Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mert egyszerűen nincs értelme. Ha gyakorlatilag majdnem azzal a szereplőgárdával, karakterekkel és kinézettel rendelkező sorozatot akarnak csinálni, akkor minek lőtték le az ikertestvérét? Szerintem semmivel sem izgalmasabb az EP3-4 közötti időszak egy animációs projekt számára, mint a clone wars. Ha lesz új sorozat, az szerintem is az EPVII bevezetése lesz. Viszont ahhoz nagyon sok idő kell, hogy jó legyen. Meg kell tervezni, minden egyes porcikáját, forgatókönyveket kell írni, stb. Ez iszonyú munka. Persze lehet összecsapni is, de annak mi értelme? Biztos a bukás.

 

Egyébként a korábbi hír Stanton -tól nem azt mondja, hogy TCW -t szinkronizálnak, hanem azt, hogy olyanokkal dolgozik jelenleg, akikkel már a TCW alatt együtt melózott. Az egész csak egy félreértés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep3-4 közti időszak valóban kiaknázatlan és rengeteg potenciált rejtő kor. Remek táptalaj lenne egy új animációs sorozatnak. Annál is inkább, mivel elképzelhetőnek tartom, hogy az Underworld élőszereplős tv-sorozatból nem lesz semmi, révén eddig is a hatalmas költségvetés miatt tették félre Lucasék. A Disney pedig jelen helyzetében (még nem térült meg a felvásárlás) biztos nem fog egyhamar belevágni. Ugyanakkor több, mint 100 résznyi script hever a fiókban, egy nagyjából már meglévő elképzeléssel, amit balgaság lenne kukába dobni... ezeket az elképzeléseket tökéletesen lehetne alkalmazni egy új animációs sorozatban, kiegészítve a TCW-ből függőben maradt elemekkel. Így kapnánk egy meglévő koncepciót (Coruscant alvilága, fejvadászok, mellékalakok), kiegészítve a TCW egyenes ági folytatásával (Ahsoka, Ventress, Maul, Rex, Talzin, stb.). Könnyen el tudom képzelni, hogy épp ezért hívták a projektbe Filonit (animációs tapasztalat, TCW-s sorosok, konzultáció), illetve az említett szinkronhangot. Szerintem sokunk álma válna valóra ennek megvalósulásával, annál is inkább, mivel így gyakorlatilag a TCW utódsorozatát kapnánk meg. :yes:

 

Bár igaz lenne... Még most is csak elszomorodom, ha visszagondolok a sorozatra. :(

 

7IB.jpg

 

Egyébként jó ötlet. A deviantART-on volt is egy ilyen kép:

 

ahsoka_tales_anime_cartoon_by_the_first_magelord-d4ixf57.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert egyszerűen nincs értelme. Ha gyakorlatilag majdnem azzal a szereplőgárdával, karakterekkel és kinézettel rendelkező sorozatot akarnak csinálni, akkor minek lőtték le az ikertestvérét? Szerintem semmivel sem izgalmasabb az EP3-4 közötti időszak egy animációs projekt számára, mint a clone wars. Ha lesz új sorozat, az szerintem is az EPVII bevezetése lesz. Viszont ahhoz nagyon sok idő kell, hogy jó legyen. Meg kell tervezni, minden egyes porcikáját, forgatókönyveket kell írni, stb. Ez iszonyú munka. Persze lehet összecsapni is, de annak mi értelme? Biztos a bukás.

 

Egyébként a korábbi hír Stanton -tól nem azt mondja, hogy TCW -t szinkronizálnak, hanem azt, hogy olyanokkal dolgozik jelenleg, akikkel már a TCW alatt együtt melózott. Az egész csak egy félreértés.

Azért lőtték le, mert ennek az a neve: The Clone Wars. Azt meg nem lehet a végtelenségig húzni. Én simán el tudom képzelni, hogy belekezdtek a folytatás projektbe, ahol a TCW-ben megismert karakterek szabadabb életet élhetnek. Ashoka, Ventress, Hondo, Bane, Talzin és társai a filmes karakterektől függetlenül létezhetnek az univerzumban. Nekem nagyon tetszene. Bejelenteni pedig akkor fogják, ha elérkezik az idő... én bizakodó vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lőtték le, mert ennek az a neve: The Clone Wars. Azt meg nem lehet a végtelenségig húzni. Én simán el tudom képzelni, hogy belekezdtek a folytatás projektbe, ahol a TCW-ben megismert karakterek szabadabb életet élhetnek. Ashoka, Ventress, Hondo, Bane, Talzin és társai a filmes karakterektől függetlenül létezhetnek az univerzumban. Nekem nagyon tetszene. Bejelenteni pedig akkor fogják, ha elérkezik az idő... én bizakodó vagyok.

De ez esélytelen! Te azt tényleg elhiszed, hogy ilyen gyakorlatilag a levegőben lógó karakterekkel készítenek sorozatot mint Talzin vagy Ahsoka (ráadásul ők ketten akár a TCW védjegyének is tekinthetők)? Ugyan már... Van rá egy ezresem, hogy teljesen új éra és szereplők lesznek majd benne. Az pedig, hogy Filoni -t alklmazzák? Még szép, hisz remek animációs szakember, aki ráadásul már dolgozott a Disney -vel korábban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hiszem, hogy a Disney-nél belátták, hogy az élőszereplős sorozat esélytelen az EpIII-IV-es érára. Akkor pedig miért ne lehetne egy animációs sorozatot erre az érára? Új szereplőkkel, nem pedig levegőben lógókkal - csak épp a TCW-s karakterek is visszatérhetnének, hiszen időben mindössze csak 2 év telne el (mondjuk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon szeretnék egy Ep3-4 közti rajzfim sorozatot Ahsokával és a többiekkel, de sajnos egyet kell értenem Ody-val: szinte teljesen esélytelen. Még pedig azért mert az egész "Ep7-re koncentrálunk" indok egy nagy maszlag, az igazságnak csak morzsája van benne. Az igazi baj az, hogy a TCW, és ezek a karakterek akiket bemutatott, mind a CN-ön váltak népszerűvé, mindenki azzal a csatornával hozza őket összefüggésbe. A Disney-nek meg esze ágában sincs a riválistól "örökölt" termékkel versenyeztetni a saját kreálmányukat. Egyetlen esélyt látok egy Rebellion-sorozatra, még pedig ha a Disney nem az XD-re szánja tinédzser programként, hanem az ABC-re, egész-családos, egész-estés műsorként.

 

Szerk: most nézem addig vakaróztam a megfogalmazáson, hogy Ody beelőzött. Ezt egyébként hol hallottad, hogy az élő szereplősről tárgyalnak az ABC-vel?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen semmilyen új animációs sorozat nem fog készülni. Leadják majd valamikor a TCW maradék részeit és rákoncentrálnak a filmekre.

Ez nem igaz :nana: A hivatalos TCW kaszás cikk szerint is lesz új rajzfilm, és már azt is tudjuk, hogy a Disney Kennedy és Filoni már tárgyalnak/dologznak valamilyen új project-ről, ami a Disney Channels Worldwide platformjaira fog menni. Másszóval animációs sorozat biztos lesz, a kérdés csak az, melyik korban játszódik majd.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem igaz :nana: A hivatalos TCW kaszás cikk szerint is lesz új rajzfilm, és már azt is tudjuk, hogy Iger, Kennedy és Filoni már tárgyalnak valamilyen új project-ről. Animációs sorozat biztos lesz, a kérdés csak az, melyik korban játszódik majd.

 

 

Csakhogy én meg azt tudom hogy az említett 3 névből kettő kamuzik mint már bebizonyosodott. Azaz hogy ők mit mondanak engem nem érdekel. Majd ha bemutattják az első részét annak az animációs sorozatnak elhiszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy én meg azt tudom hogy az említett 3 névből kettő kamuzik mint már bebizonyosodott. Azaz hogy ők mit mondanak engem nem érdekel. Majd ha bemutattják az első részét annak az animációs sorozatnak elhiszem.

Csakhogy ezt Garry Marsh a DCW elnöke mondta, egy a Disney jövőbeli Tv projectjeiről tartott interjún, nem pedig hármójuk közül valaki.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie véleménye ugyan kicsit radikálisnak tűnhet, de osztozom benne. Hiszem, ha látom. Mondanám, hogy a Disney egyszer már átb*szott minket, de ez nem lenne teljesen igaz, mondjuk azt, hogy kitoltak velünk. Itt egyedül Dave Filoni megbízható. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Filonit még vehetjük biztos pontnak. Ő egyike Lucas birodalmának utolsó maradványinak. Sajnos...

 

Amúgy a sorozat végül is nem annyira méltatlanul záródott le, ha belegondolunk. Oké, hogy lett volna még mesélni való, de például Rexet és Ventresst a 2008-as filmben is már eleve mindenféle bemutatás nélkül láthattuk először. Ventress az EU-ban kapott előtörténetet, de mi van, ha mondjuk a néző nem ismeri az Expanded Universe-t vagy nem látta a 2003-as CW-t? Rex korábbi pályafutásáról nem tudni semmit, így az sem feltétlenül baj, ha nem tudjuk meg mi lett vele később. És kronológia szempontjából is már eleve jól beleugrottunk a háborúba. Anakin már nem padawan volt stb. Mivel ez a Clone Wars sorozat nem éppen az egész klónháború főbb momentumait vázolta fel, nem meglepő, hogy nem úgy ér véget, mint az elődje, hanem hasonlóan, mint ahogy kezdődött. Sajnos akármennyire is szerettem ezt a sorozatot, be kell ismernem, hogy sok olyan dolog volt benne, amit csak a semmiből húztak elő(legyen az akármilyen jó). Itt van mindjárt Darth Maul vagy maga Ahsoka. A semmiből húzták őket elő és oda is mentek vissza, ahogy maga a sorozat is. Ennek ellenére azért, mint mondtam, még lett volna mit mesélni viszont nem lett volna muszáj éppen a coruscanti csatát bemutatniuk. Ha jobban belegondolunk a TCW gyakorlatilag egy animációs fanfiction sztori volt. Rajongók gyártották rajongóknak, ezért is volt olyan sikeres és emiatt fog(om)juk hiányolni nagyon az elkövetkezendő években.

 

Hacsak... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ringathatjátok magatokat ilyesfajta lázálmokba, de nem fog belőle semmi sem megvalósulni. :)

Bírom, amikor tényként írtok olyan dolgokról, amiről gyakorlatilag semmi infónk nincs. :) Nem tudhatjuk, mi lesz, maradjunk ennyiben. Én csak egy lehetőséget vázoltam fel, nem több. Ugyanígy egy lehetőség az Ep7 előtt játszódó felvezető sorozat, aminek nem kell feltétlenül a premierig (2015, ha minden igaz) elkészülnie... a TCW is évekkel az Ep3 után került a közönség elé, annak előzményeként. Mellesleg, a TCW kaszája után óvatosan fogalmaznék, hogy mi lehet és mi nem - mivel legtöbben biztosak voltunk a 6. évad létében.

 

Én az Underworld kapcsán vagyok kissé szkeptikus, már ha ugyanarról a projektről van szó, amit Lucasék kitaláltak. A Disney a felvásárlás és az új részek gyártásának fényében szvsz nehezen engedheti meg magának, hogy egy olyan költséges projektet pénzeljen, mint amilyennek ezt lefestették. Kukába viszont csak nem dobnak egy potenciális bevételforrást, mint amilyen egy Ep3-4 között játszódó sorozat lehet. Bár a TCW kasza után kételkedem abban, hogy a Disney mindig mindent a logika szerint csinál...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az idő, válasszatok!

 

1, Filonit azért tartották meg, mert korábban már dolgozott a Disneynek, meg külöben is hatalmas az animációs tapasztalata, meg különben is Ő készítette a TCW sorozatot és meg különben is de meg azért is, mert a Disney nem adná a munkákat olyan ember kezébe, aki nem szívből csinálja a Star Wars és ráadásul de meg azért is, mert a Filoni a Lucas barátja és tényleg igazi rajongó és már készül az új sorozat.

 

2, Filoninak határozott idejű szerződése van, inkább nem fizet a Disney végkielégítést, pocsék marketing is lenne belőle, mert valaki csak elpofázná a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az élőszereplősről éppen tárgyalnak az ABC -vel. Abszolút nincs elfelejtve. Persze ringathatjátok magatokat ilyesfajta lázálmokba, de nem fog belőle semmi sem megvalósulni. :)

Hát nem tudom, szerintem sanszosabb hogy egy már jól bevált, sikeres sorozatot új névvel folytatnak alacsonyabb költségek mellett, minthogy magas költségek mellett belevágnak egy full ismeretlen projektbe, ami ráadásul több energiát is igényel (ami az új filmek mellett nem biztos hogy van feleslegben), ráadásul a profitabilitása is kérdéses...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk: most nézem addig vakaróztam a megfogalmazáson, hogy Ody beelőzött. Ezt egyébként hol hallottad, hogy az élő szereplősről tárgyalnak az ABC-vel?

Valamelyik riportban volt, már nem emlékszem hol. Nézz be az élőszereplős részlegbe, hátha ott több van róla. :)

 

Bírom, amikor tényként írtok olyan dolgokról, amiről gyakorlatilag semmi infónk nincs. :) Nem tudhatjuk, mi lesz, maradjunk ennyiben.

Reménykedni lehet, de a józan ész szerint ilyen sorozat nem lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony jó is lenne. :( Olyan ürt hagyott bennem a sorozat, rendesen hiányérzetem van. Ma, mikor betértem egy helyi papírboltba és megláttam a sok szép TCW terméket, összeszorult a szívem és bánatomban összevásároltam annyi kacatot, amennyi egy kisiskolásnak is elég lenne... :( Ha van ilyen SW-cuccus topik, szívesen megmutatom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a TCW befejezésének hivatalos bejelentése előtt a rajongók indítottak egy levelező kampányt a sorozat megmentésére. Igaz, azóta már hivatalosan is elkaszálták a TCW-t, de még mindig van remény. Aki szeretné megpróbálni megmenteni a sorozatot, az keresse fel ezeket az oldalakat:

 

http://www.savetheclonewars.com/

http://www.causes.com/actions/1733395-allow-star-wars-the-clone-wars-to-remain-on-the-air-till-the-end?recruiter_id=187276300&utm_campaign=own_timeline&utm_medium=wall&utm_source=fb

http://www.facebook.com/SaveCloneWars

 

Én megtettem! :) Ha meg nem lesz belőle semmi, legalább megpróbáltam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.