Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Üdv. 

Mit vártok a holnapi résztől? 

Jó lenne egy ütős epizód most már. 

Amúgy nagy a csend, egy ideje nincsenek trailer-ek, promo-k, de ezt be lehet tudni annak, hogy nem akarnak túl sokat spoilerezni a sorozatból. Viszont ez a TCW esetében nem igy volt, ott minden epizód kapott egy rövid promo-t. Valahol hiányolom ezeket, lehet csak megszokásból.  :)    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyelőre a Birodalom kezdeti időszakának bemutatása zajlik. Sokkal többet nem várnék az első évadtól, viszont az utolsó 3-4 rész biztos ütős lesz. :) 

Lehet nem is lesz több évad. 

Az első évadot leadják, és ha esetleg lenne folytatás, azt meg képregény formájában folytatnák.  :P  Itt bármi megtörténhet.  

 

Akkor úgy irom, jó lenne egy olyan epizód, ahol már a fő szálat folytatnák. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy a kaminoi szál jobban érdekel mint maga a csapat. Sajnos ezzel a sorozattal is az a gondom,  mint a TCW kívételével mindegyikkel. Nem nagyon látunk betekintést más szereplőkön keresztül a galaxis dolgaiba. A TCW esetében is megvolt a főszereplő hármas Anakin, Kenobi, és Ahsoka, de rajtuk kívül olyan szereplők is kaptak külön részeket mint, Yoda, Padmé, Maul, Ventress, Jar-jar, droidok stb. Sajnos a TCW kivételével mindegyik sorozat egy-egy csapatra fókuszál így beszűkül a galaxis. Jobban örülnék ha itt is kapna saját részt mondjuk Maul, Ahsoka, Boba, Hondo, Vader, hogy láthassuk, hogyan boldogulnak a háború után. Organa szenátoron keresztül bepillantást nyerhetnénk a politikába is. De akár inkvizítorok és más tűlélő jedik is felbukkanhatnának. Persze akkor nem Bad batch lenne a sorozat címe hanem, pl Sötét idők, Birodalom hajnala stb. De azt se bánnám ha egy egy évados minisorozatok készülnének ebből az érából. Bad Batch lenne egy évad, aztán a következő sorozat másra fókuszálna stb. De így önmagában a csapatban nem nagyon látok több évadnyi potenciált, magában a korszakban viszont rengeteget. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Amúgy nagy a csend, egy ideje nincsenek trailer-ek, promo-k, de ezt be lehet tudni annak, hogy nem akarnak túl sokat spoilerezni a sorozatból. Viszont ez a TCW esetében nem igy volt, ott minden epizód kapott egy rövid promo-t. Valahol hiányolom ezeket, lehet csak megszokásból.  :)    

A különbség az többek között, hogy míg a TCW a CN-re jött, ez streaming szolgáltatóra, továbbá a Lucasfilm marketingje már évek óta ilyen. Igaz, hogy a TCW-nél kijött egy-két kisebbfajta promo, de ne feledjük, hogy a Klónok háborúja különböző történetszálakból állt, míg itt a Rebels/Resistance kettőshöz hasonlóan lineáris a történetvezetés. Ha tippelnem kéne, akkor a Marvelhez hasonló módszert csinálják. Ott a Wandavision és a TFATWS félidejében kijöttek egy mid-season előzetessel. Valami hasonlóra itt is számítok, mert tényleg nem tudjuk, hogy mi is jön az évad második felében. Az előzetesek nagyjából lefedték az évad első felét, szóval bízom benne, hogy itt is érkezik egy másik előzetes, valamikor a hónap végén. :)

 

27 perccel korábban, ati írta:

Valahogy a kaminoi szál jobban érdekel mint maga a csapat. Sajnos ezzel a sorozattal is az a gondom,  mint a TCW kívételével mindegyikkel. Nem nagyon látunk betekintést más szereplőkön keresztül a galaxis dolgaiba. A TCW esetében is megvolt a főszereplő hármas Anakin, Kenobi, és Ahsoka, de rajtuk kívül olyan szereplők is kaptak külön részeket mint, Yoda, Padmé, Maul, Ventress, Jar-jar, droidok stb. Sajnos a TCW kivételével mindegyik sorozat egy-egy csapatra fókuszál így beszűkül a galaxis. Jobban örülnék ha itt is kapna saját részt mondjuk Maul, Ahsoka, Boba, Hondo, Vader, hogy láthassuk, hogyan boldogulnak a háború után. Organa szenátoron keresztül bepillantást nyerhetnénk a politikába is. De akár inkvizítorok és más tűlélő jedik is felbukkanhatnának. Persze akkor nem Bad batch lenne a sorozat címe hanem, pl Sötét idők, Birodalom hajnala stb. De azt se bánnám ha egy egy évados minisorozatok készülnének ebből az érából. Bad Batch lenne egy évad, aztán a következő sorozat másra fókuszálna stb. De így önmagában a csapatban nem nagyon látok több évadnyi potenciált, magában a korszakban viszont rengeteget. 

Na igen, emlékszem, sokan voltak olyanok, akiket nem igazán izgatott a Bad Batch, a korszak viszont annál inkább. Szerintem szépen kibontották a Batch tagjait - persze 1-2 karakter még mindig csak humorforrás (ugye Tech "I thoght that was obvious" :P) - de itt is ugyanazt követik kb., a Star Warst 1977 óta meghatározó kiscsapat dinamikája. A Rebels is hasonló nyomvonalon haladt, a Resistance egy kicsit kiszélesített ezen. Viszont emiatt ugye előjön az a probléma, hogy beszűkül a galaxis, eme karakterek szemén keresztül láthatjuk a változást. És ugye ezek a karakterek nem lehetnek ott minden fontosabb eseménynél. Meglátjuk, igazából még az első évad felén se vagyunk túl, majd az első évad végén nézzük meg, hogy merre haladtunk/mit tudtunk meg a korszakról.

 

Amúgy már a sorozat kezdete előtt is úgy gondoltam, hogy ebben a sorozatban 2-3 évadnál több nincs. 3 évad szerintem pont tökéletes lenne a sorozatnak. Utána meg jöhet a High Republic. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bence1997 írta:

Viszont emiatt ugye előjön az a probléma, hogy beszűkül a galaxis, eme karakterek szemén keresztül láthatjuk a változást. És ugye ezek a karakterek nem lehetnek ott minden fontosabb eseménynél.

 

 

Igen, és ha túl sok mindenkivel találkoznak, akkor még jobban beszűkül a galaxis és eléggé erőltetetté is válik, ha mindenhol ott vannak, mindenkit ismernek.  Jobban állna ennek a korszaknak, ha antológia sorozat lenne. És az ezredik lezuhanunk, üzemanyag kell/ meg kell javítani a hajót rész helyett (amit már az összes sorozatban láttunk),  jobb lenne bepillantást nyerni a galaxis nagy eseményeibe, ahol a csapat nem lehet ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szubjektív, de szerintem kifejezetten jót tesz a sorozatnak, hogy nem ugrálunk különféle karakterek között. Máris sokkal jobban megkedveltem a figurákat mint a legtöbb TCW szereplőt, pont azért mert volt idő kibontani, például Omegát.

Arról nem is beszélve, hogy ez pont egy olyan időszak amikor az emberek nem nagyon szervezkedhetnek a Birodalom ellen mert az ártana a kánonnak és a világnak is. Például így is az ep.3 utáni korszakban kezd sok lenni az Erőhasználó. Szerintem ártana a történetnek, ha elkezdene azzal foglalkozni hogy mit csinálnak például az Inkvizitorok. Már csak azért is mert ez már fellett dolgozva: a Darth Vader képregényekből kiderült. Nem hiányzik hogy megint újabb jedi túlélők kerüljenek elő. Ez már lerágott csont. Rengeteg van belőlük igy is. Pláne úgy hogy Filoni nem nagyon mer karaktereket kinyirni, jobb ha kisebb léptékű marad a széria.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádom a mikrotörténeteket, amikor egy csapat sorsát követjük nyomon. Az antológiákat már kevésbé. A rengeteg háttérelem miatt már most sokat megtudtunk arról, miként is építi ki a Birodalom fokozatosan a terrort a klónháborús győzelemre apellálva. Nem értek tehát egyet azzal, hogy a galaxisról semmit sem ismernénk meg a sorozat révén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, hogy ez tényleg szubjektív. A könyvek és képregények már elkezdtek kibontani pár dolgot, de gondoljunk bele mennyivel ütősebb lett volna pl a Vader képregényt mozgóképen látni.

Az első részt fantasztikusnak találom tényleg az volt az eddigi legjobb pilot. De azóta úgy érzem egy helyben toporgunk. Egy antológia sorozatban is ugyanúgy felbukkanhatna maga a Bad Batch, de mellette párhuzamosan szólhatna másokról is. Annyi érdekes karakter élt itt, hogy felsorolni is nehéz, és valahogy mindegyik jobban érdekel mint a Bad Batch. Lehetne külön rész Maulról ahogy építgeti a bűnözői birodalmát, Ahsoka, Quinlan Vos, Kanan, Cal Kestis bujkálásairól, Palpatine terveibe is beleláthatnánk, Organa megpróbátatásairól az új politikai helyzetben. Saw Gerrera küzdelmeiről és egyre nagyobb lezülléséről, Bo Katanról és a nagy irtásról. A TCW befejezetlen fejvadász szálát át lehetne hozni ebbe a korszaba Cad Bane és Boba szereplésével. De egyrészes sztoriszálba beleférne Kenobi első napjai a Tatuinon, még Jar-jar és a szokásos R2D2  C3PO páros is kaphatna külön részt. És nem a csapattal van bajom, ugyanúgy mehetne a Bad Batch Omega szál, ahogy pl TCW-ban minden évadban haladt a Mandalor szál. És nagyon örülök, hogy a sorozatban van Kamino szál. De egy ilyen sorozat sokkal színesebb sokkal nagyívűbb lenne, ahogy a TCW is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen sajnos, de semmi nem zárja ki hogy a Birodalom érában is legyen egy TCW féle sorozat. Nem a sorozatot akarom bántani egyszerűen telhetelen vagyok és nem örülök hogy leragadunk egy csapatnál, ennyi sokkal érdekesebb karakter mellett. És nem zárom ki hogy minden általam felvetett kérdésre előbb utóbb választ kapunk valamilyen műben. De nem jobb lenne egy hosszú, több évados antológia sorozat ami mindennel foglalkozik a korszakban?  Ahelyett, hogy meg kell venni, több tucat képregényt és könyvet. Az sw mozgóképen a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Szubjektív, de szerintem kifejezetten jót tesz a sorozatnak, hogy nem ugrálunk különféle karakterek között. Máris sokkal jobban megkedveltem a figurákat mint a legtöbb TCW szereplőt, pont azért mert volt idő kibontani, például Omegát.

Arról nem is beszélve, hogy ez pont egy olyan időszak amikor az emberek nem nagyon szervezkedhetnek a Birodalom ellen mert az ártana a kánonnak és a világnak is. Például így is az ep.3 utáni korszakban kezd sok lenni az Erőhasználó. Szerintem ártana a történetnek, ha elkezdene azzal foglalkozni hogy mit csinálnak például az Inkvizitorok. Már csak azért is mert ez már fellett dolgozva: a Darth Vader képregényekből kiderült. Nem hiányzik hogy megint újabb jedi túlélők kerüljenek elő. Ez már lerágott csont. Rengeteg van belőlük igy is. Pláne úgy hogy Filoni nem nagyon mer karaktereket kinyirni, jobb ha kisebb léptékű marad a széria.

 

Ami picit zavaró, hogy nem tudjuk mennyi idő telt el a Birodalom kinyilvánitása óta, a múlt heti résszel bezárólag. Esetleg 1 hét, 2 hét, több nem hiszem. 

Ez pont az a sorozat, ahol az erőhasználók nem lesznek főszerepben, remélem. Ez a TBB kommandó külön sorozata, ne legyen már tele inkvizitorokkal. Az hogy Ashoka vagy esetleg Maul, Vader kap egy kisebb cameo-t, az teljesen rendben lenne, de ennél több nem kellene bele.  
Persze nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez én egyéni véleményem.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ez pont az a sorozat, ahol az erőhasználók nem lesznek főszerepben, remélem. Ez a TBB kommandó külön sorozata, ne legyen már tele inkvizitorokkal. Az hogy Ashoka vagy esetleg Maul, Vader kap egy kisebb cameo-t, az teljesen rendben lenne, de ennél több nem kellene bele.  
Persze nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez én egyéni véleményem.  

De pont azt mondom hogy nem a Bad Batch sorozatba kellenének inkvizítorok, hanem a Bad Batch sorozat helyett/mellett, kellene egy nagy antológia sorozat. Amiben, felbukkanhatna a Bad Batch is de rajtuk kívül külön részben az inkvizítorok is akár. És az osztagnak nem kellene találkoznia az inkvizítorokkal. Ez az antológia lényege, hogy külön történeteket mesél el.
TCW hatodik évadát tudom felhozni példaként. Ott volt Fives története, Bankár klán szál, Vindu és Jar Jar szál és a Yoda szál. Ezeknek az égvilágon semmi közük nem volt egymáshoz, mégis egy fantasztikus évad volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Antológiának ott lesz a Visions sorozat. Én örülök hogy nem csak antológiákban gondolkodnak. Szerintem kellenek a karakter-központú sorozatok is, amik nem akarnak állandóan rengeteg mindennel foglalkozni, helyette egy mikroközösség sorsát mutatják be alaposan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várjuk ki a végét! Ez közhelynek tetszhet, de a Rebels és a Mandi is elég erősen rácsapott a fő szálra idővel.

A TBB lecsatlakozott a fő szálról(a galaxis sorsát értem ide), de lefogadom, hogy vissza fog térni rá. Az alkotók egy ziccert se hagynak ki, az már kiderült.

Én is telhetetlen vagyok. De nem lehet az sw folyton gigászi csaták és élet-halál-hiperlátványos párbajok színtere.

Biztosra veszem, hogy a TBB sem marad meg full mellékágnak amit abszolút zárójelesnek vagy vargabetűnek kéne majd nevezni.

Az az érzésem, hogy leesik majd az állunk akár ennek az évadnak a végére.

Olyan időket él az sw, amikor a mozifilmek közti űröket foltozgatják, színesítik, átértelmezhetővé tesznek dolgokat, vagy épp új megvilágításba helyezik.

Amit eddig tettek a TV-s érában TCW-tól Mandi-ig, azt mind megköszönhetjük, szerintem jó még az irány!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát meg annak a milliónyi (vagy nem tudom pontosan mennyi állt akkor rendelkezésre és mennyi volt "úton") klónnak el kell tűnnie valamerre, úgyhogy szerintem a energiacellát még messze nem lőtték el az alkotók. Meg szeretnek átvenni 1-2 dolgot a Legends-ből, úgyhogy van tippem mi lesz a sorsuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A 6. rész címe Convergence, a játékidőből kb. 4 percet le kell vonni, szóval 25 perces epizód lesz. :)

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Korrigálás:

 

Az új epizód címe Decommissioned

 

21 perces...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nekem elsősorban a karakterek és a világ számít minden történetben, így sokkal-sokkal jobban bejön a Bad Batch, mint a TCW, ahol tényleg nem volt idő karakterekre. Obi-Want és Anakint már ismertük, nem is tudtak igazán semmit sem hozzáadni. Ahsoka és Rex voltak az egyetlenek, akikkel lehetett foglalkozni, de a kezdeti időbeli ide-oda ugrálásnak hála ez sem jött össze rendesen. Nem lehet karaktert építeni, ha a történet nem lineáris. Szerencsére a harmadik évadtól már időrendben haladtak a részek (többé-kevésbé), de mivel kisebb, egymástól független történetegységekre bontották a sztorit, így sem volt az igazi.

Rebels és a Bad Batch ilyen téren sokkal-sokkal jobb. A korábban történt eseményeknek van hatása a későbbiekre, és nem csak annyi, hogy ha relevánssá válik egy esemény, akkor megemlítik. Lásd Krell árulását, aminek bár az egész Köztársasági Nagy Hadseregre ki kellett volna hatnia valamilyen szinten, évadokkal később mindössze talán kétszer említették, hogy ja, megesik, hogy egy Jedi áruló lesz. Bár Krell talán több száz klónt is megölt és árulásával brutálisan veszélyeztette a Köztársaság háborús törekvéseit, ennek nem volt látványos hatása (pedig aztán lehetett volna érdekes dolgokat köré írni).

Emellett bár a TCW szépen építette a világot, azért azt vegyük figyelembe, hogy nem felépítenie, hanem csak kibontania kellett egy már elég jól bemutatott érát. A három film rendkívül sok alapot adott, amire csak rá kellett húzni a dolgokat. A Bad Batch-nek viszont egy új éra bemutatása a célja. Ismerjük, milyen volt a Köztársaság és milyen lesz a Birodalom, de ez a köztes időszakról szól. Egy új éráról, amit úgy kell felhúzni, hogy két másik időszak nyomait jól viselje. Ez nem egyszerű feladat. És szerintem durva tévedés azt hinni, hogy a Bad Batch a történetről szól. Nem! A Bad Batch egy csapatról szól, akik megpróbálnak boldogulni ebben a formálódó világban, és akik szemén át bemutatják az alkotók ezt az új érát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW számomra is onnantól lett megkerülhetetlen része a SW-nak, amikor a harmadik évadtól áttértek a lineáris történetmesélésre. De ott így is story arc-okból állt az egész sorozat, amely végülis amolyan hibrid megoldás. 

 

A Rebels-hez képest én sokkal erősebbnek érzem egyelőre a Bad Batch-et. Lehet, hogy ez a korszak miatt van, amely számomra jóval érdekesebb volt mindig is (egy diktatúra bemutatásában számomra mindig sokkal izgalmasabb annak bemutatása, ahogy szépen-lassan kiépül), de azért ne menjünk el az animáció nagyfokú különbsége mellett sem a Bad Batch javára. Én ezeket a lélegző, nyüzsgő, civilizált helyszíneket mindennél többre értékelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.