Ugrás a kommentre

Rogue One DVD/BD kiadás


csoli1138

A Rogue One hazai megjelenési formái  

19 felhasználó szavazott

  1. 1. Döntöttél már? Melyik(ek)et választod?

    • DVD
    • 2 lemezes BD
    • 2 lemezes BD O-ringgel
    • 2 lemezes BD steelbook


Ajánlott hozzászólás

Annyira nem, hogy én is azt fogom megvenni.

 

Sajnos hiába van meg a Saga és az Ep7 BD-n, a HD ready tévénken sokkal rosszabb képe van mindegyiknek, mind a DVD-knek. :( Már arra is gondoltam, hogy megveszem a Saga DVD csomagot is pont ezért, mivel újabb tévét még jó pár évig biztos nem fogunk venni.

Milyen kábellel van összekötve a lejátszó és a TV? Mert ha HDMI-vel akkor elvileg ilyesmi nem fordulhatna elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen kábellel van összekötve a lejátszó és a TV? Mert ha HDMI-vel akkor elvileg ilyesmi nem fordulhatna elő.

Jó kérdés, eszembe jutott nekem is, de ha nem azzal akkor mivel? Hisz nem tudom létezik-e olyan BD lejátszó, ami scart-tal csatlakoztatható, és ha lenne is ilyen, szerintem az sem tenné hátrányba a BD-t a dvd-vel szemben. érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, eszembe jutott nekem is, de ha nem azzal akkor mivel? Hisz nem tudom létezik-e olyan BD lejátszó, ami scart-tal csatlakoztatható, és ha lenne is ilyen, szerintem az sem tenné hátrányba a BD-t a dvd-vel szemben. érdekes.

Létezik, bár csak a régebbi lejátszóknál. Viszont ezeken sok újabb Blu-ray lemez már el sem indul. Amiről biztosan tudom, hogy ilyen, az a The Avenger, az már kijelentette nekem, hogy csak egy bizonyos minőségi szint (amit a HDMI kábellel tudtam hozni) felett hajlandó lejátszani a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, látszik, hogy mennyire nem értek hozzá, a férjemet meg nem érdekli, így elkönyveltem, hogy biztos a tévénk nem elég jó... :D

 

Köszönöm szépen a segítséget! :) Az útmutatás alapján megnéztük, mi a helyzet.

 

 

Nekem anno volt olyan Blu-ray lejátszóm, ami a sárga-fehér-piros végü RCA kábelekkel is rátudott csatlakozni a TV-re. Ezekre gondolok:

3rca-3rca-audio-video-sztereo-csatlakozo-kabel-15-m-.jpg

 

A végeredmény katasztrofális volt. A Blu-ray képe kifejezetten csúnya volt.

Na, pontosan ilyennel volt összekötve eddig tévé a lejátszóval, mert a tévének két HDMI bemenete van, az egyik az IPTV-s dobozzal van lefoglalva, a másik meg egy HDMI csatlakozóval szabadon lógott, hogy a laptopot hozzá tudjuk csatlakoztatni, ha valami megszerzett filmet akarunk tévén nézni.

 

No, most ezt a szabadon lévőt bedugtuk a lejátszóba, és csodák csodája, egyből megjavult a kép! :):yeah:

 

Asszem a probléma ezzel meg van oldva! Már csak azt sajnálom, hogy nem vetettem fel ezt korábban. De levontam a tanulságot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, látszik, hogy mennyire nem értek hozzá, a férjemet meg nem érdekli, így elkönyveltem, hogy biztos a tévénk nem elég jó... :D

 

Köszönöm szépen a segítséget! :) Az útmutatás alapján megnéztük, mi a helyzet.

 

 

Na, pontosan ilyennel volt összekötve eddig tévé a lejátszóval, mert a tévének két HDMI bemenete van, az egyik az IPTV-s dobozzal van lefoglalva, a másik meg egy HDMI csatlakozóval szabadon lógott, hogy a laptopot hozzá tudjuk csatlakoztatni, ha valami megszerzett filmet akarunk tévén nézni.

 

No, most ezt a szabadon lévőt bedugtuk a lejátszóba, és csodák csodája, egyből megjavult a kép! :):yeah:

 

Asszem a probléma ezzel meg van oldva! Már csak azt sajnálom, hogy nem vetettem fel ezt korábban. De levontam a tanulságot. :)

De jó, hogy megjavult. :) Hamarabb is eszünkbe juthatott volna, hiszen hallottuk már tőled ezt a problémát. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, most ezt a szabadon lévőt bedugtuk a lejátszóba, és csodák csodája, egyből megjavult a kép! :):yeah:

Asszem a probléma ezzel meg van oldva! Már csak azt sajnálom, hogy nem vetettem fel ezt korábban. De levontam a tanulságot. :)

Én is örülök Pildi! A férjednek meg be van írva a feketepont! ;)

Hát ilyet?! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindenkinek a gondolata forog a filmek körül, és őt így kell elfogadni. :)

Mentségére legyen mondva, hogy most tudta meg, mi a gondom, mert eddig nem szóltam róla. Amikor felmerült a probléma, épp nem volt itthon, aztán meg elfelejtettem szólni. Úgy tűnik, hogy az én gondolataim sem mindig forognak a BD-k körül. :D

 

A megoldást már együtt próbáltuk ki. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindenkinek a gondolata forog a filmek körül, és őt így kell elfogadni. :)

Mentségére legyen mondva, hogy most tudta meg, mi a gondom, mert eddig nem szóltam róla. Amikor felmerült a probléma, épp nem volt itthon, aztán meg elfelejtettem szólni. Úgy tűnik, hogy az én gondolataim sem mindig forognak a BD-k körül. :D

 

A megoldást már együtt próbáltuk ki. :)

Természetesen! Remélem érződött, hogy nem bántásnak szánom. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig olyan példaértékűen tartotta magát a film a legális forgalmazásban (mozi), mindenféle nézhető kalózkópia hiányában. Pont a SW az amiért örömmel fizetek a tartalmakért, mert tudom, hogy a pénzemből újabb nagyszerű SW történetek születnek majd. Örök dilemma. Szerintem aki megveszi legálisan is az töltse le lelkiismeret furdalás nélkül. Aki csak potyázni akar annak: :evil:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig olyan példaértékűen tartotta magát a film a legális forgalmazásban (mozi), mindenféle nézhető kalózkópia hiányában. Pont a SW az amiért örömmel fizetek a tartalmakért, mert tudom, hogy a pénzemből újabb nagyszerű SW történetek születnek majd. Örök dilemma. Szerintem aki megveszi legálisan is az töltse le lelkiismeret furdalás nélkül. Aki csak potyázni akar annak: :evil:

Mármint arra gondolsz hogy rögtön másnap már fent volt szinkronos változatban a neten? :D

Amúgy természetesen én is meg fogom venni ahogy az összeset eddig, de ki kell próbálnom az új fullHD monitorom. :D

 

Amúgy torrentből elindítottam a filmet, nézem milyen gyönyörű, és az tűnik fel hogy ez szinkronos...mondom az lehetetlen. :D A TFAt indítottam el véletlenül és fel sem tűnt pár másodpercig. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszivárgott az már minden minőségben...és nem...én nem tudok várni!! :D

Dettó! Még csak arra volt időm, hogy belenézzek, de elképesztően jól mutat!

 

Szerintem aki megveszi legálisan is az töltse le lelkiismeret furdalás nélkül. Aki csak potyázni akar annak: :evil:

Ezzel egyetértek. Nálam tuti vétel a Blu-ray.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint arra gondolsz hogy rögtön másnap már fent volt szinkronos változatban a neten? :D

 

Abban a kamerás rettenetben nem sok örömömet leltem, csak fokozta a vágyamat, hogy menjek még,még,még moziba. Szerintem nem rengette meg a mozis piacot. Egyébként a monitorod méltó képpen történő felavatásodhoz jobb alapanyagot kivánni sem lehet, jó hétvégét hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem aki megveszi legálisan is az töltse le lelkiismeret furdalás nélkül.

Heves bólogatás. Eleve megvan az összes, mert szeretek olykor csak jeleneteket megnézni (mint ahogy tegnap hajnali egykor le is húztam, és az összes kedvenc jelenetemet meg is néztem egyből, addig nem feküdhettem le :D ), és ezekért nem fogom a lemezt nyüstölni. Az a teljes film megnézésére van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heves bólogatás. Eleve megvan az összes, mert szeretek olykor csak jeleneteket megnézni (mint ahogy tegnap hajnali egykor le is húztam, és az összes kedvenc jelenetemet meg is néztem egyből, addig nem feküdhettem le :D ), és ezekért nem fogom a lemezt nyüstölni. Az a teljes film megnézésére van.

Igen, igen. Nekem is megvan mindegyik rész plusszban, HD-ben a vinyón. Nekem viszont pont az a dilemmám, hogy a gyári lemezeimnek is szeretnék funkciót adni (hajlamos vagyok vinyóról nézni a az epizódokat, mert lusta vagyok lemezeket pakolgatni a lejátszóba). De valószínű, hogy az EP I-III esetében törölni fogom a nem lemezes verziókat. Az OT esetében ezt nem tudom megtenni, mert olyan HD változataim vannak (3 szinkronos verziók felújított képpel, régi, mozi változatok, 1997-es SE verziók, hangalámondásos vhs verzió) amikkel a SAGA BD kiadása sem veszi fel a versenyt. Az EP VII. és az RO esetében meg a 3D-s változatok hiánya okoz gondot (szinkronosan), úgyhogy nem egyszerű ez a lemezes, vagy nem lemezes változat dilemma. Ui: a RO mkv gyönyörű, hamarosan belevetem magam.

 

Köszi az infót! Egyik szemem sír, a másik nevet!

 

Kizárolag nevet mindkettő. :yeah:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.