Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha minden igaz, holnap felkerül a Disney+-ra a Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

 

Csütörtök este megnézem én is. Mennyire jó hogy nem kell tölteni csak elindítom és ami fontos hogy mindezt legálisan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Csütörtök este megnézem én is. Mennyire jó hogy nem kell tölteni csak elindítom és ami fontos hogy mindezt legálisan.

WandaVisiont láttad már? Mert az elméletileg kapcsolódik hozzá, bár nem tudom, mennyire szorosan, mennyire érthető Wanda karaktere a sorozat nélkül. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

WandaVisiont láttad már? Mert az elméletileg kapcsolódik hozzá, bár nem tudom, mennyire szorosan, mennyire érthető Wanda karaktere a sorozat nélkül. :hmm:

 

Még nem. Érdemes elötte azt megnézni akkor? De Wanda benne volt a Bosszúállók: Ultron korában , Végtelen Háborúban, illetve a Végjátékban. Ő Vizió "csaja". Ennyi nem elég info a Doctor Starnge 2-höz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Frenkie írta:

Ennyi nem elég info a Doctor Starnge 2-höz?

Ati válasza alapján nem, és mivel a WandaVisionben történik egy elég nagy karakterfejlődés a részéről, ami nem csak rá, de a megítélésére is nagy hatással van, ezen meg sem lepődöm. Szerintem amúgy érdemes is megnézni, mert egy nagyon formabontó, de érdekes sorozat, ami remekül kibont egy, a filmekben kissé hanyagolt, tragikus sorsú karaktert. A széria előtt Wandának csak a fizikai adottságai tetszettek (igen, hímsoviniszta disznaj vagyok, de sajnálom, nem volt valami hűdeérdekes szereplő a filmekben), de a széria után egész más szemszögből ítéltem már meg. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Még nem. Érdemes elötte azt megnézni akkor? De Wanda benne volt a Bosszúállók: Ultron korában , Végtelen Háborúban, illetve a Végjátékban. Ő Vizió "csaja". Ennyi nem elég info a Doctor Starnge 2-höz?

 

Nem elég, nézd meg a sorozatot a film előtt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 21. - 16:09, Frenkie írta:

Még nem. Érdemes elötte azt megnézni akkor? De Wanda benne volt a Bosszúállók: Ultron korában , Végtelen Háborúban, illetve a Végjátékban. Ő Vizió "csaja". Ennyi nem elég info a Doctor Starnge 2-höz?

No, erre a kérdésre már tapasztalatból is tudok felelni: megnézni a Doctor Strange in the Multiverse of Madness-t a WandaVision előtt olyan, mintha úgy ültél volna le az Obi-Wan Kenobi elé, hogy sosem láttad a PT-t. Ez a film ugyanis nem a Doctor Strange vagy az Avengers: Endgame közvetlen folytatása, hanem a WandaVisioné. De csak ismételni tudom magamat, hogy megéri a sorozatot megnézni, és után ezt a filmet meg pláne.

Mert szerintem ez egy baromi jó film, az MCU egyik legjobbja. Érdekes sztori, marha jó (horrorisztikus) hangulat, rengeteg Evil Dead utalás, és a legtöbb MCU mozival ellentétben elég bátor is lett, értem ez alatt, hogy remekül kísérletezik más zsánerekkel és a vége sem feltétlen az, amire az ember számít. Ja, és a sztori főgonosza talán az eddigi legjobb, leginkább megérthető főgonosz az MCU-ban.

Spoiler

Wanda karaktere egészen a WandaVisionig eléggé semmilyen volt. Sajnos az Age of Ultronban a behozatala eléggé amatőr volt, nem igazán jött ki a tragikus háttér, a pálfordulása is eléggé fapados volt. Később meg annak ellenére szorult háttérbe, hogy az univerzum szempontjából fontos Sokoviai Egyezmény létrejöttéért közvetlen felelős. Kapcsolatát Vízióval is mellékesen, a háttérben építették, lényegében csak egy-egy jelenet utalt rá, hogy alakul köztük valami, majd puff, az Infinity Warban már készen kaptuk a helyzetet, hogy aztán az elporladásnak hála az Endgame-re már csak sokadik mellékszereplőként térjen vissza úgy, hogy amúgy sem volt még a mellékszereplők sorában sem a legelőkelőbb helyen.

Ezt a problémát orvosolta mesterien a WandaVision, amely nem csak Wanda megborult lelki állapotát mutatta be, de részletesen summázta nekünk, hogy ez a jobb sorsra érdemes nő miken ment keresztül. A szüleit felrobbantotta Stark egy bombája, amit a sorozatban végre láthattunk is. A szemezése a bombával, amin ott virít a Stark Industries felirata, az MCU egyik legjobb pillanata. Aztán a Hydra tette ki mentális kínzásoknak a Lélekkővel - amit nem tompít az, hogy erre önként jelentkezett, hiszen a Hydra nem a nyílt és őszinte hozzáállásáról volt híres. Ezt követően egy tömegmészáros robot mellé állt, aztán meghalt a bátyja. Utána feleslegesen meg kellett ölnie a szerelmét. Ez már az Infinity Warban is kemény jelenet volt. Ott éreztem először, hogy Wanda mennyire tragikus karakter. Végül még azt is megtagadták, hogy eltemesse a szeretett "férfit", ezzel a szertartással legalább valami megnyugvást lelve. Nem, neki egy szétvágott, meggyalázott Víziót kellett újra látnia, miután Thanos elragadta tőle a nyugodt, normális élet lehetőségét.

Bár mindazt, amit Westview lakosságával tett, nem tudom megbocsátani, megérteni meg tudom. Ennyi lelki csapást semmilyen ember sem tudna elviselni. Itt az volt a baj, hogy egy különleges képességekkel bíró egyén tört meg lelkileg, ami manifesztálódott a valóságban. Amúgy ez nagyon tetszik, hogy most több MCU mű is ráfeküdt arra, hogy a szuperhősök képességeinek, gondolkodásának és lelki gondjainak negatív hatásai komoly bajt hozhatnak. A Spider-Man: No Way Home-ban is bejött, hogy Parker és Strange a képességeik miatt már annyira túlvannak az átlag ember gondokodási módján, hogy eszükbe sem jut elsőre egy átlagos megoldás, egyből a szuper képességeket hívják segítségül. Ez egy érdekes téma, amit más szemszögből, de a WandaVision is boncolgatott és most a Doctor Strange in the Multiverse of Madness is ezt járta körbe.

Ugyanígy nem bocsánatos bűn, amit itt elkövetett Wanda, de érhető. Ennyi tragédia után nem csoda, hogy bármi áron meg szerette volna szerezni azt a csipetnyi boldogságot, amit a saját világában már esélye se lenne megtalálni. Ahoz már túl híres és hírhedt, ráadásul túl sok és végül túl nagy bűnt követett el. És ő nem Tony Stark, hogy pénzen bocsánatot vásároljon. Mert Tony-nak simán megbocsátotta a világ Ultront, aki csak a bolygót akarta kiirtani, de Wandát egy lagosi épület véletlen felrobbantásááért is kész lettek volna keresztre feszíteni. Vajon kinek volt pénze több és jobb jogászra?

És most, Wanda hősből gonosz lett, de olyan gonosz, akivel együtt tudtam érezni. Ilyen kevés van az MCU-ban, csak Toomesot, Fisket és Zemót tudnám felhozni még példának, akik szerintem az MCU másik legjobb gonoszai. És most Wanda is beállt a sorba, de szerintem ő a legtragikusabb. Részben azért, mert őt a jó oldalon megpróbált törleszteni,d e végül a jók tették tönkre. Hiszen Tony Stark, Strange és a SWORD eléggé komolyan hozzájárult a tragédiák sorához, amiket szegény nőnek át kellett élnie.

Emiatt Wandát egy percig sem tudtam utálni a Doctor Strange in the Multiverse of Madness-ben, noha természetesen azt, hogy embereket gyilkolászik, a Dakrholdból olvasgat és képes lenne a multiverzumot uralni, azt azért nem bocsátom meg neki. Ugyanakkor nem is lehet fölötte már emberi léptékkel pálcát törni, hiszen na, ő lényegében istennővé vált, amikor Skarlát Boszorkány lett. Az ő helyében, ezen csapások után és ilyen körülmények között, ilyen hatalommal ki tudja, mit tettünk volna. És, ahogy ő mondja, visszafogta magát. És ez igaz. Skarlátboszorkány a képregényekben is a multiverzum egyik leghatalmasabb teremtménye, itt pedig egy Végtelen Kő terméke. Erőben a saját univerzumában valószínűleg csak Carol Danvers veszi fel a versenyt, a másik lény, amit egy Végtelen Kő teremtett (Víziót sajnos mesterséges léte korlátozza).

A filmben az is tetszett, hogy jópofán és öltetesen használták a multiverzumot. Charles Xavier behozataláért ebben a formában jár a piros pont. Bár ő nem az a Xavier, akit az X-men filmekben megismerhettünk (egyik változata sem), azért látszott, hogy itt sem salambalam. Még ha végül Skarlátboszorkány ki is tekerte a nyakát. Érdekes volt Carter kapitányt is látni (Hayley Atwell-t amúgy is sokáig el tudnám még nézegetni :love: ), illetve Marvel eme változatát, ami szerintem közelében sem volt Danversnek. Azért na, őt nem ütötte volna agyon csak úgy egy szobor. De Fekete Villám és Reed feltűnése is üde színfolt volt, és kíváncsi vagyok, hogy őket most már az a színész alakította-e, aki a jövőben is fogja. A Fantastic Four MCU változata már be van jelentve, de még nem tudni, ki fogja abban játszani Richardsot. Mondjuk díjaznám, ha nem ez a színész lenne, mert egy alternatív változatként elment, de amúgy szerintem nem illik Reed Richardshoz.

Végül de nem utolsó sorban nagyon baba volt a horror elemek becsempészése. Bár ez a film sem szabadul az MCU sablonoktól, ez meglehetősen jól feldobta a filmet, és Sam Raimi stílusa sokkal jobban tetten érhető, mint Waititi stílusa a Thor: Ragnarökön. Látszik, hogy a Disney egyre bátrabb - ez már a sorozatokon is megfigyelhető, de ez az első eset, hogy egy mozifilmen is érzem, hogy bátrabban mertek kísérletezni. A The Evil Dead utalások pedig nagyon adják magukat. Bár a Darkhold nem ide kapcsolódik - eredetileg a képregényekhez lett kitalálva még '72-ben, szóval a '82-es The Evil Dead előtt - mégis sikerült kicsit olyanná tenni, mintha a Necronomicon Ex-Mortis lenne, és például Wanda "árnyjárása" nem egyszer a The Evil Dead gonosz mozgását imitálta. De a végén Strange is leginkább egy Deadite-ra hasonlított. A démonokról nem is beszélve - aproó, mindezek tök jó bevonzások az Agents of S.H.I.E.L.D.-del kapcsolatban is, hiszen ott jelentek meg ezek először.

Mindent összevetve a Doctor Strange in the Multiverse of Madness számomra nagyon kellemes meglepetés volt, és az MCU egyik legjobb filmjeként végzett nálam. Ugyan laza szálakkal kapcsolódik a Doctor Starnge-hez és az Avengers: Endgame-hez, története egyértelműen a WandaVisionból eredeztethető, annak közvetlen folytatása. Strange és Wanda egyenrangú főszereplők, kettejük lelki utazása adja meg ezt az érdekes, univerzumokon átívelő, kissé horrorisztikus sztorit, ami lényegében egy nagyon fontos kérdésre épül mindkét főszereplő szempontjából: boldog vagy?

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

No, erre a kérdésre már tapasztalatból is tudok felelni: megnézni a Doctor Strange in the Multiverse of Madness-t a WandaVision előtt olyan, mintha úgy ültél volna le az Obi-Wan Kenobi elé, hogy sosem láttad a PT-t. Ez a film ugyanis nem a Doctor Strange vagy az Avengers: Endgame közvetlen folytatása, hanem a WandaVisioné. De csak ismételni tudom magamat, hogy megéri a sorozatot megnézni, és után ezt a filmet meg pláne.

Mert szerintem ez egy baromi jó film, az MCU egyik legjobbja. Érdekes sztori, marha jó (horrorisztikus) hangulat, rengeteg Evil Dead utalás, és a legtöbb MCU mozival ellentétben elég bátor is lett, értem ez alatt, hogy remekül kísérletezik más zsánerekkel és a vége sem feltétlen az, amire az ember számít. Ja, és a sztori főgonosza talán az eddigi legjobb, leginkább megérthető főgonosz az MCU-ban.

  Spoileres tartalom megtekintése

Mindent összevetve a Doctor Strange in the Multiverse of Madness számomra nagyon kellemes meglepetés volt, és az MCU egyik legjobb filmjeként végzett nálam. Ugyan laza szálakkal kapcsolódik a Doctor Starnge-hez és az Avengers: Endgame-hez, története egyértelműen a WandaVisionból eredeztethető, annak közvetlen folytatása. Strange és Wanda egyenrangú főszereplők, kettejük lelki utazása adja meg ezt az érdekes, univerzumokon átívelő, kissé horrorisztikus sztorit, ami lényegében egy nagyon fontos kérdésre épül mindkét főszereplő szempontjából: boldog vagy?

 

Terveztem amúgyis megnézni minden MCU-sorozatot(már be is raktam őket a saját listámba), de akkor a Wandavisiont előreveszem. A Doctor Strange 2 a Pókember: Nincs hazaút után játszódik ugye? Utalnak benne az útobbi filmben történtekre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

A Doctor Strange 2 a Pókember: Nincs hazaút után játszódik ugye? Utalnak benne az útobbi filmben történtekre?

Igen, utána játszódik és van rá direkt utalás.

Érdekesség, hogy a készítők a Strange-t eredetileg a No Way Home elé szánták, csak aztán addig kavartak a premierdátumokkal a COVID miatt, hogy végül felcserélődött a két film bemutatója, így mindkét filmen módosítani kellett. Ez főleg a Strange-ben debütáló új karaktert érintette, aki eredetileg a Spiderben is játszott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Dzséjt írta:

Végre felkerültek a Netflix-MCU sorozatok is a Disney+-ra. Újranézhetem, amiket már láttam és végre bepótolhatom, amiket még nem. :yeah:

 

Na ennek nagyon örülök. A Jon Bernthal-féle Punisher már régóta érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

A paukembörök még hiányoznak sajnos. Ezt a mizériát már... 

Azok szerintem nem is fognak felkerülni a Sony miatt még jó darabig, ugyanis a Sony a Warnerrel kötött partneri megállapodást streaming ügyben Közép-Kelet Európában, így az ő portékáik az HBO Maxra kerülnek fel. Bár még akad néhány a Netflixen is, gondolom a szerződések lejártáig. A Venom 2 például amint eltűnt a Netflixről, felkerült az HBO Max-ra.

Amúgy nem csak az ízeltlábú falramász filmjei hiányoznak a kollekcióból, de a The Incredible Hulk sincs fent a Universal miatt. Ami már csak azért is "vicces", mert bár az a film sokáig kilógott az MCU-ból, hiszen még szegény Bannert is más játssza, pedig rajta kívül pedig senki más sem tért vissza elég hosszú ideig (az ottani eseményekre meg talán kétszer utaltak össz-vissz), most a She-Hulkban Blonsky újra nagy szerepet kap, és ezúttal is Tim Roth játssza. Meg ugye Ross is visszatért és lett jelentős szereplő a Civil War óta (bár sajnos William Hurt halála miatt ő már többet nem fog szerepelni). Szóval szép-lassan a The Incredible Hulkot is integrálták az MCU-ba, így annak hiánya is egyre fájóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Pedig már a muvi gyártásának idején dolgoztak az integráláson. Ott van például a Stark-os jelenet ami a Bosszúállókra utal.

Inkább próbálkoztak, és azt is rosszúl. Míg a többi filmből több szereplő is visszatért (Coulson, Fury, Peggy), és minden főhőst az eredeti színész játszotta később is, plusz ezen filmek eseményeire több ízben is visszautaltak, sőt, előre is vetítettek néhány dolgot, addig a The Incredible Hulk-ban van egy jelenet Stark-kal, aminek aztán nincs semmi utóhatása. Bár a Marvel One-Shot: The Consultant-ból kiderült, hogy Stark miért kereste meg Rosst, annak sem volt foganatja, pont azért, mert Blonsky-t, akárcsak Rosst, évekig nem láttuk újra, sőt még csak nem is utaltak rájuk ezután. És egyik karakter sem ott folytatta a visszatéréskor, ahol utoljára láttuk.

Emellett lecserélték a Bannert játszó színészt, így elég nehéz a két szereplőt összegyeztetni. Továbbá Betty-re még halvány utalás sem történt azóta, pedig ő volt Banner szívszerelme. És arról az apróságról ne is beszéljünk, hogy a The Incredible Hulkban Sterns elkezdett átalakulni valamivé, de az a szál a mai napig függőben van a filmekben (egy képregényben varrták el végül).

Szóval ja, vannak benne jelzések immel-ámmal, hogy része az MCU-nak, de csak nagyon laza szálakkal kapcsolódott hozzá eddig. A szereplői hosszú időre felszívódtak vagy meg sem jelentek azóta sem. Az eseményeire már az első fázisban is elenyészve utaltak, a nyitva hagyott szálait elfelejtették elvarrni rendesen, az a kevés meg, ami arra utal, hogy ez is az MCU része, szintén lóg a levegőben vagy egyenesen összegyeztethetetlen a többi filmmel. Utóbbira remek példa az, hogy a The Incredible Hulk-ban azt mondja Ross Blonsky-nak, hogy a szuperkatona programot Dr. Reinstein vitte. A Captain America: The First Avangerben Dr. Erskine a program vezetője. A filmekben, meg úgy alapvetően sehol máshol nem lett megmagyarázva, hogy miért különbözik a két név. Ehhez ismerni kell az eredeti Marvel képregényeket, mert azokból derül ki, hogy Erskine álneve volt a Reinstein - értelme mondjuk így sincs, mert a Captain Americában mindenki Erskine-ként nevezi és ismeri, sehol sincs annak nyoma, hogy álnevet használna.

 

Mindez abból is ered, hogy amíg a Disney nem vásárolta fel a Marvelt, akkor az univerzumépítés még ad-hoc ment. A Paramoun és a Universal is ment a saját feje után, a Marvel meg csak el-elejtett utalásokat arra, hogy ebből egyszer összeáll a Bosszúállók, de még a The Avengers idején sem volt egy konkrét terv, hogy mi felé haladnak. Ez csak a Thor: The Dark World idején kezdett körvonalazódni, ezért is itt tűnt fel először egy Végtelen Kő úgy, hogy arról tudták is, hogy az. Mert azt, hogy Loki jogara és a Tesseract is rejt egy-egy követ, azt csak később találták ki.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Disney+-nak hála ráakadtam erre a Punisher sorozatra. Nagyon tetszik. Úgy rémlik nézte innen más is. :) 

Én pár részt láttam belőle, de épp akkor lett kicsit csömöröm az MCU-tól, így félbehagytam. Majd most bepótlom én is, mert nekem is tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Donát írta:

@Frenkie bácsinak kötelező darab. :D 

 

Igen ahogy írtam is pár napja ez baromira érdekel és örülök hogy fent van. Főleg Jon Bernthal miat érdekel, hogy hogyan hozza Castle figuráját. A Walking Dead-ben eléggé brutális volt a szerepe végére, ahol Shane-t alakította.

Persze a többi MCU sorozatot is meg fogom nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor: Love and Thunder - méltó folytatása a Ragnaröknek, Taika Waititi szárnyai alatt nagyon jól megtalálta a sorozat a saját stílusát. Gorr az egyik legkeményebb főgonosz az Mcu-ban, Natalie pedig nagyon jó Hatalmas Thorként. Van benne jópár meglepő fordulat, és a humor nagyon jó. Viszont Lokit hiányoltam, és sajnos az Őrzők is keveset szerepeltek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.