Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

54 perccel korábban, Frenkie írta:

Komolyan rendörökkel járatnám végig a lakásokat és ahol nagy a mennyiség már vinném is vissza a boltba. Ezek miatt a nyomorultak miatt másnak nem jut. Csak önmagára gondol, aztán majd a húst dobálja ki mert megromlik.

 

 

Tényleg olyan, mintha zombik járnának az élelmiszerboltokban.

Éééés tényleg azok :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Komolyan rendörökkel járatnám végig a lakásokat és ahol nagy a mennyiség már vinném is vissza a boltba. Ezek miatt a nyomorultak miatt másnak nem jut. Csak önmagára gondol, aztán majd a húst dobálja ki mert megromlik.

 

Erre meg no comment. Illetve, dehogynem. Shotit elő és.....

 

https://index.hu/belfold/2020/03/17/koronavirus_bkv_busz_elso_ajto_leszallas_video/

Ezzel most egyetértek.

15 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Ez elkeserítő. Tegnap meg ma se volt Sparban Lidlben hús és wc papír. Se rizs se tészta...

A közeli kis kínai boltba se volt már rizs. WC papírt meg az utolsó ember elkapkodta. De annyit, hogy nem fért ki vele az ajtón.

Mi ez emberek?

Most hogyan szerezzem be a papírt? :45::hehe:

Tényleg bosszantó. Miért gondolják azt, hogy ha ennyit vesznek, akkor jobb lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen és hasonló helyzetekben derül ki, hogy ki milyen ember. Mennyire intelligens, mennyire képes a saját önző érdekein kívül mások érdekeit figyelembe venni és tiszteletben tartani.

 

Sőt, tovább megyek, mennyire figyel oda a családján túl a barátaira is, nem felejti el őket, tartja a kapcsolatot, megkérdezi, hogy ők jól vannak-e, kell-e segítség -vagyis nem csak magával, a saját bajaival foglalkozik. Ilyenkor az is kiderül, kik az igazi barátok.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy bezártak minden oktatási intézményt, nem nagyon lehet érdemlegesen felkészülni az érettségikre. Pláne matekból... Szerintetek ennek tükrében lejjebb viszik jóval a ponthatárokat a felsőoktatási intézményekben? Szerintem a helyzetre való tekintettel bölcs döntés lenne. Úgy vélem, képtelenség ezzel a távoktatással jó érettségit írni, amely elengedhetetlen egy jó egyetemre való bekerüléshez. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, caseyjones írta:

Most, hogy bezártak minden oktatási intézményt, nem nagyon lehet érdemlegesen felkészülni az érettségikre. Pláne matekból... Szerintetek ennek tükrében lejjebb viszik jóval a ponthatárokat a felsőoktatási intézményekben? Szerintem a helyzetre való tekintettel bölcs döntés lenne. Úgy vélem, képtelenség ezzel a távoktatással jó érettségit írni, amely elengedhetetlen egy jó egyetemre való bekerüléshez. 

Én ezt nem támogatnám, felveszik az egyetemre egy ilyen gyépés ponthatárral, aztán meg szív, hogy "életben" maradjon, megreked a tárggyal, mert a képességeiből adódóan nem lenne ott a helye, aztán elvert x évet feleslegben az életéből, mert elhitették vele, hogy amire ő képes az elegendő oda. Szvsz enélkül is bőven kerülnek be olyanok egyetemekre akiknek semmi keresnivalója nem lenne ott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Szerintetek ennek tükrében lejjebb viszik jóval a ponthatárokat a felsőoktatási intézményekben?

A ponthatárukat maguk a jelentkezők alakítják ki a saját eredményeikkel. Ergo, ha rosszabbul sikerülnek az érettségik, a ponthatárok is alacsonyabbak lesznek. Minden szakra megvan, hogy hány embert lehet felvenni, az utolsóként felvett ember pontszáma a ponthatár. Ez alól persze kivételt képez az a néhány szak, ahol előzetes ponthatár is van húzva.

 

Szóval az a kérés okafogyott, hogy vigyék lejjebb a ponthatárokat ;)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell túlmisztifikálni az érettségit, a tételsor ismeretében csak elsajátítás kérdése. A mateknál meg az előző évek feladatsorait kell gyakorolni, újra és újra, feladattípusokat ki ismerni stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Most, hogy bezártak minden oktatási intézményt, nem nagyon lehet érdemlegesen felkészülni az érettségikre. Pláne matekból... Szerintetek ennek tükrében lejjebb viszik jóval a ponthatárokat a felsőoktatási intézményekben? Szerintem a helyzetre való tekintettel bölcs döntés lenne. Úgy vélem, képtelenség ezzel a távoktatással jó érettségit írni, amely elengedhetetlen egy jó egyetemre való bekerüléshez. 

Ez nem így megy. Mint Yoda írta, az egyetemek elsőként megnézik, hogy kb. mennyi férőhellyel rendelkeznek, hány embert tudnak felvenni szakonként és amikor elfogy a hely, akkor húznak egy határt. Az, hogy kinek sikerült és kinek nem, igazából a szerencsén és a tanuló képességén múlik. És az is számít, az illető milyen egyetemre akar jelentkezni. Képzeld, a matematika nem minden területen számít, hiszen általában kettő tantárgyat emelnek ki az emberek felvételikor. Ez a két tantárgy az, amely a választott szakhoz a legközelebb áll. Például nálam - mivel mérnökinfóra jelentkeztem - a matek és az informatika volt előtérbe hozva. Egy gépészmérnöknél a fizika/matek kombó lehet a nyerő - ezekből jó eredményt ér el érettségin és máris megvan a bejutás - de például egy történésznek nem kell feltétlenül a matekot kérni, ott a töri/magyar a fontos. :)

 

A matek elsajátítása pedig amúgy abszolút nem nehéz, persze ehhez tényleg az kell, hogy a gyerek értse is hogy mit tanul. Ha döcögősen megy neki a dolog, akkor igazából ne is próbáljon olyan szakra menni, ahol a matekot kérik. Én például elég jól tudtam a matekot középiskolában, a biztosság miatt inkább középre mentem, meg is lett az ötös, de az egyetemi matek a középiskolaihoz képest a bolha és az elefánt összehasonlítása - igazából nekem még a kb. másfél év matekkihagyás is hozzásegített ahhoz, hogy kicsit döcögősen vergődtem át az első félévben, az Analízisem nem is lett meg sajna, bár abban magánügyi problémák is közbejátszottak. :( - szóval vagy érti a dolgot és akkor meglesz simán, vagy döcög és ha nagy szerencsével be is jut az egyetemre, már az első hónapban elveszti a fejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okés, úgy jutott ez eszembe, hogy tavaly - állítólag - borzasztóan nehéz volt a tavaszi érettségi, közép- meg emelt szinten egyaránt, és a többség amiatt siránkozott, hogy vigyék le a ponthatárokat, mert ilyen pocsékul sikerült vizsgák után nem fognak bekerülni oda, ahová szeretnének (több helyről is hallottam). Még petíciót is indítottak néhol, hogy írhassák újra pl. a matekérettségit! Pedig akkor nem volt semmiféle akadályozó tényező, mint most ez a vírus, szeptembertől májusig bejárhattak a diákok a középiskoláikba, fel tudtak az órákon rendesen készülni. 

 

Namármost így szűk két hónappal az érettségi előtt kellene igazán belehúzni, de ez a távoktatás meg otthonmaradás szerintem ezt abszolút nem segíti elő, ebből kifolyólag nem hiszem, hogy idén olyan jók lennének az érettségi eredmények... Egy sikeres érettségihez szerintem elengedhetetlen, hogy a diák a tanárjaival együtt készülhessen fel. Nyilván hatásos az is, ha otthon önállóan gyakorolja a korábbi évek feladatsorait, amelyet le is tud ellenőrizni, de - saját tapasztalatból írom - sokszor nem derül ki a megoldókulcsból, hogy amit írtál, miért nem elfogadható, és ehhez pont az lenne jó, ha a diákok részt tudnának venni az órákon, és a tanár megválaszolja ezeket a kérdéseket, hogy az a válasz miért nem elfogadható. Meg egymás hibáiból is tudnának tanulni. 

Természetesen osztom azt a véleményt is, hogy gimnazistaként/középiskolásként egyedül is fel lehet készülni egy érettségire. De egy igazán sikeres vizsgára úgy lehet, hogy ha a diák ott tud lenni az órán a társakkal, a tanárral, akikkel közösen megoldják, megbeszélik a felkészítő feladatsorokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, caseyjones írta:

Okés, úgy jutott ez eszembe, hogy tavaly - állítólag - borzasztóan nehéz volt a tavaszi érettségi, közép- meg emelt szinten egyaránt, és a többség amiatt siránkozott, hogy vigyék le a ponthatárokat, mert ilyen pocsékul sikerült vizsgák után nem fognak bekerülni oda, ahová szeretnének (több helyről is hallottam). Még petíciót is indítottak néhol, hogy írhassák újra pl. a matekérettségit! Pedig akkor nem volt semmiféle akadályozó tényező, mint most ez a vírus, szeptembertől májusig bejárhattak a diákok a középiskoláikba, fel tudtak az órákon rendesen készülni. 

Nagyon sok diáknak fogalma sincs róla, hogy működik a felvételi rendszer. Az átlagpontokat megnézve meg láthatjuk, hogy a matekérettségi sem volt kirívóan nehezebb, mint a korábbi években. Csak a hiszti volt nagy. A matekérettségi miatt amúgy mindig hisztiznek, és ez az idő előrehaladtával egyre hangosabb lesz :D az utóbbi időszakban terjedt el, hogy mindenért is petíciót nyújtunk be, ha valami nem tetszik (lásd GoT, Star Wars :D). Túl nagy szabadságot kapott a véleménynyilvánításra az egyszerű ember a mai világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb fejlemény a munkahelyen. Hétfőn volt egy másik munkaidő változat, mégpedig az egyik műszak reggel 6-tól fél kettőig, a másik fél 3-tól este 10-ig. Nyilván mi a múltkor említett reggel 7-től este 7-ig-et választottuk hisz így minden másnap otthon vagy és minden második hétvége 3 napos.

Na ma jött a fönök úr délután 5-kor és bejelentette hogy mégis a másik műszakbeosztás lesz mégpedig holnaptól. Azaz holnap itthon lettem volna, de mehetek fél 3-tól tízig dolgozni, és pénteken is és ugrott a 3 napos hétvége is.

Zseniálisan ki tudják találni hogyan szívatják meg az embereket. Hozzáteszem a jobb munkabeosztással is megcsináltuk a munkát és kimentek a kamionok. Semmi fennakadás vagy elmaradt munka nincs.

Ráadásul jövő héten kelhetek egy órával korábban mert 7 helyett hatra kell menni, az este 10-ig meg maga az utálat. 2 és fél évig dogoztam ilyen műszakba és az heted totál rossz. Pénteken meg abba belegondolni hogy délután már mindenki otthon van és élevzi a hétvégét te meg este is ott kecsölsz, hát nem jó érzés.

4 kolléga vidéken vagy a reptérnél lakik, hogy ők hogy fognak hazajutni, vagy reggel bejönni az érdekes lesz.

Sajnos a pénzéhség már a vezetőinknek is elvette az eszét, mert ez már elég megalázó. Tényleg kitete mindenki a lelkét, erre ezzel a munkaidőbeosztással jól megszivattak mindenkit.

Pl akinek kisgyermeke van az nem is fogja látni a gyereket, hisz mire hazaér már alszik.

Néha úgy eszembe jut hogy érdmes-e hajtani egyáltalán. Megértem hogy most különleges helyzet van, de mi is emberek vagyunk. Nem elég aggódni a barátokért(az egyik barátnőm a Szent Imrében dolgozik, ha beindul a tömeges járvány szegénynek helyt kell állnia) , hozzászokni a helyzethez ami most totális bizonytalanságot szül ami nem tesz jót az ember bizonságérzetének, még a munkahelyén is szivatják.

Gondolom rettegnek hogy le kell majd állnia a cégnek és hogy minél több anyag kimenjen széthúzták a munkaidőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Euronews szerint Magyarországon bevezethetik a teljes kijárási tilalmat, méghozzá pénteken. Ez azt jelentené, hogy naponta egy ember a családból mehetne el élelmiszerekért... :para:

 

Közben az Euronews -ön az van, hogy egyelőre nem terveznek ilyennel...

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az Euronews szerint Magyarországon bevezethetik a teljes kijárási tilalmat, méghozzá pénteken. Ez azt jelentené, hogy naponta egy ember a családból mehetne el élelmiszerekért... :para:

 

Közben az Euronews -ön az van, hogy egyelőre nem terveznek ilyennel...

 

Na most melyik? :D döntse már az Euronews, hogy melyik a hír...

 

Egyébként ma az Operatív Törzs sajtótájékoztatóján az hangzott el, hogy egyelőre ez a kérdés nincs napirenden.

 

Mondjuk amikor jött a hír, hogy Orbán 15 órakor rendkívüli bejelentést tesz, akkor én azt hittem, hogy a kijárási tilalmat fogja bejelenteni. Ha már ekkora feneket kerítenek neki... De szerencsére nem így lett... Bár nem tudom, hogy érdemes volna-e meglépni vagy sem. Elvileg már minden megyében van fertőzött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ma mondta a kollégám, hogy készenléti rendőr haverja szerint is várható a kijárási tilalom. Lesz rendkívüli eligazításuk is. De a főni megnyugtatott minket este felé, hogy mehetünk majd dolgozni, szóval lehet ő is tud valamit (Élelmiszer boltban dolgozunk). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyébként ma az Operatív Törzs sajtótájékoztatóján az hangzott el, hogy egyelőre ez a kérdés nincs napirenden.

Ráérnek akkor bevezetni ha már mindenki fertőzött vagy zombi.... 

Vuhanban is úgy szabtak gátat az egésznek, hogy mindenki otthon maradt. 

Ráadásul egy rakat gyárban leáll a termelés: Audi, Merci és Suzuki. A dolgozók nem fognak otthon ülni mert nem muszály nekik. Ilyen intézkedések mellett lesz még ne mulass. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Most, hogy bezártak minden oktatási intézményt, nem nagyon lehet érdemlegesen felkészülni az érettségikre. Pláne matekból... 

Bocs, ha nem leszek túl megértő, de 4 évig tanultatok matekot (is), és ezen a 2 hónapon múlik? Szerintem nem... a többit lásd fentebb. Otthon is lehet gyakorolni feladatsorokat, ilyenkor már úgyis csak azt kell csinálni, nem újat tanulni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És ha lenne is kijárási tilalom, hogy ellenőriznék ezt? Ugyebár lehet menni dolgozni, gyógyszertárba, és bevásárolni élelmiszert. Bárki mondhatja, hogy ezek közül valamelyiket megy csinálni.

Dolgozni reggel mennek általában az emberek. Ha dél körül az utcán lófrál az már gyanús, plusz ha a közelben bolt sincs vagy gyógyszertár. Majd a rendőr eldönti beveszi-e a mesét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És ha lenne is kijárási tilalom, hogy ellenőriznék ezt? Ugyebár lehet menni dolgozni, gyógyszertárba, és bevásárolni élelmiszert. Bárki mondhatja, hogy ezek közül valamelyiket megy csinálni.

Főnök nekem azt mondta, hogy majd kapunk munkáltatói igazolást, és ha igazoltat a rendőrség akkor azt is meg kell mutatnia nekik. Meg gondolom buszra is csak azzal engednek fel majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Dolgozni reggel mennek általában az emberek. Ha dél körül az utcán lófrál az már gyanús, plusz ha a közelben bolt sincs vagy gyógyszertár. Majd a rendőr eldönti beveszi-e a mesét.

Kivéve, ha több műszakos a munkarend.

19 perccel korábban, luke19 írta:

Főnök nekem azt mondta, hogy majd kapunk munkáltatói igazolást, és ha igazoltat a rendőrség akkor azt is meg kell mutatnia nekik. Meg gondolom buszra is csak azzal engednek fel majd.

Na és itt jön a másik probléma a képbe. Ugyebár sok hülye most több hónapra előre bevásárol. És azokat hozzák nehéz helyzetbe, akik hónapról hónapra , hétről hétre élnek. Vagy akár 2-3 naponta kényszerülnek alapvető dolgok megvételére - víz, kenyér...stb. Most is az van, hogy öcsém és én is kénytelenek vagyunk több boltot megjárni, hogy legalább az alap dolgok meglegyenek. Kénytelenek vagyunk buszra, trolira szállni, hogy távolabbi boltokat is felkeressünk a sok hülye pánikoló miatt. Ilyen helyzetben elkerülhetetlen, hogy városon belül utazzunk.

Szóval azok az emberek, akim most orrba szájba több hónapra előre vásárolnak kicsesznek másokkal és mozgásra kényszerítik őket. Tehát a vírus terjedését segítik ezzel. Ellenük kéne hozni valamit. Minden boltba vásárlási limit korlátot, hogy ne kelljen a hozzánk hasonlóknak egy tucat boltot felkeresni a városban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Minden boltba vásárlási limit korlátot, hogy ne kelljen a hozzánk hasonlóknak egy tucat boltot felkeresni a városban.

 

Ezt már a legtöbb helyen bevezették, csak sajnos későn. Már én sem kaptam olajat, még szerencse, hogy kacsazsírom es füstölt szalonnám van, alapvetően azokkal főzök, az olaj csak bizonyos ételekhez kell. 

 

Mondják azt is, hogy rendeljük házhoz a készételt, de az meg napi szinten nem megy, mert nagyon drága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Pildi írta:

Ezt már a legtöbb helyen bevezették, csak sajnos későn. Már én sem kaptam olajat, még szerencse, hogy kacsazsírom es füstölt szalonnám van, alapvetően azokkal főzök, az olaj csak bizonyos ételekhez kell. 

 

Mondják azt is, hogy rendeljük házhoz a készételt, de az meg napi szinten nem megy, mert nagyon drága.

Így van. Főleg a munkanélkülieknek nem kivitelezhető a házhoz szállítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.