Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Új filmjei katasztrófák voltak, de nagyon meglepődtem mikor megnéztem a Szegénylegényeket (1966-os darab). Baromi jó film. Azóta tervezem, hogy a régebbi munkáit bepótolom.

 

 

Gyerekkoromban azokon nőttem föl - mert nem nagyon volt más -, én egy életre megutáltam őket. A jó sok meztelen nő ellenére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szegénylegényekben emlékeim szerint egy darab meztelen nő sincs és a hangulata nem épp gyerekléleknek való. Semmiképp nem ültetnék le elé mondjuk egy tinédzsert, mert vannak filmek amiknek az élvezetéhez kell egyfajta érettség. Persze könnyen lehet, hogy a magnum opusával kezdtem és a többi egy trágyalé lesz, de azért majd teszek egy próbát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekkoromban azokon nőttem föl - mert nem nagyon volt más -, én egy életre megutáltam őket. A jó sok meztelen nő ellenére.

Valahogy én is így vagyok ezzel, gyerekkori "trauma" volt Jancsó filmjei. Bár az én gyerekkoromban azért már akadt más, de apám és nagyapám is nagy Jancsó-rajongó, így itthon is állandóan Jancsó-filmek mentek, meg ha elmentünk nagyszülőkhöz, ott is. A másik ilyen magyar rendező meg Tímár Péter. Senki nem ültetett le eléjük, de egyszerűen lehetetlen volt nem látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így utólag is boldogat, mind a névnapos, mind a szülinapos érintetteknek!

 

Jancsó Miklósról:

Nálam Fábri a legnagyobb magyar filmrendező, de Jancsót mindenképpen megsüvegelem. Unikum volt a maga nemében. Csak három filmjét láttam (Szegénylegények; Magánbűnök, közerkölcsök; Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten), úgyhogy előrebocsájtom, nem tudok igazán releváns véleményt alkotni az életpályájáról. Igazi szerzői filmes volt, ebben a tekintetben pedig lehet, hogy sok ponton nem értettem egyet a művészetével (itt most elsősorban a hatalom-szexualitás korrelációjára gondolok, ami egy annál sokkal mélyebb és érdekesebb viszonyrendszer, mint ahogy ő prezentálta), de az ő irányítása alatt "a kamera olyan volt, mint a töltőtoll", s nem konvencionális módon, átlépett bizonyos határokat! RIP!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Színjózan emberek különös szlalomban tántorognak a házak közt, mi az?

(Ónos eső lefagyás után. Veszekedettül csúszik. Mentem bevásárolni, van egy rész ahol akadálymentesített a járda és padka helyett lejtős az egész. Na ott konkrétan a bokorba kapaszkodva, négykézláb jutottam fel. Visszafelé már inkább a hosszabbik úton mentem, az föl volt sózva legalább néholtájt. Ahol csak elkotorták róla a havat, ott vékony tükörjég van. Ahol a havat csak összetapostuk, na azon a jeges hepehupán képzeljetek el többcentis hepés jeget.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk is. Azok az utcácskák a leggázosabbak, amelyeken megyek dolgozni. Az egyikben sok ház előtt még a járdán a hó, több helyen már letaposták, ott csúszik az egész, a jeges úton kell menni, ráadásnak egy baromi keskeny utcáról van szó. Éppen ezért, két nap után áttértem arra, hogy körbe kerekezzem bicajjal a fél falut, és a nagyobb forgalmú addigra letisztított utakon menjek kerülőkkel. Időben nem több, és legalább nem állok fejre sehol. Nálunk még nem esett ónos eső :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is faluban lakok. Nálunk nincsenek nagy gondok, de ehhez is az kell, hogy reggelente a aki ráér kivonul sóval és hólapáttal. De idén jobb a helyzet mint a korábbi években, ezen a télen már egynél többször láttam hótolót. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk 1 napig esett folyamatosan az ónós eső, mára lett körülbelül 2 centi belőle amin egy élmény volt közlekedni. De mégnagyobb ellapátolni, teraszlépcsőn két percig püföltem lapáttal a jeget mire engedett, utánna egybe letudtam tolni a fokról az egészet, szóval kicsit volt csak megfagyva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.