Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én sem mondanék mást, azt a "kis bökkenőt" leszámítva az elején egy nagyon-nagyon jó epizód. Látványban is nagyon erős, és rengeteg érdekes témát pendít meg, ráadásul tényleg olyanba kapunk betekintést, amibe eddig még soha.

Spoiler

Szó szerint a Birodalom első napjaiba.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is letudtam az első részt, elkezdtem nézni amikor kikerült, de az eleje annyira felhúzott, hogy nem tudtam koncentrálni a további cselekményre, mert csak azon kattogott az agyam a TCW utolsó részeivel is így voltam, de akkor végignéztem (azóta se többször) nem is ragadt meg a fejemben sok minden az ellentmondáson kívül. Most nem akartam ezt eljátszani még egyszer, így amikor már 10x tekertem vissza, hogy akkor most mi is volt az előbb feladtam. Örömmel konstatálom, hogy végre egy ilyen ellentmondás nem csak engem zavar. Ha jól emlékszem anno a valamelyik másik esetnél megjegyeztem, hogy olybá tűnik, mintha ezek a "kis bakik" egyre hangsúlyosabb dolgokban történnének, és ezzel az a baj, hogy mivel mindig csak egy kicsit több, kicsit nagyobb nincs kontrasztja az előzőhöz képest és könnyebb elfogadni, de úgy látszik ez nem következett be.

 

Remélem én is, hogy lesz kiakadás, mert ha nem akkor, hogy őszinték legyünk a Disneynek k*rva mindegy, hogy konstans-e a kánon vagy sem, ha a rajongó örül/megveszi a terméket ettől függetlenül is, akkor neki nem érdeke, hogy odafigyeljen erre. Manapság elértünk oda, hogy a rajongók szavát komolyan hajlandóak figyelembe venni a stúdiók lásd Sonic film vagy a Snyder Cut, ezért sem kellene az ilyen dolgokat lenyelni akármekkora mértékűek is.

 

Ez meg tényleg csak már gonoszkodás, de amúgy nem az van valamelyik könyvben (Tarkin vagy a Bizonyos szemszögből?), hogy Tarkin abban tervezi meg a birodalmi tiszti egyenruhát? :evil: :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én sem értem, hogy egy ennyire várt és egyébként nagyszerűen induló sorozatot miért kellett azzal kezdeni, hogy az első percekben szembemennek egy sokkal régebb óta létező kánon művel (amit egyébként én nem olvastam, így engem csak a dolog megtörténte zavar). Ha csak azt nézem, milyen reakciókat váltott ki itt nálunk ez a helyzet, már látszik a dolog súlya. Sajnálom, hogy emiatt nem tudunk maradéktalanul együtt örülni, hogy ismét van új SW sorozat, ráadásul nem is akármilyen. :( Hogy ne legyen ilyen több, ennek hangot kell adni, ezzel egyetértek. De én ezzel együtt alig várom a következő részt!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig nem nagyon látok nagy kiakadást ezen a külföldi fórumokon. Sőt, a fandom menace még egyenesen örül is neki, ahogy látom, és persze vízionálják, hogy majd Filoni a sorozataival létrehozza nekik a "Filoni kánont", aminek nem kell igazodnia a "Disney kánonhoz" (főként a sequel érát értik ez alatt) :facepalm:

 

Gondolom ehhez a sorozathoz is lesz ilyen behind the scenes-szerű cucc hétfőnként, kíváncsi vagyok a készítők mondanak-e valamit. Esetleg valaki Twitteren Hidalgo-t is megkérdezhetné :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érintett képregény-sorozat első számából 100 ezret adtak el. Ezután olyan léptékben apadt a népszerűsége -a nyolcadik számot már csak 42 ezren vették meg Amerikában-, hogy végül csak 12 számot ért meg és lefújták. Valószínűleg ezért nincs nagy felháborodás: azoknak a köre akik olvasták és emellett még fontos is nekik viszonylag pici.

Azt mindenesetre külön sajnálom, hogy pont egy kifejezetten jól sikerült képregényt irtak át. A rész ettől még nagyon igéretes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is arról lehet szó, hogy a Rebels az Filoni gyermeke. Gondolom nem akar igazodni senkihez. A többi ízlés dolga, hogy kinek mi fér bele. Amennyiben komolyan akarjuk venni az EU-t, akkor abszolút aggasztónak kell gondolni ezeket a komolyabb változtatásokat (asszem ez volt az első ilyen történeti belenyúlás).

A másik eshetőség az ami korábban volt: két szintű kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

De, a Tarkinban van, miért?

 

Emlékeim szerint az jóval a 66-os után játszódik, itt meg már Tarkin az új egyenruhában feszít :)

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Itt is arról lehet szó, hogy a Rebels az Filoni gyermeke. Gondolom nem akar igazodni senkihez.

 

Tiszta "apja" (Lucas) ez a gyerek! :D :( 

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A többi ízlés dolga, hogy kinek mi fér bele. Amennyiben komolyan akarjuk venni az EU-t, akkor abszolút aggasztónak kell gondolni ezeket a komolyabb változtatásokat (asszem ez volt az első ilyen történeti belenyúlás).

 

Szerintem meg nem az első eset :P :D , ahogy arról már szó volt az titeket nem zavar, mert azt nem érzitek hangsúlyosnak, de abból kiindulva amit Bomarr írt, sajnos a nagy többség ezt sem érzi annak. Akkor most ezen se kellene kiakadni? De. És ugyanúgy helye van a felháborodásnak más esetekben. A hibázások miatt előforduló dolgok még bocsánatosak, de ezek a szánt szándékú változtatások "mindennek az alja" kategória. :

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A másik eshetőség az ami korábban volt: két szintű kánon.

 

Aztán majd jön a 3, a 4 úgy mint régen, de akkor felőlem a Disney és a Lucasfilm is azt csinálhatja a jó édes anyukájával amit ilyenkor szokás mondani. 

Húztam a szám anno a Legends "törlés" miatt, de megértettem és tényleg jó indoknak tartottam az ellentmondások felszámolása miatt, védtem is a koncepciót több felületen is ahol jelen vagyok. Persze tudtam akkor is, hogy a fő ok pénzügyi volt, de legalább egy, a rajongók számára hasznos dolgot is magával hozott.

 

Amúgy az jutott eszembe, hogy a Mandalori sikere miatt, most biztos nyeregben érzik magukat és úgy gondolták megengedhetnek maguknak ilyeneket, mert nem lesz belőle népharag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem meg nem az első eset :P :D

Direkt írtam történetit, mert én másra nem emlékszem. Volt még más is? (a kék fénykard vagy Ahsoka lekkuja nálam nem számít történeti változtatásnak).

 

34 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Aztán majd jön a 3, a 4 úgy mint régen, de akkor felőlem a Disney és a Lucasfilm is azt csinálhatja a jó édes anyukájával amit ilyenkor szokás mondani. 

Ezt én se gondolom, hogy meglépnék és nem is fogják. Mindenesetre várjuk a magyarázatot.

 

35 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy az jutott eszembe, hogy a Mandalori sikere miatt, most biztos nyeregben érzik magukat és úgy gondolták megengedhetnek maguknak ilyeneket, mert nem lesz belőle népharag.

És egyelőre jól is gondolták. Foloninak minden el van nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy az jutott eszembe, hogy a Mandalori sikere miatt, most biztos nyeregben érzik magukat és úgy gondolták megengedhetnek maguknak ilyeneket, mert nem lesz belőle népharag.

Igazából itt a népharagra nem igen lehet számitani, hisz könyvekről és képregényekről van szó amiket tényleg viszonylag kevesen olvasnak. Viszont gondolniuk kéne a képregény meg a regény eladásokra. A legtöbben azért vesszük ezeket mert úgy érezzük hogy ami azokban történik az számit. 

 

És ugyan nem vagyunk annyian hogy ebből valami érdemi látható kampány keveredjen ki, viszont a képregény és regény eladásoknak a tetemes részét mi tesszük ki. Ha ezeket az üzleti lábakat továbbra is életben akarják tartani akkor kéne törekedni rá hogy ezeknek legyen értelme.

 

Mindenesetre érzésem szerint most tényleg átlépték a Rubicont. Eddig ha valami át volt variálva az csupa számomra teljesen jelentéktelen és érdektelen részlet volt, amikhez semmiféle kötödésem nem volt és csak akkor derült ki számomra hogy van ellentmondás miután utánaolvastam. Hiába olvastam az Ahsoka könyvet, az hogy az egyik visszaemlékezésben ott mik szerepeltek nem rémlett meg nem is izgatott. Itt egy teljesen egyértelmű, fontos dolog lett átvariálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Direkt írtam történetit, mert én másra nem emlékszem. Volt még más is? (a kék fénykard vagy Ahsoka lekkuja nálam nem számít történeti változtatásnak).

 

Maul elfogása. :)

 

20 perccel korábban, Bomarr írta:

Mindenesetre érzésem szerint most tényleg átlépték a Rubicont. Eddig ha valami át volt variálva az csupa számomra teljesen jelentéktelen és érdektelen részlet volt, amikhez semmiféle kötödésem nem volt és csak akkor derült ki számomra hogy van ellentmondás miután utánaolvastam.

 

Szerintem ezeket nem kellene (nem lehet) szubjektíven kezelni, hogy kinek mennyire zavaró, hanem az ellentmondás az ellentmondás és ha van az bizony gáz.

 

20 perccel korábban, Bomarr írta:

Hiába olvastam az Ahsoka könyvet, az hogy az egyik visszaemlékezésben ott mik szerepeltek nem rémlett meg nem is izgatott. Itt egy teljesen egyértelmű, fontos dolog lett átvariálva.

 

Azt írod, hogy "fontos" dolog lett átíva, de láthatod, hogy valakiknek, a nagy többségnek nem fontos, mert a létezéséről sem tudnak. Nekem már az Ahsokás-TCW-s dolog is elég gáz (már csak annak direkt mivolta végett is) ezek alapján ki az és mi alapján, illetve mi jogon dönti el, hogy mi az ami fontos vagy nem fontos annyira, hogy "jogos" felháborodást váltson ki?

 

Szerintem a fair dolog az volna, ha minden ellentmondás negatív elbírálásban részesülne legalább itt a fórumon. Ettől függetlenül mindenki térjen napi rendre felette kedve szerint, csak ne az legyen kommunikálva, ha valakinek nem haladja meg egy ilyen ellentmondás az ingerküszöbét, hogy hát ezzel nincs is baj, mert nem olyan "lényeges" a változtatás, mert igen is baj, mértékétől függetlenül, az hogy valakinek a saját megítélése milyen az esettel kapcsolatban egy másik ügy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig mindenki a saját szájíze szerint látja a dolgokat, utasításba  nem lehet adni, hogy egységesen ítélkezzünk ezek felett. Én pl. még nem is láttam a részt, csak sejtem miről lehet szó.

 

Igen az, hogy ki hogyan látja a dolgokat, mi a véleménye róluk az valóban egyénfüggő, de az, hogy ha egy eseménynek kétféle lejátszódása is van, az vitathatatlanul nem jó dolog, ha bármennyire is érdekli az embert a kánon kontinuitása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Dzséjt ez nem spoileres topik...

Tudom, elnéztem a topikot. Át is dobtam azonnal a helyére. Nagyon-nagyon sajnálom. Reméltem, hogy elég gyors voltam (azonnal észrevettem a hibám, de kellett pár másodperc az áthelyezéshez).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ma én is a nyitányt, hát ez egyszerűen eszméletlen jó volt. A TCW teljesértékű örökösének látom ezt a sorozatot, ami azt a mélységet és érzékenységet tudja megmutatni a SW világában, amit én annyira szerettem a korábbi sorozatnál. Holnap, ha lesz időm bővebben is írok majd egy részletes értékelést az epizód topicjába, mert van miről! Számomra mindent megadott ez a kezdés, amit reméltem ettől a szériától, tálán még egy kicsit többet is. Ma korábban még letudtam a 7. évados részeket és így az volt az első érzésem, hogy annyira nekem nem is szimpatikus ez a csapat... de végül most azt kell mondjam, hogy a nézőpont miatt, hogy rajtuk keresztül láthatjuk ezt a korszakot ez zseniális húzás volt és nagyon komoly potenciál van a sorozatban. Nagyon várom a következő részt!  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az interjú folytatódik. Immáron vannak spoilerek is az első részre nézve, úgyhogy spoiler gomb mögé rakom az érdemi infókat.

 

Spoiler

- A narrálás nem fog többet megtörténni. A készítők a nyitánnyal azt akarták érzékeltetni, hogy a Klónháborúk végét látjuk.

- Mivel Crosshair a munkáját akarja elvégezni, ezért úgy gondolták a készítők, hogy ő a tökéletes alany a Bad Batch elárulására.

- Crosshair miatt megvan az az ellenség, aki ismeri a hősök erősségeit és gyengepontjait. Továbbá a sorozatban mégjobban ki lesz fejtve a chipek működése és a döntés szerepe, vagyis Crosshairnek volt -e döntése vagy sem.

- Omega már a kezdetektől fogva tervben volt, különösképp azért alkották meg, hogy egy kihívást jelentsen a Bad Batchnek. Mivel ők katonák, mit kezdjenek egy kölyökkel?

- A készítők szerint érdekes lesz látni, ahogy Omega összeszokik a Batch tagjaival, mindannyian különcök a galaxisban, megpróbálják megtalálni az új identitásukat.

- A megjelenő karakterekről (Fennec, Saw, Rex) annyit mondtak, hogy mi szolgálja igazán a történetet, mi mozdítja előre a karaktereket, ezek alapján döntöttek eme karakterek mellett.

- Vannak még olyan cameok, amik miatt izgatottak a sorozat alkotói. 

 

Arról a bizonyos kánon-ütközetről:

Spoiler

- Corbett azt mondta, hogy ezen a részen ültek a legtöbbet a pilot epizód elkészítése során. Rengeteget ötleteltek, hogy miképpen valósítsák meg ezt a pillanatot Filonival és Brad kettősével. Mindent, amit megcsináltak okkal történt, és bár nem egyezik meg a két történet 100%-osan, mégis megpróbáltak tisztelegni az előtt, ami korábban volt, ugyanakkor egy másfajta megközelítésben akarták bemutatni a történetet.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

 

Arról a bizonyos kánon-ütközetről:

  Spoiler elrejtése

- Corbett azt mondta, hogy ezen a részen ültek a legtöbbet a pilot epizód elkészítése során. Rengeteget ötleteltek, hogy miképpen valósítsák meg ezt a pillanatot Filonival és Brad kettősével. Mindent, amit megcsináltak okkal történt, és bár nem egyezik meg a két történet 100%-osan, mégis megpróbáltak tisztelegni az előtt, ami korábban volt, ugyanakkor egy másfajta megközelítésben akarták bemutatni a történetet.

 

 

 

Ez csak fals duma szvsz. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Bomarr said:

Megnéztem a második részt: egy újabb képregényt írtak át a készítők! :o

Nem

 

16 minutes ago, Whill said:

Miért kellett most a Sith-ek Bosszúját retconolni? A visszaemlékezésben ti is láttátok, hogy Jar Jar lökte Anakint a lávába?

Vicceskedünk felelőtlenül:P. Hát megláttam ezeket, felment 1200-ra a vérnyomásom.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.