Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Felvetődik itt még egy kérdés annak kapcsán hogy elolvastam a hozzászólásokat. Ezekben a hozzászólásokban az van leírva hogy nem kell annyira nyavalyogni hisz más sorozatot is megszüntettek. Csakhogy ezeket elvileg sw-rajongók írták be. Akik nyílván azért kerültek ezen fórumra mert az sw-t minden sorozatnál jobban kedvelik. Vagy mégsem? Mert egy sw-rajongó számára a TCW-nek JÓVAL többnek kéne lennie mint egy akármilyen sorozat. Én is szeretem a Walking Dead-et de azért egy TCW-hez sehol nincs. És nem azért mert minőségbeli különbség lenne, hanem azért mert az sw maga legenda. nem film, hanem legenda. Amikor bemegyünk a moziba akkor nem filmet nézünk ekkorr hanem a szívünknek kedves alkotást melyben kedvenc karaktereink újabb kalandjait mesélik el.

De hogy ha e logika mentén megyünk akkor a Star Wars rajongónak a kedvenc könyve is egy SW könyv, a kedvenc játéka is SW és képregényekben sem kerülhet semmi az SW elé. Nálam ez mindenesetre nem igy van: rajongók, de csak a filmekért. A sorozat összességében tetszett és a nagyon jó sztorik mellett volt három olyan, ami nálam már megközelitette -sőt bizonyos aspektusaiban be is előzte- a filmeket. Viszont az összhatás nálam egyáltalán nem olyan volt mint nálad: a részeknél volt ami tetszett volt ami egyáltalán nem. Többnyire egyszeri kikapcsolódás volt (edit: hozzátéve mondjuk hogy az elmúlt cirka egy évben eddig már kétszer újranéztem az első négy évadot, pedig sorozatokat ritkán nézek újra), ami már igy is fényévekkel több mint amit a legtöbb SW produktumról el lehet mondani.

 

A Disney-re tessék haragudni, ne a rajongótársakra. Legjobb tudomásom szerint itt senki nem tehet arról, hogy a TCW-t vagy bármi mást lelőttek. Akkor meg minek kellenek az egymás ellen irányuló postok és megjegyzések?

Hát igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetődik itt még egy kérdés annak kapcsán hogy elolvastam a hozzászólásokat. Ezekben a hozzászólásokban az van leírva hogy nem kell annyira nyavalyogni hisz más sorozatot is megszüntettek. Csakhogy ezeket elvileg sw-rajongók írták be. Akik nyílván azért kerültek ezen fórumra mert az sw-t minden sorozatnál jobban kedvelik. Vagy mégsem? Mert egy sw-rajongó számára a TCW-nek JÓVAL többnek kéne lennie mint egy akármilyen sorozat. Én is szeretem a Walking Dead-et de azért egy TCW-hez sehol nincs. És nem azért mert minőségbeli különbség lenne, hanem azért mert az sw maga legenda. nem film, hanem legenda. Amikor bemegyünk a moziba akkor nem filmet nézünk ekkorr hanem a szívünknek kedves alkotást melyben kedvenc karaktereink újabb kalandjait mesélik el.

Már megbocsáss, de ez ökörség. Miért ne lehetne valaki egyenrangúan SW és Trónok Harca vagy akármi más rajongó? Attól, hogy valami nem olyan régi, vagy a popkultúrába annyira beívódott, kevésbé populáris, mint az SW attól még lehet ugyan olyan, vagy akár jobb is. Illetve a gondolat mented alapján, aki nem szereti a TCW, vagy legalábbis nem annyira mint te, vagy ti páran az már nem is SW rajongó. Ez mekkora hülyeség már. A rajongóságnak nincsenek egyetemes feltételei, hogy aki mindnek megfelel az rajongó, aki egyet kihagy az már nem az.

 

Dzséjtnek teljesen igaza van abban amit a fanatizálás kapcsán ír és ami nem csak a te fenti hsz-edre, hanem Ody alábbijára is válasz.

Egyébként látom sokan könnyen elengedik a sorozatot, nyilván ennek meg van az oka... Bár nemtom mit szólnátok, ha holnap valami irtó röhejes és mondvacsinált okkal pl. elkaszálnák a trónok harcát vagy a DW -t? Úgy is van könyv belőle nem igaz? Ja de azért még az elkészült részeket leadjuk ám!

 

 

Azt eddig is tudtam, hogy itt párakat nagyon megfogott ez a történet, de ennek ellenére nagyon meglepnek ezek a gyerekes szemetek elevették a játékomat, többet nem is állok velük szóba szintű reakciók. Most sajnáljátok, de pár hét vagy hónapok múlva visszaolvasva talán ti magatok fogjátok legjobban azt érezni, hogy uram atyám, hogy írhattam ilyeneket.

SW ide vagy oda, ez csak egy sorozat. Kaptunk egy elég jól lezárt kerek sztorit, nem törölték ki a létezésből az SW univerzumot sem.

Ami a megmaradt kérdéseket illeti, talán itt jön ki leginkább a pár részes, sokszor össze nem függő történetek hibája. Igaz, hogy ezekkel siekrlt bemutatni az univerzum nagyságát, sokszínűségét, ugyan akkor nagyon sok irányba mutattak lehetőséget. Ha hagyományos sorozatmódon, egész évadokon, vagy azokokon túl is áthúzódó történetszállakkal és közbe-közbe iktatott kilógó részekkel dogozott volna a sorozat, akkor ugyan kevesebb irányba mentek volna, de kevesbb nyitott kérdés is maradt volna.

Elkaszált sorozatok esetén a készítők interjúkban, ha csak pár mondatban is, de sokszor emondják, hogy mit terveztek még. Kíváncsi leszek ez esetben lesz-e valami ilysemiről hír. Mert pl Maul vagy Ahsoka sorsának lezárásán is azt érzem, hogy ezt szépen kitervelték ezeket a mini cliffhangereket, de a folytatás iránya nincs meg, azt majd csak később találták volna ki.

 

Úgy érzem azért vannak itt egyesek nagyon fennakadva, mert korábban ígértek 7-8 évaodt, meg fű-fát, aminek a valóság alpaja akár ugyan annyi is lehetett, mint a most nagyon szidott Disney-s üres ígéretek. Ha nem arcoskodtak volna, hanem tartják magukat a kezdetekkor ígért 100 rész lesz kijelentéshez, és most annak környékén esetleg felvetült volna, hogy talán lesz még pár rész, akkor szerintem senki nem háborogna ennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki meghallgatta a tegnapi JAT-riportot, s lenne kedve hozzá, pár szóban írja le legyen szíves a lényeget. Köszönöm.

 

 

Azt eddig is tudtam, hogy itt párakat nagyon megfogott ez a történet, de ennek ellenére nagyon meglepnek ezek a gyerekes szemetek elevették a játékomat, többet nem is állok velük szóba szintű reakciók. Most sajnáljátok, de pár hét vagy hónapok múlva visszaolvasva talán ti magatok fogjátok legjobban azt érezni, hogy uram atyám, hogy írhattam ilyeneket.

Ne haragudj, de nem érted a lényeget. Nem az a fő baj, hogy 'elvették a játékot', hanem az, ahogyan elvették. Ha évad elején/félidőben közlik a kaszát, akkor kisebb lenne a felháborodás. És továbbra sem tudja megmagyarázni nekem senki, hogy a már elkészült 6. évadot miért nem lehet bemutatni, amúgy is ki kell fizetni az árát (ez 20-40 rész lehet, azaz 40-80 millió USD), de ahelyett, hogy ennek segítségével maximalizálni próbálnák a bevételeket esetlegesen kitermelve az EP7 költségének egy részét, inkább ledarálják a kópiákat. Azért, mert csak.

S másrészt - ha így marad minden a Disney részéről - egészen biztosan nem fogom meggondolni magam hónapok vagy évek múlva sem, csak túllépek rajta. Ahogy nem feledem soha a módszert, ahogy a TV3-t kinyírták, azt, amilyen pocsék szinkront csinált a Masterfilm a SG-sorozatokhoz, vagy a Zone a Star Trekhez. Nem feledem sosem, de túlléptem rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj, de nem érted a lényeget. Nem az a fő baj, hogy 'elvették a játékot', hanem az, ahogyan elvették. Ha évad elején/félidőben közlik a kaszát, akkor kisebb lenne a felháborodás. És továbbra sem tudja megmagyarázni nekem senki, hogy a már elkészült 6. évadot miért nem lehet bemutatni, amúgy is ki kell fizetni az árát (ez 20-40 rész lehet, azaz 40-80 millió USD), de ahelyett, hogy ennek segítségével maximalizálni próbálnák a bevételeket esetlegesen kitermelve az EP7 költségének egy részét, inkább ledarálják a kópiákat. Azért, mert csak.

De hát az utolsó részben le lett zárva a sztori.

Ha meg évad közben szólnak, akkor meg az lenne, hogy a rohadt szemét Disney átvette a céget és azonnal kaszál, közben meg milyen jó részek mennek.

Erre a készen lévő 6. évadra van valami biztos infó? Mert én eddig csak pletykát olvastam róla. Az 5. évadból kiamradt részek készen vannak, arra zt is mondták, hogy ki vagy leadják, na de 6. évadról is volt ilyen infó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát az utolsó részben le lett zárva a sztori.

Ha meg évad közben szólnak, akkor meg az lenne, hogy a rohadt szemét Disney átvette a céget és azonnal kaszál, közben meg milyen jó részek mennek.

Erre a készen lévő 6. évadra van valami biztos infó? Mert én eddig csak pletykát olvastam róla. Az 5. évadból kiamradt részek készen vannak, arra zt is mondták, hogy ki vagy leadják, na de 6. évadról is volt ilyen infó?

Úgy értettem, hogy pl. a téli szünetben szólnak, hogy ez az utolsó évad, de még leadják az évadból hátralevő részeket. S akkor tényleg úgy tűnt volna, mintha ez lett volna a lezárása is a sorozatnak. Így én inkább ebben egy véletlent érzek, hogy pont így alakult a történet (már ha tényleg nem változtatták meg év közben az utolsó jeleneteket).

 

A 6. évadról hivatalos bejelentés nem volt, csak

- Filoni nyilatkozta korábban többször is, több cikkben is, hogy a 6. évad nagyrészt elkészült, s folyamatosan készítik a részeket, addig, amíg nem szólnak nekik, hogy ne tovább;

- tegnap belinkeltem egy rádióbeszélgetést Obi-Wan és Padmé hangjával, elvileg ott ők is említették, hogy befejeződött a 6. évad gyártása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az egész Saga-t nagyon szeretem. A TCW-t is, a filmeket még jobban, de még az EU-nak is nagy rajongója vagyok. Azért jöttem erre a fórumra, hogy a sorozatról folytassak eszmecserét, akkor is ha az adott rész tetszett, akkor is ha nem (mert lehet, hogy szentségtörés, de ilyen is előfordult nálam a TCW-ben, mint ahogy más sorozatoknál is). Az egyik legmeghatározóbb pontnak mondanám az életemben az SW-t, tekintve, hogy végig kísérte az egész életemet. Viszont, ha választani kéne egyet, hogy melyik a kedvenc sorozatom és filmem, akkor (nehezen döntve, de) én a Dextert, illetve A remény rabjait mondanám... Akkor ezek szerint nekem ide nem szabadna beírni semmit :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem sok haszna van annak, ha itt marakodunk egymással. Nem lenne jó, ha ez a mizéria megint ennyire megosztaná a SW fanokat.

Mindenkinek fáj a TCW kaszája, de egyelőre még más szemmel nézzük a dolgokat. Van aki örül annak, amit eddig kapott, és magát az összképet szemléli. Ill. van aki egyelőre még nagyon pipa és inkább az aktuális, pofátlanul elővezetett megoldás hatása alatt van.

Ettől még senki nem lesz hűségesebb vagy rosszabb rajongó. A Disney-t éppenséggel lehet ekézni, de emiatt már jó előre lehúzni a legújabb trilógiát vagy az esetleges egyéb sorozatokat, szerintem nem érdemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodtam ezen a felvetésen, hogy a lehetséges új sorozat az EP7-be vezet majd be ala CW-RotS, de eléggé kétségesnek tartom. A régi CW nagyrészt annak köszönhette a sikerét, hogy egy már felvázolt konfliktust mutatott be részletesebben és akcióban láthattuk a filmekben szinte teljesen passzív háttérszereplőket, de semmi lényegit nem tett hozzá sem a karakterekhez, sem a cselekményhez, tehát az EP3-at az is értette, aki nem nézte a sorozatot.

Az új sorozat ezt nem tehetné meg, ha az EP7 pilotja lenne, hiszen 1: fel kéne vázolnia a konfliktust, 2: be kell mutatnia és meg kell szerettetnie a közönséggel a szereplőket. Ezzel viszont az a baj, hogy így nehezebb lesz a mozifilmet úgy megírni, hogy az is megértse aki nem követte a sorozatot. Ráadásul gondoljatok bele, mennyire visszaütne a filmre, ha a sorozat csak feleannyira megosztja a rajongókat, mint a TCW tette (az meg pláne, ha az Ultimate Spiderman-hez hasonló békasegge színvonalat hozna). Persze az is megeshet, hogy a CW-hez hasonló sikert ér el, de a fenti okok miatt sokkal nehezebb dolga lenne. Szerintem ez nem olyan kockázat, amit a Disney bevállalna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg nem tudjuk, hogy mikor játszódna az esetleges új sorozat. Viszont, ami a TCW előnye volt, az részben a gyengéje is, hogy sok karakterért nem kellett izgulni, mert már tudtuk a sorsukat. Ettől függetlenül az úgy igaz, hogy az Ep. VII-et felvezetős sorozatnak sokkal nehezebb dolga lenne, mint a TCW-nek, de azt sem tudjuk, hogy ez a sorozat mikor fog jönni (már, ha egyáltalán az Ep. VII-et vezeti majd fel), mert az is elképzelhető, hogy majd csak 2015 után és akkor már egy kicsit másabb a helyzet...

Egyébként én nem örülnék, ha egy ilyen érában gondolkoznának. Inkább egy független SW sorozatot néznék meg a Disney-től, ami nem kapcsolódik közvetlenül az új filmekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elgondolkodtam ezen a felvetésen, hogy a lehetséges új sorozat az EP7-be vezet majd be ala CW-RotS, de eléggé kétségesnek tartom. A régi CW nagyrészt annak köszönhette a sikerét, hogy egy már felvázolt konfliktust mutatott be részletesebben és akcióban láthattuk a filmekben szinte teljesen passzív háttérszereplőket, de semmi lényegit nem tett hozzá sem a karakterekhez, sem a cselekményhez, tehát az EP3-at az is értette, aki nem nézte a sorozatot.

Az új sorozat ezt nem tehetné meg, ha az EP7 pilotja lenne, hiszen 1: fel kéne vázolnia a konfliktust, 2: be kell mutatnia és meg kell szerettetnie a közönséggel a szereplőket. Ezzel viszont az a baj, hogy így nehezebb lesz a mozifilmet úgy megírni, hogy az is megértse aki nem követte a sorozatot. Ráadásul gondoljatok bele, mennyire visszaütne a filmre, ha a sorozat csak feleannyira megosztja a rajongókat, mint a TCW tette (az meg pláne, ha az Ultimate Spiderman-hez hasonló békasegge színvonalat hozna). Persze az is megeshet, hogy a CW-hez hasonló sikert ér el, de a fenti okok miatt sokkal nehezebb dolga lenne. Szerintem ez nem olyan kockázat, amit a Disney bevállalna.

Hát nem tudom, valahogy az ep4 in medias res kezdése sem okozott akkora nagy hátrányt a filmnek. Sőt, úgy rémlik, hogy kifejezetten nagy sikert aratott. :)

Mivel a film már meg van írva, egy ilyen sorozatot meg legjobb esetben is csak hónapok múlva kezdenének el írni, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a film már megoldotta a főbb kérdéseket ebben az ügyben. Vagyis egy ilyen sorozatnak sem "bevezető" jellege lenne, hanem a TCW-hez hasonlóan "kiegészítő" funkciója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szigoran funkcióját nézve, ha lesz ilyen az akkor olyan lesz mint a Tartakovsky-féle Clone Wars, amiben elsőként láttuk a Anakint, mint padawanból lovaggá vált jedit közdeni a háborúban, itt volt először Grievous, meg itt rabolták el Palpatine-t, de ettől még az ep.3 nélküle is teljesen érthető volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg nem tudjuk, hogy mikor játszódna az esetleges új sorozat. Viszont, ami a TCW előnye volt, az részben a gyengéje is, hogy sok karakterért nem kellett izgulni, mert már tudtuk a sorsukat. Ettől függetlenül az úgy igaz, hogy az Ep. VII-et felvezetős sorozatnak sokkal nehezebb dolga lenne, mint a TCW-nek, de azt sem tudjuk, hogy ez a sorozat mikor fog jönni (már, ha egyáltalán az Ep. VII-et vezeti majd fel), mert az is elképzelhető, hogy majd csak 2015 után és akkor már egy kicsit másabb a helyzet...

Egyébként én nem örülnék, ha egy ilyen érában gondolkoznának. Inkább egy független SW sorozatot néznék meg a Disney-től, ami nem kapcsolódik közvetlenül az új filmekhez.

Én most csak abban gondolkodtam, hogy mi szól egy régi CW stílusú EP7 pilot sorozat ellen, nem abban, hogy mi egyéb lehet a témája, meg hogy egyáltalán mikor kerül elénk.

Hát nem tudom, valahogy az ep4 in medias res kezdése sem okozott akkora nagy hátrányt a filmnek. Sőt, úgy rémlik, hogy kifejezetten nagy sikert aratott. :)

Mivel a film már meg van írva, egy ilyen sorozatot meg legjobb esetben is csak hónapok múlva kezdenének el írni, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a film már megoldotta a főbb kérdéseket ebben az ügyben. Vagyis egy ilyen sorozatnak sem "bevezető" jellege lenne, hanem a TCW-hez hasonlóan "kiegészítő" funkciója.

Jó igen fordítva mondtam. Nem a filmet lesz nehezebb úgy megírni, hogy mindenki értse, hanem a sorozatot lesz nehezebb hozzá illeszteni.

 

Szigoran funkcióját nézve, ha lesz ilyen az akkor olyan lesz mint a Tartakovsky-féle Clone Wars, amiben elsőként láttuk a Anakint, mint padawanból lovaggá vált jedit közdeni a háborúban, itt volt először Grievous, meg itt rabolták el Palpatine-t, de ettől még az ep.3 nélküle is teljesen érthető volt.

Éppen azt taglaltam, hogy egy EP7 pilot sorozat nem lehet olyan mint a régi CW. A régi sorozat az EP2-re építkezett, azért lehetett olyan egyszerű, mégis szórakoztató, mert a közönség ismerte a történetet és a karaktereket. Az új sorozatnak nem lenne ilyen kapcsolata a közönséggel, a készítőknek teljesen a zéróról kéne indulniuk, és ha elb***ák, az a filmre is nagyon rossz fényt vethet.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen azt taglaltam, hogy egy EP7 pilot sorozat nem lehet olyan mint a régi CW. A régi sorozat az EP2-re építkezett, azért lehetett olyan egyszerű, mégis szórakoztató, mert a közönség ismerte a történetet és a karaktereket. Az új sorozatnak nem lenne ilyen kapcsolata a közönséggel, a készítőknek teljesen a zéróról kéne indulniuk, és ha elb***ák, az a filmre is nagyon rossz fényt vethet.

Miért a közönség nem ismeri az ep.6-ot, vagy mi? :) Mert gondolom egy ilyen sorozat arra alapozna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen azt taglaltam, hogy egy EP7 pilot sorozat nem lehet olyan mint a régi CW. A régi sorozat az EP2-re építkezett, azért lehetett olyan egyszerű, mégis szórakoztató, mert a közönség ismerte a történetet és a karaktereket. Az új sorozatnak nincs ilyen kapcsolata a közönséggel, a készítőknek teljesen a zéróról kell indulniuk, és ha elb***ák, az a filmre is nagyon rossz fényt vethet.

De miért kéne a nulláról indítani? Van előtte hat mozifilm és egy öt évados sorozat, teli szereplőkkel, világokkal, nyitott szálakkal. Még egy előzménysorozatnak sem kell úgy indítania, hogy T-3 év az ep7 eseményéig. A fonalat felvehetné akár az endori buli másnapján is. Han felébred egy szál gatyában, elnéz jobbra, ott durmol Chewie, elnéz balra, ott meg Wicket horpaszt, ő középen, aztán ilyen pofát vág:

 

sikoly.jpg

 

És máris elkezdődhet az előzmény-sorozat. :D

 

Ráadásul még a végének sem kell közvetlen az ep7 elejébe becsatlakozni. Inkább az lehetne a funkciója, hogy felvázolja, hogyan alakulhatott ki az a világ, amibe aztán majd a filmek által becsatlakozunk. De nem kell olyannal jönnie, amit a sorozat nélkül abszolút nem értünk meg. Mint ahogy egy ep3 és 4 között játszódó sorozat sem a tatooine-i naplementével nyitott volna, és zárul a tatooine-i űrcsatával. Csak felvázolta volna, hogy lett a Köztársaságból Birodalom, de anélkül is értelmezhető, hogyan lett az, amibe becsatlakozunk abból, amiben ott hagytuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért a közönség nem ismeri az ep.6-ot, vagy mi? :) Mert gondolom egy ilyen sorozat arra alapozna.

A legutóbbi pletykák, amiket az Ep7-ről hallottam harminc vagy még több évvel az Ep6 utánról szólnak, új karakterekkel, és új konfliktusról. Nem igen van mit az Ep6-ra alapozni, legfeljebb annyi, hogy helyreállóban van a Köztársaság és újraépülőben a Jedi Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legutóbbi pletykák, amiket az Ep7-ről hallottam harminc vagy még több évvel az Ep6 utánról szólnak, új karakterekkel, és új konfliktusról. Nem igen van mit az Ep6-ra alapozni, legfeljebb annyi, hogy helyreállóban van a Köztársaság és újraépülőben a Jedi Rend.

Pontosan ez lehetne az egész lényege. ;)

Az új trilógiát nem akarják arra felfűzni, hogyan épült ki az Új Köztársaság, az új Jedi Rend, mi lett a klasszikus főhősökkel, hogyan számolták fel a Birodalom maradványait, stb.. Az Ep.7 belecsapna a közepébe, mint az Ep.4 is. Ugyanakkor ha vki nézné a sorozatot, akkor választ kaphatna a fenti kérdésekre is. Semmivel nem nyújtana többet, mint a TCW a maga idejében, de azért sok extrával kiegészítené a filmek cselekményeit.

Én nagyon támogatnék egy ilyen ötletet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legutóbbi pletykák, amiket az Ep7-ről hallottam harminc vagy még több évvel az Ep6 utánról szólnak, új karakterekkel, és új konfliktusról. Nem igen van mit az Ep6-ra alapozni, legfeljebb annyi, hogy helyreállóban van a Köztársaság és újraépülőben a Jedi Rend.

Viszont a pletykák arról is szólnak, hogy ha még csak mellékszerep erejéig is, de lesz Leia, Luke meg Han. Ezt pont Lucas kotyogta el a napokban. Őket meg azért elég jól ismerjük és nyilván nem ott fogjuk őket viszontlátni az új filmben ahol láttuk az ep.6 végén... ezt azt átmenetet például el lehet mesélni animációs film formájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leginkább én is egy CW (rajzfilm) funkciójú sorozatot tudnék elképzelni, mint Ep7 előzmény. Nagyjából két év van a filmig (ha a 2015-ös évet vesszük alapul), addig meg kéne írni (ha még nincs meg) le kéne gyártani, stb., így a sorozat aligha lenne több 1 évadosnál, úgyhogy nem várnék TCW-jellegű, nagyobb volumenű, hosszabb szériát. Ennek a sorozatnak (már ha valóban szó van erről) talán köze lehet a TCW kaszájához, hogy a Klónháborúk további eseményei helyett az Ep7 felvezetését animálják, erőmegosztás nélkül... így kapna némi alapot az is, hogy "az Ep-re fókuszálnak".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ez lehetne az egész lényege. ;)

Az új trilógiát nem akarják arra felfűzni, hogyan épült ki az Új Köztársaság, az új Jedi Rend, mi lett a klasszikus főhősökkel, hogyan számolták fel a Birodalom maradványait, stb.. Az Ep.7 belecsapna a közepébe, mint az Ep.4 is. Ugyanakkor ha vki nézné a sorozatot, akkor választ kaphatna a fenti kérdésekre is. Semmivel nem nyújtana többet, mint a TCW a maga idejében, de azért sok extrával kiegészítené a filmek cselekményeit.

Én nagyon támogatnék egy ilyen ötletet.

Így ebből a szempontból lehet benne valami...Nem tudom. Lehet egyszerűen csak kapaszkodókat keresek, mert én egész egyszerűen nem akarok tudni semmit az Ep6 utáni időkről, és ezért abszolút hidegen hagy az egész Ep7 mizéria.

 

Ettől független amellett kitartok, hogy egy ilyen sorozat csúnyán visszaüthet. Az utóbbi idők Disney sorozatai nem éppen reményt keltőek. Egy Ultimate Spiderman szintű dedós és pofátlanul merchandize-centrikus sorozat önmagában is könnyen megbuktathatja az új filmet, még akkor is ha annak egyébként tényleg jó története és karakterei lesznek.

 

Viszont a pletykák arról is szólnak, hogy ha még csak mellékszerep erejéig is, de lesz Leia, Luke meg Han. Ezt pont Lucas kotyogta el a napokban. Őket meg azért elég jól ismerjük és nyilván nem ott fogjuk őket viszontlátni az új filmben ahol láttuk az ep.6 végén... ezt azt átmenetet például el lehet mesélni animációs film formájában.

Na igen, pontosan ezért nem akarok tudni semmit az Ep6 utáni időkről. Nem akarom azt látni, ami az EUban is megy, hogy szerencsétlenek egész életükben hiába küszködnek, valami folyton közbeszól és szétb*ssza amit addig felépítettek.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most megtörném a háborgást egy kis nosztalgiával. Azért nem árt arra visszaemlékezni, hogy eddig mi mindent ért el a sorozat.

 

http://www.youtube.com/watch?v=06S3f_dGPdY

E klip kapcsán kezdtem el nézni a sorozatot. :( Rövid életü volt, de örök emlék...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen azt taglaltam, hogy egy EP7 pilot sorozat nem lehet olyan mint a régi CW. A régi sorozat az EP2-re építkezett, azért lehetett olyan egyszerű, mégis szórakoztató, mert a közönség ismerte a történetet és a karaktereket. Az új sorozatnak nem lenne ilyen kapcsolata a közönséggel, a készítőknek teljesen a zéróról kéne indulniuk, és ha elb***ák, az a filmre is nagyon rossz fényt vethet.

Miért a közönség nem ismeri az ep.6-ot, vagy mi? :) Mert gondolom egy ilyen sorozat arra alapozna.

Nem egy mozi filmhez készült az utóbbi években pár részes képregény előzmény (pl. Transformers, Star Trek), amik nem lényegi, de érdekes apró plusz információkat adtak az olvasóiknak, ugyan akkor aki nem olvasta őket az nem nagyon maradt le semmiről. Egy ilyen előzmény sztorit animációs formában simán csinálhatnak az új filmnek és nem is kell az öreg karakterekre,v agy az ep6-ra alapozniuk. Simán kezdhetik belecsapva a lecsóba, ahogy utána az EP VI-hoz képest az EP VII-et is.

 

 

Ettől független amellett kitartok, hogy egy ilyen sorozat csúnyán visszaüthet. Az utóbbi idők Disney sorozatai nem éppen reményt keltőek. Egy Ultimate Spiderman szintű dedós és pofátlanul merchandize-centrikus sorozat önmagában is könnyen megbuktathatja az új filmet, még akkor is ha annak egyébként tényleg jó története és karakterei lesznek.

Ellen példának meg ott van a Tron Uprising, ami nagyon jó kis show volt (mondjuk ez nem kis részben a látványnak és a zenének is köszönhető), szinte jobb is mint a film amihez - utólag - előzményként kapcsolódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, pontosan ezért nem akarok tudni semmit az Ep6 utáni időkről. Nem akarom azt látni, ami az EUban is megy, hogy szerencsétlenek egész életükben hiába küszködnek, valami folyton közbeszól és szétb*ssza amit addig felépítettek.

Na várjunk, akkor te nem a lehetséges sorozatról beszélsz, hanem kivetíted az ízlésedet valamire.

Amúgy meg az EU könyvről könyvre, képregényrőlszériára képregényszériára építkezik, azért van annyi gondja-baja szegényeknek. Egy sorozatot nem feltétlen kell így megcsinálni. Na meg, amennyi bajon átestek Anakinék ebbe az öt évadban, az felér az EU-ban vázolt gondmennyiséghez... "Kis" túlzással élve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellen példának meg ott van a Tron Uprising, ami nagyon jó kis show volt (mondjuk ez nem kis részben a látványnak és a zenének is köszönhető), szinte jobb is mint a film amihez - utólag - előzményként kapcsolódik.

Nem azt mondom, hogy nem lehet jó. Csak azon gondolkodom, hogy meg merné-e kockáztatni a Disney, hogy elfuserálják a rajzfilmet, aminek aztán a film láthatja kárát.

 

Na várjunk, akkor te nem a lehetséges sorozatról beszélsz, hanem kivetíted az ízlésedet valamire.

Lentebb már elismertem, hogy valóban lehet, hogy emiatt nem tudok elképzelni egy ilyen rajzfilm sorozatot. Egyszerűen annyira idegen tőlem, hogy olyan hibákat látok bele a koncepcióba, amik lehet nincsenek is ott.

Amúgy meg az EU könyvről könyvre, képregényrőlszériáról képregényszériára építkezik, azért van annyi gondja-baja szegényeknek. Egy sorozatot nem feltétlen kell így megcsinálni.

Persze, de valami gond biztos lesz itt is, más különben miről szólna a történet? És mivel a rajongók nagy, epikus történetet várnak tuti valami galaxis rengető dolog lesz az a gond, ami egyből el is vezet a következő válaszomhoz:

Na meg, amennyi bajon átestek Anakinék ebbe az öt évadban, az felér az EU-ban vázolt gondmennyiséghez... "Kis" túlzással élve. :D

A különbség az, hogy az egyre növekvő EU katasztrófák a Jedi Visszatér, azaz Anakin történetének végét teszik teljesen súlytalanná, ráadásul Luke-ot, Leiát és Han-t is a kiérdemelt happy end-től fosztják meg. Már a "Szükség van-e 7. részre" topikban is írtam: egy történet nem történet, ha nincsen vége, a befejezés minden meséhez szervesen hozzátartozik. A TCW viszont nem érintette a történet végét, csak az odáig vezető utat részletezte, árnyékolta.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes lenne pár dolgot tisztázni. Nem egyszer leírtam, leírtuk már egy páran, hogy nem a kaszával van a gond, hanem azzal ahogy ez történt. És itt most kíméljük meg egymást, a "TCW milyen jól járt" meg "hát más sorozatot is lelőttek" maszlagtól. Ez az SW része volt, ami nekem nagyon tetszett. Nehogy már ne pattoghassak pár napig csak azért, mert más sorozat is így járt? Lesz*rom a többi sorozatot, nekem ez tetszett és kellett! Ezt tetézve meg pláne nem fogom a hóhért mosdatni. És, hogy miért vagyok ilyen ingerült... Amikor megvette a disney a Lucasfilmet, akkor fűt fát ígérgettek, hogy mennyire törődve lesz az SW univerzummal, és a rajongók soha nem látott kánaán előtt állnak. Ebből kiindulva miért ne várhatta volna el joggal az ember ettől a cégtől, hogy NORMÁLISAN, ELŐRE ELTERVEZETT KONCEPCIÓ alapján zárja le a sorozatot. Mennyiből tellett volna Igernek felhívni Filonit, és azt mondani, hogy: "Nézd haver! Nekünk más terveink vannak, de megadjuk az esélyt a sorozat teljese lezárására, kaptok egy utolsó évadot. Ennyitek van, osszátok be és tegyetek pontot a végére. Pápá" Ráadásul egy mind kritikai mind nézői körökben elismert sorozatról volt szó, ami még némi nyereséget is termelt. Ezt kellő körítéssel előadva az embernek egy árva szava nem lett volna, sőt, a hatodik évad végén könnyes szemmel járul Iger elé hálálkodni. Ezzel szemben mi történt? A sorozat vége összecsapott lett! Mondjátok Ti szépnek. Hol? Mi? Lehet, hogy Ahsoka kapott egy szép lezárásfélét, de ez csak csepp a tengerben. Persze magyarázzuk meg magunknak mi lett a többiekkel. Jó vicc! Ha Mault se sikerült magukban elhelyezni és elfogadni embereknek, akkor minek várunk tőlük annál jóval többet kívánó dolgokat?

 

Összefoglalva itt az a baj, hogy a disney le se sz*rta ezt a sorozatot, nekik más terveik vannak, a saját világaikat akarják építeni. Ez számomra elég vészjósló, és ez a szomorúságom és dühöm másik felének forrása. Nagy esély van rá, hogy az az SW amit ma ismerünk és magam személy szerint szeretek, az EPVII -el fel fog hígulni, rosszabb esetben el is tűnik. Én a TCW kaszán keresztül a Lucas féle SW -t féltem! Talán ennyire nyissunk már objektívet, hisz ez szerintem reális veszély.

 

Szólnék pár szót ahhoz is, hogy ki mit szeret. Szerintem szíve joga mindenkinek azért rajongani amiért akar. Ugyan ki tilthatná meg ezt bárkinek is? Viszont ha nekem csak az marad esténként, hogy olyan sorozatokról olvassak ömlengéseket amik engem teljesen hidegen hagynak, akkor egy idő után nem lesz miért feljárnom ide. Ettől pedig csak egy ugrás a fórum léte. Ez egy SW fórum. Amíg ez a fő téma addig jó. Amint ez változik, minden más is meg fog változni. Sorozatokról lehet máshol is beszélgetni, leginkább az adott termék offical fórumain. Adott a lehetőség. Sajnos nem vagyok mágnás Miska. Ja és előre szólok! Kíméljetek az EPVII -es meg a jövőbeni fantasztikus DSW lehetőségektől, mint fórum témáktól!! Azok nálam most nagyon nem számítanak...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igy tök oké, nekem csak annyi kérésem lenne hogy ha esetleg komolyabban felmerül benned a lehetősége annak hogy abbahagyod a fórum vezetését, ahogy azt itt pedzegeted, akkor ne a bezárás, hanem az átadás mellett dönts. A fizetős részbe szerintem már most is többen szivesen besegitenénk (bár lehet hogy nem kéne más f/szával vernem a csalánt, szóval inkább maradjunk annyiban hogy én legalábbis biztosan)

Ez már kicsit OFF itt, de hasonlóan Dzséjthez én is nagyrészt a társaság miatt járok ide és bevallom még akkor is szivesen jönnék fel, ha mostantól minden Disney sorozat egy rakás sz*r lesz az ep.7 pedig az évtized filmes égésének bizonyul. És addig is szivesen beszélek SW-ről és nem SW-ről egyaránt veletek.

 

Amit a TCW lezáró sztoriktól várok: Ahsokának várnék egy normálisabb, ennél jobban kifejtett véget, ki kéne derüljön pár szepi kulcsfigura börtönös szökése és igazán annak örülnék ha az utolsó sztori arról szólna ami korábban fel is merült: az ep.3-as coruscanti csatával. Plusz 66-os parancs magyarázat. Ha ez a négy megvan, nálam az kifejezetten okés zárás lenne, bár belátom ezek közül mind aligha fog teljesülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody nem fogja bezárni a fórumot...csak tele a t*ke a Disney folyamatos mentegetésével!

 

szerk.: nekem a kezdetektől tele van vele a t*köm!!!!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A csúnya szavakat azért még mindig csillagozni kellene. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.