Ugrás a kommentre

Star Wars: Eclipse


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Röviden: eszméletlen epic előzetes, nagyon tetszett! :clap: Baromi várós!

Kíváncsi vagyok a játékmenetre, mert elvileg a QD korábbi játékaihoz hasonlóan, itt is fontos szerepe lesz a döntéseknek, amik külön-külön irányba vihetik a sztorit. Ebben az esetben viszont felmerül, hogy mi számít majd kánonnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 minutes ago, Darth Revan9 said:

Lesz PC-re is?

Nem tudni, mert early developementben van a játék. Jövőre majd többet tudunk, de meglepődnék ha PC-re nem jelenne meg.

 

46 minutes ago, Darth Sky said:

Ebben az esetben viszont felmerül, hogy mi számít majd kánonnak.

Szerintem meghatározzák majd, hogy milyen események, döntések számítanak kánonnak a játékból ha ilyen lesz a game. 

 

39 minutes ago, Ody Mandrell said:

Akár videojáték akár sem, ez az első eset, hogy mozgóképes betekintést kaptunk a High Republic érába! 

Jaja, mert bár volt egy rövid VR DLC de az nem mutatott sokat. Esznéletlen jó lesz, kiváncsi vagyok, hogy a nagyközönségnek milyen reakciója lesz a korszakra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Twitter account 9 napja egyébként kiszivárogtatta a játékot, és egyéb infókat is leakelt. Ezek alapján PC-re nem jön (next gen only)

 

 

 

 

 

Szerk: még screenshot-ja is volt az előzetesből december 3-án :D csodálkozom, hogy ez a szivárgás elkerülte mindenki figyelmét.

 

 

 

Itt viszont érdekes módon PC megjelenést is ír... vagy akkor én értelmezem rosszul a next-gen only kifejezést

 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes a trailer. 

A trailer elején az a majdnem széteső hajó, engem a Mando 2. évadjára emlékeztetett, ahol Béka asszonyságot kellett elszállitani a férjéhez.  Legalábbis maga a jelenet a sorozatban és a trailerben eléggé hasonlit. Lehet egy easter egg is. :) 

Az az N1-es Naboo starfighter mintha a Kashyyyk.-on lenne, legalábbis nagyon hasonlit arra bolygóra, de lehet tévedek, nem az első eset lenne..  :P  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Star Wars Explained videóját a trailerről. Ott vettem észre, hogy a vadászgépek amikre azt hittem hogy köztársasági skyhawkok, azok a menetelő nagy sereghez tartoznak. Szóval itt a konfliktus a Kereskedelmi Szövetség és egy másik, talán bolygó vagy vállalat között fog zajlani. Érdekes lesz ez a játék.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Szerintem meghatározzák majd, hogy milyen események, döntések számítanak kánonnak a játékból ha ilyen lesz a game. 

Vagy olyan lesz, mint a Quantic Dream egy korábbi játéka, a BEYOND: Two Souls, ahol tök mindegy volt, hogyan döntesz, a végeére nem voltál befolyással, és a történet is csak hangyányit változott.

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Lesz PC-re is?

Mivel a fejlesztőcsapat nem is olyan régen adta fel a Sony-exkluzivitását, így 100%, hogy jön PC-re. Meg eleve, jelenleg a Star Wars nem olyan IP, amit exkluzívan csak egy platformra adnak ki. És szerintem ezen a Lucasfilm nem fog változtatni.

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Itt viszont érdekes módon PC megjelenést is ír... vagy akkor én értelmezem rosszul a next-gen only kifejezést

Te értelmezed rosszúl. A Next Gen Only azt jelenti, hogy PS4-re és Xbox One-ra már nem adják ki, csak PS5-re és Xbox Series X/S-re (bár utóbbinál ugye a Microsoft üzletpolitikája miatt speciális a helyzet), a többi platformhoz nincs köze. Egyre több ilyen játék lesz.

  

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez nagyon jól néz ki! Van benne pár érdekesség, mint pl. a Naboo vadász roncsa a tengerparton. Ezek szerint nem sokat változott a haditechnika pár száz év alatt a Naboo-n. :P Plusz nekem mintha rémlene olyan is, hogy szó volt arról miszerint a Köztársaságban nem volt nagyobb háború a prequel korszakáig. Ezt elnézve nem úgy tűnik. :) Itt komoly haderők is feltűnnek.

A High Republic éra csak 50 évvel az ep1 előtt ér véget, így játszódhat akkor a játék, és lehetnek már benne ep1-es dolog (eleve, az N1-est még az exegoli csatában is használták, bevállt géptípus, na :D ). Az Acolyte is elvileg ekkor fog játszódni, így a sorozat és a játék még itt-ott össze is kapcsolódhat.

Galaktikus háború nem volt, de bolygók és rendszerek között, pláne a Köztársaságon kívül azért volt csitt-csatt.

  

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az is lehet hogy itt is roppant gyávák lesznek. Egyébként nagyon birnám ha itt a jófiúk közé tartoznának. Esetleg az is lehetne hogy itt rongyosodnak le úgy hogy később kénytelenek lesznek szövetséget kötni a sith-ekkel mert abban reménykednek hogy igy visszanyerik a régi fényüket. 

Vagy esetleg eleve itt kezdődik el a hosszúra nyúló kapcsolatuk a Sith-ekkel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bespin Bulletin néhány információt közölt a játékkal kapcsolatban:

 

- Forrásaik szerint a játék leghamarabb 2024-ben fog érkezni.

- A játék nem fogja a Detroit: Become Human vagy a Heavy Rain "quick time event" jellegét követni, sokkal inkább egy tradicionálisabb kalandjátékot fogunk kapni.

- Multiplayer is előfordulhat. Ezt még a Kotaku pletykálta szeptemberben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

- A játék nem fogja a Detroit: Become Human vagy a Heavy Rain "quick time event" jellegét követni, sokkal inkább egy tradicionálisabb kalandjátékot fogunk kapni.

Hú ez baromi jól hangzik! Nekem nagyon tetszett a Detroit is és egyáltalán nem bánnám azt se ha olyan lenne, de ez igy még igéretesebb. Kár hogy ennyit kell várni rá, de amikor megjelenik ez óriásit üthet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető, hogy a Kereskedelmi Szövetség étvágya ebben az időszakban jön meg. Itt még a maga mögött tudhatja a Köztársaságot, így a peremvidéken a KSZ fogja megtestesíteni a Köztársaság terjeszkedési politikáját, amely aztán hozzájárul az utóbbi feddhetetlenségi mítoszának lerombolásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Kereskedelmi Szövetség fog összetűzésbe keveredni ezzel a másik csoporttal, és a jediknek kell majd valahogy rendet tenni. Ezzel megoldható lenne, hogy a Köztársaság ne háborúzzon.  Még jobban bírnám, ha a Kereskedelmi Szövetség lenne ezúttal az ártatlan fél és a jediktől kérnének segítséget.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Vagy legalábbis ártatlan félnek tűntetné fel magát. Mondjuk ha teherhajói állandó kalóztámadásoknak lenne kitéve, ahogy ez már a Legends-ben is volt (Stark hiperűrháború stb.)

Ez nagyon tetszene, remek alapozás lenne az ep1-hez. Ha a videojátékban látható konfliktus miatt engedélyené a Köztársaságnak, hogy felfegyverezze a hajóit és megalkosa a magán droidseregét. Kicsit olyan "fegyvert adtak a saját hóhérjuknak" felállás lenne. És még meg is lehetne azzal fejelni, ha végül kiderülne, hogy a konfliktus mögött a Sith-ek álltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Dzséjt said:

Ez nagyon tetszene, remek alapozás lenne az ep1-hez. Ha a videojátékban látható konfliktus miatt engedélyené a Köztársaságnak, hogy felfegyverezze a hajóit és megalkosa a magán droidseregét. Kicsit olyan "fegyvert adtak a saját hóhérjuknak" felállás lenne. És még meg is lehetne azzal fejelni, ha végül kiderülne, hogy a konfliktus mögött a Sith-ek álltak.

A tegnap esti Battlefron 2-ezés közben is erről beszéltem Faragó Dani és Kajtár Virág ziros kollégáimmal. Nagyon jó lenne például látni az akkori időszakban B1-es, még központilag irányított, droidokat. Ám a trailer alapján úgy tűnik, hogy a KSZ már elég komolyan fel van fegyverezve, hisz komoly csatát vívnak az Y vállalattal. 

 

3 hours ago, ati said:

Szerintem a Kereskedelmi Szövetség fog összetűzésbe keveredni ezzel a másik csoporttal, és a jediknek kell majd valahogy rendet tenni. Ezzel megoldható lenne, hogy a Köztársaság ne háborúzzon.  Még jobban bírnám, ha a Kereskedelmi Szövetség lenne ezúttal az ártatlan fél és a jediktől kérnének segítséget.

 

Valahogy én is így képzelem el ezt a háborús sztorit, így a Jedik, bár beavatkoznak a harcba, de mint béketeremtők. Amúgy szerintetek mi fogja kirobbantani a kofliktust? Tegnap este még az is felvetődött, hogy a doboló idegenek akár egy Sithekhez hasonló, sötét oldali csoport is lehet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Iqvi írta:

Ám a trailer alapján úgy tűnik, hogy a KSZ már elég komolyan fel van fegyverezve, hisz komoly csatát vívnak az Y vállalattal. 

Igen, én arra gondoltam, hogy ezután alakítják át a Lucrehulkokat valódi csatahajókká. Az önvédelmi fegyverek megléte alapvetően nem meglepő, hiszen a Star Warsban majdnem minden hajón van valamilyen fegyver. Csak ezután kerül rá még több fegyver, még erősebb pajzs és páncélzat. Pl. a trailerben néhány vadász simán kárt tesz a felszínbe és szétlövi az ágyúkat lézerfegyverrel. Az ep1-ben viszont az N1-esek protontorpedóval szórják meg, és meg sem karcolódik a hajó.

Ugyanakkor a droidsereg lehet, hogy már tényleg megvan, mert bár a Lucrehulkok még kicsit másképpen néznek ki, de ezen a képen C-9979-es (vagy arra megszólalásig hasonlító elődje) látható, amit kifejezetten az MTT droid csapatszállítók és AAT tankok mozgatására építettek, és ezek a hajók is központi vezérlésűek. Plusz a látható Lucrehulkok is droidvezérlőknek tűnnek, hiszen rengeteg antenna van rajtuk, míg a nem droidvezérlő változatokon nincsenek antennák.

LJSguFI.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nekem is a Kashyyyk ugrott be, szerintem az lesz. :) 

Ha tényleg a Kashyyyk lesz az a helyszin, akkor felvetődik a kérdés, hogy mit keres a ott az az N1-es vadász? Távol a Naboo bolygótól. 

 

Maga a trailer nagyon komoly hangvételű, valami megfoghatatlan, és elképzelhetetlen gonosz erő születik meg esetleg?  Már a cim is elég árulkodó, Eclipse= elsötétülés akár, vagy napfogyatkozás. Vagy akár a jedi rendre is lehet érteni majd az Eclipse szót? 

A zenei aláfestés is, árulkodó lehet, a komolysága és drámai hangvétele végett!

 

Egy párszor megnéztem a trailert, és engem az előzmény trilógiára emlékeztet, azon belül is a Sith-ek bosszújára. Ne kérdezzétek miért, de nekem ez jut a trailer kapcsán eszembe.  

Lehet a Yoda-s jelenet az oka, ahogy kitekint Coruscant-ra a lemenő nap sugarainak fényében.  

Vagy az űr csatajelenet is, mintha a Coruscant-i ütközet lenne, csak más rendszerben, és más fajok között zajlik le. :)

 

Majd kiderül.  

Peace!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ha tényleg a Kashyyyk lesz az a helyszin, akkor felvetődik a kérdés, hogy mit keres a ott az az N1-es vadász? Távol a Naboo bolygótól. 

Az ep2 után Coruscant alsó városában is találhattak a járókelők N1 roncsot, hiszen, amikor a jacht felrobbant, az egyik lepottyant a platformról. De az Exegolon is lehet egy-két elfekvő roncs. Szóval, bár az N1-es többé-kevésbé exkluzívan naboo-i hajó, azért belefuthat az ember máshol is. Lehet diplomácia misszión voltak, és ezalatt valami konfliktus adódott, ami alatt lelőtték. De az is lehet, hogy egy eladott/ellopott példány - például a Hosnian-kataklizma idején a Jinata Security egyik tisztje is használt N1-est. Azt az Athulla mellett lőtték le. Ahogy az, a trailerben látott roncs is lehet valaki más tulajdona volt, nem a naboo-i hadseregé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az ep2 után Coruscant alsó városában is találhattak a járókelők N1 roncsot, hiszen, amikor a jacht felrobbant, az egyik lepottyant a platformról. De az Exegolon is lehet egy-két elfekvő roncs. Szóval, bár az N1-es többé-kevésbé exkluzívan naboo-i hajó, azért belefuthat az ember máshol is. Lehet diplomácia misszión voltak, és ezalatt valami konfliktus adódott, ami alatt lelőtték. De az is lehet, hogy egy eladott/ellopott példány - például a Hosnian-kataklizma idején a Jinata Security egyik tisztje is használt N1-est. Azt az Athulla mellett lőtték le. Ahogy az, a trailerben látott roncs is lehet valaki más tulajdona volt, nem a naboo-i hadseregé.

Wow! Ki vagy Te, ki oly' jártas vagy a tudományokban? Ez a Hosnian infó melyik műben érhető utol?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És még meg is lehetne azzal fejelni, ha végül kiderülne, hogy a konfliktus mögött a Sith-ek álltak.

 

Én ebben nagyjából biztos vagyok, hogy a háttérben ők kavarnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Wow! Ki vagy Te, ki oly' jártas vagy a tudományokban?

Egy királynak értenie kell mindenhez. :D

 

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az a Hosnian infó melyik műben érhető utol?

Battlefront 2 videójáték kiegészítőjében, a Resurrectionben. Az egyik küldetésben Iden és Zay Versiónak meg kell küzdenie a Jinata Security egyik cirkálójával, és az abban a szektorban főnökösködő tiszt arról felszállva egy N-1-essel abajgatja hősnőinket. Ráadásul átalakított típus, mert protontorpedók helyett szeizmikus tölteteket ereget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.