a credit kártyával fizetsz, és neked csak a hónap végén kell ezt visszafizetned/visszatöltened. Ha fizetsz egy credit kártyával, az neked jó, mert az adott hónap végéig nem a saját pénzedet költöd, hanem a bankét, viszont annak, akinek fizetsz, ez teljesen mindegy.

Nekem két banktól is vannak bankkártyáim, és mindegyiken rajta van, hogy milyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Pildi said:

Én még nem hallottam olyanról, hogy debit kártyát ne fogadjanak el, viszont credit kártyát igen. :hmm:

Autókölcsönző cégekről van szó, és sajnos az összes kizárólag credit cardot fogad el. :( Én nem is értem, miért jó ez nekik.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, caseyjones írta:

Autókölcsönző cégekről van szó, és sajnos az összes kizárólag credit cardot fogad el. :( Én nem is értem, miért jó ez nekik.

Értem. Sajnos nincs tapasztalatom, mert még sosem kölcsönöztem autót. :(

 

Esetleg az lehet, hogy amikor foglalsz egy kocsit, akkor zárolnak egy bizonyos összeget a kártyás számlán, és az kevésbé fáj neked, ha nem a meglévő pénzed egy részéhez nem férhetsz hozzá, mintha a hiteled csökkenne - de ez megint csak neked számít. Szóval passz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 hours ago, Pildi said:

Én még nem hallottam olyanról, hogy debit kártyát ne fogadjanak el, viszont credit kártyát igen. :hmm: Az szokott inkább kérdés lenni, hogy dombornyomott-e rajta a felirat vagy nem. A dombornyomott kártyával lehet interneten is fizetni, a nem dombornyomottal meg van, hogy nem, bár ebben nem vagyok naprakész, lehet, hogy ez már manapság nem probléma.

 

A debit kártya egyébként konkrétan azt jelenti, hogy amikor fizetsz, a saját pénzedet költöd, ami rajta van a számládon. A credit kártya viszont azt jelenti, hogy nem a saját pénzedet költöd, hanem a bank megelőlegezi neked a kártya fedezetét egy hónapra egy meghatározott keretösszeg erejéig, amit ő fizet ki helyette, amikor a credit kártyával fizetsz, és neked csak a hónap végén kell ezt visszafizetned/visszatöltened. Ha fizetsz egy credit kártyával, az neked jó, mert az adott hónap végéig nem a saját pénzedet költöd, hanem a bankét, viszont annak, akinek fizetsz, ez teljesen mindegy.

Nekem két banktól is vannak bankkártyáim, és mindegyiken rajta van, hogy milyen.

És egyébként honnan, mi alapján fogják felismerni, hogyha odaadok nekik egy kártyát, hogy az debit-e vagy credit? :? Amennyiben nincs ráírva a kártyára, hogy milyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, caseyjones írta:

És egyébként honnan, mi alapján fogják felismerni, hogyha odaadok nekik egy kártyát, hogy az debit-e vagy credit? :? Amennyiben nincs ráírva a kártyára, hogy milyen. 

Valószínűleg a kártyának van olyan azonosítója, amiből ez használatkor kiderül. Nem hiszem, hogy az számítana, hogy rá van-e írva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Viszont a társamnak is van kártyája, de az övére nincs ráírva egyik sem... Ez akkor azt jelenti, hogy az övé credit card? Ő maga se tudja megmondani. 

Elég fura. A bankja biztosan meg tudja mondani a kártya típusát, fel kell hívni őket.

20 órával ezelőtt, Pildi írta:

Értem. Sajnos nincs tapasztalatom, mert még sosem kölcsönöztem autót. :(

Krandénak volt horrorba illő sztorija autókölcsönzéssel kapcsolatban, ezért tudom, hogy autókölcsönzést csak hitelkártyával. Jah, még jogsim sincs, de ezt tudom a kölcsönzőkről :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.