Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A TCW-t kronológiai sorrendben kell nézni, úgy sokkal jobban élvezhető az első 3 évad.

https://www.starwars.com/news/star-wars-the-clone-wars-chronological-episodeorder

 

Amúgy pedig mindkét féle történetmesélési módnak megvannak az előnyei. A TCW már egy hellyel-közzel ismert érában játszódik, ismert karakterekkel. Így bőven van elég idő, hogy azt a pár új karaktert (közülük is kiemelendő Ahsoka és Rex) jobban kibontakoztassák ÉS mellette a már a prequel trilógiában megjelenő szereplőket is jobban megismerjük. Nagyot profitál ebből többek között Padmé, vagy Maul, akik eléggé háttérbe szorultak a mozifilmekben, itt viszont azokra építve szépen kiteljesedhetnek karakterként. Ezzel szemben az Ep. 3 és 4 között eltelt 20 év egy nagy fehér folt a mozgóképes univerzumban, a Rogue One, a Solo és a Rebels csak az első fecskék voltak, bőven van mit elmesélni. A Disney ráér szép lassan építkezni, a különböző történetek pedig így is ezer szállal kapcsolódnak egymáshoz. A Bad Batchben is eddig csupa ismerős helyszín és egy rahedli cameo volt és még csak az évad harmadánál tartunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok táborába tartozom, akik szerint ez az éra jobban működne TCW-szerű antológia megközelítéssel. Számos perspektívából nyerhetnénk bepillantást a Galaxis életébe a Birodalom hajnalának idején, ami (számomra legalábbis) érdekesebb, változatosabb lenne. Főleg, hogy a BB a TCW nem hivatalos folytatása, tovább vihette volna annak lángját, szellemiségét, megközelítési módját. A Birodalmi hatalmi vezérkar működésétől kezdve a Lázadó sejtek csírájának megjelenésén át az alvilági elemek bemutatásáig szinte kifogyhatatlan a repertoár. A karakterközpontú történetmeséléssel is működhet ezek bemutatása, viszont "összezsugorítja" a Galaxist, ha hőseink szinte minden fontosabb eseménynél jelen vannak, és minden fontosabb szereplővel összefutnak. 

 

Szerintem a TCW struktúrája is kellő mértékben lehetővé tette a karakterfejlődést, bár igaz, hogy ehhez szükség van a kronológiai sorrendre. Az elkülönülő történeti ívekben sem látok kivetni valót, ezek ugyanúgy épülhetnek egymásra, mint a folyamatában egymást követő részek. Ahsoka, Rex, Ventress, Maul, Boba, de akár az Éjnővérek vagy a mandaloriak történetei mind remek ívet írnak le, soha nem éreztem azt, hogy ne jutott volna kellő idő egyikre/másikra.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kronológiai sorrendben szoktam nézni de úgy sincs igazán karakterfejlődés a TCW-ben. A másik hogy a TCW-nél sokszor épp a csapongás miatt a szinvonal is elég változó tudott lenni. A Jar Jaros részek vagy amikor a szereplők éppen nyomoztak az nem volt az igazi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hat rész ment le a sorozatból. Aki ebből mélyreható értékelést és konklúziót tudott írni, annak innen gratulálok. :) 

Egyre több kérdés van minden egyes epizód után, amit nem fognak megválaszolni, ki tudja meddig, hogy az érdeklődést fenntartsák. 

Az is lehetséges, hogy ilyen részeket kapunk, még egy darabig, és a végén sütnek el mindent. Értem itt az utolsó 3-4 részt.   Egyre rövidebb epizódok, a story az most nem igazán megy előre, minimálisan elsütnek valamit minden részben, és akkor már van miről beszélni. Az első 2 rész nagyon erős volt, gondoltam hogy nem fogják tudni ezt a szintet tartani, hanem nagyon leereszt a sorozat. 

Túl nagy elvárással kezdtem el nézni, ez volt a baj, az én esetemben, és kicsit pofára estem. A grafikai megvalósitás igy is 10/10, abba nem lehet belekötni. 

 

A véleményemet még leirhatom, ha kulturáltan tálalom.   :)   

Peace! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírhatod, persze. Meg én is. Nekem ez a véleményem. :) Amikor megtudtuk, hogy 16 részes lesz akkor már borítékolható volt, hogy a zöme ilyen lesz amit látunk. Ez nem a Mandalori, amiben van nyolc rész és az mind fergetegesen izgalmas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudok egyetérteni azokkal akiknek a karakterfejlődés fontos. Nekem a történet fontos. Ezért is nem birom elviselni a filler részeket. És sajnos a 6 részből 5 filler volt. És akkor miért nézem? Azért mert mindig csepegtet infókat a galaxis helyzetéről. Csak sajnos nagyon keveset.
Egyetértek Darth Sky véleményével, ha ez a sorozat a TCW folytatása/spin off-ja akkor annak szellemiségében kellett volna készülnie.
És már most beigazolódni látszik amit multkor írtam. Egy rakás cameo volt eddig a sorozatban, minden részre jut egy ismert szereplő, amivel egyre jobban beszűkül a galaxis. A Bad Batch már lassan mindenkivel találkozik. Ezeket a szereplőket jobb lenne antológia sorozatban látni.
Egy rakás a saga szempontjából is fontos szereplő él ebben a korszakban. Három sith nagyúr, inkvizítorok, jedik, fejvadászok, politikusok, hadvezérek. Akik szerint jó hogy ilyen a sorozat, azoktól azt kérdezném, hogyan kellene bemutatni mi történt velük? Találkozzon mindenkivel a Bad Batch? Vagy minden fontos szereplő kapjon saját sorozatot? Még mindig azt mondom ide antológia sorozat kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit nagyon hiányolok, az a normálisan megirt és kibontott párbeszédek,. Amire volt idő az első 2-3 részben, de főleg az elsőben, arra most már nincs, mert annyira rövidek a részek, hogy nincs idő semmire se.

És ez már a karakterfejlődés-re is kihat. Szinte egy helyben áll a sorozat.  

 

Nagyon remélem, hogy amikor Rex feltűnik, akkor legalább hosszabb lesz az a rész, vagy részek, hogy ne kelljen kapkodni, mert nincs idő semmire se.   :(   

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sokat emlegetett TCW is ilyen volt, néha pörgős, néha lassú, a változatos sztoriszálak miatt is, volt olyan rész, ami a cselekményt és/vagy a karakterfejlődést vitte tovább, volt ami csak a világot építette, és szerintem olyan is volt, amire minden tisztelettel ma már talán azt mondanám, hogy ha nem készül el, nagy veszteség nem ért volna minket. Ezt eltérő mértékben szerettük a fórumon is, akkor is volt morgás néha, hogy miért nem jobb, szebb, mozgalmasabb egy-egy epizód - de egy valami biztos: azok akkor is nagyjából 22 percesek voltak. És most meg már ahhoz van hasonlítva a BB is, hogy miért nem olyan, mint a TCW volt, ami múlt távolából immár tökéletesnek tűnik...

Szerintem időt kell adni a BB sorozatnak is, hogy önmaga legyen és ezt megszokjuk. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem borzalom amit a rajongók elvárnak. Csak akkor értékelhető valami, ha minden rész bokafosós, vagy valamilyen szinten forradalmi. Röhej a köbön.

 

Azért annak te is örülsz, ha "bokalefosós" részt látsz, miért baj az, ha mindenki mindig ilyeneket szeretne? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert irtó erőltetett amikor egy sorozat állandóan nagyot akar villantani és igy a legkönnyebb elcseszni a sorozatokat? Lehet az is fennáll hogy sokan itt kevés sorozatot néznek és amit néznek azok mind fősztori központúak és azt hiszik hogy csak igy lehet sorozatot késziteni.  Pedig rengeteg elképesztően jó sorozat van amiben szinte semmi főszál nincs csak részről részre jönnek a kalandok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Lehet az is fennáll hogy sokan itt kevés sorozatot néznek és amit néznek azok mind fősztori központúak és azt hiszik hogy csak igy lehet sorozatot késziteni.

Ez rám teljes mértékben igaz. Nem szeretem az ilyen heti ügyek, heti kalandok féle sorozatokat. Inkább filmeket nézek. Kivétel a trónok harca, az megmutatta hogyan lehet filler részek nélkül világot építeni. Egy-egy rész több szálon futott, így ha valamelyik szál be is lassult, még a részen belül átváltottunk egy másik szálra ahol viszont haladt a sztori. Ott a hosszú beszélgetéseket is imádtam, ahol látszólag nem történt semmi, de mindig érdekes történeteket meséltek el az előzményekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha folyamatosan mindig "bokalefosás" van azt megszokja az ember, és egy idő után az se lesz "bokafosós" aminek annak kellene lennie, jó példa a Trónok Harca erre is. 2-3 lényeges karakter halála után a következő esetében nem a bokámat hanem kb. magát az eseményt "fostam" telibe, megrántottam a vállam aztán ennyi.

 

Ha valakinek meg nem az az ízlése, nem szereti azokat a sorozatok amikben (kvázi) lényegtelen vagy lassúbb folyású részek is vannak az nem a sorozat hibája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, ha már cameo, mit szólnátok, ha feltűnne mondjuk Gar Saxon, persze már a birodalom szolgálatában!? 

Annyit tudok róla, hogy a TCW után, a birodalom szolgálatában állt, mint Birodalmi kommandó vezető. 

 

Vagy esetleg Bo-Katan? Egy rövidke cameo erejéig? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.