Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Black Panther 2.

 

Remek volt! Összehasonlítva a Black Adam-mel, fényévek a különbség. Lekötött végig, jó kis sztorit raktak össze. Boseman-ról is sikerült rendesen megemlékezni, szóval le a kalappal.

 

10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, a Galaxis őrzői kapott tőlem esélyt, hátha itt más lesz, mint a többi Marvel filmnél, de nem lett az. A film csatlakozott a Bosszúállók 2-höz, aminek kétszer is nekifutottam és nem bírtam végignézni. A galaxis őrzőivel ugyanígy jártam. Nem bírtam végignézni ezt a förmedvényt.

 

 

disappointed-disgusted.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hangya. Voltak utalások Amerika kapitányra. A vége ütős volt.

 

Meglepően jól szórakoztam a Hangya első két részén. Sokkal jobban, mint sok már Marvel Bosszúállók filmen. Nagyon kíváncsi vagyok a harmadikra!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A Hangya. Voltak utalások Amerika kapitányra. A vége ütős volt.

 

Meglepően jól szórakoztam a Hangya első két részén. Sokkal jobban, mint sok már Marvel Bosszúállók filmen. Nagyon kíváncsi vagyok a harmadikra!

 Ha jól emlékszem az Amerika Kapitány: Polgárháborúban tünt fel először Hangya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Frenkie írta:

 Ha jól emlékszem az Amerika Kapitány: Polgárháborúban tünt fel először Hangya.

Nem, azt megelőzte az első filmje, az Ant-Man. Azt követte a Captain America: Civil War, majd az Ant-Man and the Wasp, utána jött az Avengers: Endgame. Ezekben szerepelt Scott a mostani filmet megelőzően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Black Panther: Wakanda Forever

 

Átlagos Marvel film lett, ami nem negatív jelző. Én kicsit sokalltam a játékidőt, de nem unatkoztam. Szép búcsút vett Chadwick Bosemantől, és a sztori ügyesen ültette át a Fekete Párduc szerepét Shurira. Namor (meg)érthető "gonosz" volt, és bár vele és a talokan néppel kapcsolatban tagadhatatlan a DC-féle Atlantis/Aquaman kapcsolat, tetszett a majákkal összefüggő eredettörténet, és a boszzú - mint kérdéskör helyességének firtatása.    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Black Panther: Wakanda Forever

Na, sikerült a 4. fázist egy egész jó filmmel lezárni, ami mondjuk figyelembe véve azt, hogy maga a 4. fázis elég lapos lett, nem kitörő eredmény. És még ez sem volt kiemelkedően jó, bár sokkal jobban sikerült, mint a végtelenül unalmas és felejthető Eternals, vagy a szórakoztató, de szintén nem túl combos Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, és persze a megkésése miatt már teljesen felesleges Black Widow. És még a szerintem kifejezetten rossz irányba elvitt Thor: Love and Thundernél is jobban sikerült, szóval ebben a fázisban számomra csak a Spider-Man: No Way Home-ot és a Doctor Stange in the Multiverse of Madness-t nem körözte le.

Sikerült szépen, de nem pátoszosan hatásvadász módon elbúcsúzni Chadwick Bosemantől. Shuri főszereplővé előlépését mindig is díjaztam, mert már a Black Pantherben is az egyik kedvenc szereplőm volt a nagydarab M'Baku mellett. Szóval kifejezetten tetszett ennek a kettőnek a szerepe. Szintén bejött, hogy annyira nem fekete és fehér a világ, a hősöknek is vannak negatív és az ellenségeknek is pozitív tulajdonságai, amivel kicsit képesek színesíteni a bosszú jogosságának örökzöld kérdéskörét. Az is tetszett, hogy az ENSZ-t, élén az USA-val kissé negatív színben tűntették fel, és külön érdekes volt Valentina Allegra de Fontaine szerepe, aki az USA-t egyedüli vibránium tulajdonosként képzeli el. Mindez annak tudatában, hogy legalább két szuperkatona szolgálja már, érdekes fejlemény.

Igazából csak a játékidő hossza nem jött be annyira, szerintem egy 15-20 perccel lehetett volna rövidebb, illetve a vége is nagyon előre kiszámítható volt.

Spoiler

Mind az, hogy békét kötne, mind az, hogy T'Challának gyereke van Nakiától.

 

De ezt leszámítva tetszett a film. És akkor egy toplista, így a 4. fázis végére:

 

7. Eternals

6. Thor: Love and Thunder

5. Black Widow

4. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

3. Black Panther: Wakanda Forever

2. Doctor Strange in the Multiverse of Madness

1. Spider-Man: No Way Home

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 27. - 1:26, Dzséjt írta:

7. Eternals

6. Thor: Love and Thunder

5. Black Widow

4. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

3. Black Panther: Wakanda Forever

2. Doctor Strange in the Multiverse of Madness

1. Spider-Man: No Way Home

Nálam is hasonló, annyi különbséggel, hogy a Thor lett az utolsó. De az összesített MCU listámon is ott lenne a helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Én jókat szórakoztam rajta :evil: Jent szívesen viszontlátnám, megkedveltem a karakterét. 

Én is jól szórakoztam rajta, csak nehéz az MCU szerves, komolyan vehető részeként tekinteni rá úgy, hogy szó szerint kirúgták a negyedik falat az utolsó részben. Szóval, ha úgy nézem, hogy ez nem része az MCU-nak, akkor egy remek kis ügyvédes, szuperhősös sit-com. Ha az MCU részeként tekintek rá, akkor WTF? Úgy már azért sz*r a 4. fal döntögetése. Sőt a legvégét igazából semmilyen formában nem csípem, mert úgy akartak az eddigiektől eltérő befejezést, hogy végül k*rva kényelmesen kikerülték a befejezést.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.