Ugrás a kommentre

A Star Wars jövője


Zééé

Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak?  

30 felhasználó szavazott

  1. 1. Örülnél-e egy CGI karakterrel megoldott Luke Skywalker sorozatnak, ha Tarkin minőségben oldanák meg?

    • Igen, egy Tarkin szintű CGI-jal elégedett lennék, jöhet a sorozat
    • Igen, bár a Tarkin CGI kizökkentett, de Luke Skywalkert csak Mark Hamillként tudom elfogadni
    • Nem, a Tarkin szintű CGI nem volt elég jó ehhez, vagy találjanak más megoldást, vagy ne legyen ilyen sorozat
    • Nem érdekel semmilyen Luke Skywalker sorozat


Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Én is aht gondolom, hogy az ST is meg kell hogy kapja a maga sorozatát, ami a PT-nek a TCW, az OT-nek meg a Rebels. A Resistance-t nem tudom ebbe a kategóriába sorolni :D

Ahogy az előzménytrilógia, és annak korszakának elfogadottságán is sokat lendített  TCW, úgy a folytatásoknál is biztos jót tenne egy hasonló szintű sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Zsivány Egyes sikerénél az is eszembe jutott, hogy manapság a szürkébe tolt sztorik menők. Meg azok is, melyekben sok a szereplő halál. Akkor lehet, hogy a jövőben a SW filmeket áttolják szürkébe? Sötétebb lesz a hangulat? Lehetséges, hogy a cukiságfaktorból lejjebb vesznek, vagy megszüntetik csak azért, hogy a véres szájúaknak megfeleljenek? Én nem szeretném ha nem raknának be az új filmekbe evokokhoz, Jar Jarokhoz hasonló kedvesebb teremtményeket. Szegényebb lenen nélkülük ez az univerzum.

 Az ep9 önmagában választ ad erre az értelmetlen kérdésre. A cukiságfaktort olyan teremtmények képviselték abban az egy filmben, mint Babu Frik, D-O és a porgok, míg a főhősök közül senki sem halt meg. A hősök oldaláról is csak ketten, egy jelentéktelen mellékszereplő és Leia, akit csak azért kellett megölni, mert sajnos Carrie Fisher a valóságban is meghalt. És szürkének sem lehetett mondani a filmet, mert ennél egyértelműbb eltérést a jók és a gonoszok között kevés korábbi SW epizód produkált. Talán egy sem. Az ep4 még az, ami annyira meseien szélsőséges, hogy még a ruhákban is éles kontraszt van, szó szerint a főhős fehérben, a főgonosz feketében jár.

De a kérdésedre a The Mandalorian is jó válasz, amiben a sztár csak egy Baby Yoda, nem mellesleg, a hősök száma ott sem redukálódott drasztikusan, és bár az árnyalatok szürkébbnek tűnnek a fejvadászok miatt, valójában még Mando is hófehér lovag, csak ő hófehér ruha helyett fényes páncélú.

 

12 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Eszembe jutott valami meredek és teljesen elméleti szinten beszélnék róla, mert nehezen vagy egyáltalán nem kivitelezhetőnek gondolom magam is a színészek miatt, de kellene egy prequel a sequelnek vagy már inkább ezzel kellett volna kezdeni, mert szerintem sokaknak az (is) a bajuk az új trilógiával, hogy az EP 6-ban látszólag révbe érő hőseikkel úgy találkoztak legközelebb, hogy mindegyik le van pukkanva - Han ünnepelt hősből ismét egy csempész, Leia a Lázadás vezető alakja most egy maroknyi embert vezet és a galaxis vezetése nem nagyon támogatja, Luke meg belecsömörlött a Jediségbe - és nagyon minimálisat kapunk abból, hogy mi vezetett ahhoz, hogy ők most ott tartanak ahol...

Ebben is van valami, bár szerintem a legtöbb embernek az a baja, hogy azzá váltak a hősök, amivé, és akkor sem tudták volna megemészteni, ha látjuk a folyamatot is. Viszont szerintem ezt a "sequel-prequelt" a képregények, könyvek, talán még egy-két animációs vagy élőszereplős sorozat is meg tudja valósítani. Egy animációs sorozatban vagy éppen egy videojátékban simán vissza lehet hozni a régi arcokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont szerintem ezt a "sequel-prequelt" a képregények, könyvek, talán még egy-két animációs vagy élőszereplős sorozat is meg tudja valósítani.

Szerintem is meg tudja valósítani, én azért írtam a filmeket, mert az is lenne a cél, hogy azt a réteget akiket ki lehetne "engesztelni" egy ilyennel, ahhoz el is jussanak a sztorik, szvsz. ez a réteg nem követi olyan mélységeiben az SW-t, mint a könyvek, képregények, animációs sorozatok stb. Az élőszereplős sori jó lehetne, de az meg kicsit olyan rangon alulinak érződhetne, hogy ha továbbra is a "kiengesztelést" tartom szem előtt +nem tudom mennyi büdzsét enne meg a karakterek fiatalítása, meg Leia megjelenítése, illetve az a technika még mindig nem a legfinomabb. Persze nyilván fognak születni művek ezekről és nagyon fogunk neki örülni csak ezek nem hinném, hogy nagyon sok mindenkihez eljutnak majd az "engesztelhető" rétegből. Az is biztos, hogy nem fognak ilyen trilógiát csinálni ahogy írtam, magam is kivitelezhetetlennek tartom a színészek fiatallá animálásának plusz költségei miatt, ugye másik színészt castingolni meg kvázi "öngyilkosság", csupán eljátszottam a gondolattal, mi lenne ha. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Szerintem is meg tudja valósítani, én azért írtam a filmeket, mert az is lenne a cél, hogy azt a réteget akiket ki lehetne "engesztelni" egy ilyennel, ahhoz el is jussanak a sztorik, szvsz. ez a réteg nem követi olyan mélységeiben az SW-t, mint a könyvek, képregények, animációs sorozatok stb. Az élőszereplős sori jó lehetne, de az meg kicsit olyan rangon alulinak érződhetne, hogy ha továbbra is a "kiengesztelést" tartom szem előtt +nem tudom mennyi büdzsét enne meg a karakterek fiatalítása, meg Leia megjelenítése, illetve az a technika még mindig nem a legfinomabb. Persze nyilván fognak születni művek ezekről és nagyon fogunk neki örülni csak ezek nem hinném, hogy nagyon sok mindenkihez eljutnak majd az "engesztelhető" rétegből. Az is biztos, hogy nem fognak ilyen trilógiát csinálni ahogy írtam, magam is kivitelezhetetlennek tartom a színészek fiatallá animálásának plusz költségei miatt, ugye másik színészt castingolni meg kvázi "öngyilkosság", csupán eljátszottam a gondolattal, mi lenne ha. :)  

Jó lenne, de tartok tőle, hogy ez a filmes hajó már elment. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Az ep9 önmagában választ ad erre az értelmetlen kérdésre. A cukiságfaktort olyan teremtmények képviselték abban az egy filmben, mint Babu Frik, D-O és a porgok, míg a főhősök közül senki sem halt meg. A hősök oldaláról is csak ketten, egy jelentéktelen mellékszereplő és Leia, akit csak azért kellett megölni, mert sajnos Carrie Fisher a valóságban is meghalt. És szürkének sem lehetett mondani a filmet, mert ennél egyértelműbb eltérést a jók és a gonoszok között kevés korábbi SW epizód produkált. Talán egy sem. Az ep4 még az, ami annyira meseien szélsőséges, hogy még a ruhákban is éles kontraszt van, szó szerint a főhős fehérben, a főgonosz feketében jár.

De a kérdésedre a The Mandalorian is jó válasz, amiben a sztár csak egy Baby Yoda, nem mellesleg, a hősök száma ott sem redukálódott drasztikusan, és bár az árnyalatok szürkébbnek tűnnek a fejvadászok miatt, valójában még Mando is hófehér lovag, csak ő hófehér ruha helyett fényes páncélú.

 

Ebben is van valami, bár szerintem a legtöbb embernek az a baja, hogy azzá váltak a hősök, amivé, és akkor sem tudták volna megemészteni, ha látjuk a folyamatot is. Viszont szerintem ezt a "sequel-prequelt" a képregények, könyvek, talán még egy-két animációs vagy élőszereplős sorozat is meg tudja valósítani. Egy animációs sorozatban vagy éppen egy videojátékban simán vissza lehet hozni a régi arcokat is.

A 9. epizód és A mandalori csak arra ad választ, hogy egyelőre marad a "'hagyományos vágány". De én inkább a 20-as évekre gondoltam. Illetve a távoli jövőre is. A jelenleg formálódó projektekre. 2021-ben állítólag személycserék lesznek. És nem tudjuk, mit hoz a sors 2022-től, vagy utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Eszembe jutott valami meredek és teljesen elméleti szinten beszélnék róla, mert nehezen vagy egyáltalán nem kivitelezhetőnek gondolom magam is a színészek miatt, de kellene egy prequel a sequelnek vagy már inkább ezzel kellett volna kezdeni, mert szerintem sokaknak az (is) a bajuk az új trilógiával, hogy az EP 6-ban látszólag révbe érő hőseikkel úgy találkoztak legközelebb, hogy mindegyik le van pukkanva - Han ünnepelt hősből ismét egy csempész, Leia a Lázadás vezető alakja most egy maroknyi embert vezet és a galaxis vezetése nem nagyon támogatja, Luke meg belecsömörlött a Jediségbe - és nagyon minimálisat kapunk abból, hogy mi vezetett ahhoz, hogy ők most ott tartanak ahol. Tehát a fikcióm az lenne, hogy az első részben lenne valami bolygó szintű konfliktus (aminek nem is kell kapcsolódnia a (leendő) háttérben lévő fenyegetésben, mint pl. az EP I. esetében), ebben megkapnák azt amit nagyon sokan szívesen látnának Luke Skywalker Jedi mestert (meg a többieket is) amikor a csúcson volt, kutatott az Erő és Jedi lovag képzés mikéntje után illetve már tanítványai is lennének, aztán a második részben láthatnánk ahogy Snoke megkörnyékezi Ben-t, a másik szálnak tökéletes lehetne a Vérvonal sztorija, a harmadik résznek pedig lehetne ugyanolyan negatív végkicsengése, mint a RotS-nak Ben áttér a Sötét oldalra, elpusztítja a Jedi akadémiát és csatlakozik az Első Rendhez, Luke elbujdosik, Leia teljesen kikerül a galaktikus politikából + szétmennek Hannal aki ahogy tudjuk csempésznek áll ismét. És erre az alapra jobban emészthetőek lennének az ST történései.

Én is úgy látom, hogy jó filmes trilógia lehetett volna a fentebb írtak alapján. Viszont animációs formában szerintem nagy eséllyel megvalósul az említett időintervallum egy részének kitöltése, még, ha így nem is jut el a "csak mozifilmes" réteghez. Engem őszintén szólva kevéssé érdekel, ha nem filmként mesélik el. :) Szerencsére mindenevő vagyok, ha Star Warsról van szó, azaz nem izgatnak a különféle formátumok. Ugyanúgy tudok élvezni egy sorozatot, könyvet, képregényt, játékot, stb... jöhet minden. 

Szerintem a Lucasfilmnél is tudják, hogy az Ep6-7 közötti idő egy kiaknázatlan terület, aminek a kitöltése jelenleg is folyamatban van. Animációs fronton a Rebels folytatás-sorozat mellett bízom egy későbbi szériában is, ami a ST előzményeként funicionál majd, nagyjából úgy, ahogy a TCW tette az Ep3-mal. Lehetőség annyi, mint galaxisban a csillag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

Szerencsére mindenevő vagyok, ha Star Warsról van szó, azaz nem izgatnak a különféle formátumok. Ugyanúgy tudok élvezni egy sorozatot, könyvet, képregényt, játékot, stb... jöhet minden. 

Én is így vagyok vele, azért a filmes formátummal jöttem, mert a kis fikciómban azt alaptételnek vettem, hogy az az egyik fő cél, hogy mindenkihez eljusson :) Persze mindamelett, hogy én is mindent fogyasztok amit tudok, azért mindig jobban örülök ha a kis saját hierarchiámban minél magasabb szintű mű érkezik, ami kb. így néz ki: élőszereplős mozifilm > animációs teljes estés film amire nem volt még példa a TCW filmet nem sorolnám ide, mert az lényegében pár sorozatrész összevágva > videójáték persze a story orientált single cuccokra gondolok > élőszereplős sorozat > animációs sorozat > könyv > képregény, persze maga a történet megtudja kavarni ezt a sorrendet, mert pl.: bármennyire imádom a Fallen Ordert mondjuk filmen nem biztos akkorát ütött volna a számomra. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"my Pinewood sources expect movies to be a lot cheaper moving forward after the global pandemic. In a very general conversation, a few of my sources essentially expect the next Star Wars films to be smaller in scale, more intimate blockbusters because of the economic downturns the world has suffered." -  makingstarwars.net

 

Azt hiszem, hogy ez bőven ebben a topikba való téma.

Tudom, hogy senki nem fog egyetérteni velem, de akkor is kidühöngöm magam. :)

 

Nem akarok low-budget Star Wars mozifilmet nézni!!

 

Várható érv sokaktól, hogy az ep4 is az volt. Igen, és Lucas sosem volt teljesen elégedett a látvánnyal, nem is tudom hirtelen, hogy azóta hányszor nyúlt bele. Mert valami grandiózusnak képzelte el az SW-t.

Várható érv lehet még a Mandalori is. Igen, az egy TV sorozat és ezért elnézem neki, de azért kicsit zavar, hogy minden bolygó olyan, mintha egy kert végében forgatták volna, és nézés közben tudom, hogy jobb úgysem lesz, mert ez csak egy TV-sorozat, és mozifilmes Star Wars látványra nincs pénz.

 

Kezdték azzal, hogy csökkentették a filmek számát, mert a Star Wars egy "event movie". Akkor viszont adjanak rá pénzt.

Oké, most nincs annyi pénz a koronavírus miatt. (elvileg). Akkor csináljanak sorozatokat, még újra nem áll jobban a stúdió, úgyis azt mondják, hogy a Mandalori milyen nagy siker volt.

 

Tudom, hogy a Star Wars nem csak a grandiózus dolgokról szól. De számomra az SW mozifilmek igen, (és az átlag mozinéző is ezt várja, ezért nem voltak kíváncsiak az ifjú Solora sem), minden más történetre ott a többi formátum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Brodie írta:

Tudom, hogy senki nem fog egyetérteni velem, de akkor is kidühöngöm magam. :)

Mondanám, hogy én igen, de nem :P legalábbis nem mindenben.

Idézet

Nem akarok low-budget Star Wars mozifilmet nézni!!

Mondjuk ebben 100%-ig és szerintem ezzel más is így van.

Idézet

Várható érv lehet még a Mandalori is. Igen, az egy TV sorozat és ezért elnézem neki, de azért kicsit zavar, hogy minden bolygó olyan, mintha egy kert végében forgatták volna, és nézés közben tudom, hogy jobb úgysem lesz, mert ez csak egy TV-sorozat, és mozifilmes Star Wars látványra nincs pénz.

Szerintem A Mandalori-nak teljesen korrekt a látványvilága egyáltalán nem érezni rajta, hogy a "kert végében" lett volna forgatva. Nem beszélve arról, hogy a technikai innováció amit hozott majd a mozifilmek javára is fog válni. az egyetlen gagyi momentuma a twi'lekek lekkui a börtönhajón, mondjuk azok eléggé.  

Idézet

Akkor csináljanak sorozatokat,

Így is tesznek, Mandalori 2 évad, Obi-Wan, cassian meg az ismeretlen 4. ami remélhetőleg nem fog átcsapni túlzott PC marketinggé.

Idézet

úgyis azt mondják, hogy a Mandalori milyen nagy siker volt.

Nemcsak mondják, az is.

 

25 perccel korábban, Brodie írta:

Tudom, hogy a Star Wars nem csak a grandiózus dolgokról szól. De számomra az SW mozifilmek igen, (és az átlag mozinéző is ezt várja, ezért nem voltak kíváncsiak az ifjú Solora sem), minden más történetre ott a többi formátum.

A Solo felett sok egyéb tényező együttes ereje csapott össze ami azt eredményezte amit, amúgy grandiózussága látvány terén nem maradt el a többi filmtől.

 

 

Egyébként ha jól tudom, a makingstarwars.net sem tévedhetetlen és közöltek már fals infókat is.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Mondanám, hogy én igen, de nem :P legalábbis nem mindenben.

Az nem gond, mert szeretem az izgalmas vitákat. Bár ebből nem lesz vita köztünk. :) 

Idézet

Szerintem A Mandalori-nak teljesen korrekt a látványvilága egyáltalán nem érezni rajta, hogy a "kert végében" lett volna forgatva. Nem beszélve arról, hogy a technikai innováció amit hozott majd a mozifilmek javára is fog válni. az egyetlen gagyi momentuma a twi'lekek lekkui a börtönhajón, mondjuk azok eléggé.  

De még, hogy mennyire korrekt, az nem kifejezés. Csak a korrekt látványvilág egy mozifilmhez kevés lenne. Egy Star Wars mozifilm látványától le kell, hogy égjen a hajam, amikor meglátom. Megvan még az érzés amikor a sok csillagrombolós jelenetet az egyik ep9 trailerben először láttad? :) De mondhatnám a fogatversenyt is pl. Na ilyenekre nem lehet számítani sajnos egy TV sorozatban.

A "kert végét" csak úgy értettem, hogy a standard földi helyszínek.

Idézet

Így is tesznek, Mandalori 2 évad, Obi-Wan, cassian meg az ismeretlen 4. ami remélhetőleg nem fog átcsapni túlzott PC marketinggé.

Igen, de akkor csak ilyeneket csináljanak, még újra meg nem erősödnek. Bár kíváncsi lennék majd a következő csökkentett költségvetésű Marvel és Avatar filmekre is...

A rajongók is szerették a TCW 7. évadot is, és a Mandalorian 1. évadot is, és csak olyan híreket lehetett olvasni, hogy milyen sokan nézték meg. Nincs értelme egy kisebb költségvetésű mozifilmmel kockáztatni. A kis költségvetés együtt jár azzal, hogy a sztori is kisebb léptékű és szerintem az átlag mozinéző sem ilyen SW filmet szeretne nézni a moziban, ami megint együtt járhat a bukással.

 

(basszus, a 4. sorozatot már el is felejtettem, miért kellett emlékeztetned? :D )

Idézet

Nemcsak mondják, az is.

Tudom, ez nem g*ciskedés lett volna a részemről. :) 

Még azt is meg merem kockáztatni, hogy többet beszéltek az emberek 2019-ben a Mandalorian-ról, mint az ep9-ről.

Sőt 2020-ban is.

Idézet

A Solo felett sok egyéb tényező együttes ereje csapott össze ami azt eredményezte amit, amúgy grandiózussága látvány terén nem maradt el a többi filmtől.

A látvány ugyanannyira grandiózus, mint a másik 4 Disney-SW filmnek, mivel a költségvetés is hasonló volt. (pláne, hogy 2-szer forgatták le)

A történetre értettem, hogy nem volt grandiózus. Egy leendő csempész első kalandja. 

Idézet

Egyébként ha jól tudom, a makingstarwars.net sem tévedhetetlen és közöltek már fals infókat is.

Ebben bízom most is. :) Bár tény, hogy azért ők nem egy Blikk, de voltak már durva benézéseik, pl. legutóbb az Obi-Wanos pletyka a Mandaloriannal kapcsolatban. 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Brodie írta:

De még, hogy mennyire korrekt, az nem kifejezés. Csak a korrekt látványvilág egy mozifilmhez kevés lenne. Egy Star Wars mozifilm látványától le kell, hogy égjen a hajam, amikor meglátom. Megvan még az érzés amikor a sok csillagrombolós jelenetet az egyik ep9 trailerben először láttad? :) De mondhatnám a fogatversenyt is pl. Na ilyenekre nem lehet számítani sajnos egy TV sorozatban.

Legalábbis egyelőre :) 

19 perccel korábban, Brodie írta:

A "kert végét" csak úgy értettem, hogy a standard földi helyszínek.

Jah, így már értem. :)

19 perccel korábban, Brodie írta:

Igen, de akkor csak ilyeneket csináljanak, még újra meg nem erősödnek. Bár kíváncsi lennék majd a következő csökkentett költségvetésű Marvel és Avatar filmekre is...

A rajongók is szerették a TCW 7. évadot is, és a Mandalorian 1. évadot is, és csak olyan híreket lehetett olvasni, hogy milyen sokan nézték meg. Nincs értelme egy kisebb költségvetésű mozifilmmel kockáztatni. A kis költségvetés együtt jár azzal, hogy a sztori is kisebb léptékű és szerintem az átlag mozinéző sem ilyen SW filmet szeretne nézni a moziban, ami megint együtt járhat a bukással.

Szerintem ezzel a Disneynél is tisztában vannak és nem lépik meg egyik franchise esetében sem, ők is biztosan tudják/ látják, hogy manapság már nem lehet elég a kisebb volumen, mert megnőtt az emberek ingerküszöbe. Pár hete tartok már egy nagy szuperhős maratont, kezdtem az MCU filmekkel, aztán a Pókember szériákkal folytattam, jelenleg az X-Men franchise-nál tartok, én kissé elfogultan szeretem a szuperhős filmeket és most is még mindig tetszettek a filmek amiket újra megnéztem, de óhatatlanul is pl. az MCU vagy az X-men korai filmjeinél, sőt még a Csudálatos Paukember kettő esetében is ami csak hatéves azt éreztem, hogy kicsit kevés amit látok az akciók/látvány terén, szóval aki meg ezzel foglalkozik annak pláne tudnia kell mi kell a népnek jelenleg. :) 

19 perccel korábban, Brodie írta:

(basszus, a 4. sorozatot már el is felejtettem, miért kellett emlékeztetned? :D )

:evil::lol:

19 perccel korábban, Brodie írta:

A látvány ugyanannyira grandiózus, mint a másik 4 Disney-SW filmnek, mivel a költségvetés is hasonló volt. (pláne, hogy 2-szer forgatták le)

A történetre értettem, hogy nem volt grandiózus. Egy leendő csempész első kalandja. 

De a történet szerintem nem érinti annyira büdzsét, azon nem tudnak annyit spórolni, hogy megérje, mert pl. valami gyengébb írót szerződtetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Brodie írta:

"my Pinewood sources expect movies to be a lot cheaper moving forward after the global pandemic. In a very general conversation, a few of my sources essentially expect the next Star Wars films to be smaller in scale, more intimate blockbusters because of the economic downturns the world has suffered." -  makingstarwars.net

 

Azt hiszem, hogy ez bőven ebben a topikba való téma.

Tudom, hogy senki nem fog egyetérteni velem, de akkor is kidühöngöm magam. :)

 

Nem akarok low-budget Star Wars mozifilmet nézni!!

 

Várható érv sokaktól, hogy az ep4 is az volt. Igen, és Lucas sosem volt teljesen elégedett a látvánnyal, nem is tudom hirtelen, hogy azóta hányszor nyúlt bele. Mert valami grandiózusnak képzelte el az SW-t.

Várható érv lehet még a Mandalori is. Igen, az egy TV sorozat és ezért elnézem neki, de azért kicsit zavar, hogy minden bolygó olyan, mintha egy kert végében forgatták volna, és nézés közben tudom, hogy jobb úgysem lesz, mert ez csak egy TV-sorozat, és mozifilmes Star Wars látványra nincs pénz.

 

Kezdték azzal, hogy csökkentették a filmek számát, mert a Star Wars egy "event movie". Akkor viszont adjanak rá pénzt.

Oké, most nincs annyi pénz a koronavírus miatt. (elvileg). Akkor csináljanak sorozatokat, még újra nem áll jobban a stúdió, úgyis azt mondják, hogy a Mandalori milyen nagy siker volt.

 

Tudom, hogy a Star Wars nem csak a grandiózus dolgokról szól. De számomra az SW mozifilmek igen, (és az átlag mozinéző is ezt várja, ezért nem voltak kíváncsiak az ifjú Solora sem), minden más történetre ott a többi formátum.

Nem kell aggódnod, én is így gondolom. Eléggé aggasztó, hogy ilyen low-budget dolog felmerülhet a filmeknél. TV-sorozatnál még megértem, de filmeknél? Én őszintén szólva attól tartok, hogy ha ez igaz, és így lesz, akkor búcsút mondhatunk a látványosabb világoknak. Nem biztos, hogy lesz Coruscant, vagy ehhez hasonló világ. Vagy akár olyan, mint Felucia. Az is eszembe jutott, hogy ez érintheti azon jövőbeni filmeket, melyek fénykardforgató Erő-használókra fókuszálnak. Pl. a Jedi-Sith háborúkat feldolgozó potenciális filmet, vagy filmeket. Egy ilyen filmben lehet, hogy normál körülmények között láthatunk hatalmas Jedi és Sith seregeket összecsapni egymással. Lehet egy ilyen low-budget tervezet miatt erre keresztet lehet vetni? Vagy mondjuk ez teljesen be fog tenni a látványosabb, grandiózusabb fénykardpárbajoknak? Soha többé nem láthatunk olyat, mint a nabbooi párbaj a Baljós árnyakban, a mustafari és coruscanit párbajok A Sithek bosszújában, vagy Kylo és Rey párbaja a második Halálcsillag roncsainál a Skywalker korában?

Aggasztó, rendkívül aggaszót hírek....:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bízom benne, hogy nem csak a földi éghajlati ővek ilyen-olyan változatait láthatjuk majd, költségvetéstől függetlenül. Nyilván olcsóbb megoldás, de kár lenne ezen spórolni. A 28. sivatagos, vagy a 15. havas világ után könnyen monotonná válnak az ilyen helyszínek. Az új trilógiában is szívesen láttam volna több változatos világot. Pedig kreativitás terén nincs hiány, mert némely képregényrajzolónak olyan szinten szárnyal a fantáziája, hogy sokszor csak tátom a számat.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy nem baj. Sajnos nehéz  olyan produktumokat letenni az asztalra ami biztos sikerre számíthatnak a rajongóknál, mert mint kiderült ha valami nem tetszik akkor keményen büntetnek ám. A Disney Plus pont arra jó terep, hogy kockázatmentesen tesztelhessék az ötleteket. Nem baj ha egy pilot megbukik a tv-ben, inkább ott mint a moziban egy méregdrága film. Szerintem a sikeres tv sorozatoknak lessz mozifilmes lezárása. Én már nagyon várok egy Mando mozifilmet. Hajrá, hajrá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, A pécsi írta:

Én úgy gondolom, hogy nem baj. Sajnos nehéz  olyan produktumokat letenni az asztalra ami biztos sikerre számíthatnak a rajongóknál, mert mint kiderült ha valami nem tetszik akkor keményen büntetnek ám. A Disney Plus pont arra jó terep, hogy kockázatmentesen tesztelhessék az ötleteket. Nem baj ha egy pilot megbukik a tv-ben, inkább ott mint a moziban egy méregdrága film. Szerintem a sikeres tv sorozatoknak lessz mozifilmes lezárása. Én már nagyon várok egy Mando mozifilmet. Hajrá, hajrá.

Az SW rajongók anyagi hatása a mozifilmeknél 30-40 millió dollár. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abból ki lehet indulni szerintem, hogy nagy valószínűséggel egy rajongó többször nézi meg a filmet, mint egy átlagnéző aki csak egyszer, mai világban meg rengetegen online veszik a jegyeket és ha egy accountról több vetítési alkalomra is érkezett jegyvásárlás arról már nagy bizonyossággal állítható, hogy rajongó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Gondolom, mikor elkezdtek vetíteni egy SW filmet a mozikban, odaálltak a jegypénztárakhoz és megkérdezték a jegyet vásárlókat, hogy rajongók-e vagy sem.:D

Tömegfilmről van szó, igy nyilvánvaló hogy a rajongói tábor nagyon elhanyagolható részét adja a forgalomnak. Elég megnézni, hogy mekkora érdeklődés mutatkozik akkor amikor valami tényleg a rajongóknak készül: legyen az egy kiegészitő mű vagy maga a TCW mozifilm, és mekkora amikor jön egy nagy dobás ami a széles tömegeknek van szánva. Ilyenkor látszik hogy az érdeklődés mértéke ég és föld. A rajongók számban roppant kevesen vannak a teljes tömeghez képest, akik bemennek egy nagy SW mozira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Tömegfilmről van szó, igy nyilvánvaló hogy a rajongói tábor nagyon elhanyagolható részét adja a forgalomnak. Elég megnézni, hogy mekkora érdeklődés mutatkozik akkor amikor valami tényleg a rajongóknak készül: legyen az egy kiegészitő mű vagy maga a TCW mozifilm, és mekkora amikor jön egy nagy dobás ami a széles tömegeknek van szánva. Ilyenkor látszik hogy az érdeklődés mértéke ég és föld. A rajongók számban roppant kevesen vannak a teljes tömeghez képest, akik bemennek egy nagy SW mozira.

Ez befolyásolhatja azt, hogy a jövőben születnek majd Régi Köztársaság filmek? Lehetséges, hogy a nagyobb tömeget nem fogja érdekelni a Jedik vagy Sithek eredetéről szóló film, vagy filmek, melyekben teljesen új szereplők lennének? Lehet, hogy az ősi idők már nagyon a mag rajongók érdeklődésének kategóriája?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez befolyásolhatja azt, hogy a jövőben születnek majd Régi Köztársaság filmek? Lehetséges, hogy a nagyobb tömeget nem fogja érdekelni a Jedik vagy Sithek eredetéről szóló film, vagy filmek, melyekben teljesen új szereplők lennének? Lehet, hogy az ősi idők már nagyon a mag rajongók érdeklődésének kategóriája?

Szerintem ha jól megmarketingelik, és lesz egy kis SW-éhség, menne rá a nép. Legfeljebb nem tudnák hová tenni, hogy ez most mikor is játszódik és hogy kötődik a többihez, bár mondjuk ez eddig is jellemző volt az OT óta kb. minden mozgóképre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ez ma lesz Yoda. Fél óra múlva. :D

Ja ok :D 10 órája tették ki, az nekik még tényleg tegnap volt :D Rebels sequel? 2022-es film? Mandalori 2. évad teaser?

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.