Ugrás a kommentre

Whill

Ajánlott hozzászólás

Sebaj, szerencsére az irodalom nem szalad el. :) 

 

Én is megrekedtem valahol félúton.

Valahogy úgy vagyok vele, hogy Star Wars témában kell a mozgóképes indíttatás, hogy valóban nagyon érdekeljen egyes karakterek sorsa, vagy azt az adott korszakot jobban meg akarjam ismerni. Ha van már kötődésem vagy egy korszakhoz, pláne azon belül bizonyos karakterekhez vagy eseményekhez, akkor sokkal befogadóbb vagyok a könyvek irányában is, és szívesen olvasok el háttérsztorikat vagy kiegészítő történeteket. 

 

Ahhoz, hogy egy teljesen új korszak, amely egyelőre csak könyvben létezik, igazán érdekeljen, nagyon-nagyon jó könyvek kellenek, amelyek által megelevenedik az adott éra. És ugyan amelyeket elolvastam, jó könyvek voltak (A Jedik fénye, Fenyegető sötétség, Viharfellegek), de ennyire azért mégsem, nem húztak bele abba a korszakba, nem vonódtam bele igazán. Így aztán megálltam, és inkább teljesen más könyveket olvastam mostanában (kedvencem Fredrik Backman momentán). . 

 

Remélem, eljön majd az idő, amikor a High Republic éra ismét bekúszik az érdeklődésembe, magam is örülnék neki, :) Nem jó érzés, hogy van az SW-nek egy olyan szeglete, amiről egyre kevesebbet tudok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 minutes ago, Darth Revan9 said:

Én a molyos egyéb kihívás projektek miatt olvastam kevesebb Köztársaság Fénykorát. De nem azzal van igazán a baj, hogy nem olvassuk el azonnal. A magyar piac szempontjából a fogyás aggasztó, hisz csökkent a vásárlók érdeklődése az utolsó három-négy könyvvel. Felmerülhet, hogy azért, mert nincs Köztársaság Fénykora mozgóképes projekt. Az Akolutisra még 2024-ig várni kell.  Akkor viszont felmerül a kérdés, hogy miért vették meg olyan sokan a Jedik fényét, a Fenyegető sötétséget és Viharfellegeket? Hiszen akkor sehol sem volt még semmi sorozat ehhez a korszakhoz.

Az szerintem egy az egyben az újdonság hatásának tudható be. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én a molyos egyéb kihívás projektek miatt olvastam kevesebb Köztársaság Fénykorát. De nem azzal van igazán a baj, hogy nem olvassuk el azonnal. A magyar piac szempontjából a fogyás aggasztó, hisz csökkent a vásárlók érdeklődése az utolsó három-négy könyvvel. Felmerülhet, hogy azért, mert nincs Köztársaság Fénykora mozgóképes projekt. Az Akolutisra még 2024-ig várni kell.  Akkor viszont felmerül a kérdés, hogy miért vették meg olyan sokan a Jedik fényét, a Fenyegető sötétséget és Viharfellegeket? Hiszen akkor sehol sem volt még semmi sorozat ehhez a korszakhoz.

Szerintem egyrészt amit Iqvi írt: az újdonság hatása. Valamint nem lehet, hogy az elmúlt időszakban drasztikusan megnőtt a könyvek (és képregények) ára? Ahogy látom, már most 5k körül vannak az árak és ez tavasszal még tovább nő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, Bence1997 said:

Szerintem egyrészt amit Iqvi írt: az újdonság hatása. Valamint nem lehet, hogy az elmúlt időszakban drasztikusan megnőtt a könyvek (és képregények) ára? Ahogy látom, már most 5k körül vannak az árak és ez tavasszal még tovább nő.

Jaja, ez is benne van a fogyásban vastagon. A Jedik Fényét megjelenéskor boltban 4890-ért lehetett megvenni, a Szukitson pedig 3912Ft-ért lehet megvenni kedvezménnyel. Ezzel szemben a Sithek Árnyékát kedvezménnyel együtt is 5121Ft-ért adja a Szukits, úgy, hogy a regény alap ára 5690Ft. De már a Testvériség is 4900Ft-ba került. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 15. - 13:50, Bence1997 írta:

Szerintem egyrészt amit Iqvi írt: az újdonság hatása. Valamint nem lehet, hogy az elmúlt időszakban drasztikusan megnőtt a könyvek (és képregények) ára? Ahogy látom, már most 5k körül vannak az árak és ez tavasszal még tovább nő.

 

2023. 01. 15. - 14:02, Iqvi írta:

Jaja, ez is benne van a fogyásban vastagon. A Jedik Fényét megjelenéskor boltban 4890-ért lehetett megvenni, a Szukitson pedig 3912Ft-ért lehet megvenni kedvezménnyel. Ezzel szemben a Sithek Árnyékát kedvezménnyel együtt is 5121Ft-ért adja a Szukits, úgy, hogy a regény alap ára 5690Ft. De már a Testvériség is 4900Ft-ba került. 

Részben biztos benne van. Csak nem magyarázza azt, hogy 2022-ben hogyan lehetett a legsikeresebb Star Wars könyv a Thrawn-trilógia negyedik kiadás?

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem éppen. Sőt, éppen ellenkezőleg. A Bane trilógia és a Thrawn trilógia az elmúlt 10-12 évben állandóan piacon volt. Ha mondjuk 5-6 éve nem lehetne kapni, akkor más lenne a helyzet. A Vérvörös Birodalom képregény népszerűsége is érdekes.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet az éra LMBTQ tartalmai elriasztják a magyar olvasók egy részét. Plusz ugye a borítók alapján is mindegyikben női főszereplők vannak előtérben. Ezek elriaszthatják a konzervatívabb olvasókat. Míg a régi legendák könyvekben ezeknek nyomuk sem volt.
Akár tetszik akár nem el kell fogadni, hogy vannak akiknek ezek nem tetszenek és ők például nem fognak vásárolni. A magyar társadalom kevésbé elfogadó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, ati írta:

Lehet az éra LMBTQ tartalmai elriasztják a magyar olvasók egy részét.

Eleinte nem volt bajom ezzel, de a végére már nagyon tolakodó volt, főleg az utolsó regényben. Ott nagyon éreztem, hogy túl van erőltetve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért remélem, hogy az Akolitus ezt megteszi. Nagyon remélem. Kicsit sajnálom, hogy az első Köztársaság Fénykora mozgóképes alkotás egy ovisoknak szóló sorozat lesz. Persze kell ilyen is, de az időzítés rossz. Azt az animációs sorozatot el kellett volna a Disney-nek halasztani az Akolitus utánra valamikor.

Fáj látni sokszor azt a szűklátókörűséget, ami a SW olvasók egy részét jellemzi. Zahn, Thrawn, Vader.... Mintha csak belőlük állna a Star Wars.

Még jó, hogy nem mindenki ilyen. És remélem, hogy a Köztársaság Fénykora megkapja majd a kiérdemelt kiemelkedő fényét, éppúgy ahogy a Plagueis regény, a Bane trilógia és a The Old Republic könyvek is megkapták a nekik kijáró megérdemelt dicsőséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elkövetkező Star Wars olvasmány élményeim minden bizonnyal elsősorban Köztársaság Fénykora lesz. Meg jó pár aktuális egyéb korban játszódó kötet, pl Testvériség, vagy Sithek árnyéka. A Chiss Birodalom trilógia olvasását tovább halasztom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A fogyáscsökkenésben szerintem az is benne van, hogy a Szukits 2022-től már kizárólag csak webáruházában forgalmazza a saját könyveit.

Ez igaz lehet, a könyvesboltban, más webáruházakban vásárlókat kizárja ezzel a Szukits. Lehet az ottani vásárlók nem is tudnak az új regényekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hát. Nagyon sok vásárló nem tudatosan vásárol. Nem nézegetnek webáruházakat, kuponokat, csak bemennek a plázák könyvesboltjaiba és ott látják a kínálatot. Árrés ide, árrés oda, a Szukits lábon lőtte magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, ati said:

Lehet az éra LMBTQ tartalmai elriasztják a magyar olvasók egy részét. Plusz ugye a borítók alapján is mindegyikben női főszereplők vannak előtérben. Ezek elriaszthatják a konzervatívabb olvasókat. Míg a régi legendák könyvekben ezeknek nyomuk sem volt.
Akár tetszik akár nem el kell fogadni, hogy vannak akiknek ezek nem tetszenek és ők például nem fognak vásárolni. A magyar társadalom kevésbé elfogadó.

Ezeknek az erőltetése néha nekem se tetszik, de ettől még elolvasom a regényeket és a képregényeket. Bár tény, hogy az lmbtq reprezentáció néha túl van tolva. De ami miatt én most nem olvasok THR-t az az idő hiány. Tanulnom is kéne és más olvasnivalóim is vannak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nem hát. Nagyon sok vásárló nem tudatosan vásárol. Nem nézegetnek webáruházakat, kuponokat, csak bemennek a plázák könyvesboltjaiba és ott látják a kínálatot. Árrés ide, árrés oda, a Szukits lábon lőtte magát.

Ez nagyon igaz. Magam is vettem Szukits regényt engedmény nélkül inkább könyvesboltban, mert amúgy is elment volna a megtakarítás a szállításra, és így gyorsabb is volt. Szívesebben veszem a könyveket egyenként, hiába olcsóbb többet venni egyszerre.

 

Másrészt a szukits.hu sem előnyére változott meg ráadásul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemzetközi téren is érdekes lehet a kérdés. Vajon az USA-ban, vagy a nagy európai piacokon mi lehet a helyzet? Sikeres lett a Köztársaság Fénykora mindenhol? És ha igen, akkor várható, hogy a távoli jövőben, több ilyen korszak jön majd?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 minutes ago, Darth Revan9 said:

Nemzetközi téren is érdekes lehet a kérdés. Vajon az USA-ban, vagy a nagy európai piacokon mi lehet a helyzet? Sikeres lett a Köztársaság Fénykora mindenhol? És ha igen, akkor várható, hogy a távoli jövőben, több ilyen korszak jön majd?

Én egyelőre nem látom annak a jelét, hogy ne lenne sikeres a korszak. Az első fázis története nagyon színvonalas és kreatív vol, emellett pedig a loret is remekül bővítette. A második fázis is hasonló lesz, bár azt annyira nem követem egyelőre. Szerintem pedig biztos lesznek majd még hasonló projektek, bár lehet hogy nem az Old Republic korszakban, hanem a távoli jövőben, azt ugyanis még annyira sem ismerjük. Egyedül a Legacy képregények vannak de az meg magyarországon nem olyan ismert.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Én egyelőre nem látom annak a jelét, hogy ne lenne sikeres a korszak. Az első fázis története nagyon színvonalas és kreatív vol, emellett pedig a loret is remekül bővítette. A második fázis is hasonló lesz, bár azt annyira nem követem egyelőre. Szerintem pedig biztos lesznek majd még hasonló projektek, bár lehet hogy nem az Old Republic korszakban, hanem a távoli jövőben, azt ugyanis még annyira sem ismerjük. Egyedül a Legacy képregények vannak de az meg magyarországon nem olyan ismert.  

Én azt tapasztaltam, mikor körbe kérdezősködtem a Köztársaság Fénykorával kapcsolatban, hogy jó páran vannak, akik nem tartják elég bátornak a korszakot. Még mindig túl közel van a filmekhez - mondják a kritikusabb hangok. És mikor rákérdeztem, hogy akkor milyen korszakot szeretnének inkább, egyből az Old Republicot, Jedi-Sith háborúk korát, Bane korát, vagy a Jedik, Sithek eredetének korszakát vették elő.  Esetleg a nagyon távoli jövőt a Skywalker kora után időkben, de ott is minimum több száz éves, vagy ezer éves időszakos ugrást akarnak látni.

Nekem az a gyanúm, hogy a kánon Old Republicot akarják előkészíteni a High Republic-kal. A távoli jövővel lehet, hogy a filmek fognak inkább foglalkozni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.szukits.hu/top-30-nap/top=star-wars-konyvek

Na, itt azért az Éjféli horizont és a Csillaghullás azért bent vannak a Top 20-ban, viszont jó sok könyv megelőzi őket. Főleg Zahn regények.

 

Az elmúlt egy évben is bekerültek a legnépszerűbb könyvek közé pár Köztársaság fénykora.

https://www.szukits.hu/top-365-nap/top=star-wars-konyvek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a felsorolt indokok mindegyike együttesen idézi elő a fogyás csökkenését. 

Egyrészt brutális áron mennek a Szukits könyvek, másrészt csak a weboldalon keresztül lehet beszerezni. És azért én még mindig azt mondom, hogy az új oldal kezelhetetlen és undorító egyszerre. Még mindig percek telnek el az életemből, mire megtalálom, amit keresek. Egy átlagos olvasó (aki nem látja a könyvet a boltban) nem fog perceket kutatni egy átláthatatlan webáruházban, hanem leveszi a bolt polcáról, ami elérhető. 

Kettő, azért most már olyan árak vannak, amit nem mindenki engedhet meg magának. A mostani helyzetben sajnos el kell gondolkodni, hogy eszik vagy olvas. Nyilván nem a második fog nyerni egy ilyen helyzetben. 

 

Az lmbtq nem hiszem, hogy számottevő csökkenést okozna. Bár a magyar közönség nem annyira befogadó ezekre, azért az utolsó könyvig ez nem volt zavaróan jelen. Older nagyon túltolta, de ez is csak akkor derül ki, ha már olvastad. Megjegyzem a Midnight Horizon az USA-ban is gyengébb eladásokat produkált. 

A 2. fázisnál most mondom, hogy csökkenni fog az érdeklődés. Valahogy még én sem érzem át ezt a fázist. Én a megismert karakterek történetét akarom megismerni, nem még régebbi korok új karaktereit. Ez majd azért biztos belendül nálam, ha kicsit elkezdem beleásni magam a dolgokba, de a lelkesedésem érezhetően az első fázis iránti lelkesedés alatt van. Gondolom ezzel nem teljesen vagyok egyedül. :D

 

Amúgy hadd kérdezzem meg, mit várunk az Acolyte-tól? Hogy az pörgeti fel a könyveket? De az már teljesen más lesz mint a könyvek. Teljesen más hangulatot ígérnek, és nem is High Republic lesz. Vagy annyira lesz az, ahogy a Dooku könyv volt.

Szerintem ezt kár várni, nem fogja megdobni a THR-t. Akkor már inkább az Eclipse jöhetne számításba ilyen téren. 

 

A Legendákon meg generációk nőttek fel. Ezek a könyvek kultikusak lettek mára. A THR még fiatal ahhoz, hogy ezt a státuszt kiérdemelje. Még nem ajánlhatja pl egy apa a fiának, ahogy azokat a köteteket, amiket gyerekként olvasott. Zahn meg amúgy is kiemelt a magyar piacon, mert sokáig az ő regényei voltak az egyetlen minőségi alkotások, amik elérhetők voltak a magyar piacon. És azért az öreg még mindig jól ír. Lásd Chiss Birodalom. Nagyon komplex történetet pakolt le megint az asztalra. Valakinek el tudom képzelni, hogy ez jobban bejön, minthogy olvasson el 6 (és fél) regényt, meg 3-4 képregényt,  hogy mindent megértsen maradéktalanul. Mert itthon azért nem volt ez annyira kiemelve a marketingben, hogy nem kell minden az élvezhető szintig. (Nyilvan ez is befolyásolhatja negatívan is, mert szinte biztos, hogy az ifjúságiak nem fogynának még ennyire sem.)

Vader Vader meg Vader. Mi már falra mászunk, mások meg csak őt ismerik. :D

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az árakkal kapcsolatban. Azon nem lehet változtatni. Star Wars-t ennél olcsóbban már nem lehet adni. A régieket is felemelik majd. És nem csak a Szukits könyvek mennek brutális áron. Fumax, Delta, Tuan, mindannyian már bőven 5.000 felett adják a legújabb könyveket. Nagyon ritka, ha valami 5.000 körül, vagy az alatt van, És nem kell aggódni, a több kiadó is fel fog majd zárkózni az 5.000 forint fölé. A Star Wars-nál még plusz tényező, hogy a legdrágább franchise-ok közé tartoznak ezek a könyvek. És még tovább is fognak drágulni, hiszen idén is nagy infláció várható. Komoly esély van arra, hogy elérjük és meghaladjuk év végére a 6.000 forintos árat.

Csak náluk kapható - mivel ezt meglépték, így arra lehet következtetni, hogy az árrés a nagyoknál már olyan magas, hogy azt már nem bírják elviselni. Természetesen olvasói szempontból ez nem éppen jó döntés. De azt is meg tudom érteni, ha a kiadó közvetlenül az olvasóktól szeretné inkább megkapni a pénzt, hogy kb. ugyanezt a mennyiséget tudja továbbra is elhozni az olvasóinak, mint korábban. Aztán majd a piaci folyamatok eldöntik, hogy mi lesz ebből.

LMBTQ túltolása a könyvekben - ebben látok némi igazságot, a magyar társadalom nem épp elfogadó. Bár engem nem zavar. Majd az Older könyvnél kíváncsi leszek, mennyire zavaró.

A gazdasági meglátás nyilvánvalóan jogos. Most szerintem országszerte minden kiadónál azt tapasztalják, hogy tavaly nyár óta fokozatosan csökken azon vásárlók száma, akik azonnal megrendelték az újdonságokat. Illetve nyilvánvalóan a törzsvevők is szelektálnak, kevesebbet kötetet rendelnek be. Itt majd növekedni fog az értékelések jelentősége, mert akik szelektálnak majd nézegetni fogják az adott könyv értékeléseit az Amazonon, a Goodreads-en, a Molyon.

Reméljük, hogy a tözsvásárlói program majd lendít ezeken a problémákon.

Az Acolyte a Köztársaság Fénykora végén fog játszódni, tehát ez igenis Köztársaság Fénykora sorozat lesz. A Dooku már a Köztársaság alkonya - pár évtizeddel a Baljós előtt. Az Acolyte pedig 100 évvel játszódik az I. rész előtt. Az Eclipse videojátékra pedig bőven várni kell még.

A Disney most egy olyan korszakot indított el, amit nem támogatnak meg még egyelőre a kezdeti években filmekkel és sorozatokkal. Ezzel tényleg nem lehet mit kezdeni, ez egy döntés volt a jogtulajdonos részéről. Sokszor találkozok azzal a véleménnyel, hogy egy ilyen Star Wars projekt akkor lenne kelendőbb, ha lenne mellé tv-sorozat, vagy film. Viszont a Darth Bane, vagy a The Old Republic mellett sem volt film, vagy sorozat, mégis népszerű lett. Bár itt a videojáték támogatás megvolt. Vagy ott van a 2014 előtt megjelent Jedik Hajnala korszak, mely szintén nem kapott semmiféle filmes, tv-sorozatos támogatást, a Dark Horse képregényei külföldön mégis jól mentek.

Azt viszont el tudom képzelni, ha a bejön az Akolitus, akkor azt lehet azzal reklámozni, hogy a Köztársaság Fénykora végén milyen érdekfeszítő dolgok történnek ebben a szériában.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig minden HR kiadványt megvettem, de a többi között természeten szelektálok. Nyilván a többség azt fogja csak megvenni ami őt érdekli. Főleg ebben a gazdasági helyzetben. Aki megteheti, és gyűjtő, azzal a szukits jól jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.