Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Mivel "Legends" címszó alatt fut, szerintem nem. Bár ki tudja? Az alapkoncepció viszont baromira nem tetszik... Miért kell így összeboronálni az EU-t a kánonnal? Nem értem.

Talán nincs elég novella, ami lehetővé teszi, hogy külön kötetben jöjjönnek ki a kánon novellák? De ennek ellenére tartani kell egy bizonyos kiadvány számot, amit a Disney elvár?

Vagy a szerkesztőségen belül növekszik azok aránya, akik szerint mindegy, hogy kánon vagy legendák, mert mindkettő kitalált sztori? Matt Martin, a Story Group tagja és Cavan Scott író is tett már az elmúlt egy évben hasonló kiejelentéseket.

Egyébként mi a kánon tartalom ebből a kötetből? Én mintha csak Legendák novellákat láttam volna.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, kdani20 írta:

Törölték a Mandalorian regényt és képes útmutatót is.

:para:Akkor meg sem jelennek? Nos, ez nem túl jó hír. Főleg a felnőtt regényt sajnálom. Csak nem Carára fókuszált volna a regény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Darth Revan9 írta:

:para:Akkor meg sem jelennek? Nos, ez nem túl jó hír. Főleg a felnőtt regényt sajnálom. Csak nem Carára fókuszált volna a regény?

A képes útmutató még kijöhet, ha lezárul a sorozat, vagy a teljes Mandoverzum. Úgy még jobb is lenne. A regényt meg újratervezhetik, ha mindenképp ki akarják adni. Én személy szerint örülnék ha mindkettő megjelenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából semmi infót nem közöltek. Annyi biztos, hogy egyelőre egyik sem jelenik meg, illetve a Mando regényt jegyző író egy új projekten dolgozik tovább a Del Rey kiadóval.

A DK Books pedig szóról szóra ugyanezt írta ki az útmutató törlése kapcsán. 

received_1645880918936294.jpeg

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, kdani20 írta:

Igazából semmi infót nem közöltek. Annyi biztos, hogy egyelőre egyik sem jelenik meg, illetve a Mando regényt jegyző író egy új projekten dolgozik tovább a Del Rey kiadóval.

A DK Books pedig szóról szóra ugyanezt írta ki az útmutató törlése kapcsán. 

Erről már tegnap beszélgettünk a Mando topikban. Az egyik ok a könyv törlésére, hogy az Caráról szólt volna (persze, ha igaz). A másik, hogy lehet kicsit variáltak a sorozatokkal így a könyv ellentétet képzett volna a kánonban.

 

De ami méginkább fontos infó, azt megtudtuk decemberben: jön egy pár sorozat a Mandi mellett, lehet, hogy végül egy Ultimate Mandoverzum Visual Guide kerül majd a piacra és inkább nem csinálják azt, hogy 2-3 évente kidobnak egy frissített verziót egy sorozatról. Mivel mindegyik sorozat szorosan együtt fog mozogni - Jon és Dave felel mindegyikért - ezért teljesen jogos, hogy inkább várnak addig, amíg kifutnak a sorozatok. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, nem csak nekem jutott eszembe a lehetőség, hogy Caráról szólt volna a regény. Ha már egyszer a Hasbro sem gyárt figurákat, akkor ezen hülyeséget továbbgondolva, elképzelhetőnek tartottam, hogy a regényekből és a képregényekből is száműzik a karkatert.

Viszont az is esélyes, hogy a túl sok kiterjesztett jövőbeni sorozat és a most futó A mandalori tett be ennek. Ennyire nem tudja már a Story Group összehangolni ezeket, hogy már regény sem jelenhet meg? Vagy a következő problémák jöttek elő. Az író ezt akarja írni, SG közbeszól: nem lehet, mert máshogy lesz a harmadik évadban. Az író ekkor mást és máshogy akar írni. SG újra közbeszól: nem lehet, mert ezzel egy másik TV sorozat fog foglalkozni...stb. Ezt a logikát követve a TV-sorozatok főszereplői az elkövetkezendő években nem fognak szerepelni egyetlen regényben, vagy képregényben sem. Sőt, továbbmegyek. Szerintem az elkövetkezendő 4-5 évben nem igazán fogják felderíteni A Jedi visszatér és Az ébredő Erő közötti korszakot. Lehet, hogy nem is lesz a Marvelnél A Jedi visszatér után játszódó harmadik SW ongoing?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan Te miért kombinálsz folyton amiből az jön ki, hogy a story group inkompetens? Semmit nem tudunk erről. Caráról meg minek szólt volna egy egész regény? Azért annyira nem jelentős karakter. Esetleg szerepelt volna benne, de még ez se biztos ok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szerintem az elkövetkezendő 4-5 évben nem igazán fogják felderíteni A Jedi visszatér és Az ébredő Erő közötti korszakot.

Tehát önmagában az hogy négy TV-sorozat foglalkozik ezzel a korszakkal nem elég? Közben ebben a hónapban jelent meg a Victor's Price regény Amerikában ami pont az ep.6 és az ep.7 között játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bomarr írta:

Tehát önmagában az hogy négy TV-sorozat foglalkozik ezzel a korszakkal nem elég? Közben ebben a hónapban jelent meg a Victor's Price regény Amerikában ami pont az ep.6 és az ep.7 között játszódik.

Ezek a TV-sorozatok mikor fogják kifejteni, hogy Palpatine hogy tért vissza, mik voltak a háttérben húzódó manipulációi, hogyan jutott el az Exegolra, mit csináltak a hívei, Luke hogyan építette fel a Jedi-Akadémiáját, az Akadémia Jedi-tanoncainak mi a háttere, Luke és Ben milyen küldetéseken vettek részt, Snoke hogyan és pontosan mikor jött a képbe, hogy ismerkedtek meg Luke-ék Snoke-kal, az Új Köztársaság milyen válságokkal nézett szembe, Han-nak és Leiának hogyan romlott meg a házassága.....stb?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezek a TV-sorozatok mikor fogják kifejteni, hogy Palpatine hogy tért vissza, mik voltak a háttérben húzódó manipulációi, hogyan jutott el az Exegolra, mit csináltak a hívei, Luke hogyan építette fel a Jedi-Akadémiáját, az Akadémia Jedi-tanoncainak mi a háttere, Luke és Ben milyen küldetéseken vettek részt, Snoke hogyan és pontosan mikor jött a képbe, hogy ismerkedtek meg Luke-ék Snoke-kal, az Új Köztársaság milyen válságokkal nézett szembe, Han-nak és Leiának hogyan romlott meg a házassága.....stb?

Idővel, minden ilyen kérdésedre kapsz választ. Már a mandalori elindította ezt a vonalat, csak türelem kell kivárni míg beérik a gyümölcse. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Iqvi írta:

Idővel, minden ilyen kérdésedre kapsz választ. Már a mandalori elindította ezt a vonalat, csak türelem kell kivárni míg beérik a gyümölcse. 

Igen, csak az a baj, hogy amilyen tempóban és szétaprózott mértékben próbálják majd ezt bemutatni, addigra lehet, hogy 2039 lesz...Ezek után megértem, hogy miért morognak sokan a Skywalker korában a kifejtetlen dolgok miatt. Ha még mondjuk 5-6 év alatt fejtik ki szép lassan, az hagyján. De ennyi szerteágzaó tv-széria mellett nehezen tudom elképzelni, hogy ez a 20-as években erre sor fog kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, csak az a baj, hogy amilyen tempóban és szétaprózott mértékben próbálják majd ezt bemutatni, addigra lehet, hogy 2039 lesz...Ezek után megértem, hogy miért morognak sokan a Skywalker korában a kifejtetlen dolgok miatt. Ha még mondjuk 5-6 év alatt fejtik ki szép lassan, az hagyján. De ennyi szerteágzaó tv-széria mellett nehezen tudom elképzelni, hogy ez a 20-as években erre sor fog kerülni.

Ne legyél ilyen pesszimista. A 2020-as évek végére már sokkal több infónk lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a mostani eset pont azt mutatja, hogy a Story Group igenis kompetens. Az új kánonban 7 év alatt ha jól emlékszem eddig maximum kb. 2-3 olyan ellentmondás lehetett, ami komolyabban betesz a történetnek (most az ilyen apróságokat, hogy milyen színű Ahsoka fénykardja egy visszaemlékezésben, felejtsük el), és el akarják kerülni a továbbiakat. Ez egy nagyon jó döntés, a sorozatok legalább 5-6 évig menni fognak, nem lenne most jó ötlet egy könyv miatt lekorlátozni a további lehetőségeiket. Ebből a döntésből látszódik, hogy nagyon is számít a könyves médium, és nem akarják a elengedni azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, csak az a baj, hogy amilyen tempóban és szétaprózott mértékben próbálják majd ezt bemutatni, addigra lehet, hogy 2039 lesz...Ezek után megértem, hogy miért morognak sokan a Skywalker korában a kifejtetlen dolgok miatt. Ha még mondjuk 5-6 év alatt fejtik ki szép lassan, az hagyján. De ennyi szerteágzaó tv-széria mellett nehezen tudom elképzelni, hogy ez a 20-as években erre sor fog kerülni.

AZ EPIV-VI közötti időszakot immár hat éve mesélik. Ez mindig is így volt.

 

"Hasonlóan a többi sorozat is nyilván megkívánja a maga vákuumát, amiben szabadon terjeszkedhet, így feltehetőleg miután a Marvel végez az Ep V-VI közötti időszak feltöltésével már csak a The High Republic-éra, a prequels-éra és a sequels-éra marad majd a kiadók játszóterének, meg persze mindig nyitva áll a lehetőség új kalandok és karakterek bemutatására, akik valahol megbújtak a Star Wars történelem lapjai között"

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt mondom, hogy legyen kevesebb könyv, adják ki őket lassabban vagy később, de azok legyenek jók, írják őket a legjobb SW írók, és illeszkedjenek bele a filmek és sorozatok világába a lehető legjobban. 

10 év múlva már nem lesz semmi jelentősége annak, egy műre mennyit kellett várni, csak az számít majd, mennyire lett jó, mert a minőség időt álló dolog, és gondolom, ez a cél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
11 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezen dolgoztak eddig? :D

Hát menten elsírom magam :D

Ezekért tényleg megéri birtokolni a kiadási jogokat....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kdani20 írta:

Ezen dolgoztak eddig? :D

Hát menten elsírom magam :D

Ezekért tényleg megéri birtokolni a kiadási jogokat....

Ugye? Persze ez nem jelenti azt, hogy talán nem dolgoznak a Schreiber-féle junior regényen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 03. 20. - 9:00, kdani20 írta:

Ezen dolgoztak eddig? :D

Hát menten elsírom magam :D

Ezekért tényleg megéri birtokolni a kiadási jogokat....

Baby Yo... pardon Grogu azért nagy húzónév, nem csodálom, hogy ezt választották. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Emma Mienko Candon írni fog egy RONIN című Star Wars könyvet, ami Október 12-én fog megjelenni az USA-ban. És a könyv a Visions animációs sorozathoz fog kapcsolódni!:o

Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy ez érdekeljen-e, vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Emma Mienko Candon írni fog egy RONIN című Star Wars könyvet, ami Október 12-én fog megjelenni az USA-ban. És a könyv a Visions animációs sorozathoz fog kapcsolódni!:o

Ebből a címből nem sok minden derül ki. Gondolom nem a Marvel-karakterről fog szólni. :D

Ha tippelnem kéne, szerintem Ronin egy jedi lesz a High Republic idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Whill írta:

Ebből a címből nem sok minden derül ki. Gondolom nem a Marvel-karakterről fog szólni. :D

Ha tippelnem kéne, szerintem Ronin egy jedi lesz a High Republic idején.

Már ha ott játszódik egy széria. Jelenleg fogalmam sincs mit várjak ettől a könyvtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.