Ugrás a kommentre

Part VI


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2022. 06. 22. - 11:41, NorbiLordi írta:

Nehéz szavakat találni erre a befejezésre annyira jó volt. Obi-Wan teljes ereje teljében visszatért, meg még erősebben is. Ahogy hozzávágta a fél hegyet Vaderhez, atyaég :D

 

2022. 06. 22. - 12:22, kudar írta:

Tök jól össze lett vágva az a kis montázs, és Obi visszanyerje az erejét és az érzelmeiből merítsen erőt a végső harchoz. Ahogy hozzávágta Vaderhez azt a rengeteg követ, iszonyú brutál volt, Vader kapta csak kapta

 

2022. 06. 22. - 12:25, Bence1997 írta:

És itt is rendesen használták az Erőt, gondoljunk csak Vader, majd később Obi-wan kövekkel történő mutatványára.

 

Miután Obi mögött felemelkedtek a sziklák mondtam hangosan hogy "Thanos-t játszik." mert beugrott a bolygószilánkokkal való légicsapás. :D

 

 

2022. 06. 22. - 12:25, Bence1997 írta:

És amikor Kenobi megsérti a sisakját, Twilight of the Appprentice hangulatom lett. Érdekesség, hogy míg anno Ahsoka a sisak jobb oldalát találta el, addig most Obi-wan a bal oldalt sebesítette meg.

Gondolni se mertem volna, hogy ennyire ijesztő látvány lesz látni Vadert. És ahogy JEJ és Hayden hangjai keveredtek, elsőként beugrott, amikor kb. ugyanezt használták Matt és JEJ esetében a Rebels 2. évad fináléjában.

 

Onnan még Vader egyik szövegét is átvették.

- I won't leave you! Not this time.

- Then you will die.

 

Obi és Vader a párbaj előtt.

- Have you come to destroy me, Obi-Wan?

- I will do what I must. (Mustafar párbaj eleje után duplázva.)

- Then you will die.

 

Plusz a sisak megvágása után Obi és Ahsoka első mondandója "Anakin.".

 

 

23 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Szóval nem magától indult a világosság felé, hanem ideiglenesen vállalta a sötétséget

 

Magától indult ő el. Ha nem a világosság akkor a megvilágosodás felé. A saját józan ítélőképessége miatt nem intézte el a srácot. Az kizárólag az ő érdeme. Nem kellett hozzá semmi ami kívülről befolyásolta volna mint Vader-t és Kylo-t.

 

 

23 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Igen, és mint Vader, mint Kylo Ren végül meghaltak. Pont ezért irtam, hogy az lett volna a legjobb befejezés a karakter számára, hogy végül, meghal. 

Csak igy kapsz feloldozást a bűneid alól, ha a legfontosabbat adod érte, az életed.

 

Ez a fejtegetés annyira negatív nekem hogy nem tudok rá legyinteni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Rog írta:

Magától indult ő el. Ha nem a világosság akkor a megvilágosodás felé. A saját józan ítélőképessége miatt nem intézte el a srácot. Az kizárólag az ő érdeme. Nem kellett hozzá semmi ami kívülről befolyásolta volna mint Vader-t és Kylo-t.

Én inkább arra céloztam, hogy maga a sötét oldal volt egy szükséges kitérő a céljaihoz. Mert a célja egy nagyobb gonosz kiiktatása. Nem is vitatom, hogy nem befolyásolta senki abban, hogy mit is kezdjen Luke-kal. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Én inkább arra céloztam, hogy maga a sötét oldal volt egy szükséges kitérő a céljaihoz. Mert a célja egy nagyobb gonosz kiiktatása.

 

Az már elsőre világos volt nekem.

Az viszont már nem világos hogy a hozzáfűznivalód fölé az idézett kommentem után hogy került vigyori szmájli mikor én nem tettem olyat az eredeti végére. Szeretném ha kiszednéd onnan hogy az eredeti és az idézett komment egyformán nézzen ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most én is lef@stam a bokámat.

Elképesztő volt Anakin-Obi párbaj, és beszélgetés.

És Anakin hangját hallani így a max alatt. Atyaúristen. 

 

Pozitívumokról majd írok hosszabban, csak még össze kell szednem a gondolataimat. 

Negatívum maradt Reva karaktere, a színésznő itt már mutatott színészi skilleket.

DE nekem akkor tetőzött volna be a karaktere, ha itt végez magával pl. Semmi értelme a megtérésének így. 

illetve nekem itt az EP3-al ellentétben zavaró volt, hogy a párbajt állandóan megzavarta Reva szála. De mindegy.

plusz jól éreztem, hogy Reva túlélésével és menekülésével nem fognak egyáltalán foglalkozni. bejött.

 

A párbaj és a vége nálam felért az Ahsoka-Vader jelenethez, top szint, legmagasabb polc. Zseniális.

 

Leia téma, force téma is befigyelt.

 

magamhoz kell térnem még.

Szerkesztve: - Galen Malek89
kimaradt egy fontos mondat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem újra szinkronnal! Rendben van! Mi több nagyon igyekeztek!

Anger Zsolt, Moser Károly, Sörös Sándor mind ott voltak a szeren!

Külön köszönet Revicky Gábor cameójáért!

És még megkülönböztetett köszönet Kovács Istvánért, aki Qui-Gon Jinn cameójához tért vissza! Annyira féltem, a hogy a TCW-s Galambos Pétert kapjuk.

Nem egy agyon-foglalkoztatott szinkron-színész, Liam Neeson legtöbbször Csernák János, Gáti Oszkár  szokott lenni és Kovács István csak ritkán.

Nagyon örültem, kitűnő orgánumú hang, a szerephez pedig tökéletes! Utána néztem; 78 éves és jah persze Kevin Costnerként ismerősebb nekem Qui-Gonon kívül, de ő is csak 5-ször volt.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azthiszem, higy még nem tért ki rá senki, de a párbajban van egy sosem látott elem: Kenobi és Vader fogják egymás kezét, vagy inkább úgy mondom, hogy hirtelen jött közelségtől kénytelen kelletlen összemarkolnak. Nekem volt időm ha csak pár másodperc is, a helyzet bizarrságára gondolni, mert ez egy személyes emberi kapocs, egy fénykardpárbaj sem tartalmazott még ilyet, párhuzam csak a mustafari közös erőtaszítással vonható, nekem ez nagyon tetszett, ez nem egy pofon, vagy egy hárított kardcsapás, hanem egy intim dolog, mely annyira bizalmas is tud lenni, amennyire kétségbeejtő, felteszem itt az utóbbit érezték mindketten, főleg Obi-Wan. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este nem írtam, mert úgy voltam vele, hogy aludni kell egyet, hogy összeszedjem a gondolataimat. Fantasztikus volt, meghatározó Star Wars-élmény. A Disney éra alatt eddig nekem a Rogue One folyosós jelenete, a TCW befejező részei, a TBOBF Luke-os epizódja, és Luke felbukkanása a Mandalorian végén közelítette meg, de ez, amit tegnap láttam, még ezeket is túlszárnyalja.

 

Minden apró részlet a helyére került, és azok a dolgok, amiket egyesek hibaként róttak fel az előző részekben, szintén meg lettek magyarázva. Tökéletesen adagolta a drámát, akciót, humort. Nem tudok mit hozzátenni az előttem leírtakhoz, ez a hat rész együtt a Lucasfilm felvásárlása óta a legjobb Star Wars-tartalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Yoda József írta:

Asszem ebben a részben benne volt minden, amit hiányoltam az első 5-ből :D

Na ezzel mondtál valamit. Egyáltalán nem értek egyet vele, kicsit vicces is, de akkor is megmagyarázza sok ember véleményét, akik részről részre csalódtak teszemazt. Ez szinte csak egyben értékelhető. Vagy inkább értékelendő. Egy mozifilmet ha pár szeletre felvágunk biztos hogy nem fog tetszeni minden szelet. De egyben hatalmas élmény is lehet az összkép. Egy minisorozat sokkal jobban hasonlít egy mozifilmre mint egy tv sorozatra. Itt is ez van. Egyben tekintsünk rá. Mi marad? Hatalmas élmény. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam nem észrevenni, hogy gyakorlatilag Anakin oldozta fel Kenobit. Vagyis Anakinban volt azért egy ici-pici szeretet Kenobi iránt, hogy nem kente a saját nyomorúságát megint Kenobira. 

 

Kenobi pedig = a lehető legdzsedisebb JEDI, akit valaha is a hátán hordott a lemesszibb galaxis. Mindig is Ő volt a legkedvesebb karakter számomra és az is marad. <3

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sok újdonságot nem tudok hozzátenni az előttem szólókhoz de én is csak szuperlatívuszokban tudok írni nemcsak az utolsó de az egész sorozatot figyelembe véve. Természetesen nem volt tökéletes de nem is ez a lényeg. Annyi új dolgot és annyi mélységet adott a régi és az új filmekhez is, hogy naná, hogy volt értelme ennek a sorozatnak! 

 

Már az elején tudvalévő volt, hogy Obi-Wan el fogja csalni Vadert és a Birodalmat, hogy mentse Leiát és a többieket. A hajón is tetszettek a párbeszédek Kenobi és Leia, Kenobi és Haja, Kenobi és Roken között. Mindeközben vicces volt, ahogy a Főinkvizítor próbálja Vadernek finom elmondani, hogy talán nem csak Kenobit kellene követni. Aztán Vader gyorsan csendre intette. :D

 

Reva elég ramatyul nézett ki, amikor megérkezett a Tatuinra. Valahogy sejthető volt számomra, hogy bármit is akar Luke-al, valahogy mégis meg fog térni. Tetszett, hogy Owenéknek van respektje, mert első kézből meg is kapja az infót, hogy készüljön, mert közeleg valami rossz dolog. Bebizonyosodott, hogy mind Owen, mind Beru badass tud lenni, ha család védelméről van szó. Nagyon szerették és feltették Luke-ot. Rossz volt belegondolni, hogy mi lesz végül majd velük. :cry:

 

Na de vissza a nagy összecsapáshoz! Tényleg pazar párbaj lett az újabb összeakaszkodásból! Vader szokás szerint megint öntelt volt és erőből akart nyerni de Obi-Wan megint ésszel és szívvel nyert. Pedig Vadernek még megvolt a high ground is, amikor betemeti a gödörbe esett Kenobit. De a JEDI visszatért! Annyira érzelmesre és egyben szomorúra sikeredett a folytatás, hogy én is megkönnyeztem. A félig megrongálódott maszk, az a gonosz mosoly Anakinnak.

A Hayden, JE Jones hangkeverés, azok az igen jelentős mondatok, mind-mind bővítették és még nagyobb jelentést adtak az ANH-ban elhangzottanak. Kenobi bocsánatkérése vagy amikor Vader azt mondja, hogy Ő ölte meg Anakint. A szívem szakadt meg. És Vader még tényleg mindig tanítvány volt. A végén pedig, amikor ordít, hogy Obi-Wan, az már-már sátáni. Hidegrázós.

 

A Lars farmon történtek pedig nagyon is kellettek ahhoz, hogy Reva szerepe is teljes legyen. Nagyon jól játszott Moses Ingram. Talán itt volt a legjobb. Jól megoldották, hogy Luke ne lássa a fénykardot, illetve tetszett még amikor Luke már eszméletlen és Reva a helyébe képzeli magát. Ez végre emlékeztette arra, hogy nem az valójában, akinek mutatja magát. Ő egy jó ember és nem egy velejéig romlott valaki. 

 

Aztán irány az Alderaan! Breha és Bail! Imádtam őket. Persze Leia vitte a prímet most is de olyan jó volt látni őket együtt. :)

 

Na és persze megérkezik Obi-Wan és érzelmes búcsút vesz Leiától. Szuper volt, ahogy beszélt az örökölt tulajdonságokról Leiának. 

 

Aztán egy Hello there! Jaj de jó volt újra hallani és nagyon szimpatikus volt, ahogy Owen bemutatta a hóbortos varázslót Luke-nak. És persze végül a játék model is hozzá kerül. 

 

Aztán meg a két nagy cameo! Palpatine és Qui-Gon! Mind a tíz ujjamat megnyaltam! :D

 

Ez rész meltó befejezése volt ennek a szériának. Örülök, hogy megvalósították. Ez Star Wars volt a legjavából. Jó érzés rajongónak lenni. Minden hibája ellenére is, ez a sorozat megérdemli, hogy szeressék, szeressük. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, cyrano írta:

Nem tudtam nem észrevenni, hogy gyakorlatilag Anakin oldozta fel Kenobit. Vagyis Anakinban volt azért egy ici-pici szeretet Kenobi iránt, hogy nem kente a saját nyomorúságát megint Kenobira.

Magam is észrevettem, sőt tegnap meg is fogalmaztam! Nagyon eltalált, nagyon indokolt, nagyon nagy, keserű és hatásos jelenet!

2022. 06. 22. - 17:33, csoli1138 írta:

..Pár másodpercre, mikor Vader Anakinként beszél akkor az arcán még kék a fény. Aztán jön a kőkemény magyarázó igazság, ami egyben fel is oldozza Obi-Want, akkor visszatér az arcára a vörös, és kétségbeejtően gonosz is az a fél szempár. Elkeserítő, de Kenobi immár nyugodt szívvel elengedheti.

Le is "DARTH"-ozza szenvtelenül és mondanom sem kell, hogy ez mennyire  kellett!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, csoli1138 írta:

Magam is észrevettem, sőt tegnap meg is fogalmaztam! Nagyon eltalált, nagyon indokolt, nagyon nagy, keserű és hatásos jelenet!

 

Pedig olvastam a hsz-ed, csak elfelejtettem. Nem csoda, vén marha vagyok már lassan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, cyrano írta:

Pedig olvastam a hsz-ed, csak elfelejtettem. Nem csoda, vén marha vagyok már lassan. :D

Semmi gond! Ha ennyire jó inkább kétszer írjunk le valamit mint..háromszor.. :D Nem Te vagy az egyetlen aki vénül.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy elég érdekes cikk volt, IGN ide vagy oda. 

Olvassátok el, ha van kedvetek. 

Ne a cimet nézzétek, egy picit félrevezető. Érdekes anyag. 

 

https://hu.ign.com/obi-wan-kenobi-disney-series/77874/feature/velemeny-az-obi-wan-kenobi-tobb-problemat-teremtett-a-star-wars-univerzum-szamara-mint-amennyit-mego

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez eszembe jutott nekem is, hogy lehet, hogy nem minden sebe a Mustafaron született. De az is meglepett, hogy bár Christensen van a maszk alatt, a hegek miatt vagy a szemkörnyéki sminkkel játszottak de én beleláttam Sebastian Shaw-t is. Remek munkát végeztek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 23. - 20:30, Cpt. Rex írta:

Ez egy elég érdekes cikk volt, IGN ide vagy oda. 

Olvassátok el, ha van kedvetek. 

Ne a cimet nézzétek, egy picit félrevezető. Érdekes anyag. 

 

https://hu.ign.com/obi-wan-kenobi-disney-series/77874/feature/velemeny-az-obi-wan-kenobi-tobb-problemat-teremtett-a-star-wars-univerzum-szamara-mint-amennyit-mego

Ez a szerző nem érti a Star Wars-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ez a szerző nem érti a Star Wars-t.

Néha én is elgondolkodom, rajta, hogy lehet én sem teljesen. 

Vannak filmek, sorozatok, amiket szeretek, az SW-n belül, de van amit ki nem álhatok. 

 

Most olvastam, hogy Reva kapni fog saját sorozatot? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 23. - 20:30, Cpt. Rex írta:

Ez egy elég érdekes cikk volt, IGN ide vagy oda. 

Olvassátok el, ha van kedvetek. 

Ne a cimet nézzétek, egy picit félrevezető. Érdekes anyag. 

 

https://hu.ign.com/obi-wan-kenobi-disney-series/77874/feature/velemeny-az-obi-wan-kenobi-tobb-problemat-teremtett-a-star-wars-univerzum-szamara-mint-amennyit-mego

Ebbe a cikkbe számtalan ponton bele lehet kötni és szét lehetne cincálni. De úgyis felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.