Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

2 hours ago, HeirToGrievous said:

 

@caseyjones:

A "konzolvilag.hu"-n mindkettő kapható.

Roppant meghökkentő, hogy ezen az oldalon elérhető, de magától a kiadótól nem lehet beszerezni... @Darth Revan9 Nem tudsz esetleg az ügyről valamit? Tehát a Bane-trilógia harmadik részéről, valamint az Árulásról. Remélem, nem lesz az a helyzet, mint a Vesztegzárral...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nagyon szívesen elolvasnám a Darth Bane-trilógiát, illetve a Revan-Árulás OR-regénypárost

A Revan könyvet csak akkor olvasd el, ha játszottál a KOTOR játékkal. 

Egyébként én is inkább a Darth Bane trilógiát ajánlanám, hogy azzal kezd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, caseyjones írta:

Anélkül teljesen élvezhetetlen?

Hát kb. Mintha a Jedi visszatért látnád előszőr,  nem fogod érteni a visszautalásokat, plusz a szerző sem mutatja be annyira alaposan azokat a szereplőket akiket már a 2 játék során megismerhettük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, caseyjones írta:

És semmilyen más alternatíva nem létezik? :( Mert engem nagyon érdekel mind a Revan, mind az Árulás, viszont a játékkal nem szeretnék játszani, mert sosem voltam híve a videojátékoknak.

Szerintem ettől még elolvashatod. Én se játszottam a KOTOR-ral a könyv előtt, csak wookieepediáról ismertem a történteket. Sajnos nincs igazán jó lehetőség kiváltani ezeket a játékokat, és végül kivételesen én is elkezdtem emiatt a KOTOR-t, de ha el akarod olvasni a könyvet, ez ne tartson vissza, azért élvezhető anélkül is, csak nem annyira. Esetleg tényleg nézz utána a KOTOR történéseinek előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones Szerintem érthető a Revan a játékok nélkül is, legfeljebb csorbul az a plusz élmény, amit az utalások megértésével szereznél. Én nem játszottam a KotOR I-II-vel, bár az igaz, hogy a sztorinak és karaktereknek azért alaposan utánajártam. Az idővonal YE 3959-től kezdődő bekezdéseiben találsz némi infót, de ezek persze elég felszínes, tömör fogalmazások. De ahogy nézem, pl. a wikipédián is aránylag jól össze van foglalva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 30. - 23:51, caseyjones írta:

Roppant meghökkentő, hogy ezen az oldalon elérhető, de magától a kiadótól nem lehet beszerezni... @Darth Revan9 Nem tudsz esetleg az ügyről valamit? Tehát a Bane-trilógia harmadik részéről, valamint az Árulásról. Remélem, nem lesz az a helyzet, mint a Vesztegzárral...

Lehet, hogy még lesznek. De nem biztos. Elkezdtek kifogyni ezekből is. Szerintem még érdemes egy kicsit várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Troy Denning: A Tatuin szelleme

 

Kifejezetten tetszett! Pompás volt. Minőségi Star Wars-regény. Fénykardpárbajon kívül szinte minden van benne, amire egy vérbeli rajongó vágyhat.

Leginkább az tetszett a regényben, hogy a szerző nem hagyott figyelmen kívül más regényeket, sőt kimondottan foglalkozott is velük! Van benne utalás a Thrawn-trilógiára (Pellaeon Admirális), de még a Kirajzásra is! Ez már döfi. 

A Tatuint tökéletesen sikerült ábrázolni, minden egyes apró részletét. Taszkenek, javák, párafarmok... Pontosan olyan jó hangulatot teremtett Denning, mint J. J. Miller a Kenobinál. Ezúttal is tisztára olyan érzésem volt, mint ha én magam is a Tatuinon lennék. 

A regény legnagyobb erősségét kétségtelenül a múltidézős részek jelentették. Tetszett, hogy megismerhettük Anakin édesanyjának a mindennapjait, miután Ani otthagyta a bolygót. És a legjobb az volt benne, hogy nem klisés flashbackek formájában történt mindez. Apropó: azt valaki el tudná magyarázni, hogy Larséknak pontosan hogy sikerült túljárniuk Watto eszén Shmi felszabadításakor? Nekem nem igazán volt tiszta az a rész. 

Emellett az tetszett nagyon, de nagyon nagyon, hogy a szerző olyan karaktereket vonultatott fel, akik A baljós árnyakban szerepeltek először és utoljára. Mint Kitster Banai vagy Ody Mandrell. Örülök, hogy ezek a figurák nem merültek feledésbe, még ha csak Legends-műről is van szó.

Alapvetően egy izgalmas, élvezetes kalandregény. Leia és Han párosa remek volt, semmi karakteridegen dolog nem volt a könyvben velük kapcsolatban. Landót kegyetlenül hiányoltam viszont. Illetve az nem tetszett még, hogy a csatajeleneteknél sokszor nem értettem, hogy a szerző mégis mi a fenét akart leírni. 

 

Lando és a csatajelenetek miatt valahol 8,5 és 9 közé tenném ezt a könyvet 10-es skálán.

 

Egyébként jól gondolom, hogy amikor Leiáék egy afféle "panzióba" menekülnek (ott kapja meg Leia a nagyanyja "videoblogjait"), és a Birodalmiak rájuk találnak, ott volt Thrawn Admirális is? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ez a Vongos mi? Hány kötetes lesz, és érthető önmagában?

19 kötet, és 3 évvel A túlélők keresése után kezdődik, szóval ha úgy értetted, nem kellene-e előtte mást is kiadni magyarul, akkor a válasz: nem kell, pont ez következik most. Ha viszont úgy értetted, elég-e hozzá a hat film ismerete... nos ezt nem tudom biztosan, mert nem olvastam még a sorozatot, de gondolom érdemes lehet tisztában lenni vele, hogy Hannak és Leiának SPOILER gyerekei vannak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ez a Vongos mi? Hány kötetes lesz, és érthető önmagában?

 

Ezeket már korábban is kérdezted, és Darth Sky-jal együtt válaszoltunk is rá. ;)

 

2019. 10. 30. - 0:05, Darth Sky írta:

Összesen 19 regényből áll. + van hozzá 3 eBook novella és 3 rövid történet.

 

2019. 10. 30. - 21:24, HeirToGrievous írta:

Mármint a "New Jedi Order"höz?

Nem igazán, leginkább csak utalások történtek a Vongokra, vagy a NJO-ben lévő eseményekre, pl. a KOTOR játék első részében, a "Töréspont"ban stb.

Bár "Az Álmok Bolygóját" azért érdemes előtte elolvasni. Sőt, azt el is kell előtte olvasni.

 

@Darth Sky:

Plusz még ott a 16+1 részes "Invázió" c. képregénysorozat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nagyszerű. Remélem Az Új Jedi Rend első köteteinek újabb bürokratikus köre jól zárult. A közelmúltban kezd sínre kerülni Az álmok bolygója és A vadászó árnyék.

A sorozatcím magyarítva lesz? Néztem Wookieepedián a borítókat, és mindenhol lefordították...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2019. 11. 12. - 13:59, Nute Gunray írta:

Jönnek a vongok!

Sajnos mégse. Újabb probléma támadt. Nem adtak engedélyt az első kötetre, de a másodikat engedélyezték. Ez már kész vicc. Jön 2020-tól egy új értékesítési rendszer, mely kizárja azt, hogy a korábban eltervezett Legendák jöjjenek. A jelen állás szerint A vadászó árnyék és Az álmok bolygója még jöhet, mert ott még máshogy működött a rendszer. Bár az is baromira zavaros volt. Úgyhogy Új Jedi Rend egy darabig nem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Sajnos mégse. Újabb probléma támadt. Nem adtak engedélyt az első kötetre, de a másodikat engedélyezték. Ez már kész vicc. Jön 2020-tól egy új értékesítési rendszer, mely kizárja azt, hogy a korábban eltervezett Legendák jöjjenek. A jelen állás szerint A vadászó árnyék és Az álmok bolygója még jöhet, mert ott még máshogy működött a rendszer. Bár az is baromira zavaros volt. Úgyhogy Új Jedi Rend egy darabig nem lesz.

Várj. Jól értem, engednék kiadni az NJO második részét, de az elsőt nem??? :roll::facepalm: Pontosan miket zár ki az értékesítésből az új rendszer?

Mi lesz most a jövő évi Legendákkal? Próbálja még valahogy megpuhítani őket a Szukits, vagy keres egy másik sorozatot, vagy semmit nem tudnak kiadni emiatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Sajnos mégse. Újabb probléma támadt. Nem adtak engedélyt az első kötetre, de a másodikat engedélyezték. Ez már kész vicc. Jön 2020-tól egy új értékesítési rendszer, mely kizárja azt, hogy a korábban eltervezett Legendák jöjjenek. A jelen állás szerint A vadászó árnyék és Az álmok bolygója még jöhet, mert ott még máshogy működött a rendszer. Bár az is baromira zavaros volt. Úgyhogy Új Jedi Rend egy darabig nem lesz.

Hát ez eléggé nonszensz. Nem mintha az NJO annyira a szívem csücske lenne, de ezekkel a túlbonyolított, egymásnak ellentmondó szerződéskötési rendszerrel egyszerűen nem lehet előre tervezni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Hát ez eléggé nonszensz. Nem mintha az NJO annyira a szívem csücske lenne, de ezekkel a túlbonyolított, egymásnak ellentmondó szerződéskötési rendszerrel egyszerűen nem lehet előre tervezni. 

Egyébként nem úgy volt, hogy az új rendszer egyszerűbb lesz? :P

Vagy úgy értették, hogy „egyszerűen nem adhattok ki Legendákat”? :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Várj. Jól értem, engednék kiadni az NJO második részét, de az elsőt nem??? :roll::facepalm: Pontosan miket zár ki az értékesítésből az új rendszer?

Mi lesz most a jövő évi Legendákkal? Próbálja még valahogy megpuhítani őket a Szukits, vagy keres egy másik sorozatot, vagy semmit nem tudnak kiadni emiatt?

Pontosan. Hogy miket zár ki? Jó kérdés. A kiadó vezetése már többször is kérte ezt a bizonyos listát, amelyen szerepelnek a kiadható Legendák könyvek. Eddig nem kapták meg. Három évvel ezelőtt kaptak ilyet, de azóta az mér elévülhetett. Egy friss, biztos listára lenne szükség. Az Új Jedi Rend esetében megint arra hivatkoztak, mint A vadászó árnyék és Az álmok bolygója esetében. Nincs rajta a kiadható Legendák listán. Csak A vadászó árnyéknál és Az álmok bolygójánál még a régi értékesítési rendszer működött. Ez bonyolult volt, de lehetővé tette, hogy mégis engedélyeztessék a Legendák címeket. Most már, 2020-tól kezdve ez a lista lesz a mérvadó, csak olyat lehet kiadni, mely ezen szerepel. De nagyon röhejes, hogy ezt listát az elmúlt időben többszöri kérésre se adták oda. Lehet Legendákat kiadni, csak sajnos kiszámíthatatlan, hogy mely köteteket és mikor. Az meg külön nonszensz, hogy a sorozatoknál egyes köteteket engednek, másokat nem.

7 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Hát ez eléggé nonszensz. Nem mintha az NJO annyira a szívem csücske lenne, de ezekkel a túlbonyolított, egymásnak ellentmondó szerződéskötési rendszerrel egyszerűen nem lehet előre tervezni. 

Igen, tényleg nonszensz. És hiába hagyták jóvá 2019-ben a 2020-ra tervezett Legendákat, az új, egységesített rendszer, mely 2020-ban lép hatályba érvénytelenné teszi. Legalábbis úgy tűnik.

6 órával ezelőtt, sirszalhasogato írta:

Egyébként nem úgy volt, hogy az új rendszer egyszerűbb lesz? :P

Vagy úgy értették, hogy „egyszerűen nem adhattok ki Legendákat”? :|

Nem,  igenis lehet kiadni Legendákat. Korábban azt mondták, hogy a régi könyvek értékesítését majd egy egységes mederbe terelik. Nagyon úgy néz ki, hogy ez  még folyamatban van és még mindig nem zárult le.

A régi rendszer bonyolult volt, többféle értékesítéssel, többféle jóváhagyással. de megvolt az előnye, hogy mégis jóvá lehetett hagyni a tervezett Legendákat. Az új rendszer egyszerűbb lesz, de a hátránya, hogy mostantól kezdve csak arról a listáról lehet Legendákat kiadni. Gondolom a kiadó megpróbálja kipréselni belőlük a listát. Addig is más lehetőségeket vizsgálnak meg. Szóval nem adják fel, tovább próbálkoznak.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.