Ugrás a kommentre

Part VI


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Meg ilyesmiket berakni a részek topikjába is felesleges. Korábban többször is fel lett már híva a figyelem arra hogy a részek topikjába az itteni fórumosok által megkreált írások kerüljenek be míg a kívülállók videói és cikkei pedig ne.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De kíváncsi vagyok, miről diskurálhattak ők ketten, miután elindultak a sivatagi túrájukra az epizód végén. :) 

Annyira jó volt Qui-Gont Erő-szellemként látni (tudom, a Mortison már láthattuk, de az nem ugyanaz). Ha valaki, hát ő megérdemli! Tanításai Obi-Wanon, Luke-on majd Rey-en keresztül élhetnek tovább.

 

290172349_5249713691778356_4960103124890

 

Egyébként a résztől még mindig nem igazán tértem magamhoz. Nagybetűs SW-élmény a köbön! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom, hogy 45 év elteltével is hozzá tud adni egy jelenet az Új Reményhez. Mindig is furcsállottam, hogy Owen miért jár olyan furán és biceg. Most már tudjuk a Kenobi sorozatnak hála, hogy a Revával való ütközet utáni baleset okozta a későbbi sántikálást. :)

 

Ugye a filmben például akkor is sántikált, amikor megérkeztek a jawák. Meg volt még egy jelenet, amikor Luke-ot keresi reggel. 

20220625_093002-COLLAGE.jpg

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10/10-es rész volt és egy film szintű élmény! Az utolsó részre csak megjöttek a klasszikus zenék is, a Leia témát konkrétan megkönnyeztem. 

 

Hosszabban majd a második nézés után írok de elöljáróban azt leszögezném, hogy Vader nem holmi kedvességből, jóságból, szeretetből közölte Obival hogy nem az ő kudarca. Ez egy feloldozás lett Obi-Wannak, de Vader nem ezért mondta. 

 

Vader ezzel közölte Obival hogy nem kell a szánalmad öreg! Én erősebb vagyok így, mint valaha is voltam! Én MAGAM tettem meg MAGAMAT lord Vadernek, te csak azért vagy hibás amiért géptestben élek (Part III számonkérés Mapuzon). De Vader hiúsága nem engedi, hogy bárkinek is a kudarca legyen. Ő a saját Sötét Oldali sikere, és ha belegondolunk abba, hogy miként lett belőle Vader, az teljességgel független a Mustafari eseményektől. @cyrano @csoli1138

 

Obi semmilyen jóságot nem tapasztalhatott itt meg Vadertől és ez fontos mert Luke-nak is úgy festi le később, hogy Vaderben szemernyi jóság sincs. 

 

Összességében pedig, ami a részt illeti: Imádtam!!! És igen, @Yoda József @kudar talán mi voltunk itt a kissé kritikusabbak itt, nekem ezzel a 6. résszel és a klasszikus témákra felfűzött koncepcióval minden a helyére került.

 

@Dzséjt

Igen, nekem nagy kedvencem Bail, mert egy ízig-vérig becsületes politikus, aki anno tényleg a köztársaság érdekeit nézte. Ebben a sorozatban nagyon szépen felépítették a Leia-hoz fűződő viszonyát, így még jobban a szívemhez nőtt, és nagyon komolyan bemutatták az ő és Breha szerepét, hogy Leia olyan jellem lett (a veszélyes gének ellenére), amilyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen elképesztő hogy ez a sorozat mennyi mindent tett rendbe az OT kapcsán, ami eddig csak némi belemagyarázással működött.

 

Leia lelkesedése Obi-Wan nevének hallatán, vagy hogy Obi-Wan miért írta le teljesen Vadert, mint aki már soha nem térhet vissza a világos oldalra, és akkor az olyan aprósàgok, mint - tényleg - Owen bicegése. Az Alderaant már nem is említem. Most már az nem csak egy kőgolyóbis, amit a Halálcsillag "kipukkaszt" egy másodperc alatt. Bail és Breha... fantasztikus karaktermélyítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát

Azt írtam, hogy Kenobi Anakinként gondolt Vader-re a "Sajnálom.." - jelenetben, amit Vader is érzett, mert ezt követően mondta, hogy Ő végzett Anakinnal. 

Amikor Vader Luke-kal beszélget, és szóbajön Anakin neve, abban a beszélgetésben hangzik el, hogy "Obi-Wan is azt gondolta amit te" 

És számomra ez össszekapcsolható. Obi-Wan a végsőkig szerette volna Anakint feltételezni a maszk alatt és valahogy Luke is ebben bízott, fel is tett rá mindent. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egészen elképesztő hogy ez a sorozat mennyi mindent tett rendbe az OT kapcsán, ami eddig csak némi belemagyarázással működött.

 

Leia lelkesedése Obi-Wan nevének hallatán, vagy hogy Obi-Wan miért írta le teljesen Vadert, mint aki már soha nem térhet vissza a világos oldalra, és akkor az olyan aprósàgok, mint - tényleg - Owen bicegése. Az Alderaant már nem is említem. Most már az nem csak egy kőgolyóbis, amit a Halálcsillag "kipukkaszt" egy másodperc alatt. Bail és Breha... fantasztikus karaktermélyítés.

Nem beszélve arról, hogy már sejthetjük miért adta Leia a fiának a Ben nevet. Plusz a Darth megszólítás is remekül megágyazott az EPIV-es hasonló beszólásnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jutott eszembe mennyit vergődtem magam is a Főinkvizítor kinézetén, meg, hogy miért nem Jason Isaacs játssza. 

Milyen irreleváns ez a kérdés, most hogy a sorozat már mögöttünk van. A kinézete megszokható lett, de a leglényegesebb az, hogy maga a szerep kicsi. (újabb lehetséges ok, amiért esetleg nem vállalta Isaacs) De nem is ez a lényeg, hanem, hogy nem szabad előre ítélni. Gondoltuk, ha ez a karakter feltűnik, akkor ez jelentősségteljes, ő lehet a fő gonosz, Vader cameozik max, erre fordítva lett. Ez a karakter csak egy hierarchiai miheztartás végett volt a sorozatban, szinte biodíszlet. Annak kiváló, kimért hideg szövegei jók voltak nagyon. Megmuatatta milyennek kell lennie egy inkvizítornak. Azzal szemben, amilyen inkvizítor Reva volt. Jó kontraszt. Reva csapnivaló inkvizítor volt, de hát ennek oka is később lett nyilvánvaló. Szóval mikor PT szintű párbajokra kezdtek utalgatni, azt hittem ohh villognak majd az inkvi pallosok, hullanak az inkvi testrészek, ilyesmi. Erre egy bosszúàlló padawan története rajzolódott ki és elmélyült a saga legnagyobb párosának karakterdrámája, nem is akárhogy. Szóval feltűntek, a Rebels köszöni, de ez nem az Inkvizítorok sorozata volt. Hanem a Skywalker saga szerves része! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Reva életben maradására erőteljesen utal az előző rész eseményeinek visszajátszása: a bosszú csodákra képes az élni akarást illetően. Ezt már Maul, Vader és a Főinkvizítor óta is tudjuk, így nem lógott ki a sorból a csajszi esete. Ahogy korábban már írtam, a Harmadik Nővér mindent egy lapra tett fel és zakózott

Amúgy már nem tudom hányszor néztem meg mindegyik részt, tegnap megint lepörgettem az egészet - és lehet volt már róla szó -, de a 3. részben amikor Reva vitatkozik a többi inkvizitorral, és mondja ötös, hogy mit akar elérni, Reva jól láthatóan rátapint a hasán az oldalára, ahol valószínűleg Anakin annó leszúrta, vagyis ő már kétszer is túlélte, ami kicsit erős, és tényleg rontja a fénykard - és Vader - renoméját, de amúgy betehettek volna egy pár mp-es flashbacket, miközben Reva fájdalmasan lépked a rész elején Tattooine homokján, hogy Jabiimen elvonszolja magát a bakta tankhoz és bemászik. :D Kb két mp lett volna, de máris kevesebb a kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, kudar írta:

Amúgy már nem tudom hányszor néztem meg mindegyik részt, tegnap megint lepörgettem az egészet - és lehet volt már róla szó -, de a 3. részben amikor Reva vitatkozik a többi inkvizitorral, és mondja ötös, hogy mit akar elérni, Reva jól láthatóan rátapint a hasán az oldalára, ahol valószínűleg Anakin annó leszúrta, vagyis ő már kétszer is túlélte, ami kicsit erős, és tényleg rontja a fénykard - és Vader - renoméját, de amúgy betehettek volna egy pár mp-es flashbacket, miközben Reva fájdalmasan lépked a rész elején Tattooine homokján, hogy Jabiimen elvonszolja magát a bakta tankhoz és bemászik. :D Kb két mp lett volna, de máris kevesebb a kérdés.

Valószínűleg az első szúrás után implantátumot kapott, ezért sem halt bele a másodikba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nagyon azt sugallják a flashbackek, hogy Vader gyerekként is leszúrta őt... viszont én szeretném azt hinni, hogy egy másik ifjonc volt az áldozat és a kis Reva attól rettent meg. Csalóka a vágás és nagyon gyanús, hogy nem mutatták totálban a szúrást, mint a jabiimi jelenetben. Szerintem Vader megérezte a Revában dúló érzelmeket, és szándékosan nem ölte meg a lányt. Van egy számomra nagyon erre utaló kifejezés Vader arcán. 

 

 

Szerintem Anakin/Vader itt nem  (sem) volt olyan állapotban, hogy ennyire komplikáltan, előre gondolkodjon. A frissen sötét oldalra került Sith a Jedi-templomban válogatás nélkül tombol, elképzelhetetlennek tartom, hogy tudatosan el kezd "válogatni" az áldozatok között, hogy ki lehet majd hasznos egy "új rend" számára. Itt neki csak Padmé megmentése számít, és ahhoz a Jedik lemészárlásán keresztül vezet az út, mert ezt mondták neki. Mind egy szálig, nincs kivétel.

 

Reva életében van egy eléggé nagy homályos szakasz, miszerint hogyan élte túl az Order 66-ot és miképp került az Inkvizítorok kötelékébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Reva életében van egy eléggé nagy homályos szakasz, miszerint hogyan élte túl az Order 66-ot és miképp került az Inkvizítorok kötelékébe.

Maradt tér az alkotóknak, jöhetnek a róla szóló könyvek és képregények. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túlzás nélkül állítom, hogy nekem ez az utolsó rész mozifilm szintű élményt adott. A ROTS óta nem éltem át ekkora érzelmi katarzisokat, mint itt. Megérte várnom rá pár napot, mert maga az esemény, ahol láttam szintén olyan volt, ami egy SAGA film előtt dukál.

 

A kezdés kicsit meglepett, mert nem számítottam Revára már az elején. Azt hittem előbb még megtudjuk, miként jut ki Jabiimról. Aztán kicsit belegondoltam, hogy ez annyira nem is érdekes, mert láthatóan gyenge és szenved a sebétől. Valószínűleg nem esett át semmilyen kezelésen, vagy csak önmagát rakta rendbe valamennyire és már indult is bosszút állni Obi-Wanon, Vaderen…mindenkin, aki a vélt és valós sérelmeit okozták. Nagyon tetszett a tragikus története, ami nem mellékesen teret adott Owen és Beru szereplésének is. Luke is bekerült a képbe, így még akkor is izgalmas volt a dolog ha tudtam, nekik semmi bajuk nem eshet. Nem is miattuk izgultam, vagy voltam kíváncsi, hanem Reva miatt. Hogyan tud ő kimászni ebből úgy, hogy életben marad. Csodálatos volt, ahogy a végén a kezében Luke-al visszatér a Lars farmra. Ez pontosan az inverze is lehetne Anakin EP2-es visszatérésének Shmi-vel. Itt egy megtérés, ott egy bukás kezdetét láttuk.

 

tato.jpg

 

tato1.jpg

 

Nem is tudom volt-e más olyan negatív karakter már az SW-ben aki saját maga tért vissza a jó oldalra? Akit senki nem befolyásolt pozitív irányba? Mert itt ez történt; Reva az átélt dolgok hatására saját maga döntött úgy, hogy nem tud megölni egy olyan gyereket, amilyen ő és a családja is volt egykor. Gyönyörű momentum, a megbánással és Obi-Wannal, aki itt már úgy viselkedik, ahogy egy tanácstaghoz és az egyik legnagyobb Jedihez méltó! A kezét nyújtva feloldozza őt.

 

Természetesen a fő szál és attrakció az Obi-Wan és Vader párharc. Az egész sorozat gyönyörűen mixelte össze a két egykori jó barát régi és aktuális kapcsolatát, ami itt kulminált. Vader ezúttal se hazudtolja meg magát. Ahogy az EPV-ben itt is csak a személyes céljai vezérlik, csak az űzött vad számít. Pedig ki tudja? Itt, ha elkapják Rokent és a többi menekülőt, azzal lehet, hogy nagy sebet ejthettek volna a Jedi-mentő hálózaton. Ehelyett természetesen csak Obit látja, más nem számít. A Főinkvizítor nagyon jó itt, ahogy remekül átlátja a dolgok fontosságát, majd nyel egyet amikor Vader leinti.

 

Ezután jön a párbaj. Még most is kiráz a hideg, ha rá gondolok. Ennyi érzelmet belepakolni….huhhh. Obi-Wan immár újra formában és a harc is ennek megfelelően sokkal nyíltabb, mint a korábbi első találkozásuk. Azért kissé megmosolyogtató visszagondolni, hogy akkor volt aki azt hitte, az lesz a nagy párbajuk. Volt itt minden, de mégis remekül sikerült eltalálni az egyensúlyokat. Nem akart túl nagyot markolni, amit vállalt azt tökéletesen tudta hozni. Helyesen az érzelmi töltetre fektették inkább a hangsúlyt, ami nagyon átjött. Komolyan mondom, volt ahol sajnáltam Vadert. A sok ikonikus mondatához most kaptunk egy újat, amikor arról beszél mosolyogva, hogy nem Obi-Wan ölte meg Anakint hanem ő tette, azaz Darth Vader! Ez olyan döbbenetesen erős jelenet Vader zombi fejével, és a félig ember félig gép hangjával, ami csakis a Star Wars arany lapjain tartható számon.

 

És persze Obi-Wan. Az egész sorozat az ő visszatéréséről szól, hogy lesz ismét nagy Jedi, akit majd az EPIV-ben látunk. Az ív töretlen, de szimbolikusan itt sikerült még rátenni egy lapáttal. Konkrétan arra a jelenetre gondolok, amikor Vader által eltemetve lepereg előtte az „élete” és rájön mi is igazán fontos, mi az ő feladata, ami mellett tűzön-vízen át ki kell tartania. Így hát nála is megtörténik a hit ugrása, ami által, mint egy Főnix madár emelkedik ki a „sírjából”. Innentől csak a könnyekkel lehet küszködni, mert arra a lezárásra, amit a sorozat kap, alig vannak jelzők. Ewan végig sziporkázik, és amikor azt hisszük ez a vége, képesek mindig rápakolni még egy lapáttal. A Leia-val való beszélgetése, miközben bekúszik a lány zenei témája, aztán látogatás a Lars farmon és a belátása, hogy Luke-nak egyelőre jó ott és Owenék remek nevelői lesznek, majd az ikonikus hello there...de még ekkor sem volt vége! Qui-Gon Jinn szelleme! Zseniálisan oldották meg, hogy legyen is értelme a megjelenésének. Már tudjuk korábban miért szólítgatta sikertelenül egykori padawanja: mert nem állt készen! Most viszont már nagyon is, hála Reva Sevander akciójának, ami elindította azon az úton, aminek a végén nagyobb és bölcsebb Jedivé válhatott, mint korábban bármikor volt.

 

Bővebb értékelést is fogok írni természetesen az évadról, elöljáróban csak annyit, hogy nem lehetek elég hálás ezért a sorozatért. Fantasztikus lett Obi-Wan útja, olyan részletekkel, hogy kétséget kizáróan nálam ez a széria eddig az etalon.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól a gonosz tekintettől a sz*r is belém fagyott.

 

Káprázatos színészi játék volt Hayden részéről. Az egykori lehúzó kritikák és jogtalan hőbörgések után ezt a mostani ovációt nagyon megérdemelte, ezt soha nem lehet megköszönni elégszer ennek a sorozatnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 22. - 10:42, IndianaAndrisSolo írta:

Ezután a sorozat után Owenre és Berura is másképp fogok tekinteni. Badassek voltak!

A sivatag közepén csak így tudtak életben maradni. Egyébként régen én se néztem volna ki belőlük, hogy tudnak agresszívek is lenni. :D De így logikus.

 

2022. 06. 22. - 13:04, Darth Sky írta:

Viszont egy dolog nagyon nem tetszett: Obi-Wan megint életben hagyta Vadert... mintha semmit nem tanult volna a mustafari párbajuk végéből és annak következményeiből.  

Obi-Wan nem tudja megölni Anakint még akkor se, amikor tisztán látszik, hogy teljesen elnyelte a sötét oldal. Elég volt, hogy megpillantotta a roncsot a sisak alatt és elszállt minden haragja. Helyét a sajnálat vette át. Lelkiismeretfurdalása volt amit a barátjával tett. A vallomása az SW egyik legszebb jelenete.

 

2022. 06. 22. - 17:33, csoli1138 írta:

Még nagyobb szuri is lehetett volna, hogy ha távozásakor még azt is odamondja a válla felett, hogy a "-régi fénykardod jó kezekben lesz!"

Azért ezt jobb, hogy nem mondta mert célzás Luke-ra, és még a végén szöget üt Vader fejébe ez a mondat. ;) 

 

2022. 06. 22. - 19:56, Cpt. Rex írta:

Elvegődött a Tatooine-ig, a bosszúvágya tartotta még életben, hogy aztán végleg megtörve sirásban törjön ki? Erre Kenobi annyit mond neki, hogy "szabad vagy, menj éld az életed!?" What?? 

Menj a dolgodra, szabad vagy, éld az életed........ezt mégis hogy?  Szóval minden meg van neki bocsájtva?  Amikor Reva nyúlt a fénykardjáért, bizony isten azt vártam, hogy a saját fénykardja által hal meg, és akkor úgy halna meg, mint aki a végén jó útra tért, és igy válik eggyé az erővel, és akkor újra találkozhatna a barátaival, mint erőszellem.  :( 

Ezt a karaktert úgy ahogy van kiherélték, ezzel a lezárással. Értelmét vesztette az egész karakter, hála annak aki ezt igy megirta, meg aki ezt elfogadta ,hogy jó........

Obi-Wan a sorozat végére maga lett a megtestesült bölcsesség, erre szúrja le Revát? Nem. Igazi Jedi módjára viselkedett amibe nem fért volna bele egy ilyen tett. Kicsit olyan mint Jézus, aki a ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel elvet vallotta. Biztos vagyok benne, hogy visszatér még Reva, ezért se halt meg, de az in universe ok is teljesen érthető. Ennyi erővel Kallust és Vadert is ki kellett volna nyírni az első adandó alkalommal. Taláról nem is beszélve....

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Obi-Wan a sorozat végére maga lett a megtestesült bölcsesség, erre szúrja le Revát? Nem. Igazi Jedi módjára viselkedett amibe nem fért volna bele egy ilyen tett. Kicsit olyan mint Jézus, aki a ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel elvet vallotta. Biztos vagyok benne, hogy visszatér még Reva, ezért se halt meg, de az in universe ok is teljesen érthető. Ennyi erővel Kallust és Vadert is ki kellett volna nyírni az első adandó alkalommal. Taláról nem is beszélve....

Nem, én úgy értettem, hogy Reva szúrta volna le saját magát, öngyilkosság. Nem azt hogy Kenobi ölje meg. 

 

Újra néztem az 5. és 6. részt. Az 5. részben van az a flashback jelenet, a fénykard tréning. A végén Kenobi odaszúrja Skywalker-nek, hogy túlságosan hajtsa a győzelem, a siker. 

Esetleg nem az édesanyja végett vágyott annyira a sikerre, győzni akarásra? Itt még Padme nem jöhetett képbe. 

Amikor ezt Kenobi odamondja neki, egy pillanatra elszomorodott. Én azt gondolom, Anakin-ban ez egy hajtó erő volt akkoriban. Ha esetleg találkozna az édesanyjával a jövőben, akkor már ne padawan legyen, hanem lovag, vagy mester. Hogy ne valljon szégyent, ha már elhagyta az édesanyját, a jedi képzés végett. 

Bennem ezek a gondolatok körvonalazódtak meg. 

Ki tudja, hogy akkoriban már gyötörték-e a rémálmok, az anyjával kapcsolatban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 22. - 23:18, Nute Gunray írta:

- Sok mindenért lehet dicsérni a sorozatot, de talán első helyen emelkedik ki számomra, hogy rengeteget tett hozzá Owen és kisebb részt Beru karakteréhez. Én eddig is nagyra becsültem őket, de itt megmutatták, hogy az egyszerű ember a szeretetével és ragaszkodásával fel veszi a versenyt egy Erőhasználóval szemben is, még ha persze az utóbbi nincs éppen az egészsége maximumán. Egészen más körülmények között, de Owen és Beru legalább olyan gondoskodó pótszülei voltak Luke-nak, mint Organáék Leiának. Soha többé nem tudom ezentúl máshogy nézni az EP4 első félóráját.

Ez nekem is hatalmas pluszt jelent! Korábban inkább az volt az érzésem, hogy Owenék szeretik ugyan a fiút, de valahogy nem volt az igazi. Itt mutatkozott meg igazán, hogy az életüket adták volna érte, annyira a magukénak érezték a srácot.

 

2022. 06. 24. - 22:20, Nute Gunray írta:

Ez a szerző nem érti a Star Wars-t.

Az ign-nél ez nem meglepő. :) 

 

 

22 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Nem, én úgy értettem, hogy Reva szúrta volna le saját magát, öngyilkosság. Nem azt hogy Kenobi ölje meg. 

Nálam az se működött volna. Sírva szúrja magát hasba? Az ilyesfajta öngyilkosság nagyon idegen a Star Wars-tól szerintem. 

 

22 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Újra néztem az 5. és 6. részt. Az 5. részben van az a flashback jelenet, a fénykard tréning. A végén Kenobi odaszúrja Skywalker-nek, hogy túlságosan hajtsa a győzelem, a siker. 

Esetleg nem az édesanyja végett vágyott annyira a sikerre, győzni akarásra? Itt még Padme nem jöhetett képbe. 

Amikor ezt Kenobi odamondja neki, egy pillanatra elszomorodott. Én azt gondolom, Anakin-ban ez egy hajtó erő volt akkoriban. Ha esetleg találkozna az édesanyjával a jövőben, akkor már ne padawan legyen, hanem lovag, vagy mester. Hogy ne valljon szégyent, ha már elhagyta az édesanyját, a jedi képzés végett. 

Bennem ezek a gondolatok körvonalazódtak meg. 

Ki tudja, hogy akkoriban már gyötörték-e a rémálmok, az anyjával kapcsolatban. 

Ez viszont jó gondolat. Anakin elég összetett karakter ahhoz, hogy ez is benne legyen a becsvágyában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.