Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

 

  Spoiler elrejtése

Egy kérdésem van, benne lesz-e a Tobey Maguire féle póki?  :)  
És ha igen, akkor kap is valami értelmes jelenetet, vagy csak beköszön?  

 

Spoiler

Az utolsó 30-45 percben fontos szerepük van

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, RacerX írta:

@Cpt. Rex

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

[spoiler] Ez jó hír, akkor megpróbálom leküzdeni a Tom Holland-undoromat és ezt mégiscsak megnézem Andrew és Tobey miatt. [/spoiler]

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

50 milliós bevételt hoztak a preview+k amcsiban. Ez a harmadik legtöbb a TFA és az Endgame után. 

És még így is rengetegen vannak, akik a covid miatt nem mentek el. Érdekes belegondolni, hogy milyen bevétel lett volna, ha nincs járvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tippem egy bizonyos karakter sorsát illetően a No Way Home után:

Spoiler

A stáblistás jelenetben Venom visszatért a Sony univerzumba, de ott hagyott egy csepp szimbiótát az MCU-ban. Szerintem az MCU-ban egyáltalán nem lesz Eddie Brock, hanem helyette a Mac Gargan-féle Venom jön. Mac Gargan eredetileg a Skorpió, aki a képregényekben megszerezte Venom szimbiótáját. A Homecoming stáblistás jelenetében benne volt, szóval a karaktere létezik az univerzumban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hawkeye – 1. évad (bár azt nem tudom lesz-e második)

 

Spoiler

Az elmúlt napokban megtekintettem ezt a sorozatot is, bár talán hangulatosabb lett volna Karácsony előtt, de összességében egy kedves, igazi feel-good sorozat volt. 


A legnagyobb erénye ezeknek az MCU sorozatoknak talán az, hogy itt ilyen hétköznapibb, emberközelibb perspektívából is többet látunk ebből az univerzumból, mint a mozifilmekben. Ebben a tekintetben pedig a Hawkeye külön dicséretet érdemel. Eleve egy olyan karaktert próbálnak jobban körül járni, mint Clint Barton, aki talán a legföldhözragadtabb az egész Bosszúállók keretből. Ez a hétköznapi hősök vs. szuperemberek szembeállítás és a hősnek tartott karakterek fetisizálása egy remek téma volt az egész évadon keresztül. Az első részben látott musical mellett, a cosplayesek, a Grand Centralnál lévő emlékmű, mind egy kicsit így kiszólt a műből, hogy hogyan reflektál maga a világ erre az egész szuperhős jelenségre, meg az időközben történt eseményekre. Clint láthatóan küzd is egy kicsit ezzel kiemelt szereppel, hogy megismerik, nem kell fizetnie az étteremben és ezek is olyan emberi pillanatok voltak, amelyek valóságosabbá teszik ezt az amúgy eléggé elrugaszkodott keretben működő világot.


Az egy elcsépelt klisé, hogy a szuperhős létnek bizony ára van és ez visszaüthet a karakterek személyes életére, de itt Clinten és a családján keresztül remekül mutatták be azt, hogy milyen az, ha ő mondjuk nem tud hazamenni Karácsonyra, mert éppen hősként van szükség rá. Miközben a szerepjátékosok, akik rettentően felnéznek ezekre a hősökre és olyanok akarnak lenni, mint ők, valójában adott esetben ők is lehetnek hősök, olyan emberek, akik másokért kockáztatják az életüket és akár még karácsonykor is szükség lehet rájuk (az egyik, ha jól emlékszem rendőr, egy másik pedig tűzoltó). Ez az elem remekül működött úgy, hogy Clinttel, aki egy egyszerű ember, szupererő nélkül, a hősöket is lehozták így kicsit a hétköznapi emberek szintjére mégis az eszmbe, a szimbólum, amit Sólyomszemként képvisel az motiválta őket és ez vitte előre az egésznek a dinamikáját.
Kate Bishop engem az elején inkább idegesített, ezzel a magabiztos, buzgómócsing mentalitásával. Aztán ahogy haladtunk előre a történetben egyre szimpatikusabb lett és a végére már szurkolni is tudtam érte. A karakter kapcsán az külön érdekes volt, hogy így visszautaltak egy eddig nem látott nézőpontból a 2012-es New York-i csatára. Most, ha a magam részéről belegondolok Hawkeye mindig is ilyen kicsit bénácskának tűnt nekem abban a harcban, hogy hát szegénynek csak egy íja van, meg 0 szuperereje és egyébként is ellopta előle a showt Vasember, meg Hulk. Most viszont nagyon tetszett, hogy láthattuk azt, hogy mégis ez a korábban a háttérbe szorított figura hogyan volt képes inspirálni valakinek az életet. Azért jók ezek a momentumok, mert így úgy tűnik, hogy nem egy légüres térben mozog ez az univerzum, hanem az egymásra ható dolgok, akár ilyen kis léptékben is, de olyan további következményekhez vezetnek, amelyek kapcsolatban vannak egymással és így az egész világ élettel telibbnek, valóságosabbnak érződik.
Az sem volt egy rossz húzás, hogy Kate-et tették meg igazából ennek a sorozatnak a fő karakterévé, legalábbis szerintem ez inkább szólt róla, mint Clintről. Bartonról olyan nagyon nagy revelációkat nem is vártam volna, az ő karakterét már ismerjük, el tudjuk helyezni, egyedül talán a Ronin szál hagyott némi hiányérzetet bennem vele kapcsolatban, de erről majd később. Úgy éreztem az volt a koncepció, hogy itt átadja Jeremy Renner a karaktert és ezért volt ez inkább a csaj köré kerekítve. A párosuk egyébként remek volt, azt a klasszikus felállást tökéletesen hozták, hogy eleinte nem annyira jönnek ki, de aztán csak összekovácsolódnak és együtt küzdenek stb. Tényleg jó volt nézni azokat a jeleneteket, ahogy összecsiszolódtak az elején, de Hailee Steinfeldnek a Florence Pugh-val való közös jeleneteit is nagyon bírtam. 


Ami nem tetszett az inkább az évad második felében jött elő, ahogy egyre jobban belementek ebbe a nyomozós szálba, ahol aztán láss csodát kiderült, hogy nem az a tettes, aki a leggyanúsabb, hanem akire senki nem gondolt… az anyuka. Ez a szál nálam egyszerűen nem működött. Ami ennél is kevésbé működött nálam az süketnéma csajnak a története volt, ami megmondom őszintén baromira nem érdekelt. Elsőre nem is igazán értettem, hogy ezt minek kellett beletenni, mivel járult hozzá ez igazából a történethez. Megvolt a Katenek a sztorija, megvolt a Clintnek a sztorija, még az orosz csajt is el tudtam helyezni, hogy őt átverték, de ez az egész Maya szál olyan volt, hogy kiderült, hogy a Kingpin még a saját embereit is elárulja és egy igazi gonosztevő… most tényleg ennyi? Apropó, ha már szóba került Kingpin karaktere, itt több ponton is problémám volt a megvalósítással. Az, hogy Vincent D’Onofrio visszatért az remek volt, annak is örültem, hogy ezt az emlékezetes ellenfelet valahogy behozták az MCU-ba, de ahhoz képest ahogy a Daredevilben láthattuk, ahol egy félelmetes, tekintélyt parancsoló figura volt, ez a hawaii inges vigyori pofa kritikán aluli volt. Ha még tényleg így elkótyavetyélték, akkor nem tudom, hogy minek kellett behozni, bár van egy olyan sejtésem, hogy mikor a végén a lövést halljuk akkor nem halt meg, de remélem, ha legközelebb látjuk azért változtatnak rajta. Az orosz banda a melegítőgatyában, meg olyan volt mintha a valóságos, emberi, hihető pillanatok mellé be kellet volna emelni ilyen vérgagyi rajzfilmes figurákat, akiket jól le lehet verni. Ez kb. a PS4-es Spider-Man játéknak a generic ellenfeleit idézte, akiket minden harc szekvenciánál le kellett ütni.
Amit még hiányoltam az Clint kapcsán érdekes lett volna, hogy ezek a makulátlannak tartott hősök, akiket ünnepelnek milyen árnyoldallal rendelkeznek és ez Clint esetében lett volna talán a legizgalmasabb. Ő rengeteget veszített a csettintéskor és ezt egy olyan módon dolgozta fel, ami egy drámai, szívbe markoló irányba is elvihette volna a karaktert, ahogy arra reflektálnak, ezzel szemben ebbe nem mentek annyira bele, inkább csak a dolgoknak az utóéletét kaptuk meg. 


Az akciójelenetek között volt pár igen pazar, például az az autósüldözéses jelenet a harmadik epizódból, de a finálé nagy íjászkodása is meglepően tetszetősre sikeredett. Eleve Hawkeyet azért is éreztem mindig kicsit hátrányban, hogy nem elég, hogy nincs szuperereje, de még egy olyan fegyverrel küzd is, ami leginkább távolsági harcra jó, de a legbadassebb csatajelenetek azért mindig valami közelharci verekedést, test-test elleni csatát jelentenek. Itt sikerült úgy megoldani az íjakkal való harcot, hogy ez vagánynak, menőnek érződött és tényleg badass volt, ahogy ezt ketten nyomták ott a Rockefeller Center előtt.


A hangulata is nagyon átjött a sorozatnak, ezzel a téli New Yorkkal, a karácsonyi, ünnepi feeling és ez a feel-good atmoszféra átitatta az egész évadot, talán emiatt végül annyira nem is bánom, hogy nem mentek bele olyan keményebb antiheroikus irányba Clint múltját illetően. Igazából úgy lett vége, hogy folytatni is lehet akár, bár szerintem nincs igazán szükség rá. Kate-et megismertük, ő lett az új Hawkeye, Clint visszavonulhat Hawkeye karakterét meg viszontláthatjuk legközelebb valami mozifilmben, úgy, hogy adott esetben még, ha nagyon akarják, akkor Clint is visszatérhet. Annyira talán nem ragadott magával, mint a WandaVision, vagy a Loki, de ez egy teljesen jó kis szórakoztató sorozat volt, ha lenne második évad biztos megnézném.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
36 perccel korábban, Rog írta:

A "Best Visual Effects" kategóriában Oscar díjra jelölték az új Pókember muvit.

Többre számítottam. Tudom, hogy a Marvel filmeknek nem szeretnek Oscar-díjakat adni, de ez a film most különleges volt. Ez hozta vissza a mozikba az embereket, és egy generációkon átívelő élményt adott át tökéletesen. Nekem még a Végjátéknál is jelentősebb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Whill írta:

Ez hozta vissza a mozikba az embereket,

A mozifilmek anyagi sikere eddig se hatott az Akadémiára. Amikor az Avatar a 3D-vel egy időre megváltoztatta a moziipart, akkor például a Bombák földjén nyerte a legjobb film díját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.