Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Immár hivatalos. A Doctor Strange in the Multiverse of Madness-ben szerepel Charles Xavier, méghozzá Sir Patrick Stewart alakításában (furfangos az öreg, sokáig tagadta :D ). Sőt, már a trailerben is láthattuk és hallhattuk.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na hát ez nem semmi. Elkészült a What if...? sorozat szinkronja. Úgy tűnik mindenkit megtartottak, Nick Fury kapott új hangot a magyar színész halála miatt.

 

A Szemlélő - Csankó Zoltán
Nick Fury - Gáti Oszkár
Hank Pym / Fullánk - Dörner György
Natasha Romanoff / Fekete Özvegy - Csondor Kata
Tony Stark / Vasember - Fekete Ernő Tibor
Coulson ügynök - Dolmány Attila
Brock Rumlow - Makranczi Zalán
Clint Barton / Sólyomszem - Stohl András
Betty Ross - Kelemen Kata
Bruce Banner / Hulk - Rajkai Zoltán
Loki - Csőre Gábor
Ross tábornok - Rosta Sándor
Lady Sif - Balogh Anna
Carol Danvers / Marvel kapitány - Mórocz Adrienn
Doktor Strange - Simon Kornél
Christine Palmer - Ruttkay Laura
Wong - Hajdu Steve
Ősmágus - Kiss Eszter
O'Bengh - Sipos Imre
Christine Everhart - Zsigmond Tamara
T'Challa / Fekete Párduc - Debreczeny Csaba
Vízió - Czvetkó Sándor
Bucky Barnes - Hamvas Dániel
Hope Van Dyne / Darázs - Németh Kriszta
Scott Lang / Hangya - Széles Tamás
Happy Hogan / Zombi Happy - Kálid Artúr
Okoye - Bognár Gyöngyvér
Sharon Carter - Földes Eszter
Koncoló - Ember Márk
Ramonda - Radó Denise
Ulysses Klaue - Szabó Győző
James Rhodes - Takátsy Péter

Magyar szöveg: Stern Gábor
Szinkronrendező: Tabák Kata

A szinkront a Mafilm Audio Kft. készítette.
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, mivel már elérhető virágbolti kiadásban a Spider-Man: No Way Home, gondoltam itt az ideje megnézni, ha már moziban nem láttam. De előtte még újranézem a többi Spider-Man mozit, mert ugye mára már nyílt titok, hogy a korábbi két filmszéria több szereplője is visszatért ebben a moziban. És ugyan nem tudom, hogy mennyi háttértudást igényel eme karakterek jelenléte, de amúgy sem árt az ismétlés, főleg, ha az adott műveket olyan rég láttam, hogy alig emlékszem rájuk, vagy egyáltalán nem is láttam. A sort Sam Raimi trilógiájával kezdtem természetesen, ennek értem most a végére.

Az újrázásra, mint kiderült, nagy szükségem volt, mert a részek már teljesen összemosódtak a fejembe, és baromi sok dologra nem is emlékeztem, bár úgy érzem, jó okkal. Előbbire példa, hogy úgy emlékeztem, hogy Ben bácsi halálának pontos körülményei a második részből derült ki. Utóbbira meg az a legjobb példa, hogy nem emlékeztem arra, hogy Venomból egy dühkezelési problémákkal küzdő pizsamát csináltak.

De a trilógia végére érve a véleményem nem változott sokat ahhoz képest, amit az elmúlt 15-20 évben hangoztattam: ezek a filmek nem tetszenek. Úgy 15-20 évre valószínűleg újra talonba is teszem őket. Ami változott, az az, hogy a Spider-Man 3 most nem tűnt annyira sz*r filmnek, mint elsőre. Talán azért van ez, mert most nem pár év, hanem csak pár nap különbséggel néztem meg a részeket, és így egymáshoz viszonyítva nem érzem annyira rossznak. Persze a táncikálós rész így is a trilógia mélypontja, és mondom, Venom rosszúl sikerült Pókember cosplayerré avanzsálása mindennek a legallja (eddig is tetszettek az új Venom-filmek, de ezután alaposan felértékelődtek bennem :) ), de mégsem érzetem szignifikánsan rosszabbnak a másik két részhez képest.

Viszont most jobban meg tudtam fogalmazni magamban, miért nem tetszik ez a trilógia: az egyetlen karakter, akit legalább egy kicsit kedvelek, mert humoros a fazon, az J. Jonah Jameson. És azt hiszem, ezzel sok mindent elmondtam. Tobey Maguire egyszerűen nekem nem működik Peter Parkerként, annyira tenyérbemászónak tartom az arcát. Ráadásul az általa alakított Parker sem szimpatikus ezzel a mindenért önmagát hibáztatással, gáz csetlés-botlással és beképzeltséggel, amire az ostobasága teszi rá a koronát (a nyilvánosság előtt, amikor jól tudja, hogy a barátnője is nézi, lesmárol egy másik nőt, és nem érti, mi a baja ezzel a barátnőjének :facepalm: ). És nem fejlődik a karakter, sőt inkább visszafejlődik. Mindezeken túl, baromira nehéz elhinnem az első rész idején 27 éves Tobey Maguire-ről, hogy 18-20 éves Peter Parker lenne. Mondjuk azt sem tudom bevenni, hogy egy ilyen fiatal Parkernek 70 éves nagybátyja és nagynénje van. Még nagyszülőknek is sok lenne ez.

De akit a legjobban rüheltem, az MJ. Ilyen egy felszínes, önző, flippergolyóként üzemelő ostoba libát a romantikus tinivígjátékok antagonistájaként szokás megjeleníteni. A csaj három rész alatt négy pasit dobott, kettővel úgy járt, hogy közben másik pasival smárolt (és még ő akadt ki Parker nyilvános csókolózásán... :roll:), Harry-vel ráadásul elég szemét módon bánt. Bár megjegyzem, Harry totál megérdemelte, mert a három idióta közül ő volt a legidiótább.

Emellett a filmek sok más sebből is véreznek, raádásul vannak olyan "tipikus képregényes" momentumok, amik már a '70-es években készült Supermanban is kínos volt, hát még a 2000-es években készült filmekben. Ilyen az, amikor Parker annyira védi az inkongitóját, hogy a nyílt utcán, emberek szeme láttára kezd levetkőzni. Széttépi az ingjét (mert miért ne...), épp csak annyira, hogy mindenki lássa a pókruhát és az emblémát. Persze a túlzsúfolt utcán senki nem lát semmit. Vagy éppen ezer ember (és fényképezőgép) előtt harcol maszk nélkül, de így sem lepleződik le. Amikor mégis, akkor mindenki kollektíven belemegy minden megbeszélés nélkül, hogy biza ők nem mondják el senkinek a titkot (mázli, hogy ekkortájt még nem voltak okostelefonok).

Szóval, ez a trilógia 20 év után sem lett a kedvencem. Szerintem gyenge filmek. Azok voltak akkor is, amikor készültek, és most is. A Spider-Man: Homecomingot és a Spider-Man: Far from Home-ot még azzal együtt is sokszorosan jobbnak tartom, hogy ez a két film sem a kedvencem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a régi Pókember-trilógiát a mai napig kedvelem és szívesen újranézem. A második részét tartom a leggyengébbnek, a harmadikat - az összetettsége miatt - a legjobbnak. A Csodálatos Pókbember filmek voltak viszont az igazán nagy kedvenceim. Az ottani komolyabb és drámaibb történetszövés sokkal jobban emlékeztetett kedvenc Pókember képregényeimre gyerekkoromból. Sajnáltam is, hogy nem lett folytatás. A Tom Hollandos váltás egy katasztrófa volt. Az Amerika Kapitány Polgárháborút az új Pókember miatt néztem meg, de egyszerűen annyira elborzadtam Tom-tól, hogy hosszú éveken gyűjtöttem a bátorságot, hogy az önálló Pókember filmjeit megnézzem. A Hazatérés egy újabb katasztrófa volt és annál a filmnél szerencsére csak azt éreztem, hogy az időmet pazaroltam el és nem a pénzemet. Mind Tobey-hoz és mind Andrew-hoz képest óriási visszalépésnek éltem meg Tom Pókemberét. Nálam ő volt rendkívül tenyérbemászó és idegesítő. Nem is néztem volna tovább Tom Pókemberjeit, de aztán jöttek a hírek a multiverzumos harmadik filmről, így úgy döntöttem, hogy megnézem a második filmjét, az már úgy hellyel-közzel szódával elment. A Nincs hazaút viszont tényleg nagyon jó darab lett. Kivéve talán az első 20-30 percet. De utána rendesen beindult, a visszatérőket jól beágyazták a történetbe és Tom Pókembere is végre elérte azt a szintet, melyet Tobey és Andrew már az első filmjeiknél elértek. Szép zárás is volt egyébként, nem érzés szükségét, hogy folytassák. A Végtelen Háborúból és a Végjátékból csak részleteket láttam, de a nagy eseményekkel nagyjából képben voltam mert utánaolvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én kilógok a sorból azzal, hogy mindhárom Pókembert szeretem. :D

Tobey-t a nosztalgiafaktor miatt, és azért, mert az ő történetei a legföldhözragadottabbak. A lúzerkedése pedig nagyon is hű a képregényekhez. A mellékszereplőit szintén nagyon jól eltalálták (kivéve MJ-t, akit ki nem állhatok). Az emlékezetes, néhány mondatos karakterek (Mr. Ditkovich, Mr. Aziz, Ursula, Bruce Campbell cameói) nagyon jól feltöltik élettel ezt a szériát.

Andrew szintén nagyon jó Peterként, és az ő Pókembere különösen az akciójelenetekben nagyszerű. Bárki mondhat bármit a TASM 2-re, de a harcok Elektróval gyönyörűen meg vannak koreografálva. 

Tom filmjei nagyon jól idézik a képregények játékos hangvételét. Az MCU-s kötődés miatt nagyon hamar megkedveltem őt is, és a mentor-diák kapcsolata Tony Starkkal szintén nagyon szerethetővé teszi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Amazing Spider-Man 1-2

No, ezek is sorra kerültek. Az első tanno láttam, nem különösebben ragadott meg, sőt kifejezetten unalmasnak találtam. Emiatt a második részt már meg sem néztem. Éppen ezért lepett meg, hogy most kifejezetten lekötött és tetszett a The Amazing Spider-Man. Mondjuk még így is jobbnak tartom az MCU-s Spider-filmeket, de az Amazingeket már jobbnak tartom a Sam Raimi trilógiánál. Tetszik, hogy itt Parker már a Pókemberré válás előtt sem egy ügyetlen, töketlen alak, ahogy az is, hogy a képességei megszerzése után nem válik mágikus úton egyből szuperhőssé. Ki kell ismernie az erejét, és meg kell tanulnia bánni az új képességeivel. Ráadásul itt legalább azt is elhittem róla, hogy tényleg zseni, ami a másik szériából kicsit sem jön át. Sőt abban kifejezetten idiótának tűnik Pete.

A többi szereplő is sokkal szimpatikusabb. Szignifikáns javulás, hogy May néni és Ben bácsi már nem tűnnek dédszülőnek. Bár Ben bácsi még így is nagypapának tűnt, már sokkal emberibb volt, mint elődje, ami egy kétlábon járó bölcsességkönyvnek tűnt, semmint emberi lénynek. May néni is hihetőbb volt, pláne, hogy ő róla már elhittem, hogy egy 14-18 éves srác nagynénje. Az más kérdés, hogy az akkor 29 éves Andrew Garfieldről sem hittem el, hogy 14-18 éves. Nem értem, ha nem votlak képesek egy legalább a 20-as évei elején járó színészt találni, akkor miért nem tették át főiskolába Parkert, mert Maguire és Garfield is nagy mellényúlás volt ezen a téren. Ráadásul Garfieldnek sokkal erőteljesebb arcvonásai vannak, így neki még az a kevés előnye sem volt meg, mint Maguire-nek.

Gwen Stacy is ezerszer szimpatikusabb volt, mint M.J. a másik sztoriban a legszimpatikusabb (nem volt olyan) pillanataiban, bár egyelőre nálam még mindig az Into the Spider-Verse Gwenje jön be a legjobban. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy valaha is megjelenik-e ő az MCU-ban. Mivel ott ugye M.J, jóval korábban jelent meg, ráadásul egy teljesen más nő képében (szóval lényegében nem csak Gwen, de Mary Jane sincs még sehol az MCU-ban).

De mint eredetsztori, egy fokkal jobban tetszett a The Amazing Spider-Man, mint a Spider-Man, a háttértörténet is érdekesebb volt azzal, hogy Pókember megszületésébe a szüleit is bevonták. Az pedig még meg is lepett...

Spoiler

hogy Gwen Stacy-t véletlenül Peter ölte meg. Azért az nem semmi, hogy ezt bevállalták.

The Amazing Spider-Man 2 viszont ezzel együtt is gyengébb volt, főleg azért, mert iszonyú gyengén beleerőltették Harry-t. Előadják, hogy ő és Pete országos cimborák az idők kezdete óta, miközben az előző részben még csak meg sem említették Harry-t.

Spoiler

Aztán kiderül, hogy Harry hónapok alatt belehal abba a betegségbe, amibe az apja évtizedek alatt... És végül még Zöld Manóvá is átalakítják az  utolsó húsz percre, hogy mpiután legyőzték a film főgonoszát egy baromi cool akciószekvencia keretében, még vívjanak egy második végső csatát, ami már nem képes felérni Electro elpüföléséhez. De legalább meg lehetett ölni Gwent. Ja, és a poén kedvéért az utolsó öt percben Osborn visszaalakul. Ennek nem volt se füle, se farka. Harry-t nem így kellett volna beletenni, és pláne nem szabadott volna Zöld Manóvá avanzsálni mintegy varázsütésre. A rászánt perceket inkább Electróra kellett volna fordítani, aki sajnos szintén eléggé elsikkadt, pedig érdekes lett volna többet foglalkozni a megszállott emberi oldalával, hogy jobban átjöjjön, miért pöccen be annyira Spidey-ra.

De minden hibája ellenére, a The Amazin Spider-Man duológia jobban tetszett, mint a Raimi féle trilógia. Garfield Pókemberének visszatérésére így más legalább kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spider-Man: No Way Home

Az egyik legjobb MCU-film! Így összerakni egy ilyen komplex filmet, hát le a kalappal. Rengeteg aspektusát imádom, nagyon sok jót tudnék írni róla, de inkább nem kezdek neki, mert reggelig itt ülnék. Inkább csak azt említeném meg, hogy baromi jó ötlet volt végignézni a Raim-trilógiát és az Amazing-duót előtte, mert így a két másik Pókember minden mondata és olykor tette is sokkal érthetőbb volt, sőt szerintem egy-két momentum nem is érthető, ha nem láttad az előző öt filmet.

Spoiler

Például, ha nem néztem volna meg a The Amazing Spider-Man 2-t, akkor az a jelenet, ahogy Csodálatos Pókember megmentette MJ-t, egyáltalán nem lett volna érthető a részemről. De az is tetszett, hogy a Barátságos Pókember is említette, hogy a Spider-Man 3 után történtek során újra összejött az ő MJ-ével.

Plusz azért nagyon sok érzelmi többletet adott a visszatérők megpillantása úgy, hogy az öt film is friss emlékként volt bennem. S noha nem vagyok elájulva azoktól a filmektől, azért így is ütött, amikor régi ellenfelek és persze a két másik Pókember előkerült.

Hozzátenném még, hogy nem csak az öt előző filmet néztem meg, hanem azokat az MCU-mozikat is, amiben a Pókember 1 szerepelt (kivéve az Iron Man 2-t, azért az 5 másodpercért azért nem akartam végignézni az egész filmet). És be kell valjam, a No Way Home-nak hála utólagosan sokat nőtt a szememben ez a Pókember is. Egyben, más filmek beékelése nélkül látva Peter Parker fejlődését a Civil Wartól a No Way Home-ig nagyon jó. A végén úgy éreztem, hogy igen, egy éretlen kamaszból egy érett férfi lett, aki képes felelős döntéseket hozni és magát mindenki más mögé rendelni. Ráadásul a No Way Home-ban szerintem Tom Holland baromi nagyot alakít. Eddig sem tartottam rossz színésznek, de itt megmutatta, mi lakozik benne.

A sztori vége viszont annyira nem tetszett.

Spoiler

Bár Peter kolosszális hibát vétett, szerintem túl nagy árat is fizetett érte. Nagyobbat, mint a hiba tényleges elkövetője, Strange (bár a trailerek alapján a Doctor Strange in the Multiverse of Madness-ben ő is megkapja a dádát, csak másképpen). Peter szó szerint mindent elvesztett. A nagynénjét, a barátját és a szerelmét is. Sőt mi több, a létezését, hiszen senki sem tudja, hogy létezik a világon egy Peter Parker, csak annyit tudnak, hogy van egy Pókember (bár nyilván a rendszerben azért benne van, hiszen Strange csak az emberek fejéből törölte ki, a számítógépekből nem). Ez nagyon durva. Ennyi erővel meg is halhatott volna, még az is jobb lenne. Értem én, hogy miért kellett ezt választani, de szerintem ez túl nagy ár volt egy jó ember számára. És egyelőre úgy tűnik, ebből nincs is kiút, ha csak Ned nem tanul meg varázsolni és csinálja valahogy vissza véletlenül az egészet. Hiszen, aki visszacsinálhatná, Strange, szintén nem tudja, hogy Peter létezik.

Szóval remélem, hogy egy jövőbeli film ezt helyre teszi és MJ, Ned és Happy újra emlékezni fog Peterre. Mert ez így szerintem unfair Peterrel, akit így a harmadik részre (és a három másik filmmel) egész megkedveltem. Ha így folytatja, még a kedvenc MCU karakterem lesz.

 

Egy dolgot viszont nem értek:

Spoiler

Eddie és Venom mit kerestek ebben az univerzumban? Elvileg csak azok kezdtek átszivárogni, akik tudták, hogy Peter Parker az Pókember, de Eddie-ék univerzumában Pókember nem is létezik. Akkor ő miért csúszott át? Láttam a Venom: Let There Be Carnage-et, a stáblistás jelenetet is, de nem rémlik, hogy ezzel kapcsolatban abban lett volna magyarázat. Itt meg tótziher, hogy nem volt.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 

Egy dolgot viszont nem értek:

  Spoiler elrejtése

Eddie és Venom mit kerestek ebben az univerzumban? Elvileg csak azok kezdtek átszivárogni, akik tudták, hogy Peter Parker az Pókember, de Eddie-ék univerzumában Pókember nem is létezik. Akkor ő miért csúszott át? Láttam a Venom: Let There Be Carnage-et, a stáblistás jelenetet is, de nem rémlik, hogy ezzel kapcsolatban abban lett volna magyarázat. Itt meg tótziher, hogy nem volt.

 

 

Itt valószínűleg Venom tudhat valamit, azért kerültek oda

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Póemberhez:

 

Spoiler

Amit nem értettem elsőre, és most sem teljesen értek egyet vele, az az volt, hogy miért kellett Petert elfelejteniük. Nem lett volna elég, és ha jól rémlik, tulajdonképpen a kérés is ez volt, ha csak azt felejtik el, hogy a két személy ugyanaz? És akkor marad Peter és Pókember is. Mondjuk a hozzátartozóival való kapcsolata eléggé szétzilálódott volna. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létrehoztam egy netes oldalt http://www.marvelcomics.hupont.hu/ címmel, ahol megtalálható az összes Magyarországon megjelent Marvel univerzummal kapcsolatos képregény. Igaz, hogy van egy kepregenydb.hu oldalunk, de nemcsak az a célom, hogy bemutassam a képregényeket, hanem megmutassam, hogy mennyi lemaradásunk van.  

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véletlen kiszivárgott a Moon Knight második része magyar szinkronnal. Csak a második rész, az elsőhöz nem elérhető, aki akarja már töltheti is több magyar letöltő/online oldalon fent van. 
Érdekes hogy már ehhez is kész a szinkron. Gondolom akkor az sw sorozatok szinkronjai is rég kész vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 02. - 10:31, MissKarrde írta:

Póemberhez:

 

  Spoiler elrejtése

Amit nem értettem elsőre, és most sem teljesen értek egyet vele, az az volt, hogy miért kellett Petert elfelejteniük. Nem lett volna elég, és ha jól rémlik, tulajdonképpen a kérés is ez volt, ha csak azt felejtik el, hogy a két személy ugyanaz? És akkor marad Peter és Pókember is. Mondjuk a hozzátartozóival való kapcsolata eléggé szétzilálódott volna. 

 

 

Spoiler

Már régen láttam, kissé homályosan rémlik, de úgy emlékszem, hogy úgy volt, hogy az eredeti mágia nem működött, mert Peter állandóan belezavart a kivitelezésbe és ezért lett belőle ez a törés az univerzumok között. Aztán ugyan ezt vissza tudta volna csinálni Strange, de akkor Osbornék a saját világukban ugye meghaltak volna és Peter mindenképpen meg akarta menteni őket. Ezért kellett az újabb várázsige, amivel viszont mindenki elfelejtette Petert (és egyben azt is, hogy ő a Pókember) és csak ezzel lehetett megállítani az átszivárgást az univerzumok között.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.