Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Úgy látszik Filoninak mindent szabad :hmm:

 

Lehet Lucastól ezt a szellemiséget is sikerült átvennie valamelyest, hogy "van az én világom, az én történetem, hogy más mit csinált nem érdekel", nyilván nem az a lépték (még?), csak ahogy nő a "hatalma" a cégen belül el ne hatalmasodjon rajta ez a felfogás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Sajnos pont az egyik legjobb képregényt írták felül most ezzel. Így is hányattatott sorsa volt a kasza miatt a Kanannak, ezzel a felülírással még szegény Greg Weismann munkáját is sárba tiporta Filoni. A Story Groupnak sokkal jobban kellene ellenőriznie minden tartalmat, és ha kell, átíratnia a forgatókönyveket, az ellentmondások elkerülése érdekében

.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Bence1997 said:

Iqvi, kérlek tedd spoilerbe az írásod. :)

Megvan.;)

 

Just now, Dzséjt said:

Azért remélem, hogy erre a változtatásra adnak valami értelmes magyarázatot, mert ez tényleg bicskanyitogatóra sikerült. Ezt nagyon nem kellett volna.

Hát igen, engem rendesen fel is húzott egy kicsit. Pedig kétféleképpen is el lehetett volna kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Baromi jól indul viszont az egyik képregény kifejezetten fontos és jól sikerült pillanata teljesen átlett irva. Ez az első kánon ellentmondás amit kifejezetten visszásnak érzek. Egyelőre csak 8 percet láttam. Az egész vérprofi. Baromi jó lesz egyébként. De ez az ellentmondás bennem nagyon rossz szájízet hagyott.

Sajnálom, hogy a Lucasfilm ugyanott folytatja, ahol 2014 előtt abbahagyta. Egy újabb megerősítést kapott az, hogy a 2014-ben tett ígéret - egységes lesz a kánon, a könyvek és képregények éppúgy fognak számítani és egyenrangúak filmekkel - egy ótvar nagy hazugság volt. És azt is kimondom, hogy a regényírók és képregényírók munkáinak efajta sárbatiprása undorító, gusztustalan és visszataszító. Hányingererm van ettől a regény, képregény kevesebbet számít mentalitástól. Egyelőre el is ment a kedvem a sorozattól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Megvan.;)

 

Hát igen, engem rendesen fel is húzott egy kicsit. Pedig kétféleképpen is el lehetett volna kerülni.

Engem nem húzott fel, inkább aggodalommal tölt el. Tényleg olyan dologra teremtett precedenst, amire nem kéne. Ez azért már nem valami apróság volt, mint egy fénykard színe, vagy egy visszaemlékezés, vagy egy megváltoztatott párbeszéd. Itt konkrétan 99%-ban átírtak egy jelentős és emlékezetes eseményt. És innentől már tényleg jogos a kérdés: mire fel a kánon, ha vannak alkotók, akik kényük-kedvük szerint változtathatnak. Szóval azért remélem, hogy ebből most lesz egy komolyabb felhördülés és nekiszegezik a kérdést Filoninak. Mert ez az irány visszavezet a régi időbe, amikor mindenki írta azt, amit akart.

 

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remélem azért a történet rendben volt, és nem egész nap ezen fogunk károgni. Persze én is kíváncsi vagyok mi ez az égbekiáltó hiba.

A történet rendben van, és igazából a változtatással is csak az a baj, hogy változtatás. Amúgy a látvány terén nagyon pöpec a nyitány, új/régi arcok is vannak, szóval nagyon adja. A TCW szint minden téren. Mitnha abba sem hagyták volna. A Victory and Death után simán lehet ezzel folytatni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egy újabb megerősítést kapott az, hogy a 2014-ben tett ígéret - egységes lesz a kánon, a könyvek és képregények éppúgy fognak számítani és egyenrangúak filmekkel - egy ótvar nagy hazugság volt.

Láttunk erre is arra is példát. Az egységes kezelésre temérdek sok példánk van. Arra hogy a kánon nem érdekelné őket van egy erős példánk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Dzséjt said:

Engem nem húzott fel, inkább aggodalommal tölt el. Tényleg olyan dologra teremtett precedenst, amire nem kéne. Ez azért már nem valami apróság volt, mint egy fénykard színe, vagy egy visszaemlékezés, vagy egy megváltoztatott párbeszéd. Itt konkrétan 99%-ban átírtak egy jelentős és emlékezetes eseményt. És innentől már tényleg jogos a kérdés: mire fel a kánon, ha vannak alkotók, akik kényük-kedvük szerint változtathatnak. Szóval azért remélem, hogy ebből most lesz egy komolyabb felhördülés és nekiszegezik a kérdést Filoninak. Mert ez az irány visszavezet a régi időbe, amikor mindenki írta azt, amit akart.

Engem azért idegesített fel, mert nagyon szeretem azt a képregényt. A fénykardszín változtatásával, ha tesznek mögé egy in-universe magyarázatot még semmi baj, mert bővíti a lore-t, hogy egy kyberkristály színét háromféleképpen meg lehet változtatni. Ez oké, ahogy a párbeszédek eltérése is, mert ott lehet azt mondani hogy másképp emlékezett az adott szereplő, De ezt, egy 99%-os felülírásnál már nem lehet kimagyarázni. Kizárt, hogy valaki élete traumájára másképpen emlékezzen.

 

7 minutes ago, Darth Revan9 said:

Egyelőre el is ment a kedvem a sorozattól.

Ettől függetlenül én adnék neki egy esélyt, mert ezen túl csak jó dolgok voltak benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy itt muszáj valamilyen visszhangnak lennie. Ha mégse, akkor visszatérnek a régi irányhoz. Majd leközelebb a Sith sötét nagyura képregény valamelyik történeti szálát írják át. És aztán jön egymás után még több és még több....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Darth Revan9 said:

Az biztos, hogy itt muszáj valamilyen visszhangnak lennie. Ha mégse, akkor visszatérnek a régi irányhoz. Majd leközelebb a Sith sötét nagyura képregény valamelyik történeti szálát írják át. És aztán jön egymás után még több és még több....

Teljesen egyetértek ezzel. Muszáj lesz Filoni-nak odaszólni, hogy haver, ez nem a jó irány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sajnálom, hogy a Lucasfilm ugyanott folytatja, ahol 2014 előtt abbahagyta. Egy újabb megerősítést kapott az, hogy a 2014-ben tett ígéret - egységes lesz a kánon, a könyvek és képregények éppúgy fognak számítani és egyenrangúak filmekkel - egy ótvar nagy hazugság volt. És azt is kimondom, hogy a regényírók és képregényírók munkáinak efajta sárbatiprása undorító, gusztustalan és visszataszító. Hányingererm van ettől a regény, képregény kevesebbet számít mentalitástól. Egyelőre el is ment a kedvem a sorozattól.

Az Ahsokás botrány idején túlzásnak tartottam a felháborodást, most viszont teljesen egyetértek veled. Ott még megmagyarázható volt azzal, hogy csak visszaemlékezés, itt viszont elég csúnyán belenyúltak a kontinuitásba.

Spoiler

Ráadásul a Kanan képregénynek pont az volt a lényege, hogy bemutatják a háttértörténetét, amit most egy tollvonással semmissé tettek.

Nagyon nem szép jövőt vetít ez előre, remélem eljut a Lucasfilmhez a felháborodás, mert különben ott tartunk, mint 2014 előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Whill írta:

Az Ahsokás botrány idején túlzásnak tartottam a felháborodást, most viszont teljesen egyetértek veled. Ott még megmagyarázható volt azzal, hogy csak visszaemlékezés, itt viszont elég csúnyán belenyúltak a kontinuitásba.

  Spoileres tartalom megtekintése

Nagyon nem szép jövőt vetít ez előre, remélem eljut a Lucasfilmhez a felháborodás, mert különben ott tartunk, mint 2014 előtt.

Egyébként az Ahsokás dolognál a mozgóképes verzió utólag jobban tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik kicsit céltalan a nagy felháborodásra meg Filoni sarokba állitására várni: a külföldi fórumokon ahol szóba került a téma nem igazán izgatták rajta fel magukat az emberek. Vagy ti láttatok nagy felháborodást? Ahogy én látom, túl sok mindenkit ez az egész nem hoz lázba. Valószinüleg azért sem mert közben maga a rész meg kifejezetten jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Úgy tűnik kicsit céltalan a nagy felháborodásra meg Filoni sarokba állitására várni: a külföldi fórumokon ahol szóba került a téma nem igazán izgatták rajta fel magukat az emberek. Vagy ti láttatok nagy felháborodást? Ahogy én látom, túl sok mindenkit ez az egész nem hoz lázba. Valószinüleg azért sem mert közben maga a rész meg kifejezetten jó.

A baj az, hogy ha itt nem lesz felháborodás, akkor szép lassan jönni fognak az ilyen húzások, egyre gyakrabban és intenzivebben. Mondom, lehet, hogy legközelebb Soule Vader sorozatának tesznek keresztbe.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Úgy tűnik kicsit céltalan a nagy felháborodásra meg Filoni sarokba állitására várni: a külföldi fórumokon ahol szóba került a téma nem igazán izgatták rajta fel magukat az emberek. Vagy ti láttatok nagy felháborodást? Ahogy én látom, túl sok mindenkit ez az egész nem hoz lázba. Valószinüleg azért sem mert közben maga a rész meg kifejezetten jó.

A Redditen láttam néhány komolyabb kirohanást egy-egy felhasználótól, de eddig még semmi komolyba nem futottam bele. Persze szerintem még el sem jutott túl széles közönséghez a rész, hiszen nem érhető el régóta (és mégis csak munkanap van). Arra leszek kíváncsi, hogy az olyan csatornák, mint a Star Wars Explained, hogyan reagálják ezt le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

14 perccel korábban, Bomarr írta:

Úgy tűnik kicsit céltalan a nagy felháborodásra meg Filoni sarokba állitására várni: a külföldi fórumokon ahol szóba került a téma nem igazán izgatták rajta fel magukat az emberek. Vagy ti láttatok nagy felháborodást? Ahogy én látom, túl sok mindenkit ez az egész nem hoz lázba. Valószinüleg azért sem mert közben maga a rész meg kifejezetten jó.

Szerintem legtöbbünknek nem magával a konkrét esettel van a legnagyobb baja, hanem azzal, hogy ez egyre inkább kezd tendenciává válni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Döbbenet mennyire szépen néz ki a rész. Ezen a téren simán hozza a legutóbbi TCW évad szintjét de lehet hogy talán még annál is jobb. Az előzetesek alapján erre nem számítottam. Magasan ez a legjobb sorozatnyitó rész az animációs szériák között. Nincs az a bemelegitő érzés, mint a TCW-nél vagy a Rebelsnél volt ahol kellett pár epizód mire igazán elkezdett komolyodni a hangulat. Rögtön bele a lecsóba. 

A zene meg a vágás egy jóféle mozifilm szinvonalán mozog és úgy általában sokkal erősebbnek érzem mint az osztag TCW-s sztoriját.

Ha ez a szinvonal lesz végig akkor ez egy piszok erős sorozat lesz! Most már csak a kánont ne kezdjék el kukázgatni és jóban leszünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.