Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Hogy témánál is maradjak, 4 nap múlva jön a trailer! Nagyon várom már! Ami kicsit vicces, mert olyan film előzetesét várom, ami megvan VHS-en, DVD-n, és BD-n, és vagy 100x láttam. :D

Nagyon adom, Brodie, én is így érzem, kicsit vicces szitu. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még létezik. A 3D-s stream visszafelé kompatibilis a 2D-s lejátszókkal is. Egyszerűen átsiklanak a jobb szemnek szánt képen, mivel nem tudják értelmezni.

 

 

Várjunk csak. Azt mondod hogy 3D BR-filmet le lehet játszani sima Br-lejátszóval úgy hogy egy 2D-s plazmán simán ok a kép? Mert ha ez igaz akkor miért gyártanak kimondottan 3D Br-lejátszót? Szerintem tutkó hogy csak az utóbbi lejátszó képes arra amit írtál, vagyis hogy lejátsza 2D-ben is a filmet. Ennek már van értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még létezik. A 3D-s stream visszafelé kompatibilis a 2D-s lejátszókkal is. Egyszerűen átsiklanak a jobb szemnek szánt képen, mivel nem tudják értelmezni.

Majd jobban utánanézzek ennek. Ha ez igaz, akkor értelmetlen lenne kiadni 2D-s lemezeket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem 3D-s lejátszóm van... KATT és ezen tuti, hogy be lehet állítani, hogy a 3D Blu-Ray lemezt 2D vagy 3D módban játsza le. Sima Blu-Ray lejátszó esetén nem tudom, lehet, hogy azokkal is meg lehet oldani valahogy. Ami a lényeg, LEHET 2D-ben nézni anyagot 3D Blu-Ray lemezről (ha a minimális technikai feltétel adott hozzá akkor mindenképpen) Hülyeség is lenne, ha 'CSAKÉSKIZÁRÓLAG' 3D-ben lehet nézni a cuccot a 3D BD-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felrakhatnák már a trailert!! :clap2:

 

Leírások már vannak róla, és inkább még csak egy teaser, és hasonló ötleten alapul mint a '97-es SE trailer. És állítólag nagyon jól sikerült a 3D konvertálás. Bárcsak a Tintin előtt lenne nálunk, 3D-ben...

Sajnos még ezt csak neten se tapasztalhatjuk meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars Episode I 3D trailer in ... 2D!

 

Már is bepisiltem. :D

 

szerk: Néhány beállítás láttán már látom a fanyalgókat hogy hűűmekkorasz*r, milyen képünkbe repülő űrhajókat tettek be, mekkora parasztvakítás. :D

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D Sőt ahogy nézem maga a film is lesz, néhány 2D-s moziban...

 

Viszont nem lesz IMAX3D, sajnálom... :(

 

Ezt nagyon sajnálom, ha így lesz, az IMAX az egyedüli 3D, amitől nem fájdul meg a fejem. :S

Most nem követtem annyira a 3D híreket az utóbbi napokban, van valakinek valami infója arról, hogy Zsigmond Tamarán kívül más forrás is utalt-e új, vagy bővített jelenetekre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont nem lesz IMAX3D, sajnálom... :(

Akkor olyan sötét lesz, mint a Transformers 3? Azt nem IMAX-ben néztem, de nagyon sötét volt. Ha a Star Wars is csak így lesz látható (ami megint ízlés kérdése, mert haverom nem találta sötétnek a Transformers 3-at se), akkor elképzelhető, hogy meg se nézem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor olyan sötét lesz, mint a Transformers 3? Azt nem IMAX-ben néztem, de nagyon sötét volt. Ha a Star Wars is csak így lesz látható (ami megint ízlés kérdése, mert haverom nem találta sötétnek a Transformers 3-at se), akkor elképzelhető, hogy meg se nézem...

Star Wars moziban nem hinném hogy sokkal többször lenne, kár lenne egy ilyet kihagyni. :)

 

Egy naiv kérdés. Mindenhol írják problémának hogy túl sötét a 3D/IMAX képe. Miért nem húzzák fel ezeknek a kópiáknak a fényerejét, még mielőtt szalagra viszik? És akkor amennyit világosítottak, annyit sötétít rajta végül a vetítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak kb. 5 3D-s filmen voltam, ebből 2 volt IMAX3D (Avatar, Tron). És nem tapasztaltam semmilyen sötétséget. A Transformers 3, az a kópia hibája lehetett inkább, nem a technikáé. Nekem szerencsére nincs fejfájásom, csak egyszerűen sokkal jobb olyan óriási vásznon nézni. Egyáltalán nem értek ehhez, de lehetséges az, hogy azért nem lesz IMAX mert így nem kell 2k-s vagy nem is tudom milyen felbontás?? Zééé annyira ért ehhez, mint amennyire én nem :D

 

Azt meg egyszerűen nem hiszem el, hogy lesz itt bárki olyan is, aki nem fog elmenni rá a moziba :D

 

Én el sem tudom mondani mennyire izgatott vagyok, hogy a klasszikus trilógiát láthatom nagy vásznon. '86-osként, nem volt esélyem az eredeti vetítésre, az SE meg kimaradt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak kb. 5 3D-s filmen voltam, ebből 2 volt IMAX3D (Avatar, Tron). És nem tapasztaltam semmilyen sötétséget. A Transformers 3, az a kópia hibája lehetett inkább, nem a technikáé.

Lehet, hogy a kópia hibája volt, mert az Avatart is "normál" 3D-ben néztem, és az nem volt sötét. Az Ep1-et mindenképp megnézem én is, remélem nem fogok csalódni a fényerőt illetően. A T3-nál még a film végére sem lehetett igazán megszokni. Mintha egy projektorról kivetített filmet néztem volna, csak 3D-ben. Már pedig ha Star Wars, akkor Minőség. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tökéletes a Westend. Az Avatar az egyetlen, amit IMAX-ben és ott is láttam, és nem volt lényeges különbség az élményben, sőt, nekem jobban bejött, hogy nem volt a kép olyan közel.

Amúgy pár film után ki kell jelentenem, hogy egyáltalán nem vagyok oda a 3D-s filmekért, mindent inkább 2D-ben nézek. De persze az SW kivétel, arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tud a térhatás még hozzáadni az élvezethez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.