Ugrás a kommentre

Star Wars Mozaik


Donát

Ajánlott hozzászólás

Azok a szép nagy kék...szemek, áh ez biztos csak többedrangú tényező lehetett a kép kiválasztásakor.:P Viccet félretéve, a 66-os parancs jelenetsornál nem született sötétebb hangulatú esemény a sagaban. Mondom ezt úgy, akit igazán az ST vonzott be a star wars világába, amiben azért volt egy hosnian incidens.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fantasztikus jelenetsorról beszélünk, bár inkább a hátborzongató lenne rá a megfelelő szó. Számomra ez a SW egyik leghatásosabb képsora, mindig óriási érzelmeket kavar fel bennem. John Williams szerepe ebben az egészben persze most is megkerülhetetlen, a zenéje legalább annyira ütős, mint a látvány.

A jelenetsor egyben értékelhető igazán, én nemigen tudnék belőle kiemelni egyetlen képkockát. A kedvenc részem az egészből az, amikor Yoda botja a földre esik, a mester pedig a mellkasához kap. Értem, hogy CGI, meg nem is emberi karakterről beszélünk, de abban a mozdulatsorban, abban az arckifejezésben ott van az egész Klónháború és a Jedi Rend bukásának drámája. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény csaj is megkapja rendesen. Csakúgy mint a muviban levadászott többi Jedi. Plusz a leölt kollégáik közül soknak lehetett nagyon durva elmúlásban része. A klónok tutibiztosra akartak menni. Buzgón nyaltak a főnöknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Rog írta:

A klónok tutibiztosra akartak menni. Buzgón nyaltak a főnöknek.

Erről még véletlenül sincs szó. És nagyon fontos, hogy nem ez a helyzet. Az igazság az, hogy a TCW után a 66-os parancs és annak kontextusa igen jelentős mértékben átértelmeződött, leginkább a klónokra vonatkozóan.

 

Azóta ugyanis ez a jelenetsor már nemcsak a jedik szempontjából nézve drámai és hátborzongató, hanem a klónokéból is. Mégpedig amiatt, mert nem volt választásuk, a parancs kiadásával agyatlan gyilkológépekké váltak, akiknek mérlegelési lehetőség nélkül el kellett árulniuk és ki kellett végezniük a bajtársaikat. Azokat, akikkel előtte megannyi csatában harcoltak, akikkel az életüket adták volna egymásért.

A jedik lemészárlása, a Rend és a Köztársaság bukása, a Birodalom létrejötte és felemelkedése, Anakin árulása, a sith-ek diadala stb. elvitték a fókuszt, de érdemes azért belegondolni a klónok helyzetébe is. El tudjuk képzelni azt, hogy egyszer csak elhangzik valami vezérszó, aminek hatására gondolkodás nélkül érzelemmentesen elkezdjük meggyilkolni a szeretteinket? Kevés ennél szörnyűbb dolgot lehet elképzelni.

Főképp annak tükrében, hogy a klónok identitása pont az önállóságban, a döntési lehetőségben gyökeredzett. Az egész életüknek kb. az az egyetlen dolog adott értelmet, hogy ők nem droidok, amiket programoznak és mindenféle intelligenciát, érzelmet és morált nélkülözve megcsinálnak bármit. A 66-os parancs pedig ezt az illúziót törölte el. Átmenetileg pontosan olyanná tette őket, mint a droidok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

Erről még véletlenül sincs szó. És nagyon fontos, hogy nem ez a helyzet.

A nyalással csak gúnyoltam a durvulás miatt klónékat.
Amúgy a vezényszóra történő pálfordulásukkal mindig is tisztában voltam. Az ide vonatkozó TCW-s dolgokba is belefutottam már valamikor. Tehát már régóta vágom a lényeget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mellesleg Tarkin ezzel nagy hibát is vétett. Nem volt értelme szétlőni a bázist hiszen a Birodalom már fölénybe került, ráadásul Erso naplói mind ott voltak amiből rájöhettek volna a turpisságra. Ehelyett szétlövette a bázist mert szerintem Krennicet ki akarta iktatni. Elég drága módja egy gyilkosságnak. Egyébként jól írod, itt tökéletesen látszik mennyit is ér a Birodalomnak az emberi élet, akár a sajátjai is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krennic csakhamar az egyik kedvenc birodalmi tisztemmé vált, főleg azért, mert a maga módján egyedi figura. Ahogy a készítők is mondták, ő nem az arisztokráciából került ki, hanem inkább egy paraszt, aki bekerült a nagyok közé. Mégis sikeresen boldogul, olyannyira, hogy Tarkin is komoly fenyegetést lát benne, nem is alaptalanul. Ráadásul szimpatikus is abból a szempontból, hogy mer kockázatot vállalni, maga jár az ügyei végére, nem messziről intézi a dolgokat, mint Tarkin.

A jelenet, amiben végül saját teremtménye pusztítja el pedig tipikusan olyan fordulat, olyan szimbólum, ami sok esetben jellemző a lucasi SW-re, és hála a magasságosnak, olyan rendezők kezébe kerültek eddig a filmek, amik ezt a vonást remekül értik és nagyszerűen tudják is alkalmazni. A Rogue One-nál több ilyen is van, Krennic halála az egyik. Nagyon tetszetős amúgy az, amit pb is említett, hogy a halálsugár tükröződik Krennic szemében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

kíváncsi lennék mi játszódhatott le a fejében akkor.

Szerintem pontosan az, mint szegény Canady fejében a felrobbanása előtt. :D 

 

Nagyszerű választás ez a kép! Krennic remek karakter lett és tökéletesen ironikus, stílszerű lezárást kapott!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ráadásul szimpatikus is abból a szempontból, hogy mer kockázatot vállalni, maga jár az ügyei végére, nem messziről intézi a dolgokat, mint Tarkin.

Talán pont ezért lett sikeres :) alulról jött, fel kellett magát küzdenie valahogy

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A klónokat akkoriban nagyon utáltam.

Én is, főleg Cody-t, mert akkor még ő volt az egyetlen klón, akit személyesen is ismertünk. Olyan szörnyű volt látni, hogy egyik percben még bajtárs volt, aki visszaadja Obi-Wan fénykardját, a másik percben pedig parancsot adott, hogy lőjék le. :(

 

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem mellesleg Tarkin ezzel nagy hibát is vétett. Nem volt értelme szétlőni a bázist hiszen a Birodalom már fölénybe került, ráadásul Erso naplói mind ott voltak amiből rájöhettek volna a turpisságra. Ehelyett szétlövette a bázist mert szerintem Krennicet ki akarta iktatni. Elég drága módja egy gyilkosságnak. Egyébként jól írod, itt tökéletesen látszik mennyit is ér a Birodalomnak az emberi élet, akár a sajátjai is.

Tarkin utálta Krennicet, egyértelműen bosszút akart állni, személyes érzéseit itt szerintem a Birodalom érdekei elé helyezte, azért lövetett. Rá is fázott rendesen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek kép, és nagyon tetszik ez a megközelítés!

Nálam ez eddig úgy kapott hangsúlyt, hogy előtte tárgyalja Windu Yodával, hogy vajon a Sith, ali meghalt (Maul), az a mester volt vagy a tanítvány - és a következő kép ez, ahol pont a Sith nagyúr látható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban remek elemzés pb! Még több ilyet! :clap:

53 perccel korábban, Pildi írta:

Remek kép, és nagyon tetszik ez a megközelítés!

Nálam ez eddig úgy kapott hangsúlyt, hogy előtte tárgyalja Windu Yodával, hogy vajon a Sith, ali meghalt (Maul), az a mester volt vagy a tanítvány - és a következő kép ez, ahol pont a Sith nagyúr látható.

Nagyszerű a vágás mert gyakorlatilag választ ad feltett kérdésre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez szép volt, pb! Itt áll egy srác, mellette pedig a jövője, egész élete alappillérei. 3 felnőtt, közéjük keveredik. Luke és Leia is Padmé és Kenobi "általi" történés lesz az életében, igazából mindenki aki csak fontos neki itt van... hm. Komoly pillanat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg sokan egyetértünk abban, hogy a Millennium Falcon bár csak egy űrhajó, mégis a film egyik szereplőjének számít, hiszen ez az egyetlen olyan űrjármű, ami több részen is átkíséri hőseinket. Végig ott volt az OT-ben, cameózott a PT-ben és velünk van az ST-ben is. Ezután már tényleg kijárt neki egy méltó belépő, mert hát na, kronológiailag épp csak megláthatjuk az ep3-ban, készítési sorrendben meg az ep4-ben kicsit snassz az, ahogy megláthatjuk. Eleve Luke lazán becsmérli, másrészt nincs zene, harmadrészt még a díszlet sem frankó, hiszen hiányzik az antenna.

Solo viszont kiküszöböli ezt a csorbát, de még hogy. Nem csak epikus belépőt kap, de azt is eléri, hogy újra rácsodálkozhassunk erre a jól ismert hajóra. Itt még nem ócskavas a Falcon, bár ironikus módon egy szeméttelepen áll. Mintha csak tükörképe lenne későbbi önmagának. Ócskavasként dokkokban, csilli-villi sportverdaként szeméttelepen parkol. Az orra is "egyben van", az antenna is más, akárcsak az ágyú, és persze a hajón festés van, nem a lövésnyomok és a rozsdafoltok ékesítik. És itt a zene is nagyon ütős. Az már csak hab a tortán, hogy amíg Han meg nem látja a Falcont, ugyanúgy egy halom ócskavasnak nevezi, mint pár évvel később Luke. De csak az egyikük téved. :D 

 

TqfF183.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira durva a Falcon-állat sztorija, hogy... imádom. És még tart, sose hal meg talán. :) Rájöttem, hogy picit még jobban szeretem mióta kiderült, hogy L3 is a része. Emberibbé vált, pedig egyikük sem az. ;) Elképesztő, hogy ez a hajó miket látott, és az is, ahogy ezt "tálalták" nekünk. Ez a Lando-féle állapot nekem nagyon bejön, bírom minden részletét. És tök jó, hogy aztán nagyon megváltozik... :) 

Ja, és Kylo-t a fedélzetre! Ezt nem hagyhatja ki JJ. :clap2:

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Remélem sok mindenre választ kapunk a IX-ik részből és tényleg igazak a hírek, amik szerint szerepelni fognak benne és nem is keveset. 

Olyannyira, hogy én még mindig úgy érzem hogy The Knights of Ren lesz az alcím. Merthogy:

-semmi sem derült ki róluk eddig

-Abrams hozta be őket az univerzumba, őrá vár a Renek történetének elmesélése

-nyilatkozta is még 2016 nyarán, hogy szívesen csinálna egy spin-offot nekik

Nos, akkor még nem úgy volt hogy ő rendezi majd az EPIX-et is, de mivel mégis övé a Skywalker saga lezárásának feladata, így több legyet is üthet egy csapásra. Bárhogy is lesz, már baromi kíváncsi vagyok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.