Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Már a yt-on is elérhető, mondjuk eléggé rossz minőségű, tkp. valaki felvette, ahogy a videó egy telefonon elindul. Micsoda kort élünk. :D

Amúgy ja, 

Spoiler

Oki doki "Hello Peter"t mond, Zöld manó bombáját látni, Electro sárga villámát is, továbbá Strange egy varázsigét idéz, amivel elakarja töröltetni az emberekkel azt, hogy Peter nem más, mint Pókember, viszont ahogy nézem, ez félremegy és jönnek a többi filmekből a gonoszok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Bence1997 írta:

Már a yt-on is elérhető, mondjuk eléggé rossz minőségű, tkp. valaki felvette, ahogy a videó egy telefonon elindul. Micsoda kort élünk. :D

Amúgy ja, 

 

 

Spoiler

Akkor ezek szerint részben a One More Day történetét fogják feldolgozni. Érdekes döntés, nem az volt épp a legnépszerűbb esemény Pókember életében. :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az első Pókember-film, amit én is várok. A multiverzum lehetősége nagyon kecsegtető, és kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle. A Spider-Man: Into the Spider-Verse nagyon tetszett ezen a téren, és a Loki is jó dolgokat hozott ki, de azért remélem olyan vadhajtások nem lesznek, amik azokban voltak, gondolok itt a korkolokira vagy a noir Pókemberre és a pókmalacra. Előbbi a Lokiba belefért, utóbbiak elmentek egy animációs filmben, de azért egy mozifilm az ilyenekkel óvatossan operáljon. Még az MCU-ban is, ahol azért van háromszavas fa és dühkezelési problémákkal küszködő, beszélő mosómedve is. :)

De nagyon sok jó dolog van már most ebben a filmben, ami miatt jobban érdekel, mint az összes korábbi Spider-Man mozi együttvéve. Főleg, hogy ez sem szóló film lesz, hiszen Strange is nagy szerepet kap.

Spoiler

És először végre a Netflix-mellékág is bekapcsolódik a mainstream MCU-ba, hiszen Matt Murdock is benne lesz a filmben Charlie Cox megformálásában. Ezután tök jó lenne, ha készülne egy Daredevil-Spider-Man film, amiben Fisk a főgonosz, akit természetesen Vincent D'Onofrio játszon. :clap2:

Az egyetlen, ami aggaszt, hogy már megint baromi sok az ellenfél. Ez még nem sok filmnek tett jót... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon várom. Úgy tűnik, hogy a pletykák igazak, emiatt durva filmre számítok. Apropó, ha minden igaz, akkor a

Spoiler

Hawkeye 5. részében felfog tűnni Kingpin is, amely pont eme film után fog kijönni. :D

 

Mondjuk remélem nem fogják megvágni a filmet és rendesen elmesélik a sztorit. Ha ehhez 2 és fél óra kell, hát legyen, csak hozzák össze. Amúgy meg van egy olyan sejtésem, hogy a Sony/Disney kavarás Pókember körül anno megkavarta a kártyákat és ennek következtében kapjuk meg ezt a filmet, eredetileg szerintem másfajta történetet kanyarítottak volna elénk.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy meg van egy olyan sejtésem, hogy a Sony/Disney kavarás Pókember körül anno megkavarta a kártyákat és ennek következtében kapjuk meg ezt a filmet, eredetileg szerintem másfajta történetet kanyarítottak volna elénk.

Nem olyan biztos az. Az már a trailerből kiderült, hogy a harmadik rész a Spider-Man: Far from Home legvégére épül. Azt nyilván okkal írták meg úgy, ahogy. Emellett szintén a második részben (és az Avengers: Endgame-ben) húzták be a multiverzum témáját, s bár végül a film cselekményében ez csak egy átverés alapja lett, a két mozival nyilvánvalóvá tették, hogy az MCU ebbe az irányba megy el, amit a Loki végül igazolt is.

A Sony-val való kavarás szerintem csak az üzleti érdekeket érintette, magát a filmet csak akkor ütötte volna meg, ha a Sony nem áll kötélnek és a Disney elveszti Pókembert. Mert akkor nem valósul meg, vagy más szereplővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy e miatt mégis megnézem a 2019-es Pókebert. Azt hiszem az Idegenben a címe. Nincs sok kedvem hozzá, előbb az Amerika Kapitány Polgárháború, majd a Pókember Hazatérés vette el a kedvem végleg Tom Holland Pókemberétől. Viszont ezt a többi univerzumos szereplő felkeltette az érdeklődésem. Ha Garfield, Maguire benne lesz, akkor  érdekelni fog feltétlenül. Egyébként a 2017-es Pókember Hazatérés hihetetlenül gyenge volt. Nálam olyan Batman és Robin szint. Értetlenül állok a sikere előtt. Vagyis annyira mégse értetlenül, mert ez univerzumépítősdi hype emelte fel az egekbe azt a filmet. Ha már a Garfield filmeknél megtörtént volna ez, akkor azok lettek volna kasszasikerek.

Egyébként a Pókverzum rajzfilm nekem nagyon tetszett. Nem hittem volna, hogy ilyen jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ez nem pletyka, ez igaz. Arról, hogy Tobey és Andrew feltűnnek, már tavaly év végén jöttek hírek. Tkp. Jamie Foxx és Alfred Molina senkit se zavartatva kimondták kerek perec, hogy a filmben fognak szerepelni, hovatovább a korábbi filmekben játszott karaktereiket játsszák. Ezek után elszabadult minden és sorra jöttek a pletykák, amik idővel már az ember is észrevett, hogy nem pletykák. Jelenleg a főbb szereplők ezek:

 

- Tom Pókembere

- Tobey Pókembere

- Andew Pókembere

- Doctor Strange

- Wong

- Willem Defoe, mint Zöld Manó (Spider-man 1)

- Alfred Molina, mint Doctor Octopus (Spider-man 2)

- Homokember (Spider-man 3)

- A Gyík (Amazing Spider-man 1)

- Jamie Foxx, mint Electro (Amazing Spider-man 2)

- Rhino (Amazing Spider-man 2)

- Zendeya, mint MJ

- Ned

- May néni

- Kristen Dunst, mint MJ (már korábban is pletykálták őt, hovatovább nem olyan rég kijött egy kép, ahol őt és a Daredevil sorozatban szereplő Deborah Ann Wollt láthatjuk, ugye utóbbi Karent alakította ott)

- Charlie Cox, mint Matt Murdock

 

Tkp. eme előzetes után a film nyugodtan odaállhat a Mandalorian 2. évada mellé. Ott is előre tudta mindenki, hogy jön Ahsoka, Boba vagy éppen Bo-Katan. Igaz, azok is pletykák voltak, de ahogy haladtunk előre, egyre nyilvánvalóbb volt. Nos, itt is ez a helyzet. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez még tegyük hozzá, hogy azt már rég tudjuk, hogy Octopus a Spider-Man 2-beli figuraként jelenik meg (Molina ugye vissza is van fiatalítva) és a trailerben felismeri Pókembert. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha a trailer sugallata ellenére nem Tom Holland Peter Parkerjét látja, hiszen az a Pókember, akivel őt összehozta a sors, sokkal idősebb és máshogy is néz ki.

 

Black Widow

Azt hiszem, eddig ez a film az MCU Solója. Baromira nem érdekelt és baromira fölösleges film, viszont ennek ellenére vagy éppen ezért sokkal szórakoztatóbbnak találtam, mint hittem volna. Persze nem lesz olyan kedvencem, mint a Solo, még az MCU filmek között is a közepes mozik közé tartozik. Ez a film sokkal jobban szuperált volna, ha az Infinite War és a Civil War között mutatták volna be. Amiben jobb, mint a Solo, az az, hogy nincs olyan érzése az embernek, hogy minden, amire Romanoff felvághat, egy nap alatt történt meg. Sokkal tágabb, epikusabb. Emellett baromi élvezetes volt, hogy a film egy része olyan helyszíneken játszódik, ahol én is gyakran megfordulok. Budapest még beugorhatna pár MCU filmbe. De legyünk merészek, és jöjjenek el Veszprémbe. :D 

Sajnos azonban a filmnek akad pár komoly gyengesége. Első sorban a szokásos MCU probléma: gagyi a főgonosz. Megkockáztatom, hogy Drejkov a legbalfaszabb fasz az MCU történelmében. Amikor már a filmben kicikizik a főgecit, ott már érzed, hogy ennél nincsen lejebb, ennél semmilyenebb, motiválatlanabb főgonoszt nehéz megszülni. Eddig a táncversenyben lealázott Ronan volt az alszint tartó, de ez a Dreykov simán alá tette a lécet. Ugyanígy ciki volt bármilyen jelenet, amiben Melina és a Red Guardian közösen szerepelt, meg úgy alapvetően amiben a Red Guardian szerepelt. A két orosz szuperkém inkább tűnt két féleszűnek. Szegény Red Guardian is végül csak bohócnak volt jó, Rachel Weiszt meg kár volt erre az izé szerepre elpazarolni. Pedig amúgy jól nyitottak, az ohioi szakasz nagyon jó volt. Aztán olyan, mintha valami teljesen más író kezébe kerültek volna...

Ami nagyon tetszett még, az Taskmaster, baromi jól hozta a lemásolt karaktereket. Simán felismerhető volt Amerika kapitány, Fekete Özvegy, Fekete Párduc, a Tél Katonája és Sólyomszem. Egyedül a kardozást nem tudtam azonosítani. Ami pedig sokat dobott a filmen, azok az utalások. Nem csak az, hogy az a kevés, amit Natasháról tudtunk, be lett mutatva/el lett mondva, hanem az olyan apróságok, mint Contessa Velentina feltűnése és a becsatlakozás a Hawkeye sorozaba (gondolom legalábbis). Tetszik, hogy már ekkor, másfél évvel ezelőtt gondoskodtak arról, hogy ezek a szálak összefussanak. Kíváncsi vagyok, merre fog mindez tartani.

Összességében a Black Widow-t egy megkésett filmnek tartom. Jobban működött volna, ha nem sokkal a Civil War után mutatják be, ahová amúgy is tartozik, ha időrendben nézzük. Az Endgame után, pláne a 4. fázis nyitófilmjeként viszont nagyon gyenge. Jobb lett volna, ha az amúgy nem sokkal erősebb Spider-man: Far from Home nyitotta volna ezt az egyelőre filmek terén számomra úgysem túl érdekes fázist. Persze messze még a vége, de most úgy érzem, az MCU új potenciálja egyelőre a sorozatokban, nem a filmekben van. A WandaVision, a Falcon and the Winter Soldier, a Loki meg aztán pláne felül múlta az érdeklődésemet. De, mint írtam, messze még a vége. A Black Widow-ban minden negatívumja ellenére kellemesen csalódtam, így a többi film is meglephet még.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Egyedül a kardozást nem tudtam azonosítani.

 

Deadpool :D Képregényekben nem egyszer csaptak össze, tart is tőle rendesen, mert Deadpool harcstílusát még maga Deadpool sem tudja kiszámítani. :D Rajta kívül más kardozós karaktert nem is ismerek, bár az összes Marvel karakter nincs meg a fejemben persze. Pletykálják is, hogy ha behozzák DP-t az MCU-ba akkor ketten össze csapnak majd

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Rajta kívül más kardozós karaktert nem is ismerek, bár az összes Marvel karakter nincs meg a fejemben persze.

Deadpoolon kívül ott van Penge, Gamora, Sif, Psziché, Valkyre, Swordsman, Ezüst Szamuráj... stb. Akad azért szép számmal. Persze az MCU-ban nincs bent (még) mindenki, de Taskmaster Gamorát, Valkyre-t és Sifet például tanulmányozhatta. Az első kettőt a Thanos elleni csata során, Sifet meg a két korábbi földi látogatása során.

 

27 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Pletykálják is, hogy ha behozzák DP-t az MCU-ba akkor ketten össze csapnak majd

A film vége alapján az azért fura lenne.

Spoiler

Hiszen azzal, hogy Romanoff felszabadította az elméjét, valamint a többi Özveggyel és a Red Guardiannal tartott, valószínűleg átállt a jók oldalára. Oké, Deadpoolnál ez nem sokat jelent, bárkivel hajlandó harcolni, ha olyanja van, még önmagával is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok Defoe Zöld Manóját hogyan hozzák be. Az ő figurája a Pókember 2 idejében halott. Tobey Pókembere melyik filmje utáni eseményből kerül át? És a Zöld Manó? Vagy Tobey univerzumában is megtörtént az, hogy a halottnak hitt Norman Osborn visszatért, mint a képregényekben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Deadpoolon kívül ott van Penge, Gamora, Sif, Psziché, Valkyre, Swordsman, Ezüst Szamuráj... stb. Akad azért szép számmal. Persze az MCU-ban nincs bent (még) mindenki, de Taskmaster Gamorát, Valkyre-t és Sifet például tanulmányozhatta. Az első kettőt a Thanos elleni csata során, Sifet meg a két korábbi földi látogatása során.

 

A film vége alapján az azért fura lenne.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Deadpool mindig kitalál valamit, amiért összeakasztja a bajszot valamelyik szuperhőssel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Kíváncsi vagyok Defoe Zöld Manóját hogyan hozzák be. Az ő figurája a Pókember 2 idejében halott. Tobey Pókembere melyik filmje utáni eseményből kerül át? És a Zöld Manó? Vagy Tobey univerzumában is megtörtént az, hogy a halottnak hitt Norman Osborn visszatért, mint a képregényekben?

Mivel itt a vakóságok összekeverednek, könnyen lehet, hogy Norman Osborn nem a filmekben ismert valóságból jön, hanem mondjuk olyanból, amiben a légdeszkája nem állt belé. Lásd a Lokit. Abban sem az a Loki szerepel, akit a Thortól az Avengers: Infinity Warig követtünk, hanem csak egy ahhoz közel álló Loki, akit egy bizonyos pontig ugyanazok az események formáltak, aztán teljesen más életpályra állt.

Spoiler

Egyebek mellett láthatta az eredeti Loki halálát, meg összefuthatott jó pár önmagával, úgymint a megvénült változatával, a kölyök változatával, a női változatával (akibe még bele is szeretett, új értelmet adva az önimádatnak) és a krokodil változatával.

Szóval nem biztos, hogy ez a Norman Osborn ugyanaz a Norman Osborn lesz, ahogy az sem, hogy a többi Pókember is ugyanaz lesz, akiket korábban láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mivel itt a vakóságok összekeverednek, könnyen lehet, hogy Norman Osborn nem a filmekben ismert valóságból jön, hanem mondjuk olyanból, amiben a légdeszkája nem állt belé. Lásd a Lokit. Abban sem az a Loki szerepel, akit a Thortól az Avengers: Infinity Warig követtünk, hanem csak egy ahhoz közel álló Loki, akit egy bizonyos pontig ugyanazok az események formáltak, aztán teljesen más életpályra állt.

  Spoileres tartalom megtekintése

Szóval nem biztos, hogy ez a Norman Osborn ugyanaz a Norman Osborn lesz, ahogy az sem, hogy a többi Pókember is ugyanaz lesz, akiket korábban láttunk.

Igen, ez nekem is eszembe jutott lehetőségként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shang Chi:

Semmi elvárásom nem volt a filmmel kapcsolatban. A karakter is totál ismeretlen volt számomra. Kíváncsi voltam hogy építik be a nagy egész filmes univerzumba. Egész jól. Nem nagyon szoktam ázsiai filmeket nézni, talán épp ezért találtam még MCU mércével is meseszerűnek az egészet. Szerencsére nem hagyták szó nélkül a Vasember 3-as Mandarint és az ott látott Tíz Gyűrűt sem. Az utalások jók voltak, a cameok is. Van egy komikus visszatérő is. 
Ezúttal is 2 stáblistás jelenet volt. Az előbbi több kérdést is felvet. Kíváncsi vagyok hova fut ki a 4. fázis. Az eddigi művek - főleg a Loki és a Póki alapján egyértelmű - hogy a multiverzum lesz a főirány.

Spoiler

A stáblistás jelenetben Shang Chi, Katy és Wong a Kamar Taj-ban vizsgálja a gyűrűket, Capt. Marvel és Bruce társaságában (aki most emberi formában van, de a karja még ugyanúgy felkötve). Marvel nem tudja egyik általa ismert idegen fajhoz sem kötni a gyűrűk származását, valamint kiderül hogy nagyon ősiek. Szerintem az Eternals-nek köze lesz hozzá. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, ettől tiszta Die Hard feelingem volt. :) Úgy látom, a The Falcon and the Winter Soldierhez hasonlóan ez is inkább buddy-akciósorozat lesz, csa azzal ellentétben ez személyesebb hangvétellel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.