Ugrás a kommentre

A Star Wars Tales animációs sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hasonló mintára megnéznék egy Sith központú animált történetet is. Pl. be lehetne mutatni Palpatine elbeszélésében, hogyan járt Darth Plaguies, a Bölcs :D

Tales of the Jedi vs Legends of the Sith

 

Nekem bejönne!

 

revenge of the sith GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 10. - 18:55, Donát írta:

Tales of the Jedi vs Legends of the Sith

 

Nekem bejönne!

 

revenge of the sith GIF by Star Wars

 

2022. 11. 10. - 18:59, Ody Mandrell írta:

Szerintem meg kár lenne ezt a sztorit elvesztegetni ilyen kis rövidekre. ;) 

Nekem is nagyon bejönne a Legends of the Sith, de kizárólag akkor, ha ezzel nem egy komolyabb sorozat elől veszik el a lehetőséget. 

Ha ez utóbbit elvetik bármely okból, akkor jöhet a mini verzió! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

 

Nekem is nagyon bejönne a Legends of the Sith, de kizárólag akkor, ha ezzel nem egy komolyabb sorozat elől veszik el a lehetőséget. 

Ha ez utóbbit elvetik bármely okból, akkor jöhet a mini verzió! 

Tiszta sor, egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 11. 10. - 16:18, Yoda József írta:

Hasonló mintára megnéznék egy Sith központú animált történetet is. Pl. be lehetne mutatni Palpatine elbeszélésében, hogyan járt Darth Plaguies, a Bölcs :D

 

Én inkább Plagueist meghagynám a jövőre nézve, egy epic élőszereplős filmtrilógiának, vagy egy hosszabb sorozatnak, Tenebrous-től (vagy a kánon megfelelőjétől) a fiatal Palpatine-ig.

 

Viszont egy Sith-esben el lehetne mesélni a Son of Dathomirt, amit úgy érzem, kulcsfontosságú lenne látni. Vagy a Rise of Kylo Rent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

 

Én inkább Plagueist meghagynám a jövőre nézve, egy epic élőszereplős filmtrilógiának, vagy egy hosszabb sorozatnak, Tenebrous-től (vagy a kánon megfelelőjétől) a fiatal Palpatine-ig.

 

Viszont egy Sith-esben el lehetne mesélni a Son of Dathomirt, amit úgy érzem, kulcsfontosságú lenne látni. Vagy a Rise of Kylo Rent.

Én csak akkor örülnék egy ilyennek, ha a Plagueis regény felét, vagy kétharmadát átvennék egy ilyen filmben, vagy sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem még bőven ki lehetne fejteni mind Plagueis, mind Tenebrous, mind Palpatine sztoriját a könyvhöz képest is. De való igaz, hogy az egy kiváló matéria, talán a legjobb.

 

Mindenesetre ha van eszük, márpedig úgy sejtem, tudnak erről a hatalmas story potenciálról, csak még nem akarnak beletenyerelni, akkor ezt egy bővebb lére eresztett dolognak szánják majd.

 

És biztos vagyok benne, hogy a Lucasfilmnél is pontosan tudják, hogy a Darth Plagueis az egyik legjobban sikerült SW-regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Szerintem még bőven ki lehetne fejteni mind Plagueis, mind Tenebrous, mind Palpatine sztoriját a könyvhöz képest is. De való igaz, hogy az egy kiváló matéria, talán a legjobb.

 

Mindenesetre ha van eszük, márpedig úgy sejtem, tudnak erről a hatalmas story potenciálról, csak még nem akarnak beletenyerelni, akkor ezt egy bővebb lére eresztett dolognak szánják majd.

 

És biztos vagyok benne, hogy a Lucasfilmnél is pontosan tudják, hogy a Darth Plagueis az egyik legjobban sikerült SW-regény.

Ezt szívből remélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Viszont egy Sith-esben el lehetne mesélni a Son of Dathomirt, amit úgy érzem, kulcsfontosságú lenne látni. Vagy a Rise of Kylo Rent.

Semmi esetre sem. Ezek ott vannak, bármikor elolvashatjuk. Szerintem nincs szükségünk Dave Filoni szakértemére, hogy még több tartalomnál bontsa meg az "egységes kánont".

Inkább eredeti sztorik kellenek (nem mintha ott nem tudná keresztülhúzni a már megjelent tartalmakat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet a Son of Dathomirral kapcsolatban, az kész forgatókönyvek alapján készült, tehát nem is lenne eltérés, hiszen azt eredetileg Filoni  és csapata csinálta volna meg. A Rise of Kylo-val persze más a helyzet, de hozzátenném, hogy azt az a Soule írta, aki a könyves-képregényes vonalon kezd hasonlóan befolyásos és ikonikus alak lenni, mint maga Filoni. És alapember az LFL-nél.

 

Emellett ha elkészülne egy pontos Son of Dathomir adaptáció, és (nyilván) jól sikerülne (mivel jó sztori), akkor az utat nyithatna annak, hogy a Lucasfilm merészebben nyúljon már meglévő tartalmak, akár legends tartalmak adaptálásához.

 

Engem zavar az, hogy van két ilyen kulcsfontosságú történet, amik tényleg hiányos mozaikjai a mozgóképes SW-univerzumnak, és csak képregényben olvashatóak. Megértem aggodalmadat, hogy Filoni valami mást kezdene velük (a  TCW finálé, a TBB pilot és a TotJ egyik része alapján). Mivel itt amúgy is teoretikusan gondolkozunk a dolgokról, ráhatásunk nincs az eseményekre.  Én most azt feltételeztem, hogy egy hiteles adaptáció készülhetne el. Sam Witwerrel, Corey Burtonnel, Matthew Wooddal és persze Ian McDiarmiddel. Azért Maul, Grievous, Dooku és Palpatine egy fightban? Ki ne akarná látni? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnézném a Son of Dathomirt vagy a Ventress sztoriszál lezárását. Mégiscsak jobb mozgóképen. És rengeteg néző nem olvas könyvet vagy képregényt.

De ami még égbekiáltóbb, hogy a több mint száz részes TCW alatt nem jutott egy rész sem Coruscant ostromára és a kancellár elrablására. Ebben a sorozatban ezt lehetne pótolni. Az ugyanis kiderült, hogy Shaak ti védelmezi a kancellárt. Így egy jedi szemszögéből lehetne elmesélni a sztorit. Máris jól illeszkedne  a Tales of the jedi cím alá. Egy Shaak ti vs Griveous párbajra nem mondanék nemet. Ráadásul a tábornoknak sem ártana a sok vereség után, ha kapna néhány badass jelenetet. 

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ahogy Filoni nyilatkozott erről a sorozatról, ezzel az egésszel azt szeretné elérni, hogy a Lucasfilm Animation tagjai is megalkossák a saját történetüket, amit írnak és rendeznek. Szóval esélyesnek tartom, hogy a következő évad sokkal szélesebb spektrumból fog válogatni.

 

Ez igazából táptalaj lehet sok-sok évnyi animációs tartalomnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/8/2023 at 11:45 PM , Bence1997 said:

Ahogy Filoni nyilatkozott erről a sorozatról, ezzel az egésszel azt szeretné elérni, hogy a Lucasfilm Animation tagjai is megalkossák a saját történetüket, amit írnak és rendeznek. Szóval esélyesnek tartom, hogy a következő évad sokkal szélesebb spektrumból fog válogatni.

 

Ez igazából táptalaj lehet sok-sok évnyi animációs tartalomnak.

Remélem lesz majd egyszer benne THR-es és Rey-es történet is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
On 9/28/2023 at 5:10 PM , csoli1138 said:

Most futottam át egy angol nyelvű cikket, amiben Kit Fistot emlegették esélyesként egy story-ra a 2.évad kapcsán. 

Ő róla is jó lenne valami. TCW-n meg a prequel filmeken kívül nem is nagyon szerepelt sehol. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most talán egy olyan sztorit néznék meg ami Reyre fókuszál, és szerepel benne Kar Nuq Sin az Erő Nyomában könyvből. Az ő karaktere eléggé levegőben lógva van hagyva, pedig lenne benne lehetőség, főleg az ep9 utáni korszakban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Iqvi írta:

Én most talán egy olyan sztorit néznék meg ami Reyre fókuszál, és szerepel benne Kar Nuq Sin az Erő Nyomában könyvből. Az ő karaktere eléggé levegőben lógva van hagyva, pedig lenne benne lehetőség, főleg az ep9 utáni korszakban. 

Tudtommal úgy írták le tavaly ezt a sorozatot, mint egy antológiából álló sorozat az előzménytrilógia jedijeiről. Aztán persze lehet, hogy csak az első évadra értették ezt (Dooku és Ahsoka).

 

Én egyelőre nem számolnék Rey-el, legalábbis addig nem hiszem, hogy kitöltenék azt a 15 évet, amíg nem látjuk a NJO filmet. Ezt persze arra alapozom, hogy a Lucasfilm ugyanazt fogja alkalmazni a jövőben, mint ahogy tették a folytatástrilógia megjelenésekor: addig nem meséltek el történeteket az OT-ST között, amíg meg nem jelentek a filmek.

 

Ha nekem tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy:

a, Filoni ebben is részt vesz és mivel Baylant ő alkotta, megtudhatjuk az okait, amiért elhagyta a rendet. Ez lenne az a történet, ami az első évadban Dooku-é volt. A másik meg szólhatna valaki másról. Igazából a lehetőségek tárháza majdhogynem végtelen, újra elővehetnék Yaddle karakterét (:D), vagy lehetne Winduról egy-két történet (jövő évben amúgy is lesz egy miniképregénye és augusztusban érkezik a róla szóló regény), de az olyan eddig kiaknázatlan jedik is szerepet kaphatnak, mint pl. Bariss (aki az 5. évados Ahsoka történet után úgy felszívódott, hogy azóta se tudjuk mi is van vele), Fisto, vagy valamelyik másik tanácstag.

Persze ellenpólusként megint fel lehetne hozni Ahsokát így Filoni elmesélhetné azt a történetet, amiről csak említéseket kaptunk az Ahsokában: hogyan kezdte el tanítani Sabine Wrent, miképp váltak el az útjaik, stb.

b, Ha Filoni kevésbé van ebben benne, könnyen lehet, hogy más karaktereket kapunk. Filoni ha jól tudom azt mondta a Celebration-ön, hogy ezzel a sorozattal megadja a többi társának azt, hogy kiélhessék magukat, elmesélve a saját történeteiket. Hogy ez esetleg azt jelenti-e, hogy minden epizód más-más karakterről szól, vagy valami teljesen más, azt valószínűleg a D23-ig nem fogjuk megtudni - hacsak nem előtte jön a sorozat, amit őszintén kétlek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, Bence1997 said:

minden epizód más-más karakterről szól

Ezt azért nem szeretném, mert 15 percben - ha jól emlékszem kb ekörül volt az első évadban a részek játékideje - nem nagyon lehet jó történeteket elmesélni. Inkább maradjanak meg a három részes történeteknek a rendszerénél, és inkább az epizódszámot növeljék meg hatról kilencre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Ezt azért nem szeretném, mert 15 percben - ha jól emlékszem kb ekörül volt az első évadban a részek játékideje - nem nagyon lehet jó történeteket elmesélni. Inkább maradjanak meg a három részes történeteknek a rendszerénél, és inkább az epizódszámot növeljék meg hatról kilencre. 

Nem is tudom, szerintem 15 percben is eltudnak mesélni egy jó történetet. Pláne, hogy ezek antológiák, minden epizód különálló. Egy epizód is elegendő lehet egy jó történetre. Gondoljunk csak az első évad Dookus epizódjaira. Ha csak egy epizódot kaptunk volna Dooku-val (mondjuk a szenátorosat), az is bőven jó volt, elmesélt egy történetet. A legelső Ahsokás epizód is egy kellemes kikapcsolódás volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes ago, Bence1997 said:

Nem is tudom, szerintem 15 percben is eltudnak mesélni egy jó történetet. Pláne, hogy ezek antológiák, minden epizód különálló. Egy epizód is elegendő lehet egy jó történetre. Gondoljunk csak az első évad Dookus epizódjaira. Ha csak egy epizódot kaptunk volna Dooku-val (mondjuk a szenátorosat), az is bőven jó volt, elmesélt egy történetet. A legelső Ahsokás epizód is egy kellemes kikapcsolódás volt.

Jó, ebben igazad van, de szerintem az egyes karakterek szempontjából jobb ha nem csak egy részt szentelnek nekik a soroztban, hanem kettőt vagy maximum hármat, mert így sokkal többet tudnak megmutatni a főszereplőből, hogy ha nem egy olyan sztárolt jedi mint mondjuk Obi-van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.