Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ez a mai nap pokol volt. Náthás vagyok, megbuktam a vizsgán, rám támadtak a Nyugatinál és hazafelé a busz is lerohadt. Most itthon ülök, és várom, hogy rám szakadjon a plafon...

 

Régebben éppen a Nyugati felé laktam... tiszta Mos Eisley feeling. :D Pár éve le is késeltek valakit a trafik előtt, abban az épületben, ahol laktunk!

A vizsgák miatt meg ne agódj, mindig van UV... kivéve, ha úgy jársz, mint én és csak akkorra marad időpont amikorra már egy másik UV-t tettél (ugyanaz a tanár tartja és jövő hét szerdán 10 órától kellene megírnom mindkettőt, nincs már más opció), de majd beszerzek Hermionétól egy időnyerőt és lazán megoldom. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen mindenkinek :)

 

Barátnőm csütörtökön megy...

Drukkolok neki, egy nagy kalappal!

 

Gratulálok Karrde. Szép teljesítmény.

 

Azért nem semmi hogy fél kettőre mentem dolgozni és most értem haza.

Köszi :) Jó sokáig bent fogtak titeket :(

 

Nute, sajnálom a mai halmozottan pocsék napod.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én holnap reggel megyek az utolsó vizsgám, úgyhogy kérek egy kis drukkot :D .

Ha túl vagyok rajta készülök egy nagyobb lélegzetvételű beszámolóval/bejelentéssel, de most eléggé görcsben vagyok a holnap miatt. Ez az első vizsgaidőszak eléggé lefárasztott (12 vizsga azért még bölcsészkaron is durva :D. Na megyek zsinatokat tanulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátnőm csütörtökön megy...

Sok sikert neki! :)

 

 

Ez a mai nap pokol volt. Náthás vagyok, megbuktam a vizsgán, rám támadtak a Nyugatinál és hazafelé a busz is lerohadt. Most itthon ülök, és várom, hogy rám szakadjon a plafon...

:(

A bukás sem a legjobb, bár vizsgát lehet ismételni, na de hogy a nyílt utcán rádtámadtak??

 

 

Én holnap reggel megyek az utolsó vizsgám, úgyhogy kérek egy kis drukkot :D .

Ha túl vagyok rajta készülök egy nagyobb lélegzetvételű beszámolóval/bejelentéssel, de most eléggé görcsben vagyok a holnap miatt. Ez az első vizsgaidőszak eléggé lefárasztott (12 vizsga azért még bölcsészkaron is durva :D. Na megyek zsinatokat tanulni.

Neked is megy a drukk. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi történt?

 

Sok volt a tétel amit ki kellett szedni, ráadásul szopósak is. Elvileg a délutános műszak fél kettőtől tart este 10-ig, de az aznapra kiadott tételmennyiséget ki kell szedni és kamionokra kell rakni. A túlóra nem kötelező, de nem szoktam a kollégákat cserben hagyni meg hát fizetik is. Viszont a délelőttős hét ezt kompenzálja, akkor mindenképp megyünk a műszak végén haza, hisz jönnek a délutánosok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis híja volt, de meglett a mai vizsga is :rock:

Az elmúlt félévben kissé passzíváltam magam a fórumon (aktívan olvastam a hozzászólásaitokat, de nem sokat szóltam hozzá a dolgokhoz), ennek elsődleges oka az egyetemi élethez való hozzászokás volt. A továbbiakban próbálok aktívabb lenni, mert most már nagyjából átlátom, hogy mennek itt a dolgok. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem bölcsészkarának régész szaka egy nagyszerű közösség. Az évfolyamomban összesen 15-en vagyunk, a másodévesek pedig 30-an kb (tavaly indult a szak), így elég családias a légkör, és a tanárok is kb kollégaként tekintenek ránk, ami szerintem baromi jó. A gólyatáborban összehaverkodtam egy nyíregyi évfolyamtársammal és megbeszéltük, hogy szobatársak leszünk a koleszban, ezt azóta se bántam meg (de jó is a nyírségi pálinka! :D A szorgalmi időszak harmadik hetében jelentkeztünk egy önkéntes ásatásra, Kesztölcre, ahol az első Pálos kolostort ástuk, és a rend alapítójának, Boldog Özséb sírját kerestük (találtunk is csontokat, de kérdéses még, hogy hozzá tartoztak-e). Két hetet töltöttünk Kesztölcön, ami egyrészt fárasztó munkát, másrészt közösségépítést (esténkénti piálások, Disney film nézések :D ), harmadrészt két hét kihagyást jelentett az egyetemről. Hálistennek sikerült póooztolni a lemaradást a vizsgaidőszakra. Ehhez azért hozzátartozik, hogy a 14 tárgyamból csupán 2-ből volt megajánlott jegyünk, ami egyrészt jó volt, mert szorgalmi időszakban nem kellett semmit tanulnunk, másrészt rossz volt, mert vizsgaidőszakban hatványozott adag stressz dózist jelentett. Sajnos a nagy változás miatt kissé elhagytam magam a félév során, se írói, se fordítói tevékenységemet nem folytattam, pedig úgy terveztem, hogy a Doctor Who 50 évfordulója alkalmából a 2. Doktoros részeket magyarítom,

És itt térnék át egy másik, kapcsolódó témára. A The Clone Wars 4. évada után kissé megfáradtnak éreztem magam, közel álltam hozzá, hogy lepasszoljam másnak a fordítást, végül úgy döntöttem, még egy évadot bevállalok, csak hogy lekörözzem kolmilant :P . Így bevallom, egy részem számára nem kis megkönnyebbülést jelentett, hogy az 5. évaddal véget ért a sorozat. Mikor megjött a Rebels készültének híre, a felirat.husok megkerestek, hogy vállalom-e a fordítását, de akkor nem tudtam válaszolni erre a kérdésre, mert nem tudtam, egyetem mellett mennyire lesz időm rá. Aztán jött a hír, hogy a The Clone Wars kap még egy plusz évadot. Itt nem volt számomra kérdéses, hogy ezt már megcsinálom, ha már eddig vittem, de csak azt. Aztán pár napja, valahogy szóba jött itt a koliban a The Clone Wars, és mikor egyik haveromnak elmeséltem, hogy én fordítom, tökre ledöbbent és mondta, hogy "hatalmas respekt". Akármilyen hülyén hangzik ez, ez megindított bennem valamit. Eszembe jutott, miért vállaltam el anno a The Clone Wars fordítását: valamilyen formán részesülni akartam kedvenc filmsorozatom készítésében (5 éves koromban láttam először az OT-t, és a Baljós Árnyakat, és eszméletlen nagy hatást gyakoroltak rám). Aztán eszembe jutott a sok hálás köszönetadás, amit a feliratokért kaptam, mind a fórumon, mind a hosszupuskán, mind e-mailben, és akkor rájöttem, hogy én ezt a nagyszerű érzést nem akarom másnak adni (tudom, önző dolog). Többen kérdezték ismerőseim, hogy kapok-e pénzt a fordításért, és hülyének néztek, mikor megtudták, hogy nem. De nekem ezerszer többet ér a hála, és hogy "részese" lehetek a Star Wars "alkotói csoportjának".

Éppen ezért, pár napja eldöntöttem, hogy elvállalom a Rebels fordítását is. Ha tetszik, ha nem :D . A fordítós oldalak már bejegyeztek, úgyhogy nincs visszaút :D. Az első évadot biztosan végigviszem, onnan meg majd meglátjuk, hogy hozza az élet.

Aki végigolvastam terjengős monológomat, köszönet érte. Öröm a fórum tagjának lenni, nélkületek nem tartanék ott, ahol most vagyok, ezt a legőszintébben mondom. További szép napot mindenkinek, én mentem ünnepelni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan meg kéne szólalni... Köszönöm az eddigi feliratokat, s örülök, hogy ezután is lesznek! :)

 

Egyrészt lehet önző dolog, másrészt ezekért a köszönetekért meg is kell dolgozni rendesen. De ha már minőségi munkát kapunk (de még akár kicsit döcögős munkánál is), a köszönet a legkevesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt hét szerdán a másik műszak hajnal 3-ig volt bent. Ezt el kell fogadni. Nagyon brutális mennyiségű anyagot rendeltek.

Kitartás az ilyen esetekhez! Viszont legalább kifizetik, máshol nem, de a munka legyen meg... :(

 

Aki végigolvastam terjengős monológomat, köszönet érte. Öröm a fórum tagjának lenni, nélkületek nem tartanék ott, ahol most vagyok, ezt a legőszintébben mondom. További szép napot mindenkinek, én mentem ünnepelni :D

Igazán szép "beszéd" volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt hét szerdán a másik műszak hajnal 3-ig volt bent. Ezt el kell fogadni. Nagyon brutális mennyiségű anyagot rendeltek.

Ekkor mindig azzal jönnek, hogy addig jó amíg van megrendelés. :D

 

Kis híja volt, de meglett a mai vizsga is :rock:

Gratulálok! Öröm volt olvasni soraid, a végére el is érzékenyültem. :D Én titkon számítottam csak rá, hogy folytatod a munkát (Rebels esetén is). Nagyon örülök, hogy a következő időkben is számíthatunk rád!! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.