Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Milyen lett volna a Sötét Főnix eredetileg? Hát ilyen. Két epikus film lett volna, mely az X-men "Végtelen Háborúja" és "Végjátéka" lett volna. Ezek csak még jobban növelték az ellenszenvemet az MCU iránt. Ezekért a lehetőségekért igazán kár. Mindegy. Simon Kinberg így is a maximumot kihozta az adott keretek között, amiért külön hálás vagyok neki. Így is, az Apokalipszis mellett a Sötét Főnix lett a másik kedvencem az X-ek filmjei közül. Az MCU-s X-menre azt hiszem már nem is leszek kíváncsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Ezek csak még jobban növelték az ellenszenvemet az MCU iránt.

Mert erről az MCU, egy filmekből és tévésorozatokból álló széria (egy halom tárgy) tehet, aminek semmilyen szinten nincs köze az X-men szériához, még alkotói szinten sem. A 20th Century Fox fejesei és az X-men filmek tényleges alkotói meg nyilván szentek és ártatlanok (Simon Kinberg egyenesen az isten) abban, hogy mi lett azzal a szériával, ami rájuk volt bízva... :facepalm::roll::pfff:

Ugh Frustrated GIF by Equipe de France de Football

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról tudok, hogy az MCU miatt kellett kihúzniuk a skrullokat és Jean eredetileg tervezett harcát meg a Marvel Kaptiány miatt kellett megváltoztatni. Plusz ott volt a  Disney-Fox üzlet is.

És nem szentek, meg ártatlanok, de így is sokkal jobb minőséget tettek le az asztalra számomra az Apokalipszissel és a Sötét Főnixszel, mint mondjuk az első két Holland Pókember film, vagy mondjuk a Polgárháború, és az első Bosszúállók. Nehogy már kötelező legyen hasra esni mindig az MCU előtt, meg azt imádni, mert az a populárisabb.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre eljutottam odáig, hogy megnézzem a Spider-Man: No Way Home-ot. Röviden: nekem nagyon bejött, valamennyi téren. Az MCU legjobbjai közt a helye. Az ismerősök beintegrálása a sztoriba jól sikerült, igen erős és érzelemgazdag jelenetek születtek. Pár dolog (nekem legalábbis) nem volt egyértelmű a filmben, és a spoilerek elkerülése miatt nem olvastam utána:

Spoiler

- A másik két Pókember (Garfield és Maguire) in-universe konkrétan ugyanazok, akiket megismertünk a Spider-Man 1-3-ban és a The Amazing Spider-Man 1-2-ban?

- Zöld Manó, Octopus, Elektro, Homokember és Gyík kapcsán ugyanez a kérdés. Mert eredetileg Norman és Otto is meghaltak, itt viszont sikerült helyrehozni őket és életben maradtak. Ha jól értelmezem, ők nem egy az egyben ugyanazok, akiket az említett filmekben láttunk, csupán azok nagyon hasonló paraméterekkel (eredetsztori, Peterrel való történetük) bíró variánsaik. Tehát, nem a filmbeli figurákat "emelték ki" a helyéről, megbolygatva ezzel a régebbi alkotások sztoriját? 

- A "mindenki elfelejti Peter Parktert" csak az MCU-s Peterre vonatkozott, vagy a többiekre is?

- Eddie Brock miért került át Pókember ismerőjeként ebbe, az MCU univerzumába? Nem mostanában láttam a Venom 1-2-t (és őszintén, nem is igazán voltak emlélkezetesek), de az ottani Eddie elvileg azt se tudja, ki az a Pókember, mert az ő világában nem létezik. Mondjuk az ötletes megoldás volt, ahogy a szimbióta egy darabkája átkerült az MCU-ba. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

Végre eljutottam odáig, hogy megnézzem a Spider-Man: No Way Home-ot. Röviden: nekem nagyon bejött, valamennyi téren. Az MCU legjobbjai közt a helye. Az ismerősök beintegrálása a sztoriba jól sikerült, igen erős és érzelemgazdag jelenetek születtek. Pár dolog (nekem legalábbis) nem volt egyértelmű a filmben, és a spoilerek elkerülése miatt nem olvastam utána:

  Spoiler elrejtése

- A másik két Pókember (Garfield és Maguire) in-universe konkrétan ugyanazok, akiket megismertünk a Spider-Man 1-3-ban és a The Amazing Spider-Man 1-2-ban?

- Zöld Manó, Octopus, Elektro, Homokember és Gyík kapcsán ugyanez a kérdés. Mert eredetileg Norman és Otto is meghaltak, itt viszont sikerült helyrehozni őket és életben maradtak. Ha jól értelmezem, ők nem egy az egyben ugyanazok, akiket az említett filmekben láttunk, csupán azok nagyon hasonló paraméterekkel (eredetsztori, Peterrel való történetük) bíró variánsaik. Tehát, nem a filmbeli figurákat "emelték ki" a helyéről, megbolygatva ezzel a régebbi alkotások sztoriját? 

- A "mindenki elfelejti Peter Parktert" csak az MCU-s Peterre vonatkozott, vagy a többiekre is?

- Eddie Brock miért került át Pókember ismerőjeként ebbe, az MCU univerzumába? Nem mostanában láttam a Venom 1-2-t (és őszintén, nem is igazán voltak emlélkezetesek), de az ottani Eddie elvileg azt se tudja, ki az a Pókember, mert az ő világában nem létezik. Mondjuk az ötletes megoldás volt, ahogy a szimbióta egy darabkája átkerült az MCU-ba. 

 

 

Spoiler

Az ellenségekkel kapcsolatban szerintem Zöld Manó és Octopus eltérő világokból érkezhettek, ahol szintén jelen lehet Tobey. Bár az sem kizárt, hogy Norman feltámadt később. Ugyanis képregényben is volt ilyen.

A többi kérdésre én is kíváncsi lennék.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nehogy már kötelező legyen hasra esni mindig az MCU előtt, meg azt imádni, mert az a populárisabb.

Nem kell hasra esni, de ugyanígy baromságokat sem kéne mondani. A 20th Century Fox vezetőinek és a filmek készítőinek hatására lettek ezek a filmek olyan, amilyenek, nem az MCU alkotói és pláne nem az MCU miatt, szóval a haragod az MCU felé ilyen irányból szimplán alaptalan. Utálhatod kedvedre sok minden másért, de azért utálni, mert az X-ment végül elcseszték, szimplán f*szság és még egyszer ekkora marhaság emiatt nem megnézni a jövőbeli X-men filmeket.

Az, hogy a háttérben milyen megegyezések köttettek, arról sem az MCU tehet, ha ezek miatt a Fox utasítást adott, ami károsan hatott a készülő filmer, az megint csak a Fox fejeseinek a sara. Amúgy a skrullokat simán bele lehetett volna írni. Fura mód visszafelé Wandát és Pietrót sikerült beleírni az MCU-ba, sőt még az X-menek helyére is került pótlékot találni az Inhumanek képében. Ha a Marvelnek sikerült sztorikat írni úgy, hogy nem használhatott Fox tulajdonában lévő jogokat, a Foxnak miért nem sikerült ugyanez? Mondjuk eleve fura, hogy olyan dolgokat akartak belemesélni, amikről évek óta tudják, hogy baromira nincs meg hozzá a joguk. Ez is inkább az X-men alkotóit jellemzi, semmint az MCU-t. Eleve nem kellett volna oylan sztoriban gondolkodni, ami Marvelnél lévő jogokat érint. Fura mód, az MCU alkotóinak ez is ment.

 

Spider-Man: Far from Home

Spoiler

 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

- A másik két Pókember (Garfield és Maguire) in-universe konkrétan ugyanazok, akiket megismertünk a Spider-Man 1-3-ban és a The Amazing Spider-Man 1-2-ban?

Ezt teljesen biztosra nem tudni, de vagy ugyanazok, vagy olyan univerzumokból érkeztek, amik azokhoz nagyon közel állnak, mivel nem mondtak semmi olyat, ami jelentősen eltérő univerzumokra utalna.

1 órával korábban, Darth Sky írta:

- Zöld Manó, Octopus, Elektro, Homokember és Gyík kapcsán ugyanez a kérdés. Mert eredetileg Norman és Otto is meghaltak, itt viszont sikerült helyrehozni őket és életben maradtak. Ha jól értelmezem, ők nem egy az egyben ugyanazok, akiket az említett filmekben láttunk, csupán azok nagyon hasonló paraméterekkel (eredetsztori, Peterrel való történetük) bíró variánsaik. Tehát, nem a filmbeli figurákat "emelték ki" a helyéről, megbolygatva ezzel a régebbi alkotások sztoriját?

Az ellenfelek egy része biztosan másik univerzumokból jöttek. Amazing Peter említi, hogy egyszer már meggyógyította Connorst, szóval ez a Connors nem az a Connors, amit az is alátámaszthat, hogy kicsit másképpen néz ki. Connors pedig megemlíti, hogy Elektro teljesen másképpen néz ki, mint ahogy ő ismerte, ami szintén annak a jelzése lehet, hogy Max is egy teljesen más világból származik. Octavius és Reimi Peter egyaránt megerősítik, hogy az ő univerzumukban Osborn halott, Homokember meg azt, hogy Osborn és Octavius is halott. Sőt Octavius azt is említi, hogy akkor került át, amikor megragadta Póki nyakát, szóval ez a verzió nem jutott el a folyó mélyére.

1 órával korábban, Darth Sky írta:

- A "mindenki elfelejti Peter Parktert" csak az MCU-s Peterre vonatkozott, vagy a többiekre is?

Ezt sem tudni biztosan, de mivel csak az MCU elsődleges univerzumába akartak betörni a népek, így valószínűleg csak azt felejtette el mindenki, hogy az ottani Peter Parker létezik. A többi univerzumra ennek nem volt hatása.

1 órával korábban, Darth Sky írta:

- Eddie Brock miért került át Pókember ismerőjeként ebbe, az MCU univerzumába? Nem mostanában láttam a Venom 1-2-t (és őszintén, nem is igazán voltak emlélkezetesek), de az ottani Eddie elvileg azt se tudja, ki az a Pókember, mert az ő világában nem létezik. Mondjuk az ötletes megoldás volt, ahogy a szimbióta egy darabkája átkerült az MCU-ba. 

Venom és Eddie azért pottyant át, mert a szimbionták a multiverzumon átívelő kaptártudattal bírnak - ez a Venom: Let There Be Carnage-ből derült ki. Szóval sanszos, hogy az MCU elsődleges univerzumában van a Földön egy szimbionta, ami értesült arról, hogy Peter Pókember, és ezt megtudta Venom is. Alternatív lehetőség, hogy a Spider-Man 3-ban szereplő Venomtól tudta meg.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem kell hasra esni, de ugyanígy baromságokat sem kéne mondani. A 20th Century Fox vezetőinek és a filmek készítőinek hatására lettek ezek a filmek olyan, amilyenek, nem az MCU alkotói és pláne nem az MCU miatt, szóval a haragod az MCU felé ilyen irányból szimplán alaptalan. Utálhatod kedvedre sok minden másért, de azért utálni, mert az X-ment végül elcseszték, szimplán f*szság és még egyszer ekkora marhaság emiatt nem megnézni a jövőbeli X-men filmeket.

Az, hogy a háttérben milyen megegyezések köttettek, arról sem az MCU tehet, ha ezek miatt a Fox utasítást adott, ami károsan hatott a készülő filmer, az megint csak a Fox fejeseinek a sara. Amúgy a skrullokat simán bele lehetett volna írni. Fura mód visszafelé Wandát és Pietrót sikerült beleírni az MCU-ba, sőt még az X-menek helyére is került pótlékot találni az Inhumanek képében. Ha a Marvelnek sikerült sztorikat írni úgy, hogy nem használhatott Fox tulajdonában lévő jogokat, a Foxnak miért nem sikerült ugyanez? Mondjuk eleve fura, hogy olyan dolgokat akartak belemesélni, amikről évek óta tudják, hogy baromira nincs meg hozzá a joguk. Ez is inkább az X-men alkotóit jellemzi, semmint az MCU-t. Eleve nem kellett volna oylan sztoriban gondolkodni, ami Marvelnél lévő jogokat érint. Fura mód, az MCU alkotóinak ez is ment.

 

Spider-Man: Far from Home

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Majd én azt eldöntöm, hogy mit szeretek és mit utálok, meg mi szimpatikus, meg mi ellenszenves nekem. Ezt ne te döntsd el, jó?  Semmi közöd hozzá. E tekintetben nincs szükségem az útmutatásodra!

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Majd én azt eldöntöm, hogy mit szeretek és mit utálok, meg mi szimpatikus, meg mi ellenszenves nekem. Ezt ne te döntsd el, jó?  Semmi közöd hozzá. E tekintetben nincs szükségem az útmutatásodra!

Látom, megint nem sikerült felfogni, hogy miről beszélek. De én vagyok a hülye, mert leállok egy ilyen emberrel beszélni... Lehetne több eszem is.:roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fingom nincs, hogy éppen a Disney vagy még a Fox birtokában voltak e az X-Men jogok mikor a filmet forgatták, de ha jogi probléma miatt nem szerepelhetett valami az egyikben, arról nem a másik tehet. MCU-ban is csak azért lehet Pókember, mert a Sony kvázi megengedte. Hogy a Sony Pókverzumában nem lesz mondjuk Fekete Párduc, arról se az MCU tehet, hanem a jogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinte minden Marvel filmet láttam, akár MCU, akár nem. Szerintem a Marvel Studiosnál a lehető legjobb helyen vannak a jogok, ők hozzák ki a maximumot ebből az univerzumból. A Fox csinált jó filmeket (X-Men 1, Logan, Deadpool, Days of Future Past), de összességében nagyon hullámzó a filmek minősége, és semmi tervezettséget nem érzek rajtuk. A Sonyról ne is beszéljünk, az élőszereplős univerzumuk totális katasztrófa. Az alapból undorító, ahogy a Pókember-jogokkal sakkban tartják a Marvelt, de ezek a rosszabbnál-rosszabb filmek is rengeteg kárt okoznak. Vigyék végig a Spider-Verse franchise-t (ami az egyik legjobb Marvel-adaptáció valaha), és adják vissza a jogokat a Marvelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig 8 MCU filmet láttam. Ebből 5 borzasztó, vagy förtelmes volt, egy egész jó, és kettő tetszett. Ezek az arányok számomra nem voltak túl meggyőzők ahhoz, hogy folytassam, vagy jobban elmerüljek benne. Sőt, abból az 5-ből volt olyan borzasztó is, melyet legszívesebben kitörölnék még az agyamból is. Akkor ott van még a Bosszúállók 2 esete. Ez nincs benne az említett 8-ban, ugyanis nem tudtam végignézni. Kétszer is nekifutottam egy nagyobb szünettel, de egyik alkalommal sem sikerült végignéznem. SOHA EGYETLEN FILMNÉL  sem volt korábban ilyen élményem. Mi a fenének kínlódjak az MCU-val, ha nálam ilyen arányok jöttek ki? És a negatív élmények extrém rosszak voltak. Az esélyt így is megadtam nekik. Szívesebben nézem újra a Fox X-men filmjei közül a négy kedvencemet Az elsőktől a Sötét Főnixig, vagy a két Csodálatos Pókembert, vagy a kedvenc DC filmjeimet. Mit kezdjek azzal, hogy a Marvel Studios terv szerint fázisokkal, összefüggő univerzumot épít, ha a filmjeik nagy része nem tetszik, ha több színész, vagy karakter idegesít, sokszor még utálatot és undort is kivált belőlem? Ha a gagyi poénoktól egyszerűen elborzadok? Ha a színészek játékát ezekben a filmekben pocséknak tartom? Ha ezek nézése közben állandóan az jut eszembe, hogy a kedvenc képregényfilmjeimben mennyivel jobb a színészek alakítása, mennyivel jobb a történet és azokat mennyivel jobban élvezem? Kitörölhetem a hátsómat az MCU egységes univerzumépítésével, ha egyszer többségében negatív érzéseket váltanak ki a filmjeik belőlem. És a pozitív érzés sokkal kevesebb.  Látom és érzem az MCU hype-ot, azt az örökös szajkózást, hogy az MCU szent, sérthetetlen, tökéletes, vagy ha rosszabbat is csinálnak, akkor az is jó még. És miért? Mert egységes univerzum van náluk és ezzel le van tudva minden, Kit érdekel a sztori, a karakterek, a színészek játéka, csak az a fontos, hogy egységben legyen az egész. Mai napig felfogni nem tudom, hogy a nálam a Batman és Robin színvonalán lévő Pókember: Hazatérés hogy tudott ennyi bevételt termelni. Pontosabban sejtem. Része az MCU-nak, ezért tök mindegy mi van benne, az siker lesz. Ebből a szempontból James Gunn rendezőnek van igaza. A két Galaxis őrzői és az új Öngyilkos osztag filmek rendezője még tavaly mondta, hogy szerinte a nézők nagy részét jobban érdekli az univerzumépítéshez kötődő utalások és easter eggek halmaza, mint maga a történet, vagy a főszereplők sorsa.  

És akkor elérkezünk a hype-vonathoz és ahhoz a pszichológiai jelenséghez, amit visszhangkamrának hívunk. Az MCU hype-ja iszonyatos visszhangkamrát generált, mely állandóan azt hangoztatja, hogy csak ez lehet a jó és semmi más. Ez terjedt el a közönség körében és ez vezetett az egyéb képregényfilmes próbálkozások nagy részének kudarcához, vagy megosztottságához. Ez a hype söpörte le a Csodálatos Pókember filmeket, a Fox X-menjeit is elérte egy idő után és ez tette be a kaput a DCEU-nak is. Kevés film volt, amire nem volt annyira hatással ez. Még más világokhoz is elért ez a hype, hisz az MCU letaszította a Star Wars-t a franchise-ok trónjáról. Ez az előzmény-trilógia idejében még elképzelhetetlen volt. És az egész mögött az áll, hogy a nagy tömeg véleményével "nem szabad szembemenni", "be kell állni a sorba", amit a nagyobb tömeg méltat, azt mindenkinek imádnia kell, amit a nagyobb tömeg utál, azt mindenkinek gyűlölnie kell. Aki különutas véleményt fogalmaz meg, az "eretneknek" minősül. Mert úgy tűnik a mai világban az internet és amúgy a valódi közösségek népe is elvárja az egyforma ízlések kialakulását. És ettől van leginkább undorom az életben.

Én nem vagyok hajlandó felszállni egy olyan hype-vonatra, mely számomra kétharmad részt rossz élményeket kínál és csak egyharmadrészt kínál élvezhető tartalmat. Nem látom értelmét, hogy kínozzam magam. Ahhoz túl rövid az élet. Csak azt nézem meg, amire kíváncsi vagyok, vagy érdekel.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Mik azok az MCU filmek amiket láttál?

Vasember, Vasember 2, Vasember 3, Bosszúállók, Amerika Kapitány: Polgárháború, Pókember: Hazatérés, Pókember Idegenben, Pókember Nincs Hazaút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát lényegében csak Vasembert és Pókembert láttál az MCU-ból, amiből tény, hogy a Vasember 2-3 nem a legjobb (véleményem szerint). Innen azért kimaradt jópár alkotás, lehet mondjuk a Galaxis Őrzői tetszene a humorával, vagy éppen Thor. Egy nagyon kis szeletét láttad csak az egésznek, eleinte pl. Thor karakterét én nem szerettem, mert egy öntelt p*csa volt, de nekem a Ragnarök és a Végtelen Háború-Végjáték helyére tette, azóta imádom a karaktert. Ugyanígy ezek a filmek tették fel Vasembernél is az i-re a pontot nálam.

 

Tehát 29 filmből 8 alapján amik ugyanazokról a karakterekről szólnak, szerintem nem lehet megfelelően megítélni, pláne, hogy most már temérdek sorozat is van, amik szintén tovább mélyítenek karaktereket. Mondhatni az eddigi alkotások jócskán csak a felszínt kapargatják, hisz a java még csak most jön az X-Menekkel, a Fantasztikus négyessel, Titkos Háborúval, stb stb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Tehát lényegében csak Vasembert és Pókembert láttál az MCU-ból, amiből tény, hogy a Vasember 2-3 nem a legjobb (véleményem szerint). Innen azért kimaradt jópár alkotás, lehet mondjuk a Galaxis Őrzői tetszene a humorával, vagy éppen Thor. Egy nagyon kis szeletét láttad csak az egésznek, eleinte pl. Thor karakterét én nem szerettem, mert egy öntelt p*csa volt, de nekem a Ragnarök és a Végtelen Háború-Végjáték helyére tette, azóta imádom a karaktert. Ugyanígy ezek a filmek tették fel Vasembernél is az i-re a pontot nálam.

 

Tehát 29 filmből 8 alapján amik ugyanazokról a karakterekről szólnak, szerintem nem lehet megfelelően megítélni, pláne, hogy most már temérdek sorozat is van, amik szintén tovább mélyítenek karaktereket. Mondhatni az eddigi alkotások jócskán csak a felszínt kapargatják, hisz a java még csak most jön az X-Menekkel, a Fantasztikus négyessel, Titkos Háborúval, stb stb.

 

Pont Thor? A legellenszenvesebb és leggyűlöletesebb Marvel karakter Amerika Kapitány  mellett. Az első Bosszúállókban iszonyat idegesítő volt, a Bosszúállók 2-t többek között miatta nem tudtam kétszeri próbálkozás után sem végignézni. Belenéztem a Végtelen Háborúba és a Végjátékba is, de elfogott az undor, ha Thor színre lépett. Olvastam Marvel képregényt is, hátha ott megkedvelem. Hát csak még jobban meggyűlöltem. Legutoljára Tom Holland Pókemberénél kaptam hasonló unszolásokat, hogy adjak újabb esélyt neki az Amerika Kapitány: Polgárháború után. Aztán mikor hajlottam erre a "jó tanácsra" az lett az eredménye, hogy megnéztem a Hazatérés című förmedvényt, és elraboltam az életemből több, mint 2 órát e miatt az újabb esély miatt. Az Idegenbent pedig csak azért néztem meg, hogy képben legyek a Multiverzumos Pók film előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Pont Thor? A legellenszenvesebb és leggyűlöletesebb Marvel karakter Amerika Kapitány  mellett. Az első Bosszúállókban iszonyat idegesítő volt, a Bosszúállók 2-t többek között miatta nem tudtam kétszeri próbálkozás után sem végignézni. Belenéztem a Végtelen Háborúba és a Végjátékba is, de elfogott az undor, ha Thor színre lépett. Olvastam Marvel képregényt is, hátha ott megkedvelem. Hát csak még jobban meggyűlöltem. Legutoljára Tom Holland Pókemberénél kaptam hasonló unszolásokat, hogy adjak újabb esélyt neki az Amerika Kapitány: Polgárháború után. Aztán mikor hajlottam erre a "jó tanácsra" az lett az eredménye, hogy megnéztem a Hazatérés című förmedvényt, és elraboltam az életemből több, mint 2 órát e miatt az újabb esély miatt. Az Idegenbent pedig csak azért néztem meg, hogy képben legyek a Multiverzumos Pók film előtt.

 

Pont ezt írtam, hogy a teljes képhez, egy karakterfejlődés végigkövetéséhez végig kell nézni a többi alkotást is amiben az adott karakter szerepel. Ott van pl. Wanda karaktere, aki a Bosszállók ellen harcolt, aztán beállt közéjük, majd Doctor Strange ellen fordult, aztán a végén valamilyen szintű megváltást nyert a karakter. De ehhez végig kell nézni pár filmet, illetve egy komplett sorozatot. Nem lehet a karaktert csak az első feltűnése alapján megítélni, mert ennél sokkalta komplexebbé vált. Mintha azért utálnám őt, mert az Ultron Korában ellenfél volt, és onnantól nem néztem volna meg egy MCU filmet se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Tehát 29 filmből 8 alapján amik ugyanazokról a karakterekről szólnak, szerintem nem lehet megfelelően megítélni

 

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Hogy lehet ennyire nem szeretni egy karaktert? :(

 

10 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Pont ezt írtam, hogy a teljes képhez, egy karakterfejlődés végigkövetéséhez végig kell nézni a többi alkotást is amiben az adott karakter szerepel.

A jó ég megáldjon titeket, hát tanuljatok már az én hibámból! Nehogy megmondjátok neki, hogy mit utálhat vagy sem, azt ő dönti el, köszöni szépen! Tudom, hogy nem arról beszéltek, de akkor is, nehogy megmondjátok már neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Pont ezt írtam, hogy a teljes képhez, egy karakterfejlődés végigkövetéséhez végig kell nézni a többi alkotást is amiben az adott karakter szerepel. Ott van pl. Wanda karaktere, aki a Bosszállók ellen harcolt, aztán beállt közéjük, majd Doctor Strange ellen fordult, aztán a végén valamilyen szintű megváltást nyert a karakter. De ehhez végig kell nézni pár filmet, illetve egy komplett sorozatot. Nem lehet a karaktert csak az első feltűnése alapján megítélni, mert ennél sokkalta komplexebbé vált. Mintha azért utálnám őt, mert az Ultron Korában ellenfél volt, és onnantól nem néztem volna meg egy MCU filmet se.

Én pedig továbbra se tudom, miért szenvedjek az MCU-val, csak azért mert egy nagyobb tömeg népszerűnek tartja, vagy azt sulykolják, hogy végiig "kell" nézni a filmeket, sorozatokat, ahhoz, hogy mindent "átlásson" mindent megkedveljen az ember. Mintha eljutnánk arra a pontra, amely alapján az MCU rajongó azt mondja, végig "kell" nézni a filmeket és akkor ha összeáll az egész kép, egészen biztosan meg fogja szeretni mindenki. Mert az elképzelhetetlen, hogy valaki ne szeresse, ha aktívan követi szinte az összes filmet és sorozatot. Csak ezzel az a baj, hogy így nagy fokú rizikófaktort vállalok és könnyen meglehet, hogy tömegével fogok látni újabb olyan filmeket, melyek elborzasztanak és úgy fogom érzeni, elpazaroltam az időmet valamire, ami nem örömöt, hanem szenvedést okozott nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Én 17 MCU filmet láttam és abból kettő tetszett. Úgyhogy igen előfordulhat hogy nem fog tetszeni, akkor se ha követed. Én egy ideig követtem és addig se tetszett.

Na, pontosan erről beszélek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Bomarr írta:

Én 17 MCU filmet láttam és abból kettő tetszett. Úgyhogy igen előfordulhat hogy nem fog tetszeni, akkor se ha követed. Én egy ideig követtem és addig se tetszett.

 

42 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Na, pontosan erről beszélek.

 

17 film után azért jobban megértem ha valakinek nem tetszik, mert az MCU túl szerteágazó ahhoz, hogy pár filmből le lehessen szűrni dolgokat, de ez csak az én véleményem :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig nekem az összes MCU film megvolt. Akadt köztük rengetek amit szeretek, van 1-2 meh, de pl most az új Thor film nálam nagyon a legvégén van. Az biztos hogy elég volt egyszer. Eddig az új fázisból csak 2 filmre mondom azt hogy nagyon bejött. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4. fázis szerintem eddig sorozatokban erősebb, mint filmekben. Az új Thor-filmet ugyan még nem láttam (már más ismerősöm is mondta, hogy gyenge lett), de eddig nekem is csak a Spider-Man: No Way Home és a Doctor Strange and the Multiverse of Madness tetszett. Az Eternals és a Black Widow egyszernézős kategória, míg a Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings ugyan tetszett, de az is olyan középmezőnyben van nálam.

A sorozatok szerintem sokkal erősebbek, mondom ezt úgy, hogy a Moon Knight szerintem eléggé felejtősre sikerült, és a Miss Marvel is csak középmezőnyös - bár ez utóbbiban még sok lehetőség van. A Loki, a WandaVision és a Hawkeye viszont nálam nagyon betalált, és a The Falcon and the Winter Soldiert is roppantúl élveztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából én is ugyanígy vagyok. Az Eternals eddig az egyetlen MCU ami nekem kínlódás közeli volt végignézni, a karakterekből egy nincs amelyik hangyányira bármi érdeklődést is kiváltott volna belőlem. Black Widow eredetileg is 4. fázisos lett volna, vagy csak a covidos tologatás miatt lett az? Mert a 3. fázis szolid levezetésének pont elment, nálam előrébb van mint a Shang-Chi, szimplán mert az egész kínai mitológiás cucc engem hidegen hagy. Új Thor-t én se láttam még, egyelőre nekem is a Speiderman és a Fura Doki viszi a prímet. 

 

Na meg persze a Loki, az nálam toronymagasan vezet :D Pláne mert imádom a karaktert. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Black Widow eredetileg is 4. fázisos lett volna, vagy csak a covidos tologatás miatt lett az?

Black Widow igazából mindegyik fázisban benne volt valahogy, olyan régóta szerették volna megvalósítani. De, amikor ténylegesen elkezdhettek dolgozni rajta, akkor tényleg a 4. fázis nyitófilmjének szánták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.