Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Engem különösebben nem zavarnak ezek a módosítások, ha valóban jobb lesz tőlük az összkép. Viszont jó lenne már egy végleges kiadás, amibe tényleg nem nyúlnak bele többet semmilyen szinten. Lassan annyi módosításnak esik áldozatául a SAGA, mint a filmtörténet során soha egyik filmsorozat sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal értek egyet: a BR kapcsán az egyik legkorábbi fejtörést az okozta, hogy fél évvel a megjelenése után jön egy új SW, ezért megéri-e beszerezni. Aztán meggyőztem magam, hogy igen, már csak azért is, mert a 3D moziélményt otthon nem tudom reprodukálni. :) Azt egy percig sem gondoltam, hogy ugyanaz fog menni a moziban, mint a BR-en; ez nem vallana Lucasra.

Ahogy Riddick írja: a BR addig jelenti az otthoni SW-verziót, amíg ki nem jön majd a 3D BR, vagy akármi, ami akkor a csúcsformátum lesz. Ultra Ultimate-nek mondjuk nem nevezném, mert azt már nehéz fokozni a következő kiadásnál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem föleg attól gáz, hogy még csak meg se próbálták összesimitani, vagy valami esztétikus rendbe szedni az egyes darabokat.

Nekem is teljesen ilyen gondolatom volt, ahogy megláttam a posztert.

Odavetették az elemeket, aztán annyi, ez a poszter. Borzasztóan néz ki.

 

A mai klubnapon megerősítette Zsigmond Tamara, hogy lesznek új jelenetek az ep1 3d-s verziójában.

Ettől most tartok egy cseppet... :para:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem érdekel a 3D -s kiadás, szóval a hajukra kenhetik innentől kezdve. :)

 

Egyetértünk, ugyanis az otthoni 3D-zés engem sem érdekel. Sőt szerintem egy zsákutca és nem is fog elterjedni, 7 év múlva sem. Sőt a moziból is el fog tűnni. Azonban, a 3D-s verziót még kiad(hat)ják 2D-ben is.

 

 

Mellesleg én TÉNYLEG azt hittem, h a BR verzió a végleges, a IV. rész esetében, hanyadik is már ('77, '81, '97, '04, '11) na de majd ez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti hogy majd kiadják 3D-ben is , de az baromi messze van még. Azért biztos nem fogok majd 3D-s tv-t venni akkor. Kiváncsi leszek mi lesz a változás.

Addig még eltelik kb. 7-8 év, ha belegondolunk, hogy ennyi évvel ezelőtt a Saga még DVD-n sem volt, és most sok embernek megvan BD-n, amit a full HD tévéjén néz meg, akkor kb. 8 év múlva sokunknak simán lesz 3D tévéje (mivel már ma is van ilyen tévé a boltokban) :D Így halad a technika, persze ez csak egy durva jóslás :)

 

Nem tudom ki hogy van vele, de én már alig várom, hogy közösen megnézzük. Mert ugye lesz közös nézés? :)

Ne is mondd, én is várom már, és természetesen megyünk közös nézésre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tuti biztos voltam benne, hogy a Blu-ray kiadás (aminek pont most nyomták fel külföldön az árát :angry:) csak egy sokadik kiadás amit még újabb kiadások követnek újabb változtatásokkal.

Őszintén szólva engem a további kiadások valószinűleg nem fognak érdekelni, mert van egy határ: nálam az volt, hogy legyen meg egy minden szempontból (kép, hang, szinkron) prémium minőségű egységes Saga kiadvány. És az most teljesült. :)

 

 

Nem tudom ki hogy van vele, de én már alig várom, hogy közösen megnézzük. Mert ugye lesz közös nézés? :)

Én feltétlenül számítok erre. :) Nem is igazán a 3D miatt, hanem a moziélmény miatt, amit Veletek lenne a legjobb megélni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva engem a további kiadások valószinűleg nem fognak érdekelni, mert van egy határ: nálam az volt, hogy legyen meg egy minden szempontból (kép, hang, szinkron) prémium minőségű egységes Saga kiadvány. És az most teljesült. :)

 

A maga korában a DVD is csúcs volt, most mégis van jobb. A Blu-rayes régi trilógiánál is simán lehet majd jobbat csinálni amihez képest az már kopottnak fog tünni. Lehet, hogy csalódás a Blu-ray vásárlása után, hogy nem ez a végső, de térjünk majd rá vissza évek múlva amikor jönnek majd az új kiadások új jelenetekkel, új extrákkal... meglepődnék ha akkor nem változna sokak véleménye. Azért ez még úgyis messze van. Nagyon sokáig még a Blu-ray kiadás marad a csúcs (hacsak a 3D után nem adják ki újra a Baljóst sima Blu-rayen is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(hacsak a 3D után nem adják ki újra a Baljóst sima Blu-rayen is).

Engem pont ez aggaszt. Mert mi gátolja meg őket, hogy 2012 végén kiadják csak az ep1-et 3D Blu-ray-en? Semmi! És akkor ott vagyunk, hogy van azonos adathordozón két valamennyire különböző TPM. Mert ha teszem azt majd 2017-ben adják ki ezeket, akkor egy szót sem szólok. A '97-es kiadást is hét évre követte a DVD, azt pedig hét évre követte a BR. Most egy újabb hat-hét év simán jó lenne egy új adathordozóra. De ha egy év lesz a különbség két verzió, de ugyanazon adathordozón, akkor megette az egészet a fene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én teljesen biztos vagyok benne, h a TPM 3D-t most nem fogják kiadni BR-en. Azzal popsit csinálna a szájából a Lucasfilm. Tuti, h 7 év múlva egybe lesz kiadva, én pedig attól félek nagyon, h akkor sima BD-en nem, csak BD3D-n lesznek kiadva.

 

Sőt, tovább megyek, az eddigiek alapján nem úgy tűnhet, de abban is biztos vagyok, h ez lesz a filmek végső verziója. Kapnak egy plusz dimenziót, egymás után sorrendbe leadják őket Lucas életében utoljára a mozikba (persze az Isten éltesse még nagyon sokáig!). Nem gondoltam, h a 2011. szeptemberi BR után, 2011. októberében azt fogom leírni ide, de SZERINTETEK MIK LESZNEK A VÁLTOZTATÁSOK A BALJÓS ÁRNYAKBAN??? :D :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anyagi szempontból számomra ez lenne a legjobb. :)

 

Bár az kicsit furcsa, hogy Zsigmond Tamarától tudná meg az egész világ, hogy változtatás lesz a 3D-s verzióban :D

Pontosan. Plusz ez azt is jelentené, hogy a magyaroknál már itt is van a film. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Plusz ez azt is jelentené, hogy a magyaroknál már itt is van a film. :D

 

Tényleg :o A februári filmhez már októberben "elkészült" a szinkron?

 

A másik érdekesség, a filmbuzin egy komment:

 

"nemtom, mondta-e már valaki, de csütörtökön a Contagion előtt ment a trailer, elég jó lett."

 

Na most akkor mi van?? Magyarország lett a Star Wars hazája, h a film már nálunk van, a trailert is mi már 10 nappal hamarabb adjuk?? Vagy mindenki kamus?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, h 7 év múlva egybe lesz kiadva, én pedig attól félek nagyon, h akkor sima BD-en nem, csak BD3D-n lesznek kiadva.

 

Ettől nem kell félni. Ha 7 év múlva megveszed a 3D-s Br-t akkor az visszamenőleg kompatibilis lesz. Azaz 2D-s tv-n is ok lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lesz, mert dupla képet tartalmaz.

 

 

Akkor ez nem jó. Vagy akkor csak az van hogy a 3D-s br-lejátszó tudja lejátszani a 2d-s Br-et? Azért ez tényleg durva, hogy majd akkor egy újabb kiadvány miatt kéne venni egy új tv-t. Kenjék a hajukra a 3D-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez nem jó. Vagy akkor csak az van hogy a 3D-s br-lejátszó tudja lejátszani a 2d-s Br-et? Azért ez tényleg durva, hogy majd akkor egy újabb kiadvány miatt kéne venni egy új tv-t. Kenjék a hajukra a 3D-t.

 

Dehogyis, Oldie hülyeségeket beszél. A 3DBD-t normál készüléken is le tudod játszani. A menüben ki lehet választani, hogy 3D-ben vagy 2D-ben akarod-e megnézni a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez nem jó. Vagy akkor csak az van hogy a 3D-s br-lejátszó tudja lejátszani a 2d-s Br-et? Azért ez tényleg durva, hogy majd akkor egy újabb kiadvány miatt kéne venni egy új tv-t. Kenjék a hajukra a 3D-t.

Igen, 3D-s tv-n, lejátszón, le tudsz játszani 2D-s Bd-t. :) De kimondottan 3D-ben készült lemezt, csak szemüveggel ( aktív, passzív ) tudsz megnézni. Már ha nincs új Toshiba tv-d amin már szemüveg nélkül is élvezhető a 3D-s filmanyag.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még létezik. A 3D-s stream visszafelé kompatibilis a 2D-s lejátszókkal is. Egyszerűen átsiklanak a jobb szemnek szánt képen, mivel nem tudják értelmezni.

 

Köszi szépen, megnyugtattál! Nem tudom mi lesz 7 év múlva velem, de jelen körülmények között, nem úgy tűnik, h 3D TV-t vagy lejátszó tulajdonos leszek.

 

 

 

Hogy témánál is maradjak, 4 nap múlva jön a trailer! Nagyon várom már! Ami kicsit vicces, mert olyan film előzetesét várom, ami megvan VHS-en, DVD-n, és BD-n, és vagy 100x láttam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.