Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?   

68 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a kilencedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Darth Krande írta:

de a film végén egy hasonló terem ahonnan szép panoráma nyílik az űrcsatára, na az már kellemetlen.

Itt kellemetlen, de az ep3-ban gondolom egy csodálatos utalás, pedig ott a díszlet és az egész jelenetsor tényleg hasonlít az ep6-ra (az Exogol legfeljebb annyiban hasonlít a Halálcsillag II tróntermére, hogy mindkettő sötét és van benne szék, amire le lehet ülni). "Tetszik" az ilyen kettős mérce...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt én alapból egyszinten értékeltem az epVIII.-at a Birodalommal, nem a IX. után emelem piedesztálra (:

A IX. nem mond ellent, de nem is azt az utat folytatja, amit a VIII. felvázolt, és én szerettem volna, ha azon indul el.

Ha JJ nem is Rian rendezésére gondolt a Luke-Rey jelenetnél, akkor is tökéletes mémalap, és rá lehet húzni.

 

@Darth Krande szerintem a többi karakter történetét még nem zárták le. Nagyon a Kylo-Rey párosra fókuszáltak, és az ő történetüket le is zárták. Finn karaktere lényegében csak most kezdett igazán érdekessé válni.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Ha JJ nem is Rian rendezésére gondolt a Luke-Rey jelenetnél, akkor is tökéletes mémalap, és rá lehet húzni.

Mém bármi lehet, és sok mindent rá lehet húzni sok mindenre. Azt megértem, hogy nem arra indult el az ep9, amerre szeretted volna - ezzel én is így vagyok, de így vagyok 1999 óta midnen résszel -, és ez nem feltétlen tetszik. Ezzel nincs is baj. Én is azért nem írtam még hosszabb véleményt, mert még érlelődik bennem a film, ugyanis ebben a moziban minden benne van, amit korábban nem akartam látni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt én is így vagyok ezzel, még nem alakult ki bennem olyan kép, ami akár egy napig stabilan változatlan maradna. Az előző részek kevesebb fejtörést okoztak, már a mozi után helyükre tudtam tenni őket.

Itt most az a baj, hogy megkaptam amit akartam, de közben meg mégsem:hmm:

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Itt kellemetlen, de az ep3-ban gondolom egy csodálatos utalás, pedig ott a díszlet és az egész jelenetsor tényleg hasonlít az ep6-ra 

Melyikre gondolsz? Ep3? Nem Ep8?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egy spoileresnek az. :lol: Aki úgy ült be erre a filmre, hogy semmit nem tud az letette a haját szerintem. 

Én, aki nem tudott annál többet, mint amennyit a trailerek elárultak, letettem a hajam, mellé az állam, aztán meg minden mást is. És még a fan service-t sem érzem annyira erősnek, a Rogue One-nál és a Solónál jobban éreztem azt, hogy sok elem csak a rajongók kedvéért van benne. Bár mondjuk én ezt, mint rajongó, még mindig imádom.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kötekvés, de eszembe jutott valami! Snoke a 8-ban hajszál híján megölette Rey-t Kylo-val.

Az "élő" Snoke mennyire volt Palpatine? Ha ott Kylo bizonyította volna hűségét, akkor úgy is jó lett volna?

Skywalker vér megint a saját unokája helyett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én, aki nem tudott annál többet, mint amennyit a trailerek elárultak, letettem a hajam, mellé az állam, aztán meg minden mást is. És még a fan service-t sem érzem annyira erősnek, a Rogue One-nál és a Solónál jobban éreztem azt, hogy sok elem csak a rajongók kedvéért van benne. Bár mondjuk én ezt, mint rajongó, még mindig imádom.

Ezért nem kell spoilerezni. :) Én imádom a meglepetéseket a moziban átélni. És épp ezért nekem sem volt sok a fanservice. 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sheev olyan játékot játszott, amiben mindenképpen ő nyer. És ha Rey akármikor a történet során (vêglegesen) meghalt volna, akkor a nagypapa legalább nem villámozza saját magát halálra.

 

Legalább most megtudtuk, hogy anno Windu jelenetében sem szándékosan rondította a fejét. 

Fura, hogy Dooku arcában viszont sem Obi-Wan kardja által, sem Yoda puszta kézzel visszaküldött villámok nem okoztak sérülést. El sem érték őt, hanem szóródtak mindenfele....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, csoli1138 írta:

Nem kötekvés, de eszembe jutott valami! Snoke a 8-ban hajszál híján megölette Rey-t Kylo-val.

A film egy rakás kérdést nem válaszol meg. Lehet, hogy Palpatine láthatta a jövőt, hogy csak így megy el hozzá Rey, ha azt mutatja, mindenképp megakarja őt ölni.

Vagy lehet Snoke egy kis magánakciója. Biztos tudta kivel van dolga, mert nagyon akarta a lányt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Krande írta:

Fura, hogy Dooku arcában viszont sem Obi-Wan kardja által, sem Yoda puszta kézzel visszaküldött villámok nem okoztak sérülést. El sem érték őt, hanem szóródtak mindenfele....

Dehát az Obi-Wan-os esetnél vissza se pattantak, a Yoda által visszalőttet meg kivédte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, csoli1138 írta:

Nem kötekvés, de eszembe jutott valami! Snoke a 8-ban hajszál híján megölette Rey-t Kylo-val.

Az "élő" Snoke mennyire volt Palpatine? Ha ott Kylo bizonyította volna hűségét, akkor úgy is jó lett volna?

Skywalker vér megint a saját unokája helyett?

Palpatine is meg akarta ölni Rey-t. Ne feleddjük, azt az utsítást adta Kylo Rennek, hogy ölje meg a nőt, később le is cseszi, hogy a Jedi tanítvány még mindig él. És, amikor Pryde-nak azt mondja Sidious, hogy az Alderaan hercegnője keresztülhúzta a számításait, az is ezt jelzi, hogy Palpatine holtan akarta Rey-t. Merthogy Leia akkor szólt közbe, amikor Kylo már épp arra készült, hogy levágja Rey-t.

Csak ekkor Palpatine elvesztette Kylót, mást meg már nem küldhetett ellene. De, ahogy az ep1-2-3-ban már annyiszor bizonyította, remekül tud alkalmazkodni a megváltozott helyzethez, gyorsan rögtönöz, és, ha új lehetőség adódik, kihasználja. Kihasználta, hogy Amidala nem írt alá semmilyen paktumot, helyette eljutott Coruscantra. Kihasználta azt is, hogy Padmét nem tudták megölni, hát elküldte Coruscantról. Kihasználta a távollétében Jar Jar naívságát, és csak megszavaztatta magát korlátlan hatalmú kancellárnak és meglett a hadserege is.

Most nem tudta megöletni Rey-t, akitől tartott. Valószínűleg az évek során látott egy jövőt, ami nem tetszett neki, amiben ő halott, véglegesen, és Rey keze által. Ezért holtan akarta a kisunokáját, pláne, miután azt beszennyezték a Skywalkerek. De ez nem jött össze, hát hamarjában új tervvel állt elő: magához csalogatja, és így felhasználja, mint új testet (ahogy valószínűleg eredetileg tervezte, amikor Rey még gyerek volt). Vagy, ha az nem jön össze, hát megöli maga.

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138

The dead speak! The galaxy has heard a mysterious broadcast, a threat of REVENGE in the sinister voice of the late EMPEROR PALPATINE.
GENERAL LEIA ORGANA dispatches secret agents to gather intelligence, while REY, the last hope of the Jedi, trains for battle against the diabolical FIRST ORDER.
Meanwhile, Supreme Leader KYLO REN rages in search of the phantom Emperor, determined to destroy any threat to his power

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben egy érdekes fölvetés a Facebook spoileres csoportból. Finn azt akarta elmondani, hogy Leia őrá bízta Rey származásának a titkát. 

Érdekes, és tetszik. Az ugye tény, hogy Leia tudott róla (mellék kérdés: honnan?!?) és valóban Finn a legjobb titokgazda, mert ő nem ítél el senkit a származásáért.... 

 

Ugyanakkor nekem az épp elég kézenfekvőnek tűnik, hogy szerelmes. Korábban is elmondhatta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem hülyeség rejtélyt keresni ott, ahol nincs. Finn el akarta mondani Reynek, hogy szereti. Egyértelmű, már a VII. rész óta...

Plusz abszolút nem vallana Leiára, hogy ilyen információt megosszon úgy bárkivel is Han-on és Luke-on kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem hülyeség rejtélyt keresni ott, ahol nincs. Finn el akarta mondani Reynek, hogy szereti. Egyértelmű, már a VII. rész óta...

Az hát, felesleges bonyolítás.

 

Viszont az tényleg érdekes lehet, hogy honnan tudott Rey származásáról Luke és Leia? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Szerintem hülyeség rejtélyt keresni ott, ahol nincs. Finn el akarta mondani Reynek, hogy szereti. Egyértelmű, már a VII. rész óta...

Igen, sok jel van arra.

De maga a helyzet mégis életszerűtlen mert egy szerelmi vallomásba nem kezdek bele úgy, ha ott van valaki, aki előtt nem merem előadni, közölve mindenkivel, hogy miatta nem merem előadni..

De mi a francért tolták be azt kimondatlan titok szálat, ha tényleg kimondatlan maradt?...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Plusz abszolút nem vallana Leiára, hogy ilyen információt megosszon úgy bárkivel is Han-on és Luke-on kívül.

Épp mind a kettő halott. 

 

Amúgy ebben IS nagyon érződik, hogy Leiának komoly szerepe lett volna a történetben. Honnan tudta, mit akart tenni a megszerzett információval, na ez az amit nem a készítők hibája, hogy nem tudjuk meg. RiP Carrie :,(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.