Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem csak a keresztneve tűnt ismerősnek ahogy alább elolvastam. Aztán utánanéztem hogy biztos legyek abban hogy honnan ismerhetem. Négy éve láttam némelyik Mass Effect-es szinkronhangos vidiben de jó bőr ide vagy oda azóta már elfelejtettem hogy néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT; helyzet: s3e10 után..

Nos: mostmár nézve lesz, nem kétséges.

A tempóját sajátosnak érzem továbbra is, sokszor eszembe jut, hogy minden évad lehetne inkább egy 2,5-3 órás film, mint a lotr. De sebaj! Ez ilyen.

A 9-es ezúttal nem volt monumentális, de od@b@szott! Nem semmi lagzi! :death:

Carice van Houten meg? Nyami! :love:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha 2x09-re azt mondod hogy monumentális akkor nemtudom hogy később milyen jelzőket fogsz mondani 1-2 látványos epizódra.

 

Véleményem szerint a 2 legjobb évad még hátra van a 4. és 6. Az 5. egy kicsit vissza esés de viszont a sorozat egyik legjobb ha nem a legjobb epizódja ott található. Addig találj ki egy erősebb jelzőt :D

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgylátom akkor, hogy sikerült egy mérföldkövet szóvátennem.

Persze megint attól az ez, hogy mit "mertek" meglépni az író, vagy a filmesek.

Sajnos nem tudom egyelőre, hogy ki követte el. De a "megint" attól "megint", ami pl. a Dexterben volt a 3. évad végén a "fürdőszoba" -jelenet.

Mondjuk azért más a hatás, mert míg itt felfokozódott a kedv, ott az akkor úgy felhúzott, hogy majdnem otthagytam a sorozatot. Komolyan!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyjából Martin, a könyvek írója követte el. Azért csak nagyjából, mert legalább egy lényeges részlet másképpen szerepel a sorozatban a regényhez képest.

Konkrétan a 3x09-el kapcsolatban? Ha igen, jöhet spoilerben! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljött a kánaán számomra aki szinkronosan néz sorozatot ha teheti. Jön a Legends of Tomorrow, az Agent Carter és a Supergirl is magyarul :) Persze a szinkronnal is meg van a probléma, a szokásos fenntartások (már akinek van) mellett, pl mivel a Flash-t heti 2 résszel adták az Arrow-ot meg csak 1 így a Flash-ben beleszaladtam egy giga spoilerbe az Arrow-ot tekintve miszerint:

 

 

 

Laurel meghal, gondolom az Arrow évadnyitó részénél is az ő sírja előtt beszél Oliver és Barry, pedig gondoltam én Felicity-re, Tia-ra még Dig-re is, de így már nincs talány :(

 

 

 

Bár a fenti sorozatokban talán nem kell félnem a spoiler veszélytől, mert kronológiailag a Flash-el meg az Arrow-al elhaladtam mellettük illetve az Agent Carter meg jóval az Agent of S.H.I.E.L.D előtt játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stranger things

No, esténként lefekvés előtt megnéztem egy-egy részt, ami időpontilag nem igazán volt jó választás, mert elég félelmetes volt, szerintem helyenként súrolta a horror határait, amely műfajt nem igazán kedvelem, pont azért mert nagyon tudok félni... Ennek ellenére néztem, mert nagyon tetszett, sőt, alig vártam a másnap estét. :) Amit Bomarr és Fulcrum írt a hangulati elemekről, azok maximálisan megvannak: 80-as évek hangulata, Super 8, E.T. Én kiemelném még az alábbiakat:

- nagyon jók a gyerekszereplők, különösen a kislány, aki Elevent játssza, de mindenki, a tinik is

- a történet izgalmas,

- drámai a befejezés, két szempontból is

 

Tényleg, van infó arról, hogy terveznek további évadokat? Mert nagyon adná magát...

 

A befejezéssel kapcsolatban nekem egy logikai bukfenc azért adódott:

hogy nem vizsgálták meg Will-t alaposan azok után, ahogy rátaláltak: valami lénnyel messze a torkába belenyúlva, hogy nem akartak arról meggyőződni, nincs-e vele valami gond? Pedig lett volna mit keresni...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljött a kánaán számomra aki szinkronosan néz sorozatot ha teheti. Jön a Legends of Tomorrow, az Agent Carter és a Supergirl is magyarul :)

Én is a szinkron miatt folytattam a Flash-t( az első évadot még néztem feliratosan), és most az Arrow-ot is folytattam (ezt meg kaszáltam a harmadik évad 11.részénél annó) . Most majd nézni fogom a Supergirlt, Legends of Tomorrow-t, és a Gotham-et is. :)

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stranger things

 

Tényleg, van infó arról, hogy terveznek további évadokat? Mert nagyon adná magát...

 

A befejezéssel kapcsolatban nekem egy logikai bukfenc azért adódott:

hogy nem vizsgálták meg Will-t alaposan azok után, ahogy rátaláltak: valami lénnyel messze a torkába belenyúlva, hogy nem akartak arról meggyőződni, nincs-e vele valami gond? Pedig lett volna mit keresni...

 

 

 

Elvileg terveznek, igen, de hivatalosan nincs még berendelve. Az íróknak állítólag kész ötleteik vannak.

 

 

Ha rosszindulatú akarok lenni, akkor azért nem vizsgálták,mert ugrott volna a meglepetés a sori végéről. Ha jóindulatú, akkor azt mondom, hogy lehet, vizsgálták, de akkor még csak esetleg peték voltak, amiből kikelt a kicsike (kikeltek a kicsikék). Vagy csak szimplán nem is mondták meg, hogy "Bocsi, voltunk egy másik dimenzióban, ahol egy alien-csáp volt a gyerekben."... ez elég hülyén hangzik, nem??

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az HBO nem közölte, hogy miért váltak meg tőle, és Ed Skrein se tért ki a konkrétumokra. Sokáig az volt a szóbeszéd, hogy a színész inkább elment leforgatni az új Szállítót, de később azt nyilatkozta, ha tudott volna inkább maradt volna. Az új srác szerintem is mérföldekkel jobb

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT helyzetem: s04e10-nél tartok.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre, mert egyrészt most már úgy vagyok vele, hogy abszolúte érdekel, vágom a neveket, hogy "ki kivel van"(jó ez ebben a sorozatban kissé képlékeny ;) ) stb.

De nagyon jó lett a 4. évad és annyi extra van, hogy ezt most sikerült "ledarálni" 4-10. részig. Durva volt így. Nem tudom van-e köze a megtekintés módjának a kiváltott hatáshoz.

Az 1-1 elleni párbajok,

Dario Naharis villanása, Oberin hercegé, és a Sandor vs. Brienne

az ostrom

fal

, nem várt fordulatok és halálok

Joras elküldése, Jeoffrey, Ingrid, Oberin, Shay, Tywin halála.

a karakterfejlődések

Jaime, ahogy egyre jobb emberré válik és Aria ahogy komoly felnőtté válik

.

Abszolút mellékzönge egyelőre a

a mások dolgai például.

Persze lassan építkezik ez is, majd meglátjuk.

Szóval már tutira nem bánom, hogy megvettem az évadokat! (ja és ha neveket nem jól írtam, bocsi nem néztem utánuk..)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitartást, mert szerintem az 5. évad kicsit gyengécskébb lett mint a 4. Lesz egy (talán kettő) nagyon gyenge sztoriszál.

Képzeld el milyen lesz majd, amikor újráztok a sorozatból, és már az elején tudjátok, hogy ki kicsoda és merrefelé kell majd keresni a hűségét. Teljesen más megvilágításba helyezi a történteket :D:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mások szál innentől folyamatosan erősödik. Főleg a 6. évadban.

5. évadban a Bran száll lepihen. Nem szerepel az évadban.

Ha véletlenül nem futottál bele spoilerekben akkor azért az 5. évadban is lesz jó néhány WTF.

Amúgy sztem nincs különösebb baj az 5. évaddal csak azért érződik kicsit gyengébbnek mert az erős 4.évadban úgy fel rúgták a sakktáblát hogy egyszerűen kellett egy kis idő míg minden bábu újra fel áll.

És azért lett megint nagyon jó 6. évad. Egyszerűen kellett egy kis építkezés újra.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.