Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Most olvastam ezt egy cikkben:

 

"Végezetül még egy izgalmas gondolat: innentől kezdve sosem tudhatjuk, hogy egy új Marvel mozi vagy sorozat az eddig látott "fő" MCU-s univerzum, vagy pedig egy alternatív valóságban játszódik. Simán elképzelhető, hogy néha játszani fognak ezzel az alkotók, egyesek szerint például a Shang-Chi és a tíz gyűrű legendájában is ezért láthattuk harcolni Wongot és Förtelmet."

 

Nekem ez a gondolat sokkal inkább negatív kicsengésű, mint pozitív. Ha elkezdenek gyártani az "alap" Idővonaltól teljesen független filmeket az miben lesz másabb mint az MCU előtti helyzet? Voltak Pókember univerzumok, X-men, Hulk, Penge stb. Marvel rajongóként elég régóta tisztában vagyok a multiverzum létezésével a franchiseban, így valahol ha egy halvány cérnaszállal is, de "összetartozónak" éreztem a különböző hős filmeket. Ezért volt nagyon nagy dolog amikor az MCU létrejött és már nem csupán ebbe a cérnaszálba kellett kapaszkodni, mert szemmel látható, kardinális kapcsolódási pontokat reprezentáltak. Ha tényleg jönnek ilyen "független" filmek és az összeköttetés pusztán annyi lesz, hogy "MCU Multiverzum", azt elég nagy visszalépésnek fogom érezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban látnám maximum értelmét, hogy magyarázat lehet, hogyan kerülnek be végül az X-Menek az MCU-ba. Én amúgy nem hiszem, hogy ezzel annyira játszanának majd, főleg nem még az elején, mert nem lenne értelme. Így tényleg kukába dobnák az egészet amit felépítettek, meg csak zavart okoznának a nézőkben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal nem is lesz bajom, ha úgy hozzák be a Multiverzumból származó tényezőket, hogy azok aktív kapcsolatba kerülnek az "alap" univerzummal pl. a Loki jó ebből a szempontból, mert az abban látható dolgok minden bizonnyal jelentős kihatással lesznek az "alap" univerzumra vagy pl. a Miles Morales Into the Spider-Verse ahol kellett a többi Póki segítsége vagy ha lesz egy olyan sztori, hogy a Bosszúállókat vagy csak egy hőst átszippantanak más univerzumba, mert szükség van ott rá. Viszont az ilyen What if... szerű storykra  -amik érdekességnek elmennek egy 30 perc/részes animációs sorozatban- ne húzzanak fel élőszereplős sorozatokat/filmeket vagy pl. ne csinálják meg akár a klasszikus Bosszúállók storyt sem mozgóképen, ahol Hank Pym a Hangya és ő alkotta Ultront stb-stb. , mert ezek gyakorlatilag rebootok lennének csak a Multiverzummal most "rajongóbarátabb" (már akinél) köntösbe csomagolták az egészet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanaz a véleményem ezzel kapcsolatban, mint a Visions-szel: Minek? Működőképesnek működőképes lesz biztos, mert az átlag nézőnek k*rva mind1 lesz szerintem a legtöbb most se tudja, akarja követni az eseményeket. De minek küzdöttek érte, hogy legyen végre egy egységes Marvel Univerzum, ha utána teljesen független filmeket is csinálnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy látnám ennek értelmét, hogy valamelyik filmben felbukkan egy alternatív karakter. Mondok egy közismertet: Akármilyen kavarás után Miles Moralessel szerepel egy filmben Peter Parker, Morales visszakerül a saját univerzumába. Innentől fel van vezetve a karakter, és kaphat akár külön filmet is. Így nekem nem vész el az egységesség úgy, mintha random kapna Spider-Gwen egy standalone filmet mert csak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez nem sok különbséget jelentene. A közös film oké (P.P.+M.M.), de ha ezután M.M. kapna egy külön filmet, aminek semmi ráhatása nincs az "alap" univerzumra az számomra egyenértékű azzal, mintha G.S. kapna bármi felvezetés nélkül egy filmet.

Amúgy elég helyen belenyúltak/változtattak már a "standard" Marvel történeteken, simán beleférne Multiverzumos kavarás nélkül is behozni a fent említett karaktereket. Egyedül az X-menek behozására lehet jó a Multiverzum, de valahogy úgy oldják meg, hogy utána maradnak is az "alap" univerzumban, mert ha nem akkor olyan az egész mint a sz*rnak egy pofon. Igazából azt is simán elfogadnám, ha ezt is Multiverzum nélkül oldanák meg és kapnák egy olyan gagyi magyarázatot, hogy eddig minden mutáns eltudta titkolni a létét, meg eddig konfliktus se volt közöttük, akár úgy is megtekerhetnék, hogy nincs millió mutáns a Földön (még), hanem csak azok akik lényegesek és így még jobban "hihető" lenne a történet.

 

Illetve arra lehet még jó a Multiverzum, hogy népszerű már halott karaktereket visszahozzanak, de attól meg pláne falnak megyek...

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lesz túl sok olyan sztori, ami nem az "alap" univerzumban játszódik. Az MCU-t így sem egyszerű követni, pláne most, hogy a Disney+ sorozatok is szorosan kapcsolódnak az eseményekhez, és amiket abban látunk, azok hatással lesznek a filmekre is. Ha még ebbe azzal is belekavarnak, hogy mindenféle alternatív-alternatív univerzumokra is szétszórják a sztorit, az totál összezavarná az embereket, de egy idő után szerintem a rajongók és az alkotók is elvesztenék a fonalat.

A legtöbb, amit el tudok képzelni, hogy úgy lesz, mint a Star Trekben. Ott is ugye van a Prime univerzum , a Tükör univerzum és a Kelvin univerzum (most a 888 másik idővonalról, amit az időben történő ide-oda röpködés hozott létre, diszkréten tekintsünk el :D ). A Prime-ban játszódik az összes sorozat és 10 film, illetve ezekben néha-néha feltűnik a Tükör is, míg a Kelvin kapott három filmet, meg említették az egyik szériában. És a Tükörre és a Kelvinre is nagy hatással van a Prime.

 

2021. 07. 18. - 12:45, Darth Cupsy írta:

egyesek szerint például a Shang-Chi és a tíz gyűrű legendájában is ezért láthattuk harcolni Wongot és Förtelmet

Ezt viszont nem értem. Shang-Chi miért ne harcolhatna a Förtelemmel? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ezt viszont nem értem. Shang-Chi miért ne harcolhatna a Förtelemmel? :hmm:

 

Én se értem miért ezt legózták ki belőle, legjobb tudomásom szerint a Hulk film után a Raftba került onnan meg akármikor megszökhetett, akár még azt is belefűzhetik, hogy azt a zűrzavart használta ki amikor Kapi kihozta a többieket.

 

Bár talán az lehet a "logika" benne, hogy a trailerben megvannak a képregényekből ismert fülei. :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Iqvi írta:

De gondoltam megosztom.:peace:

Amivel nem lenne semmi gond, ha erre a Star Trek topikot használod, ahol releváns lenne. ;) 

 

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

legjobb tudomásom szerint a Hulk film után a Raftba került

Nem a Raftba került, hanem a barrow-i Vault-ban fagyasztották le, ezt Coulson említette az Agent of S.H.I.E.L.D.-ben. De a SHIELD beborulása után simán kiszabadulhatott onnan akár egymaga, akár a HYDRA segítségével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Nem a Raftba került, hanem a barrow-i Vault-ban fagyasztották le, ezt Coulson említette az Agent of S.H.I.E.L.D.-ben. De a SHIELD beborulása után simán kiszabadulhatott onnan akár egymaga, akár a HYDRA segítségével.

 

Akkor biztos valami animációs filmmel/sorozattal kevertem össze. Az Agent of S.H.I.E.L.D.-et csak az első 3. évadig láttam eddig, bár már azokra sem emlékszem nagyon :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy-hoz hasonlóan én se látnám sok értelmét az olyan alternatív idővonalakon/univerzumokban futó Marvel filmeknek/sorozatoknak, amiknek semmi ráhatásuk nincs az MCU "fő idővonalára". Tényleg csak összekavarnák a nézőt úgy, hogy cserébe semmi pluszt nem adnának a Marvel Iron Mannel útjára indított moziverzumának egészéhez. Legfeljebb annyi, hogy a számtalan Marvel alkotás főszereplői különösebb magyarázat nélkül átjárkálhatának egymás univerzumába, mondván multiverzum van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hawkeye premier: 2021. november 24.

 

6 rész lesz, az utolsó rész december 29. -én fog érkezni.

 

Az EW azt írta, hogy ez lesz a következő Marvel sorozat - gondolom a What If? után - ennek ismeretében a Ms. Marvel jövőre került.

aylmvr3826e71.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Bence1997 írta:

Hawkeye premier: 2021. november 24.

 

6 rész lesz, az utolsó rész december 29. -én fog érkezni.

 

Az EW azt írta, hogy ez lesz a következő Marvel sorozat - gondolom a What If? után - ennek ismeretében a Ms. Marvel jövőre került.

aylmvr3826e71.jpg

A Ms. Marvel szerintem ezelőtt fog jönni. Egy pillanatra elszomorodtam, hogy már csak ilyen kevés MCU jön idén, aztán eszembe jutott, hogy ősszel/télen jön 3 hónap alatt 3 mozifilm. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Whill írta:

A Ms. Marvel szerintem ezelőtt fog jönni. Egy pillanatra elszomorodtam, hogy már csak ilyen kevés MCU jön idén, aztán eszembe jutott, hogy ősszel/télen jön 3 hónap alatt 3 mozifilm. :D

Eddig én is azt hittem, hogy előbb jön. 1-2 hete még írta valaki, hogy mindkét sorozat idén jön. Viszont a Hawkeye forgatása előbb lett kész - ezt áprilisban fejezték be, a Ms. Marvelt meg május végefelé - továbbá annál sokkal több CGI van, míg itt nem hiszem, hogy olyan sokat kell vesződniük a látvánnyal. Illetve szerintem a Ms. Marvelt jobb lenne jövőre bemutatni, év elején, hiszen jövő novemberben jön a Marvel kapitány következő része, amelyben szerepel Kamala is. És akkor ezzel + a Titkos Invázió c. sorozattal fel tudják vezetni majd a filmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

itt nem hiszem, hogy olyan sokat kell vesződniük a látvánnyal

Már miért ne kéne? Ha csak a Falcon and the Winter Soldierből indulunk ki, akkor itt is nagyjából minden részre juthat CGI bőséggel. És nem csak a nagy látványjelenetkre kell gondolni (amiből azért szép számmal akadt a CatWS-ben is), hanem elég abból kiindulni, hogy Hawkeye nyílvesszői már a filmekben is szinte mindig CGI-ok voltak, amikor lövöldözött velük. Csak a tegezben voltak valódiak.

BewzWVqIUAA_1tm.jpg

És az sem egyszerű trükk ám, hogy egy nyílvesszőt elhelyezel egy élő ember kezében, amit aztán ráhelyez a húrra és kilő, pláne, ha ezt közeliben mutatják. ;) Sokan hiszik azt baromi tévesen, hogy csak a nagy, epikus látványjelenetek vannak teli CGI-jal, miközben olykor az is megesik, hogy azokban kevesebb a CG, mint olyan jeleneteken, amikről azt hisszük, hogy a valóságban vették fel az utcán. Jó példa a Knives Out, az utolsó snittekben több CGI effekt is van (az egyik ráadásul elég ronda). És az csak az utolsó jelenet, mert abban a filmben is van bőven animált pillanat.

És ez csak a CGI, de a látvány azért ezen jóóóóóóóval túlmutat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Black Widow

 

Nekem tetszett, egy átlagosan jó MCU film. Jó volt kicsit jobban megismerni Nat múltját, és a nem éppen hétköznapi életének eddig ismeretlen foltjait. Így még nagyobb drámaként hatnak az Endgame esmeményei. A legnagyobb pirospont: hatalmas feeling volt Budapestet MCU filmben látni, ráadásul önmaga megformálójaként. A történet nem rossz, de nem is kiemelkedő (amit nem érzek gondnak). A karakterek is tetszettek, Scarlet Natashája mellett Florence Pugh (Ylena) és a Stranger Thingses David Harbour (Alexei/Red Guardian) viszik a filmet. A látvány és az akciójelenetek szokás szerint f*szántosak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.