Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Erről a jelenségről én is írtam itt korábban valahol. Az alapfelvetésével egyetértek. Nagyon nem jó, sőt szerintem kifejezetten káros irány, ha úgy akarnak több teret adni a női karaktereknek, hogy lényegében férfi szerepbe teszik őket. Aztán ugye jön a következő lépés, elvégre ez így mégiscsak hülyén fest, mivel lehetne javítani az ügyön, hogy hangsúlyozzuk, itt tényleg nőről van szó. Lógjon ki a hátsója és/vagy a mellei, vagy legalább adjunk rá egy olyan feszülős ruhát, ami ezen kellemes helyeken majd' kiszakad. Valójában ezzel csak tovább súlyosbítják a helyzetet.

Az egésznek azért rossz az üzenete, mert azt sugallja, hogy egy nő csak akkor lehet fontos, hős, hasznos stb., ha férfiként viselkedik. Azaz nem nőként állja meg a helyét, hanem férfiként, elvégre jó csak férfi lehet, tehát ha nőként jó akarsz lenni, akkor viselkedj férfiként. Ha pedig meg akarod magad különböztetni, akkor pakold ki amid van, elvégre van feneked, pu.cid és csecsed, ettől vagy nő, nem mástól. Én is sokszor azt érzem, hogy a filmekben, játékokban stb. úgy ábrázolják a zideális nőt, hogy egy férfi, aki külsőre egy szép nő, de amúgy minden más tekintetben férfi.

 

Ugyanakkor azt tegyük hozzá, hogy ez nem minden esetben van így. Van egy ilyen irány, de szerencsére sokszor jól és helyen tudják kezelni ezt a kérdéskört. Egy nő önmagában is értékes és hasznos tud lenni, a nőiségével, ami nemcsak a szexuális kisugárzásától és testi elemeiből áll össze. Ahogy vannak tipikusan férfiasnak tekinthető jellemvonások, tulajdonságok, úgy ezek megvannak a hölgyeknél is, ezeket kéne kidomborítani az ilyen alkotásokban. Sokszor ez meg is történik.

A másik, hogy a tematikát is meg lehet úgy választani, hogy az nőt, nőket kívánjon a szerepekre. Legtöbbször a művek inkább "férfi témákat" dolgoznak fel, ahol a nőknek leginkább, mint szerelmi vagy nemi kötődés lehet hitelesen érdemi szerepük. Van viszont egyre több olyan alkotás is, amely olyan témákat feszeget, amelyhez női karakterek passzolnak, így izzadtságszag nélkül szerepelhetnek benne nők. Ez már csak azért is jó, mert nemcsak nőket formálhatnak meg női színészek, hanem női témát is vehetnek elő.

 

Például a SW szerintem kifejezetten jól áll ezen a fronton. A szerepeket és témákat tekintve néhol kicsit (vagy nagyon) rezeg a léc, de ezt jól ellensúlyozza, hogy lényegében egy fantáziavilágban járunk. Ellenben azt sosem éreztem, hogy olyan karakterből csináltak erőltetetten nőt, amihez férfi illene jobban. Emellett az erős női karakterek pozitív vonásai tökéletesen értelmezhetőek voltak nőiségükben, nem volt kínos vagy zavarba ejtő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem erről a témáról amúgy mindig a Mass Effect-trilógia jut eszembe, ami látványosan mutatja be a dolog negatív oldalát: a főhős, Shepard parancsnok nemét a játék elején megválaszthatjuk, de ennek semmi hatása a játékra. Értelemszerűen FemShep esetében női hangot kapunk és női skint, de ennyi. FemShep ugyanazt mondja, mint férfi változata, ugyanúgy viseli a teljes testpáncélt akár öt fegyverrel is, ami közül az egyik egy tömegpusztító kéziszerszám, ugyanúgy viszonyul hozzá mindenki (pedig pont a Mass Effectet fejlesztő BioWare készítette el nem sokkal az első Mass Effect után a Dragon Age: Origins-t, ahol már az NPC-k máshogy reagáltak, ha a főhősnek nőt választottunk, tehát az ME2-3-ban ez benne lehetett volna). Sőt még a mozgáskultúrája is egy az egyben a férfi karaktertől lett átvéve, ami szerintem elég hülyén is fest, hiszen a vékonyka FemShep úgy fut, mint izomkolosszus inkarnációja.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez most tényleg a topik címét aláhúzó tweet lesz. Egyéb FONTOS!!!!  

 

"Grönlandon térdig vízben gázoló szánhúzó kutyákról készült felvétel hívja fel a figyelmet a szokatlan melegre."

 

 

 

Nem szoktam sűrűn vulgáris lenni itt, de most zárójelben megengedek egyet.

 

(trump! Ezt nézd a k*rva anyádat!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

(trump! Ezt nézd a k*rva anyádat!)

Ha meg is nézi, erre is kitalálna valami eszement baromságot. Meg az összes többi barom állat is, akik a pénzért körmölik a halálos ítéletünket. :angry:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

És csak azért, hogy neki meg a haverjainak még jó legyen 15-20 évig.

A legnagyobb az volt mikor azt mondta hogy a klímaváltozást a tudósok csak azért találták ki hogy gyengítsék az USA gazdaságát. Az persze nem gond hogy volt köztük amerikai tudós is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Borzalmasan sötét az az ember. Soha nem hittem volna, hogy valaha az USA-nak ilyen retardált barom az elnöke lehet. Igazi üzletember. Nem érdekli semmi és senki csak a pénz. 

 

Bár ebben a világban már igazából szinte mindenkit csak az érdekel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.