Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Én is sajnálom, hogy nem lesz IMAX-ben, imádom a nagy vásznat. Nálam csak januárban derül ki, hogy megyek-e a közös mozizásra, mivel akkor jön ki a 4. féléves órarend. Tantárgy függő lesz, hogy ütközés esetén tudok-e jönni. Mindenképpen szeretnék, de meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szerintem azért, mert nem IMAX kamerákkal lett felvéve, és így a képarány nem töltené ki a teljes vásznat , ami IMAX-ban pont, hogy lényeges lenne a nagy felület miatt.

Jó példa erre a Sötét lovag egyes jelenetei. Ahol teljes képernyős a film ott használtak IMAX-kamerákat, a többi résznél a megszokott módszerrel rögzítettek, ezért váltakozik a film alatt a kép időnként. Pl. az Avatart 1,85:1-es képaránnyal rögzítették, így kitölti a teljes képernyőt az egész film alatt. A SW-ok 2,39:1-es arányban vannak rögzítve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért, mert nem IMAX kamerákkal lett felvéve, és így a képarány nem töltené ki a teljes vásznat , ami IMAX-ban pont, hogy lényeges lenne a nagy felület miatt.

Jó példa erre a Sötét lovag egyes jelenetei. Ahol teljes képernyős a film ott használtak IMAX-kamerákat, a többi résznél a megszokott módszerrel rögzítettek, ezért váltakozik a film alatt a kép időnként. Pl. az Avatart 1,85:1-es képaránnyal rögzítették, így kitölti a teljes képernyőt az egész film alatt. A SW-ok 2,39:1-es arányban vannak rögzítve.

 

Az Avatar óta a négy film(Tron, Transformers, HP, Tintin), amit IMAX-ben láttam, mind 2.39:1-es képarányú volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar óta a négy film(Tron, Transformers, HP, Tintin), amit IMAX-ben láttam, mind 2.39:1-es képarányú volt.

 

Ez érdekes, mivel a Tron BR-en kitölti a teljes vásznat, és Spielberg filmjei is általában 1,85:1-es képarányúak.

De ahogy nézem, a felsorolt filmeket (kivéve a Trafó 3-at) legalább kétféle változatban is rögzítették, míg a SW-ot nem. Passz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.