Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Ajánlott hozzászólás

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Üdv a körünkben DiO! Remélem itt megtalálod azt a közösséget akikkel nem harcolni kell folyton hanem konstruktívan beszélgetni. :D 

Kár, hogy eddig nem ismertem ezt a fórumot. De nagyon örülök, hogy itt lehetek igazi rajongók körében. 

Szerkesztve: - DiO
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Kargarosz írta:

Én spec. elsőre Snoke-ot hittem akinek sokkalta jobban örültem volna. Persze a színésznek annak idején akadt váratlan dolga amit nyilatkozott szóval valamilyen formába benne lesz az biztos. 

Azért ha egy Luke vs Snoke erőpárbaj helyett egy Luke vs Palpateine Erőszellem-párbajt kapnánk, az kárpótolna, nem? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

31 perccel korábban, Yoda József írta:

Azért ha egy Luke vs Snoke erőpárbaj helyett egy Luke vs Palpateine Erőszellem-párbajt kapnánk, az kárpótolna, nem? :D 

Hm....érdekes gondolat ezen még nem agyaltam mi kárpótolna :D De annyira nem hangzik rosszul viszont remélem Snoke-ot valamilyen formába viszont látom na meg Luke :D A többi húsleves :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nagyon sok dolgon már nem szoktam meglepődni az utóbbi időkben, de a hozzászólások  negatív tömkelege ami megy a magyar oldalakon az már kiveri a biztosítékot nálam. Nem kell, hogy mindenkinek tetszen minden, de az a sárdobálás ami megy az már egy kicsit sok. Én szeretném megkérdezni, az itt lévő tagokat, hogy látjátok ezt? Nekem már egy kicsit tele van a hócipőn azzal, hogy látatlanban fikáznak valamit egyes emberek.

Szerkesztve: - DiO
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Nem vagy vele egyedül mert belőlem se váltott ki semmi hatást se a cím se az előzetes.

Én az EP7 és EP8 teaser-énél éreztem mérsékelt érdeklődést, itt viszont azonnal beszippantottak a képsorok, még ha teljes eksztázisról nem is beszélhetünk. 8 hónap van hátra, a következő trailerek minden bizonnyal nálad is ütni fognak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, DiO írta:

Hát nagyon sok dolgon már nem szoktam meglepődni az utóbbi időkben, de a hozzászólások  negatív tömkelege ami megy a magyar oldalakon az már kiveri a biztosítékot nálam. Nem kell, hogy mindenkinek tetszen minden, de az a sárdobálás ami megy az már egy kicsit sok. Én szeretném megkérdezni, az itt lévő tagokat, hogy látjátok ezt? Nekem már egy kicsit tele van a hócipőn azzal, hogy látatlanban fikáznak valamit egyes emberek.

 

Üdv köztünk akkor a legjobb helyen vagy mert itt nem a fikázás meg a sárdobálás megy, hanem az értelmes beszélgetés ezért maradtam én is mert nagyon jó társaság van itt. 

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, DiO írta:

Hát nagyon sok dolgon már nem szoktam meglepődni az utóbbi időkben, de a hozzászólások  negatív tömkelege ami megy a magyar oldalakon az már kiveri a biztosítékot nálam. Nem kell, hogy mindenkinek tetszen minden, de az a sárdobálás ami megy az már egy kicsit sok. Én szeretném megkérdezni, az itt lévő tagokat, hogy látjátok ezt? Nekem már egy kicsit tele van a hócipőn azzal, hogy látatlanban fikáznak valamit egyes emberek.

Erre ebben a topikban válaszoltam. Csak, hogy ne offoljunk itt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JJ nyilatkozott is erről: tiszteletben tartják a 8. részt, de „ennél több van a sztoriban”. Azaz valószínűleg többet árulnak majd el Rey szüleiről, mint eddig, de azzal nem mondanak majd ellen Az utolsó Jediknek. 

 

Azért választottam a kéket mert hát most a Star Wars is kék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azért ha egy Luke vs Snoke erőpárbaj helyett egy Luke vs Palpateine Erőszellem-párbajt kapnánk, az kárpótolna, nem? :D 

Persze. Palpatine cool.

 

Han, Leia és Luke, meg a robotok is cool. Palpatine igazi ikon a Star Wars univerzumban - biztos vagyok benne hogy sokan határtalanul lelkesednek az ötletért hogy még Ő is megjelenjen - csak arra nem vennék mérget, hogy ez egy koherens világ koherens történetének koherens eleme. Rosszindulatú feltételezésként felmerül hogy nem-e szimplán csak a trilógia újabb pénzügyi biztosítéka. Egy újabb marketingfogás hogy felkeltsék az emberek érdeklődését a fan service panoptikum következő elemével. Kell valami ami könnyet csal a fanok szemébe mint a Soloban Darth Maul, aki ugyanazt a "badass", öncélú látványkoreográfiát játszotta el a fénykardjával mint Rey a "nagyoncoolvagyok" hátranézésével a mostani trailerben. És a lista hosszú, azóta már Yoda is volt, és jön Lando is, talán Kenobi is súg majd valakinek valamit a fülébe, és "kis szerencsével" Jabba huszonhatodik unokatestvére is feltűnik majd.

 

Úgy tűnik mindenkinek meg van a maga szerepe, én pl. egy igazi hülyegyerek vagyok, aki folyamatosan a szokásos kérdését hajtogatja, hogy ez a trilógia minek a története? Mert az elején még Force Awakensnek indult, ami egy új felemelkedést volt hivatott bemutatni, ahol egy alkesz szülők no one gyereke vitte volna tovább az örökséget (aminek az üzenetét megtámogatták azzal is hogy egy akár egy no one 2 rabszolgagyerek is képes söprűt reptetni a kezébe), de most már Rise of Skywalker a cím, ami mintha tűzoltásnak hatna, hogy újra a moziba lehessen csábítani azokat akik örült hisztibe kezdtek Luke sokak számára méltatlan búcsúját követően. Nekem baromira olyan mintha JJ varázsolni próbálna mind a címmel, mind a kirángatott újabb karakterekkel. De mint tudjuk én egy hülyegyerek vagyok, akire vadásznak a "dislike Boba Fettek", most pl. Sinistra kereste meg röpke 10 perc alatt 5 kommentemet és nyomott mindegyikre egy nagy vörös plecsnit :-D

 

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Mestal írta:

Sinistra kereste meg röpke 10 perc alatt 5 kommentemet és nyomott mindegyikre egy nagy vörös plecsnit :-D

Szerintem Sinistrának most volt ideje elolvasni a régi hsz-eket ;) nekem is feltűnik néha, hogy hónapokkal ezelőtti kommentjeimre kapok tőle zöld plecsniket :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Mestal írta:

Rosszindulatú feltételezésként felmerül hogy nem-e szimplán csak a trilógia újabb pénzügyi biztosítéka. Egy újabb marketingfogás hogy felkeltsék az emberek érdeklődését, a fan service panoptikum következő eleme


Sose értettem, hogy miért tartják sokan az üzleti szempontot ördögtől valónak. Lucas sem volt különb, de ezzel nincs is semmi baj! Felmerül a kérdés, hogy a helyükben mi mit tennénk, milyen szempontok szerint dolgoznánk, ha a "másik oldalon" lennénk?
Szerintem tökmindegy, hogy mivel huzakodnak elő, úgyis lesznek olyanok, akik könyökből elutasítják.  Biztos vannak, akik szívesen látják viszont az öreget, de olyan is akad bőven, aki felhördül, hogy fantáziatlanság BÁRMILYEN formában visszahozni. A mezei (nem kifejezetten fan) nézőkkel őszintén szólva annyira nem foglalkozom, de őket nem hinném, hogy érdekli részleteiben a dolog, csak beülnek rá. oszt cső. Ha őket célozza meg a marketing, és nem a kisebbségben lévő keménymagot, akkor nem az lesz a szempont, hogy kit hogy és miért rángatnak vissza. Ha meg mi vagyunk a fő célpont, akkor se érdekel addig, amíg nagyszerű történeteket kerekítenek belőle. Nyilván van, ami nekem se tetszene, de az az egyéni szocproblémám, és nem látok mögé többet, mint kell. :)  (A Solo-ban Darth Maul visszatéréséről amúgy nem is lehetett sejteni semmit, ezért is volt olyan WTF pillanat, de ha tévedek, javítsatok.) 
 

 

1 órával korábban, Mestal írta:

De mint tudjuk én egy hülyegyerek vagyok, akire vadásznak a "dislike Boba Fettek", most pl. Sinistra kereste meg röpke 10 perce alatt 5 kommentemet és nyomott mindegyikre egy nagy vörös plecsnit :-D

Tudtam, hogy megjegyzed :D Úgy van, ahogy  Yoda József mondja, most volt időm, sajnos a heti 6 nap munka miatt nem tudok aktívabb lenni, de a jövőben igyekszek ezen változtatni. Nem keresgéltem a kommentjeidet egyáltalán, nem kell ilyesmit belegondolni, egyszerűen csak abban a topikban olvasgattam, és hát na, éltem a nem értek egyet nevezetű ikonnal, mert nem értettem egyet, de nem sok hozzáfűznivalóm lett volna, mert a többiek már ellenérveltek, meg amúgy is, régebbi kommentek azok. Mások hszeit is véleményezem. Nem tudom, amúgy mi sértő van abban, hogy "nem értek egyet". Tudom, az előtt "nem tetszik" volt, de ez változott, mivel tudtommal eleve az  előbbi volt az ikon funkciója, de na, nem akarom túlragozni :P 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Mestal írta:

egy igazi hülyegyerek vagyok, aki folyamatosan a szokásos kérdését hajtogatja, hogy ez a trilógia minek a története? Mert az elején még Force Awakensnek indult, ami egy új felemelkedést volt hivatott bemutatni, ahol egy alkesz szülők no one gyereke vitte volna tovább az örökséget (aminek az üzenetét megtámogatták azzal is hogy egy akár egy no one 2 rabszolgagyerek is képes söprűt reptetni a kezébe), de most már Rise of Skywalker a cím, ami mintha tűzoltásnak hatna, hogy újra a moziba lehessen csábítani azokat akik örült hisztibe kezdtek Luke sokak számára méltatlan búcsúját követően. Nekem baromira olyan mintha JJ varázsolni próbálna mind a címmel, mind a kirángatott újabb karakterekkel. De mint tudjuk én egy hülyegyerek vagyok, akire vadásznak a "dislike Boba Fettek", most pl. Sinistra kereste meg röpke 10 perc alatt 5 kommentemet és nyomott mindegyikre egy nagy vörös plecsnit :-D

Talán meg kellene várni a filmet és TALÁN választ kapnál a kérdéseidre, nem most pattogni ezeken. Azt, hogy hülye vagy-e nem tudom, valszeg nem, mert ismerek párat és azért nálad van gógyi még akkor is, ha nem értek egyet az általad képviselt attitűddel. Az üldözési mániát azért jó lenne ha levetkőznéd, mindenki jobban járna. 

 

4 órával ezelőtt, RacerX írta:

Volt már ez a kép?

56857658_2551997538165614_91676083074923

Eddig nekem ez az alsó kép X-szárnyúnak tűnt. :o 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mestal, nem vagy hülye :) A gyerek aki tegnap beregelt gyűlölködni, na az hülye volt. Arra a szintre ne minősítsd le magad ;) Van egy érdekes stílusod, de veled lehet értelmesen beszélgetni :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Yoda József írta:

Mestal, nem vagy hülye :) A gyerek aki tegnap beregelt gyűlölködni, na az hülye volt. Arra a szintre ne minősítsd le magad ;) Van egy érdekes stílusod, de veled lehet értelmesen beszélgetni :) 

Tavaly év végén regelt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Sinistra írta:


Sose értettem, hogy miért tartják sokan az üzleti szempontot ördögtől valónak. Lucas sem volt különb, de ezzel nincs is semmi baj! Felmerül a kérdés, hogy a helyükben mi mit tennénk, milyen szempontok szerint dolgoznánk, ha a "másik oldalon" lennénk? Szerintem tökmindegy, hogy mivel huzakodnak elő, úgyis lesznek olyanok, akik könyökből elutasítják. 

Az üzleti szempont nem ördögtől való, amennyiben nem az a prioritás.

 

Palpatine nálam is nagy kedvenc.

 

Mint írtam a kérdés az hogy ez mennyire egy koherens világ koherens történetének koherens eleme. Elképzelhető hogy tökéletesen. Ha így van akkor azt kell feltételeznünk hogy már az EP7 előtt EZ VOLT A TERV és nem Ryan vezette a szekeret a gödörbe azzal hogy a sztori közepére JJ misztikus antagonistájából, a 10 méteres hologram trónon pompázó erőnagymester supreme Snoke-ból egy eldobható, röhejes, logó nyelvű, felszeletelt, noname figurát csinált. Van rá esély, de nem sok. Erre mondtam, hogy ha még sem ez volt a terv, akkor Palpatine megjelenése egyszerű kármentés. Ami akár jól is elsülhet, de ez nem változtat a tényen.

 

A rosszindulatú feltételezés csupán azért merült fel, mert nem ez lenne az első példa arra hogy shiny glamour fanservice belépőket és pózokat kapunk tényleges tartalom helyett. Ezzel nem azt mondom hogy nincs szükség fan servicere. A Rouge One-ban pl. ezt elegánsan megoldották mert ott egy pillanatig nem helyettesítette a történetet.

 

Idézet

(A Solo-ban Darth Maul visszatéréséről amúgy nem is lehetett sejteni semmit, ezért is volt olyan WTF pillanat, de ha tévedek, javítsatok.) 

Jah, tökéletes WTF pillanat volt mikor Maul megjelent és a hologram üzenetben bekapcsolta a kardját.

Kb annyira volt "fura" mintha Neo a Nokiájával küldött volna képet a fegyverarzenáljáról Smith ügynöknek, vagy a Voyageren megjelent volna Kirk és kétszer megdöntötte volna Janeway-t :-D Mert az lényegtelen hogy semmi értelme, nem illik oda, és WTF, de nagyon badass.

 

Idézet

Tudtam, hogy megjegyzed :D Úgy van, ahogy  Yoda József mondja, most volt időm, sajnos a heti 6 nap munka miatt nem tudok aktívabb lenni, de a jövőben igyekszek ezen változtatni. 

Nem szükséges. :-)

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Mestal írta:

10 méteres hologram trónon pompázó erőnagymester supreme Snoke-ból egy eldobható, röhejes, logó nyelvű, felszeletelt, noname figurát csinált.

Ezzel én se vagyok maradandóan elégedett, nekem is az a véleményem, hogy túl korán nyírták ki Snoke-ot (az más, hogy maga a jelenet dramaturgiailag nagyon rendben volt), de az ezzel kapcsolatos öncélúságban semmi rációt nem látok még üzleti oldalon se, ezért merem feltételezni, hogy egy nagyobb, ahogy te mondod, koherens történetnek a része. Tehát szerintem terv, de ez önmagában amúgy se jelent semmit, mint ahogy az ellenkezője sem. 

 

7 órával ezelőtt, Mestal írta:

shiny glamour fanservice belépőket és pózokat kapunk tényleges tartalom helyett

Mit jelent neked a "tényleges tartalom" ? 

 

7 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ezzel nem azt mondom hogy nincs szükség fan servicere. A Rouge One-ban pl. ezt elegánsan megoldották mert ott egy pillanatig nem helyettesítette a történetet.

Nem tudhatjuk  előre, hogy ebben az esetben melyik fog teljesülni, ezért hülyeség így előre leírni. Szinte alig tudunk még valamit a filmről.

 

7 órával ezelőtt, Mestal írta:

Nem szükséges. :-)

A személyeskedésre semmi szükség. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon komoly ez a trailer. A TLJ-t sok szempontból lezárásnak éreztem, imádtam, de az a film elsősorban válaszokat adott.

 

Amit JJ nagyon tud, azt egy TED prezentációban ki is fejti, ez mystery box. Nagyapjától kapott egy mystery box-ot, ezzel kezdi az előadását, hogy kirakja azt a régi dobozt. Utána elmondja - emlékeim szerint - hogy sosem nyitotta ki, de az egész életfilozófiájára hatással volt. Rengeteg helyzetet mutat a műveiből, amikre igaz a "mystery box", azaz, hogy egy rejtély van a dologban, ami megoldásra vár. Frappánsan az előadás végén bejelenti, hogy a doboz, nagyapja emlékére, zárva marad.  Egy barátommal sokat beszélgettünk erről a TFA kapcsán, egyszer odáig is elmentünk, hogy JJ doboza valójában üres. Ott persze voltak kérdésfelvetések: Snoke, Rey eredete, Luke miért lett remete/mit fog mondani.

Most, évekkel később a TLJ erősen lezáró szerkesztése nyomán JJ egyetlen trailerrel (egyetlen nevetéssel) és egy címmel kérdéseket vet fel, és azt gondolom, kénytelen lesz ezekre választ adni, úgyhogy ezúttal nem tartok attól, hogy nem fogja abszolút izgalmas, új irányokba terelni a sztorit. Palpatine nevetése? Death Star? És a cím! Szerintem zseniális cím. Mindent összefoglalónak érződik, a Skywalker-saga lezárásának. Kire utal? Rey? Ben? Luke? Leia? Anakin? Akár Palpatine vagy valaki más? Baromi izgalmas, hogy igazából nem lenne ennyire kérdéses az, hogy kire utal a cím, ha Luke nem halt volna meg a TLJ végén. Így viszont sokmindenre utalhat.

 

A TFA másik nagy baja számomra az volt, hogy sok figuráról éreztem azt, ez a szereplő most azt pótolja. A hőseink persze nem megfeleltethetőek az eredeti trilógia hőseivel. De Maz Kanata és Snoke figurája eléggé zavart a TFA-ban, hogy az egyik Yodát, a másik Palpatine-t hivatott pótolni. Én örültem, hogy Snoke, mégha sokak szerint "elbánt vele" Johnson, nem lett egy teljes Palpatine-klón, nem az lett az új trilógia fő tétje, hogy Snoke-ot legyőzzék a szereplők. Örülök, hogy ahogy Rian a TLJ-ben újra Yodára bízta a Yodás mondatokat, úgy most JJ ismét Palpatine-ra bízza azt, ami rá illik. Sejtésem szerint - de ezt nyilván többen is leírtátok már - nem Palpie lesz a főgonosz, azt gondolom, hogy valamiféle szellem/lenyomat lesz (holokronba vagy egy tárgyba zárva, de semmiképp sem olyan szabadsággal, mint a Jedik Erő-szellemei), hozzá a film egy nagyobb fordulata lesz köthető, valamint esetleg egy negatív mentori szerepkör Kylo-nak. Az is lehet, hogy felvilágosítja a szereplőket valamiről, amiről a történet későbbi folyamán kiderül, hogy hazugság, csak zavart kelt Rey-ék között. Egyébként  Palpatine a sokakban felgyülemlett Snoke-kérdéskörre is tudna válaszolni, anélkül, hogy Snoke-ot visszahoznák. Mert minek nézzem Snoke-ot, ha van Palpatine is? Simán lehet, hogy egy bábja volt, vagy egy test, amit Palpatine irányított (hasonlóan a Luke projekcióhoz).

 

Ezzel a címmel, Palpatine jelenlétével, valamint a trailerben az OT figurák minden korábbinál hangsúlyosabb jelenlétével tényleg elhiszem, hogy kilenc film lezárása lesz a mozi, és míg eddig, az előző két film során teljesen elképzelhetetlennek tartottam sokak vágyait, az Anakin-szellemet, vagy a Plagueis-kérdéskör továbbvitelét, immár nem tartom teljesen elképzelhetetlennek. Az én elborult elméletem ez: Rey nem Skywalker olyan értelemben, hogy nem Leiáék, vagy Luke gyereke. A film során Palpatine felfedi, hogy mesterétől elsajátította a halál legyőzését, és az élet teremtését. Ő alkotta meg Anakin-t is anno (kvázi az "apja"), és Rey-t is később, akinek a szülei valóban hétköznapi figurák voltak, hasonlóan Shmi-hez. Így Rey Anakin reinkarnációjának tekinthető, és ilyen értelemben lesz ő Skywalker. 

 

Egy másik tippem, ami egyébként nem zárja ki az előzőt, hogy a cím arra utal, hogy Rey útja az, hogy valamilyen módon feltámassza Luke-ot. A történet végén Rey és Kylo csapnak össze egy materiális, evilági szinten, közben pedig párhuzamosan Luke és Palpie egy sokkal transzcendensebb párbajt vív egymással, a párbajok párhuzamossága hasonlíthatna a RotS végére.

 

Ha esetleg mégis túlélte a zuhanást Palpatine, én ezt a verziót tartom valószínűnek :D :

 

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Egy másik tippem, ami egyébként nem zárja ki az előzőt, hogy a cím arra utal, hogy Rey útja az, hogy valamilyen módon feltámassza Luke-ot. A történet végén Rey és Kylo csapnak össze egy materiális, evilági szinten, közben pedig párhuzamosan Luke és Palpie egy sokkal transzcendensebb párbajt vív egymással, a párbajok párhuzamossága hasonlíthatna a RotS végére.

Az egész hsz-re reagálnék: :clap: Ez nagyon gondolatébresztő volt a számomra! Azt a Tedes előadást pedig meg kell hallgatnom most már ezek után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Egy másik tippem, ami egyébként nem zárja ki az előzőt, hogy a cím arra utal, hogy Rey útja az, hogy valamilyen módon feltámassza Luke-ot. A történet végén Rey és Kylo csapnak össze egy materiális, evilági szinten, közben pedig párhuzamosan Luke és Palpie egy sokkal transzcendensebb párbajt vív egymással, a párbajok párhuzamossága hasonlíthatna a RotS végére.

Szerintem ez marhajó lenne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.