Ugrás a kommentre

A The Bad Batch animációs sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én is arra tudok gondolni, hogy miközben láthatjuk tovább formálódni a Birodalomat, a lázadás fogantatásába/születésébe is bepillantást nyerünk. A Rebels ilyen téren még hagyott vakfoltokat, hiszen ott már aktív és hatékony sejtek működtek titokban, de összehangolva. Szóval a Rebels inkább csak a Lázadók Szövetségének megalakulását mutatta be, de azt nem, hogy az abból létrejövő aktív sejtek hogyan alakultak. Ezen a téren még lehet érdekes dolgokat elmesélni. Saw Garrera már tiszteletét is tette és Rex megjelenésével szerintem a Fulcrum-szál is fel lesz melegítve, de Hera előtörténetét is megkaptuk.

Kicsit amúgy az az érzésem, hogy a TBD egy átmenet lesz a TCW és a Rebels között. Legalábbis az első évad miközben elvarrt TCW-s dolgokat, addig komolyan becsatlakozott a Rebels-be is. Láttuk már Kanant, Herát és Choppert, és Saw is eddig a Rebelsben szerepelt a legtöbbet, mégha ő afféle "a lázadók arca" szerepet is tölt be a Star Warson belül (nincs olyan médium, ahol nem jelent volna meg).

Amúgy az nagyon tetszene, ha például Garrera sejtje feltűnne és találkoznánk a fiatal Jynnel, vagy ha a Bad Batch-et összehozná a sors Enfys Nesttel.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ez a Gererrás ötlet nem rossz, viszont én azt se látom elképzelhetetlennek, hogy Rex-el próbálnak meg minél több klónt megmentetni a Birodalomtól és beállítani a lázadásba.

 

Menő lenne ha a Lázadás egy kicsi magját a klónok adnák :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én is arra tudok gondolni, hogy miközben láthatjuk tovább formálódni a Birodalomat, a lázadás fogantatásába/születésébe is bepillantást nyerünk. A Rebels ilyen téren még hagyott vakfoltokat, hiszen ott már aktív és hatékony sejtek működtek titokban, de összehangolva. Szóval a Rebels inkább csak a Lázadók Szövetségének megalakulását mutatta be, de azt nem, hogy az abból létrejövő aktív sejtek hogyan alakultak. Ezen a téren még lehet érdekes dolgokat elmesélni. Saw Garrera már tiszteletét is tette és Rex megjelenésével szerintem a Fulcrum-szál is fel lesz melegítve, de Hera előtörténetét is megkaptuk.

Kicsit amúgy az az érzésem, hogy a TBD egy átmenet lesz a TCW és a Rebels között. Legalábbis az első évad miközben elvarrt TCW-s dolgokat, addig komolyan becsatlakozott a Rebels-be is. Láttuk már Kanant, Herát és Choppert, és Saw is eddig a Rebelsben szerepelt a legtöbbet, mégha ő afféle "a lázadók arca" szerepet is tölt be a Star Warson belül (nincs olyan médium, ahol nem jelent volna meg).

Amúgy az nagyon tetszene, ha például Garrera sejtje feltűnne és találkoznánk a fiatal Jynnel, vagy ha a Bad Batch-et összehozná a sors Enfys Nesttel.

A birodalom kikiáltása után, mennyi idő telt el a lázadás megalakulásáig?

Itt most arra értem, kb. mikor történt a lázadól szövetségének megalakulása, és nyilt felvállalása?  :)  

Én ezekkel nem vagyok tisztában még, szal. bocs a hülye kérdést.  

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

A birodalom kikiáltása után, mennyi idő telt el a lázadás megalakulásáig?

Itt most arra értem, kb. mikor történt a lázadól szövetségének megalakulása, és nyilt felvállalása?  :)  

Én ezekkel nem vagyok tisztában még, szal. bocs a hülye kérdést.  

Lázadások tulajdonképpen mindig is volta a Birodalom megszületésétől kezdve. Ahogy azt a TBD-ben láttuk is, Saw Garrera és partizánjai az egyik első lázadók voltak, és több egykori szeparatista világon sem tette le mindenki a fegyvert, hiába állt le a droidsereg. Ilyen volt például az az ex-szeparatista lázadó sejt is, amiben Kassian Andor ténykedett. De ezek még jelentéktelenül kicsi, lokális és nem túl jól szervezett sejtek voltak. Mégis ezek alkották a kezdeti lázadókat.

Aztán, ahogy tört előre a Birodalom, úgy lettek egyre szervezettebbek a lázadók (noha a Birodalom próbálta eltitkolni, hogy bárki is lázadozik, azt meg még inkább, hogy a Galaxis több pontján is vannak lázadók - erre is láthattunk például, a lothali vezető birodalmiak például azt hitték, hogy csak a Lothal-szektorban vannak ilyen renitens alakok), bár látszólag még mindig különállóak. Ahsoka, Bail és Mon Mothma már egy évvel az ep3 után összeállt, hogy elkezdjen kiépíteni egy kezdetben laza, majd idővel szoros szövetséggé válló lázadást azon tervek alapján, amiket még a klón háborúk végén, titokban agyaltak ki (ep3 idevonatkozó törölt jelenete). 6-9 évvel a klón háborúk vége után a sejtek már kezdenek jelentőssé válni, és szervezettség jeleit is mutatják. Azt tudjuk, hogy 6 évvel a Birodalom megszületése után (a Rogue One és a Solo nyitányának idején) Enfys Nest és Garrera szervezete már nem csak kapcsolatban állt egymással, de egy-egy akció erejéig együtt is működtek, Illetve a Solóban (9 évvel a háború után) Nest célzott rá, hogy a hiperfolyadékot nem maguknak fogják megtartani.

Rebels-t nyitó Spark of the Rebellion idején, azaz 14 évvel a klón háborúk lezárulta után már aktív volt a sejteket összefogó háló, a sejtek - ha nem is mindenki tudtával - de kordináltan hajtottak végre akciókat, segítették egymást és az egész Galaxisban ténykedtek, és erre az évre datálják a szövetség nem hivatalos megalakulását (hiszen már együtt működtek, létezett a lázadók hálózata, de formális szövetségi kötés még nem volt).

A Szövetség a Köztársaság Visszaállításáért, azaz a Lázadók Szövetsége formálisan 17 évvel a Birodalom megalapulása után jött létre, miután Mon Mothma beszédet intézett a Galaxis népéhez és a Dantooine-nál összegyűltek az egyes sejtek vezetői (Rebels: Secret Cargo).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lázadások tulajdonképpen mindig is volta a Birodalom megszületésétől kezdve. Ahogy azt a TBD-ben láttuk is, Saw Garrera és partizánjai az egyik első lázadók voltak, és több egykori szeparatista világon sem tette le mindenki a fegyvert, hiába állt le a droidsereg. Ilyen volt például az az ex-szeparatista lázadó sejt is, amiben Kassian Andor ténykedett. De ezek még jelentéktelenül kicsi, lokális és nem túl jól szervezett sejtek voltak. De ezek alkották a kezdeti lázadókat.

Aztán, ahogy tört előre a Birodalom, úgy lettek egyre szervezettebbek, bár látszólag még mindig különállóak. Ahsoka, Bail és Mon Mothma már egy évvel az ep3 után összeállt, hogy elkezdjen kiépíteni egy kezdetben laza, majd idővel szoros szövetséggé válló lázadást. 6-9 évvel a klón háborúk vége után a sejtek már kezdenek jelentőssé válni, és szervezettség jeleit is mutatják. Azt tudjuk, hogy 6 évvel a Birodalom megszületése után (a Rogue One és a Solo nyitányának idején) Enfy Nest és Garrera szervezete már nem csak kapcsolatban állt egymással, de egy-egy akció erejéig együtt is működtek, Illetve a Solóban Nest célzott rá, hogy a hiperfolyadékot nem maguknak fogják megtartani.

Rebels-t nyitó Spark of the Rebellion idején, azaz 14 évvel a klón háborúk lezárulta után már aktív volt a sejteket összefogó háló, a sejtek - ha nem is mindenki tudtával - de kordináltan hajtotta végre akciókat, segítették egymást és az egész Galaxisban ténykedtek, és erre az évre datálják a szövetség nem hivatalos megalakulását (hiszen már együtt működtek, létezett a lázadók hálózata, de formális szövetségi kötés még nem volt).

A Szövetség a Köztársaság Visszaállításáért, azaz a Lázadók Szövetsége formálisan 17 évvel a Birodalom megalapulása után jött létre, miután Mon Mothma beszédet intézett a Galaxis népéhez és a Dantooine-nál összegyűltek az egyes sejtek vezetői (Rebels: Secret Cargo).

Kösz a magyarázatot! 

Igy teljesen ködös mi is lesz a 2. évadban.  

Igazából még azt sem tudjuk, hogyan fog záródni az 1. évad.  De remélhetőleg nem 25 perces részt kapunk, viszont azt sem várom el, hogy 70 perces legyen, mint a nyitó epizód. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ahogy azt a TBD-ben láttuk is, Saw Garrera és partizánjai az egyik első lázadók voltak, és több egykori szeparatista világon sem tette le mindenki a fegyvert, hiába állt le a droidsereg.

 

Plusz Gobiék sem akartak felhagyni a harccal egy percig se, igaz letették a fegyvereket, de rögtön szerváltak is másikakat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Mondjuk szerintem 25 perces lesz az is. Hiszen a finálé az duplarészes. Így végülis kapunk egy 50 perces részt. 

Ennyi erővel, akkor leadhatták volna egyben is. És lett volna 15 részes. Igy akkor az évadnyitány és az évadzáró is hosszabb lett volna. Nem is értem ezt a logikát. Csak húzzák az emberek agyát, még 1 hétig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ennyi erővel, akkor leadhatták volna egyben is. És lett volna 15 részes. Igy akkor az évadnyitány és az évadzáró is hosszabb lett volna. Nem is értem ezt a logikát. Csak húzzák az emberek agyát, még 1 hétig.

Viszont akkor a nagy durranás a 15. rész végén elmarad. Így pedig mindenki tűkön ülve várja a záró epizódot. Ki van ez találva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

Ennyi erővel, akkor leadhatták volna egyben is. És lett volna 15 részes. Igy akkor az évadnyitány és az évadzáró is hosszabb lett volna. Nem is értem ezt a logikát. Csak húzzák az emberek agyát, még 1 hétig.

Jó ez így. A magam részéről a 15. rész végét bizony meg kell emészteni. Nem egyszer újranéztem azóta, tiszta libabőrös vagyok, az ilyen horderejű eseményeknél érzem, hogy a SW története bizony íródik, és a későbbi történések fényében ismét egészen más szemmel fogjuk nézni a saga filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már az évad eleje felé is Tweeteltek, hogy az évad vége meglehetősen szomorú lesz. Spekuláció:

 

Spoiler

Ha Crosshair meghalna, az nekem így látatlanban nem tűnne egy kifejezetten szomorú befejezésnek. Talán be merik vállalni egy másik BB-tag halálát is? Azért az meglepő fordulat lenne. Szerintem itt egyedül Omega van biztonságban, ő egyelőre a sorozat legnagyobb rejtélye még mindig, szinte kizárt, hogy ő meghalna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha

Spoiler

áldozattal számolunk, akkor az Hunter lesz. Az egész évadban Hunter, Omega és Wrecker voltak azok, akik a fókuszban voltak, Echo és Tech inkább a háttérben mozogtak. Ha Hunter esetleg feláldozza magát, a 2. évadban már nagyobb szerepet kaphatna az osztag többi része is, akár Crosshairrel kiegészülve. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.