Ugrás a kommentre

Part VI


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6. rész

 

epguideobi106.jpg

 

Írta: Joby Harold, Andrew Stanton, Hossein Amini, Stuart Beattie

Rendezte: Deborah Chow

 

Helyszín: Tatooine, Alderaan

 

Szereplők:

Obi-Wan Kenobi - Ewan McGregor

Darth Vader - Hayden Christensen (Jeams Earl Jones)

Reva Sevander - Moses Ingram

Leia Organa - Vivien Lyra Blair

Bail Organa - Jimmy Smits

Breha Organa - Simone Kessell

Luke Skywalker - Grant Feely

Owen Lars - Joel Edgerton

Beru Lars - Bonnie Piesse

Sheev Palpatine (Darth Sidious) - Ian McDiarmid

Qui-Gon Jinn - Liam Neeson

Főinkvizítor - Rupert Friend

Haja Estree - Kumail Nanjiani

Kawlan Roken - O'Shea Jackson Jr.

Sully Stark - Maya Erskine

Dardin Shull - Hossein Mardani

Groff Ditcher - Heath McGough

Corran - Indie Desroches

LO-LA59

 

Történet

Miközben Ben Kenobi úgy dönt, nem fut tovább a múltja elől, a Tatooine-on a Lars családnak is szembe kell néznie egy fenyegetéssel.

 

Érdekességek

- Miközben a Lars-család felkészül a védekezésre, látható egy területfigyelő droid, aminek vörösen világító "feje" jelzi a riadókészültséget. A neve 2X-3KPR és már az Egy új reményben is láthattuk, amikor Luke és C-3PO kiment a felszínre R2-D2 után kutatva. Akkor a "feje" nem világított. A droid a nevét 1995-ben kapta, a Star Wars Customizable Card Game-nek hála. Érdekesség, hogy starwars.com-on a sorozat eme epizódjának guidja hibásan 2X-K3PR-nek nevezi. Ez valószínűleg csak egy elgépelés, mivel az említett kártyajátékot jelölik meg a név forrásának.

- Az, hogy Ben Kenobi egy barlangban élt az Egy új remény egy korai forgatókönyvéből van. Mire a film produkciós munkálatai megkezdődtek, Ben otthonát áthelyezték egy kunyhóba, bár néhány tervrajzon még ekkor is a "barlang" szerepelt.

- A barlangra amúgy azért volt szükség, mert a korábbi forráskönyvek szerint Ben kunyhója nagyon messze volt a Lars farmtól, a történet viszont megkívánta, hogy Kenobi a közelben lakjon. Ezért hozták vissza a barlang koncepcióját, így elkerülve az ellentmondást az olyan térképeknek, amilyet például a Bolygók és helyszínek címó enciklopédiában láthatunk.

- A T-16 Skyhopper model, amit odaad Ben Luke-nak, ugyanaz, amivel az ifjú Skywalker az Egy új reményben játszik, mielőtt nekiállna R2-D2 tisztításának. Az eredeti kelléket Colin Cantwell készítette koncepciós modellként a film preprodukciós időszakában.

part 6 01.jpg

- Ez az epizód a negyedik alkalom, hogy Liam Neeson magára öltötte Qui-Gon Jinn szerepét a Baljós árnyak óta. Ezt megelőzően a hangját adta a karakternek A klónok háborúja három részében, a 3x15 A Mindenség uraiban, a 3x17 Mortis szellemeiben valamint az 5x11 Hangokban.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehéz szavakat találni erre a befejezésre annyira jó volt. Obi-Wan teljes ereje teljében visszatért, meg még erősebben is. Ahogy hozzávágta a fél hegyet Vaderhez, atyaég :D De Vadert se kell félteni, ő pedig egy fél hegyet pakolt rá Obi-Wanra. Amúgy azt hittem ezzel vége lesz a párharcuknak és majd csak a HCS-n találkoznak újra, Vader pedig azt hiszi, hogy meghalt. Pedig még a high ground is megvolt neki :D 

 

Amúgy mondtam én, hogy Reva megfog térni. Remélem még valahol találkozunk majd vele, mert érdekelne, hogy mihez kezd magával. Valószínűleg most próbál a Birodalom szemei elől rejtve maradni.

 

És a végén Qui-Gon :rock::rock::rock::rock: Arra számítottam, hogy majd a végén halljuk csak, hogy megszólítja Obi-Want, erre teljes alakban megjelent, hogy Na akkor gyerünk tanulni :D Annyira de annyira kíváncsi lennék, hogy miről beszélgetnek majd. Lehetne egy második évad csak erről, ugyanekkora lelkesedéssel nézném végig :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség Qui-gon szellemalakjáról, hogy ezt korábban egy könyv elspoilerezte már. Ha jól tudom ott azt írták, hogy Qui-gon elsőnek 10 évvel a ROTS eseményei után jelent meg Obi-wannak. Ha jól tudom akkor már köztudott volt, hogy a sorozat is 10 évvel az EpIII után játszódik majd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Jó rész volt, nem hibátlan, de élvezhető. Belemehetnék, hogy mi nem tetszett, de inkább ennyiben hagyom, mert úgy is megkapnám, hogy nekem semmi nem jó. Úgyhogy jó rész volt. 

Én szívesen elolvasnám akár a jót, akár a rosszat is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Jó rész volt, nem hibátlan, de élvezhető. Belemehetnék, hogy mi nem tetszett, de inkább ennyiben hagyom, mert úgy is megkapnám, hogy nekem semmi nem jó. Úgyhogy jó rész volt. 

Szerintem nyugodtan leírhatod, hogy mi tetszett és mi nem tetszett a részben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Jó rész volt, nem hibátlan, de élvezhető. Belemehetnék, hogy mi nem tetszett, de inkább ennyiben hagyom, mert úgy is megkapnám, hogy nekem semmi nem jó. Úgyhogy jó rész volt. 

"Ügyes!..Roppant ügyes!" ;) De én is elolvasnám, mi több magam is írtam valamit ami nem tetszett, bár az némileg az előző rész hibája még!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg úgy vagyok vele, hogy a sorozat nélkül sokkal kevesebb lett volna az sw univerzum. 

Hibát bármiben lehet találni, csak akarni kell. Ezeket a dolgokat szépen elhagytam már. A Kenobit is úgy néztem, hogy hátradőltem és elmerültem az SW világában és remekül szórakoztam. 

Aki arra hajt, hogy hibát keressen ezekben a produktumokbam, kíváncsi vagyok, melyik filmet/sorozatot találja hibátlannak. 

Szerkesztve: - cyrano
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy rész érzelmi csúcspontja elképesztően jól lett megkomponálva. Pár másodpercre, mikor Vader Anakinként beszél akkor az arcán még kék a fény. Aztán jön a kökemény magyarázó igazság, ami egyben fel is oldozza Obi-Want, akkor visszatér az arcára a vörös, és kétségbeejtően gonosz is az a fél szempár. Elkeserítő, de Kenobi immár nyugodt szívvel elengedheti.

Le is "DARTH"-ozza szenvtelenül és mondanom sem kell, hogy ez mennyire  kellett!

Még nagyobb szuri is lehetett volna, hogy ha távozásakor még azt is odamondja a válla felett, hogy a "-régi fénykardod jó kezekben lesz!"

De ne legyünk telhetetlenek eltelve.. :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, cyrano írta:

Én meg úgy vagyok vele, hogy a sorozat nélkül sokkal kevesebb lett volna az sw univerzum. 

Hibát bármiben lehet találni, csak akarni kell. Ezeket a dolgokat szépen elhagytam már. A Kenobit is úgy néztem, hogy hátradőltem és elmerültem az SW világában és remekül szórakoztam. 

Aki arra hajt, hogy hibát keressen ezekben a produktumokbam, kíváncsi vagyok, melyik filmet/sorozatot találja hibátlannak. 

Nem hinném, hogy egy SW rajongó is úgy ül le egy rész,film elé, hogy keresi a hibákat. Én is úgy ültem le minden rész elé, hogy azt vártam, hogy elvarázsoljon, de mikor sokszor olyan rendezői hozzá nem értés látszik egy-egy jeleneten, ami kizökkenti az embert ebből a flowból, azt bizony megjegyezi. És én is túltettem magam ezeken, annak érdekében, hogy jobban tudjak élvezni egy egy részt, de ettől még ott van bennem, hogy ezt jobban is megcsinálhatták volna. És az, hogy valaki ezeket szóvá teszi, szintén nem gond - ha szépen teszi - kell a minden héten 10/10es részek mellé egy kis sötét oldal is muhahahaha. :D

 

 

4 perccel korábban, csoli1138 írta:

Amúgy rész érzelmi csúcspontja elképesztően jól lett megkomponálva. Pár másodpercre, mikor Vader Anakinként beszél akkor az arcán még kék a fény. Aztán jön a kökemény magyarázó igazság, ami egyben fel is oldozza Obi-Want, akkor visszatér az arcára a vörös, és kétségbeejtően gonosz is az a fél szempár.

Engem baromira megfogott ez a finálé, nem tudom hányszor elérzékenyültem rajta, de mikor Obi bocsánotat kér Anakintól, hát azon mindig bekönnyezek, pedig pár sokszor újranéztem. Érzelmileg (is) elképesztően erős az a jelenet. De amikor elbúcsúzik a végén Leiatól vagy újra látjuk QuiGont, ugyanúgy elkap ez az érzés. Félek kiszáradok a nap végére. XD

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kudar írta:

Engem baromira megfogott ez a finálé, nem tudom hányszor elérzékenyültem rajta, de mikor Obi bocsánotat kér Anakintól, hát azon mindig bekönnyezek, pedig pár sokszor újranéztem. Érzelmileg (is) elképesztően erős az a jelenet. De amikor elbúcsúzik a végén Leiatól vagy újra látjuk QuiGont, ugyanúgy elkap ez az érzés. Félek kiszáradok a nap végére. XD

Nana! hidratálj! De ne pizzát! ;):sor:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 dolog nem tetszett, ebből az egyik inkább szomorú. 

 

Kezdem a szomorúval. Kenobi vs Vader párbaj. Epic volt, tényleg egy kicsit visszaadta az Ep. 3-as párbajukat. Vader bitang erős volt, de Kenobi is összekapta magát, annak ellenére hogy lelkileg még mindig egy roncs, de legalább már tudott őszintén mosolyogni. :) 

És akkor amit nagyon hiányoltam innen. Még ha csak utalás szintjén, de megemlithette volna valamelyikük Padme-t. Teljesen egyedül voltak, senki sem zavarta őket. 

Vader úgy tudta, ahogy Sidious manipulálta, "Úgy tudjuk, megölted őt haragodban". 

Kenobi mondhatott volna valami ilyesmit, hogy ott voltam amikor a feleséged belehalt a bánatba, mert nem birta elviselni amivé váltál. És ezt meg lehetett volna oldani anélkül, hogy a 2 gyerekről beszéljen. 

De nem, mert nem. Ez inkább egy kicsit szomorú volt, hogy még csak névileg sem emlitették, csakis kizárólag utalásokkal. 

 

A 2. dolog viszont negativum. Itt van Reva karaktere. 

Látszólagosan, vagy nem látszólagosan, ő egy inkvizitor. Egyszóval sith a maga módján, mint az összes inkvizitor. 

Az előző részben, úgy hagyta ott Vader meghalni. Ő nem halt meg, mert a bosszúvágya erősebb volt annál, minthogy meghaljon a Jabiimon. 

Oké, ez tiszta sor, de, egy apró jelenet hogyan is vergődött el a Tatooine-ig?  Én azt tartom valószinűnek, hogy fel szállt egy transport-ra, vagy tudja a tököm...passz.

Ő csak úgy ott termett, rendben, ezt még el is lehet nézni, tényleg. 

Tetszett ahogy Owenék védték a fiatal Luke-ot, mintha a sajátjuk lenne, pedig valahol tudták, hogy nem sok esélyük lesz Reva-val szemben. 

Luke elfutott, Reva utána. Ment a kergetőzés, végül Reva beomlasztotta alatta a talajt, legalábbis én úgy láttam, és a gyerek beütötte a fejét, és eszméletét vesztette. 

Rendben, tiszta sor. Na és akkor utána, végül képtelen volt megölni, azért mert egy gyermek volt? NEM, azért mert nem ölhette meg Luke Skywalker-t. 

Az új reménnyel nem mehetett szembe, ezért ezt irták meg a karakternek. 

Elvegődött a Tatooine-ig, a bosszúvágya tartotta még életben, hogy aztán végleg megtörve sirásban törjön ki? Erre Kenobi annyit mond neki, hogy "szabad vagy, menj éld az életed!?" What?? 

Menj a dolgodra, szabad vagy, éld az életed........ezt mégis hogy?  Szóval minden meg van neki bocsájtva?  Amikor Reva nyúlt a fénykardjáért, bizony isten azt vártam, hogy a saját fénykardja által hal meg, és akkor úgy halna meg, mint aki a végén jó útra tért, és igy válik eggyé az erővel, és akkor újra találkozhatna a barátaival, mint erőszellem.  :( 

Ezt a karaktert úgy ahogy van kiherélték, ezzel a lezárással. Értelmét vesztette az egész karakter, hála annak aki ezt igy megirta, meg aki ezt elfogadta ,hogy jó........

 

Akkor egy pár szó a pozitivumokról. 

 

A rész eleji üldözés, nekem az új reményt juttatta eszembe, amikor a csillagromboló úldözte Leia fregattját. Ez egy nosztalgikus érzés volt. :)

Vader kicsit sem volt elfogult, amikor a "felkelők" helyett Kenobi-t vette üldözőbe?? :D Teljesen Kenobi rabja lett, a gyűlölet teljesen elvette az eszét egy kis időre. :) 

Hibázott, és ez majdnem az életébe került. Még Sidious is megkérdőjelezte a tiszta itélőképességét. Remek volt ez a jelenet sor is. 

Aztán a párbaj, az odavert rendesen. Nem volt olyan dinamikus mint az Ep. 3-as, de szerintem panaszra nincs ok. 

Kenobi beállása a párbaj kezdetekor, teljesen visszahozta az Ep. 3-as és akkor a TCW-s Kenobi-t egy kis időre. 

Leia karakterét bár nem kedveltem meg, de elengedtem a rossz érzéseket felőle. Egy picit túltolták a pimaszkodást, vissza feleselést, de csak egy picit. 

(Ha Luke-ot vallatták volna, és nem Leia-t, ő tuti megtört volna, de mivel itt Leia-n volt a hangsúly jobban, igy a kislányt erősnek kellett mutatni, ez van) 

Na és akkor a végén, Qui-Gon is megjelent. :) Aki egyből jól be is szólt Kenobi-nak. "Hát, nem hamarkodtad el". Zseniális momentum volt :D 

Részemről, ennyi.

 

Még 1x tuti végignézem majd később, de nekem ez a sorozat ennyi volt.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre csak címszavakban:

- Obi-Wan vs. Darth Vader fénykarddal.

- Obi-Wan vs. Darth Vader az Erővel.

- Obi-Wan vs. Darth Vader csak mert le kell írnom harmadszor is.

- QUI-GON FUCKING JINN!!!!!!

- Owen és Beru, hatalmasat nőttek a szememben.

- QUI-GON FUCKING JINN!!!!!!

- Obi-Wan vs. Darth Vader, csak mert jól esik ismételgetni.

- QUI-GON FUCKING JINN!!!!!!

- Ha unjátok, tekerjétek tovább, ez eltart még egy darabig.

- Obi-Wan mesél Leiának a szüleiről és szól a hercegnő témája. Örülünk, Donát? Donát... Örülünk? :D 

- AZ URALKODÓ BAZMEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- QUI-GON FUCKING JINN MEG UTÁNA!!!!!!

- Tüm-tüm-tüm tüm-tü-tüm... 

- Azt írtam már, hogy QUI-GON FUCKING JINN!!!!!!?

- És persz Obi-Wan vs. Darth Vader.

Húúúú... És most megyek, váltok tiszta alsógatyát. Aztán újranézem. Még párszor. De azért ezt még így itthagyom:

 

  

2022. 06. 10. - 18:46, Dzséjt írta:

Szerintem majd az utolsó részben felcsendül egy vagy két klasszikus taktus.

 

liam neeson i love when a plan comes together GIF

 

 

  

2022. 06. 16. - 9:19, NorbiLordi írta:

Tuti az lesz az utolsó jelenet, hogy Qui-Gon válaszol Obi-Wannak

Gratulálok, ön nyert! :clap:

  • Vicces 3
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

Bocsi  @Rog telórol bent maradt a szöveged, nem tudom kivenni a buborékot. 

@Cpt. Rex

1: Vader karakterdrámájának nem lehetett volna most Padme emlegetésével nagyobb mélységet adni. Elég mély így is. Vagy arra gondolsz, hogy felnyomta volna az uralkodót Kenobi, ha felemlegeti, hogy ott voltam amikor meghalt miattad? Eddig is úgy tudta hogy meghalt miatta, az ikrek meg titok marad így is úgy is. 

2: Hogy Reva nem öli meg Luke-ot, az nem csak azért van mert így kellett megírni. Voltál már úgy, hogy elképzelsz, hogy megteszel valamit, aztân mikor ott vagy nem megy? Vagy nem úgy megy. Védtelen gyermeket kellett volna megölnie! Az ő "Sith" sége egy tudatos vargabetű, amit pont azért csinált, hogy egy gyerekgyilkoson bosszút álljon. Szóval nem magától indult a világosság felé, hanem ideiglenesen vállalta a sötétséget, egy magasztos célért. Csak közben piszkos lett a keze. Hirtelen felindulásból akart Kenobinak is ártani Luke megölése által, mert azért na: igenis kihasználta Kenobi. De be is jelentette előre. "Én hozom el őt neked". Ja és nem lesz akárkiből erő szellem.

Amiben egyetértek veled, az Reva túlélése, utazásának firtatása, jobb lett volna ha falhozkeni Vader, mert ez a potya döfködés kezd kínos lenni. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138, és @Rog: Igen, és mint Vader, mint Kylo Ren végül meghaltak. Pont ezért irtam, hogy az lett volna a legjobb befejezés a karakter számára, hogy végül, meghal. 

Csak igy kapsz feloldozást a bűneid alól, ha a legfontosabbat adod érte, az életed. Azért egy inkvizitor nem kevés gaztettet, hajt végre, és Reva is kivette ebből a részét. Na de, ezek az én gondolataim, úgy hogy, csak legyintsetek, mint általában. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.