Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Pont tegnap néztem meg újra az Idegenbent mikor ment az RTL-en, én tök jól szórakoztam rajta :D Ahogy Dzséjt is írja, ezért alkották meg direkt így Lee-ék, hogy a tinik is tudjanak kivel hasonulni. Itt van egy szuperhős aki x alkalommal menti meg a világot, de ugyanúgy szív az életkor adta kihívásokkal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Raimi egyáltalán nem értelmezte félre a karaktert. Nem tudom, miért mondják ezt. Amikor még a Raimi filmjei voltak az aktuálisak, akkoriban rengeteg Pókember képregényt olvastam. Nem éreztem, hogy Raimi félrenyúlt volna.

Tom Holland első Pókember filmjéből sokáig csak részleteket láttam, de nagyon sokkolt engem is. Az Amerika Kaptiány: Polgárháborút láttam, ott is nagyon gagyi volt. Évek kellettek, mire összeszedtem a bátorságom, hogy megnézzem a Hazatérést. De jó, hogy nem moziban láttam. Nagy pénzkidobás lett volna. Nem is folytattam volna, de hát belengették, hogy multiverzumos Pókember film jön a régi szereplőkkel. Ezért megnéztem az Idegenbent is. Nem lett olyan gáz, mint az első, de fényévekre van a régi Pókember és a Csodálatos Pókember sorozatoktól.

Én értetlenül állok az előtt, hogyan lettek Holland Pókember filmjei ilyen sikeresek. Sőt, azt hiszem ezek lettek a legsikeresebbek. Talán James Gunn-nak van igaza. Manapság az embereket már jobban érdeklik az ilyen filmeknél az, hogy tartozzon valamilyen nagy univerzumba, legyen tele utalásokkal és mellékszereplőkkel. Úgy gondolom, hogy amit Gunn mond, abban van igazság, és már korábban éreztem is ezt. Szerintem, ha már A csodálatos Pókember filmekben ott lett volna Tony Stark, Amerika Kapitány, meg a SHIELD, akkor azok a filmek lettek volna óriási sikerek.

Egyébként én is egy Csodálatos Pókember 3-at, vagy Pókember 4-et látnék szívesen.

 

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Pont tegnap néztem meg újra az Idegenbent mikor ment az RTL-en, én tök jól szórakoztam rajta :D Ahogy Dzséjt is írja, ezért alkották meg direkt így Lee-ék, hogy a tinik is tudjanak kivel hasonulni. Itt van egy szuperhős aki x alkalommal menti meg a világot, de ugyanúgy szív az életkor adta kihívásokkal

Nyilván így alkották meg. De a Holland-féle Pókember filmeknél már túltolják az idétlen poénokat, Olyan, mint amikor Joel Schumacher a modernizált camp stílusú Batmanjében tolta túl a kreténségeket. Ugyanezt érzem az MCU-s Pókembernél is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Raimi-filmek a fősodor helyett az Ultimate Spider-Man sorozatot használták fel alapanyagként, ami pont akkoriban jelent meg Magyarországon. Egy csomó dolgot onnan vettek át (pld. Peter, MJ és Harry osztálytársak a gimiben, Osborn szerepe Pókember létrejöttében, stb.). Az eredeti, 60-as évekbeli Amazing Spider-Man képregénysorozat hangulatához a Tom Holland-féle Pókember áll a legközelebb. Az egyetlen változtatás, ami továbbra sem tetszik, az az, hogy Pókemberből Iron Man juniort csináltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Whill írta:

Az egyetlen változtatás, ami továbbra sem tetszik, az az, hogy Pókemberből Iron Man juniort csináltak.

Viszont szerintem ez tök jól illik az MCU-hoz. Mármint Peter és Stark apa-fiú kapcsolatát baromi jól vitték végig a Civil Wartól az Endgame-ig. Peter Stark számára egyszerre volt az utód, a sosem volt fia (ami kontrasztot alkotott a saját apjával való kapcsolatban) és a személyes motivációja Thanos ellen. Az Endgame-ben különösen tetszik, hogy Tony-t egészen addig nem érdekli a time heist lehetősége, amíg csak a világ sorsa függ ettől. De amint ráébred, hogy ezzel Petert is feltámaszthatja, egyből belevág (az meg külön remek húzás, hogy a közös képük adta az ispirációt a képlet megoldásához). És így készültek olyan nagyszerű pillanatok, minthogy a Spider-Man: Homecoming-ban Stark még ódzkodik az ölelgetéstől, az Endgame-ben meg azonnal megöleli Petert.

Ráadásul szerintem Peter mindenkinél alkalmasabb Iron Man Jr.-nak, mert a képregényekben is baromi okos, szerintem Stark után a legokosabb ember a Marvelben (hiszen nagyon sok cuccát saját maga fejlesztette és építette meg). Így adja is magát, hogy ő álljon Stark helyére. Szerintem jobb, mint Rhodes, akit én a képregényekben sem bírtam Vasemberként, de az MCU-ban meg egyáltalán nem érzem, hogy működne. Túlságosan összenőtt abban Hadigéppel. Őszintén szólva, még Vashazafiként sem bírom, de az tetszik, hogy az az MCU-n belül is egy félresikerült elképzelés, és az Iron Man 3 után dobták a koncepciót, visszatértek Hadigéphez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Echo c. sorozatot a Production Weekly szerint jövő áprilisban kezdik el forgatni. Spoiler mögé rakom, mert a szinopszis méginkább megerősíti, hogy kik térnek vissza a Hawkeye/No Way Home kettősben. (szerk.: közbe kiderült, hogy a szinopszist egy wikipédia oldaláról másolták. No mind1, azért szerintem még így is igaz lehet a dolog. :))

Spoiler

Image

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amy Pascal elárulta a fandangonak tett nyilatkozatában, hogy a No Way Home nem az utolsó Pókemberes filmjük lesz a Marvel Studióval karöltve. Jelenleg a következő Pókember trilógián dolgoznak.

Szóval, a 25 éves Tom Holland nemrég azt nyilatkozta, hogy nem akarja 30 éves korában is Pókembert játszani.

A 25 éves Tom Holland még három filmben fogja Pókembert alakítani.

Ki is mondta? "Az, hogy most mit nyilatkozik, az egy dolog. Hogy majd akkor milyen összeg fog állni a csekken, amit az orra alá nyomnak, és az hogyan befolyásolja majd a döntését, az meg egy másik." :whistle:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. :D

 

Amúgy ez már az előző héten felröppent pletykaként, sőt még a pletykában úgy mondták: amellett, hogy jön még egy trilógia, az egyes részek között kaphatunk a Disney+-ra élőszereplős Póki sorozatot, amely a köztes időket mesélné el.

 

Eltudom képzelni, hogy a Sony és a Marvel megegyeztek ebben is, bár szerintem már az is jó, ha filmek jönnek. Ezzel simán behozhatják a képbe Miles Moralest aki a következő trilógia végén átveheti Petertől a stafétát. Bár a következő trilógia gondolom az egyetemi éveit fogja elmesélni, de egy váltás mindenképpen megtörténhet idővel. Csak jöjjön Kingpin és Daredevil és én már meg is vagyok. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Póki 24 óra alatt 3 millió eladott jegyet hozott össze, vagyis kb. 35 millió dollárt. Ezzel összetettben a 2. helyre került, ami az első napos jegyelővételt illeti:

 

TOP USA/CA 24 hours pre-sales

1. Avengers: Endgame - $40M

2. Spider-man: No Way Home - $35M

3. SW: The Force Awakens

4. SW: The Rise of Skywalker - $18M

5. SW: The Last Jedi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a szegény ST-nek annyira csökkent a népszerűsége, hogy a top5-be mindhárom benne van. És csak egy olyan film tudta megverni, ami tíz éven át épült sztorinak adott konklúziót, na meg egy olyan, amiben össznépi Pókember összejövetel lesz. És mind az öt film a Disney-jé. Biztos rosszúl csinálnak valamit ők is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Ahogy a Black Widow, ez a film sem érdekelt túlságosan. Mi több, a trailerek alapján még annyira sem. Olyannyira nem, hogy azonnal letöltöttem beszereztem, ahogy elérhetővé vált, csak ma este néztem meg. Gondoltam, a Hawkeye előtt még pótlom legalább ezt. Bár, mivel a Hawkeye-t darálni fogom, lehet, addigra már az Eternals is fent lesz virágboltban elérhető lesz. Ami szinétn nem érdekel, szóval a tendenciát nézve, nagyjából jövőre fogom látni. :) 

Na de, maradjunk a kacifántos nevű Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings-nél. A trailerek alapján inkbb tűnt egy Disney+-ra küldhető sorozatnak, mint az Iron Fist, mintsem filmnek. A filmet nézve meg néha olyan érzésem volt, mintha egy kínai fantasy filmet néznék, amibe belekopiztak néhány Marvel utalást, és voala: kaptunk egy made in China MCU-mozit. És ez nem rossz! Az MCU már így is sokszor nyitott a komolyabb fantasy jelleg felé, legyen szó akár a Thor-filmekről, vagy a Doctor Strange-ről, na meg az említett Iron Fistről. De a Shang-Chi mindegyiken túltesz. Itt már nem csak varázslat van - ami az MCU-tól megszokottan itt is arany fényű, mint Fistnél és Strange-nél, ami tök jó -, hanem kínai mitólógiai lények is megelevenednek. Igazából tényleg nagyon sokszor egyáltalán nem érezni, hogy ez a film az MCU része, de pont amikor már kiszakadsz a világból, azért mindig jön egy emlékeztető.

Spoiler

Egy említés a csettintésre, aztán megjelenik Wong és az Incredible Hulk óta csak néha megemlített Emil Blonsky (innen is taps a készítőknek, az MCU fekete bárányát lassan teljesen visszaillesztik az univerzumba), aztán jön Trevor Slattery, akivel a készítők végre tényleg a helyére igazítják a Tíz Gyűrű mítoszát, amit az Iron Man 3-ban kicsit félrevittek - bár én máig csípem ezt a húzást. Különösen jópofa, hogy még az All Hail the Kingre is utaltak azzal, hogy a börtönbe milyen jó volt neki.

És ezekre a kis figyelmeztetésekre szükség van, mert enélkül annak ellenére elfeledkeznénk az MCU-ról, hogy a Tíz Gyűrű a kezdetek kezdete óta velünk van, hiszen annak idején az Iron Manben ők rabolták el Tony Starkot, Vasember megszületése nekik (is) köszönhető. Szóval régebbi ellenfelek ők, mint Thanos. Ez pedig eléggé izgalmassá tette őket, noha itt inkább a szervezet magját képező család került fókuszba. Shang-Chi gyorsan megkedvelhető, szimpatikus figura lett, akárcsak a "barátnője", Kathy, aki ráadásul nem a tipikus dögös harcosnő, ami annyira jellemző az MCU-ra.

Ami Shang-Chi húgát, Xialingot illeti, na ő az egész film leggyengébb láncszeme. Nem csak, hogy jellemtelen figura, piszok unalmas alak, és az őt megformáló Meng'er Zhang nagyjából akkora színásztehetség, mint Steven Seagal. Fájdalmas volt minden pillanat, amiben nem harcolt. Mert ütni-vágni azt tud. Komolyan, még a karakter fiatalabb változatait játszó színészpalánták is lealázták. Ja, és olyan unalmas a karaktere, hogy a nevét sem bírtam megjegyezni, amikor meg éppen nem volt jelen a képernyőn, el is felejtettem, hogy létezik. Xialing semmit sem ad hozzá a történethez, a végén is csak lébecol, az egyetlen szerepe ott annyi, hogy miatta két perccel tovább tartson a végső fight.

Aki viszont baromi kellemesen meglepett, az az apa volt, a Tíz Gyűrű ezeréves ura és parancsolója. A Black Widow Drejkovja után igazából már egy Ronan is felüdülés, de Xu Wenwu képében végre újra egy több rétegű, célokkal rendelkező és megérthető okokkal bíró karaktert kapunk. Hasonlót, mint Thanos vagy Adrian Toomes. A film végéig még szimpatizáltam is vele, csak hát ott kibukott belőle, hogy azért nem véletlenül nem jó ember ő.

Spoiler

Amikor elkezdte a fiát hibáztatni a felesége halála miatt, majd képes lett volna megölni (hite szerint meg is tette), akkor egykettőre elvesztette a szimpátiámat.

És mindehhez látványos csihi-puhi társul, mint írtam, mítikus lényekkel, másik dimenziókkal, szörnyekkel (az MCU-nak nagyon bejön a szörnyes vonal, de nem bánom, és is csípem a szörnyeket), és persze egy csipetnyi nyitánnyal a jövő felé. Ez a film sokkal jobb lett volna a 4. fázis nyitányának. Itt már végre van valami, ami felkeltette az érdeklődésemet, plusz a Black Widow-val ellentétben ez legalább nem múltidézésre invitál minket, hanem görgeti előre az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz, hogy hogyan fogják összehozni ezt a sok különálló szálat, vagy hogy van-e egyáltalán szándék. Az Infinity War-ig minden egy irányba haladt, egyedül a Guardians of the Galaxy állt kicsit külön a többi filmtől, de végül az is jól bekapcsolódott a fő történetszálhoz. Most viszont annyi különálló karakter megy, hogy fogalmam sincs, hogy fogják összehozni őket. Egyrészt ott a multiverzumos történet Lokival, Pókemberrel, Stange-dzsel, Wandával és Ant Mannel. Másrészt ott van a kémkedős oldal Sólyommal, Buckyval, Yelenával, Sólyomszemmel. Shang-Chi megint egy teljesen új színezetet hozott be. Az Eternals szintén. Nagyon izgalmas éveknek nézünk elébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején azért még az Infinity Saga sem tűnt úgy, hogy egy irányba haladna. A The Avengersben bár Thanos megjelent, halvány lila dunsztunk sem volt arról, hogy mik a céljai. A Thor: Dark Worldig a végtelen kövekről szó sem esett, és csak a Guardians of the Galaxyból derült ki, hogy Thanosnak kellenek a kövek, de még ekkor sem tudtuk, mi célból. Ezek között meg ugyanúgy mindenféle fajta filmek voltak, és nem tudtuk, milyen apró részlet hová kapcsolódik, kinek hol lesz a helye a sakktáblán. Egyáltalán, meg tudják-e azt ismételni, amit az Infinity Sagával csináltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poszterekről jut eszembe, hogy érdekes, hogy Fox Electro-ját áthozzák, de mégse teljesen azt. Ugye a klasszikus Electro szikrázik sárgán a csodapók 2-ben meg az ultimate, kék Electrot használták. Kíváncsi vagyok mi ennek az oka és vajon a többi ellennek is lesz-e valami csavar a történetében? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Kíváncsi vagyok mi ennek az oka és vajon a többi ellennek is lesz-e valami csavar a történetében? :hmm:

Mondjuk a tény, hogy a Zöld Manó mellkasából nem áll ki egy légdeszka, elég nagy csavar. :) 

Én úgy képzelem, hogy ezek nem pontosan ugyanazok a figurák, akiket a korábbi Spider-Man mozikban láttunk, csak azokhoz közeli változatok. Ezért lehet kicsit ás Electro is. Bár persze ez most még masszívan csak tipp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pókember képregényekben Norman Osborn

Spoiler

hosszú évekig elhitette mindenkivel, hogy halott, neki is légdeszka fúródott a mellkasába. Aztán évek múlva mégis visszajött.

Lehet, hogy a klónsztorihoz is hozzányúlnak ilyen formában.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.