Ugrás a kommentre

EPVIII spoilermentes topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Meglepett, hogy a semmiből megtudtuk a cimet. Úgy tünik tényleg egy darkosabb filmet kapunk, ha van jelentősége a piros feliratnak. :yes:

 

Vajon Luke-ra utal a cim, vagy arra, hogy Rey lesz a film végére az utolsó Jedi? :hmm:

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre nem tetszett, de csak azért mert Return of the Jedi, TFA, és Last Jedi.

De persze rohadt erős cím, és így ezzel a darkos logóval...jajj. :D

Ami meg még tetszik, hogy tényleg a TFA feliratában már ott volt, hogy the last Jedi, szóval nagyon Luke központú filmet várok. :D

 

Csupán kettő van belőlük...egy mester...és egy tanítvány!! :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alighogy visszatért szegény Jedi, máris az utolsó? :( Tetszetős cím, és elég konkrét. Legalábbis abból, amit eddig tudunk Luke szerepéről, szerintem egyértelműen rá utal.

Na várjunk. A jedi visszatér nem Anakinra vonatkozott"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Technikailag csak az ep6 címére gondoltam, még csak nem is annak jelentéstartalmára (eleve, az ep6 címe szerintem nem csak és kizárólag Anakinra vonatkozik, ugyanúgy átvitt értelemben magára a Rendre is - plusz, azt még nem tudjuk biztosan, hogy az ep8 címe csak Luke-ra vonatkozik-e, vagy ennek is lesz jelentéstöbblete). Csupán érdekesnek találom, hogy a visszatérés után nemsokkal már utolsó az a szegény Jedi. Valahol ez is jelzi, Luke mennyire hiábavalóan törte magát a Rend feltámasztásával eddig. Alighogy kiképzett egy generációnyi új Jedit, újra ő az utolsó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon csípem a logót és a címet. Remélem hogy a TFAs nyitószöveg sugallata ellenére mégis Rey lesz az utolsó Jedi. Nem tetszene ha nem válna Jedivé vagy ha a Jedivé válása előtt vagy után meghalna. El tudom azt is képzelni hogy az ő lovaggá válása után nem válna senki más Jedivé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az az ujdonság ebben a címben, hogy míg az eddigi címek, konkrétan abba az epízódban lejátszódó eseményeket jelenítik meg (az EP IV cimét kivéve , mindegyikben van egy a cselekményekre utaló állítmány (pl: "fenyegetése", "támadása", "bosszúja", "visszavág", "visszatér") addig az EP VIII címe, nem kimondottan jeleníti meg az epizódban végbemenő eseményeket. Szerintem inkább egy állapotot tükröz, ami az elmult 30 évre is éppúgy igaz. Szerintem direk adtak egy ilyen nem túl beszédes, konkrétumokat egyáltalán nem tartalmazó, szerintem titkolózó címet, ezzel is szakítva a Lucasi hagyománnyal.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.