Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

2019. 10. 20. - 19:29, Bomarr írta:

Pedig már csak pár hét és jön egy játék ami akár az egyik legjobb SW játék lehet ever :)

Igen, azt én is várom. Remélem jó lesz. :clap2:

2019. 10. 20. - 19:29, Bomarr írta:

Egyébként én olyan nagyon nem sirom vissza a Lucasart-ot. Az utolsó hét évükben az egyetlen igazán jó játékuk a Force Unleashed volt (sajnos az MMO-k nem érdekelnek úgyhogy az Old Republic nálam felejtős). Az volt 2008-ban. Aztán utána egy csomó gagyi jött.

Szerintem a Lego Star Wars: The Complete Saga, Lego Indiana Jones: The Original Adventures és a Lego Star Wars III: The Clone Wars is jók voltak... már amikor még játszottam velük. :D A The Old Republic jól indult, de úgy tudom, már egy ideje hanyatlik.

 

Én azt sajnálom, hogy nem lesz 1313, az a Darth Maul játék, Battlefront III, Republic Commando II, Knights of the Old Republic III és The Force Unleashed III. Kár ezekért.

2019. 10. 20. - 19:29, Bomarr írta:

Az Unleashed második része is óriási csalódás volt, de még az is kiemelkedett az olyanok közül mint ez:

 

 

Ez tényleg nagy baromság volt, bár nekem a maga nemében vicces. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

PS4 tulajdonosok, ha egyik kis nosztalgiára vágynátok a Jedi Knight: Jedi Academyvel :) 


https://www.gamestar.hu/hir/star-wars-jedi-knight-jedi-academy-nintendo-switch-playstation-4-276139.html?fbclid=IwAR19PseoEbJfG_oG9_4HIwKs15FtLzTbDojxl_oIHr_f75dctZwL9_d4EQY

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Már lassan a horizonton a Proect Maveric bejelentése, ami valószínűleg egy space sim lesz. Közben hogy felspanoljam magam, szétnéztem hogy mi a jelenlegi felhozatal (sajnos gyerekként nem voltak SW-os űrhajós játékaim, és a távoli rokonoknál is csak belekóstolni tudtam a Rogue Squadronba, ami azért messze van egy igazi space simtől), és akkor találtam ezt a rajongói modot az eredeti X-Winghez

Mit ne mondjak, legalább ilyen szintet várok a Mavericktől is, mind látvány, mind összetettség terén (bár az utóbbin a mod nem változtatott)

 

 

És ha már a XWVM modnál tartunk, a fejlesztők épp azon ügyködnek, hogy VR-ba is átültesség a játékot, ami maga lenne az álom 

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Mit ne mondjak, legalább ilyen szintet várok a Mavericktől is, mind látvány, mind összetettség terén (bár az utóbbin a mod nem változtatott)

Hát remélem is hogy ez a minimum mert ennél a Battlefront 2 űrhajós részei ezerszer jobbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 5 hónappal később...
4 órával ezelőtt, Whill írta:

A Koréliás (azt hiszem a 4.) pályán évekig nem tudtam átjutni az AT-AT-k miatt.

  Igen, Corellia, brrrrr... Bár évekig nem tartott, de nagyon sokat szívtam és dühöngtem én is azon a pályán, és mindig rémálmaim voltak, amikor odaértem. Apám meg sem tudta csinálni. Nekem egyszer sikerült elérnek az arany (vagy platina?) szintet, aztán soha többé nem mentem arra a pályára.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

  Igen, Corellia, brrrrr... Bár évekig nem tartott, de nagyon sokat szívtam és dühöngtem én is azon a pályán, és mindig rémálmaim voltak, amikor odaértem. Apám meg sem tudta csinálni. Nekem egyszer sikerült elérnek az arany (vagy platina?) szintet, aztán soha többé nem mentem arra a pályára.

 

Nálam az utolsó elötti pálya volt a legnehezebb. Nagyon nehezen mentem át rajta. Rengeteg feladat volt Tie-vadászokkal, légvédelemmel, aztán mire nagynehezen átverekedtem magam az egészen és alig volt már "életem"(a 3-ból már csak 1 az is alig), jöt egy birodalmi főmufti egy nagyobb hajóval és jelentős tűzerővel. Emlékszem kb egy hét volt mire azon a pályán átmentem úgy hogy kb minden másnap játszottam vele. 

Érdekes hogy az utolsó pálya meg tök könnyű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg még a bónusz Halálcsillag pályától kaptam idegbajt. A hajóm állandóan kipattant a vájatból a legkisebb koccanásra is. Hűde idegesített. Viszont az N1-es naboo-i vadászgép nagyon kemény masina volt, a leggyorsabb gép az egész játékban. Azzal lehetett a legkönnyebben az arany medálokat megszerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Volt Halálcsillag bónuszpálya? Ezt nem is tudtam. Gondolom az összes medált meg kellett szerezni hogy előjöjjön.

Igen, volt négy bónuszpálya. Az összes bronzéremért a Begar's Canyont kaptad meg, ebben T-16 Skyhopperrel versenyezhettél a Tatooine-on Zev, Dack és Wedge ellen.

Az összes ezüstért kaptad meg a The Death Star Trench Runt, ez a Halálcsillag pályája. Ahogy a filmben, itt is végig kellett repülni a vágatban és a végén beküldeni a protontorpedót a szellőzőbe.

Az összes aranyért kaptad meg a The Battle of Hoth-ot, amiben nem meglepő módon a hoth-i csatát lehetett újra átélni. Természetesen itt is AT-AT-kat kell összekötni, szóval eléggé hajtépő volt ez is.

Illetve, ha begépelted a CHICKEN kódot a menüben, akkor megkaptad a Destroy Everything in Sight című pályát, amiben egy AT-ST-t vezethettél, és a feladat... Nos, a cím magáért beszél. :) 

Illetve különböző kódokért meg lehetett kapni bónuszként az N1-est, a Millennium Falcont, a TIE Interceptort, a T-16 Skyhoppert, az AT-ST-t és egy 1969 Buick Electrát is, ami hát... WTF!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Nektek mi volt az első Star wars játékotok amivel először játszottatok havernál, rokonnál, arcade gép stb.? Illetve melyik volt az első amelyet birtokoltatok is?

 

Gondolom a legtöbbünk valami Legends címmel kezdte azért ide írom, ha valaki esetleg van olyan "pelyhes" :evil::D , hogy pl.: az új Battlefront volt neki az első az a kánon videójátékos topikba válaszoljon legyen szíves. :)

 

Nekem ez volt:

SS_Empire_Strikes_Back_in-game_8_Atari_V

 

Egyben volt az első amivel játszottam és birtokoltam is. Bár először nem voltam tisztában vele, hogy ez SW, annyira nem is volt a kedvencem az Atari 2600 kínálatából, csak jóval később tudatosult bennem, hogy amit látok az a hothi csata, onnantól jóval többször játszottam :D

 

Aztán az első játék amit tudatos Star Wars játékom ez a "gyönyörűség" volt:

 

maxresdefault.jpg

 

 

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace. Anno nagyon szerettem, a játék során pályáról-pályára a különböző főbb szereplőkkel (Qui-Gon, Obi-Wan, Panaka) kellett végig játszani a film történései mögött játszódó eseményeket, így végre igazi Jedik bőrébe is bújhattam :) . Rengetegszer nekiálltam, de sosem jutottam a végére. Cheat nélkül esélytelen voltam, de még azok is korlátozottak voltak, ha jól emlékszem pl. full élet kódot is csak 5x lehetett használni. Az volt a legjobban sikerült próbálkozásom amikor egészen a Coruscantig eljutottam :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem vagy a Republic Commando, vagy a Jedi Academy volt az első, nem emlékszem konkrétan. De akkor még 10-11 évesen nem nagyon foglalkoztatott a Star Wars komolyabban azon túl, hogy többször kijátszottam ezeket. Pár évvel később a "régi" Battlefront 2, amit kijátszva úgy voltam vele, hogy jobb lenne ismerni is a hátteret, a többi meg már történelem :D Én azóta számítom a rajongásomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a flipper, mint arcade számít, akkor a Baljós Árnyak flipper.

Ha nem, akkor gameboy emulátoron a Baljós Árnyak vagy a Birodalom Visszavág, amit sosem tudtam végigvinni, mert folyton elakadtam/eltévedtem az első pályán.

Erről lenne szó:

hqdefault.jpg

 

PC-s játékok közül a Jedi Outcasttel játszottam először.

szerk.:

PC-s játékok közül a Jedi Outcasttel játszottam először még az egyik szomszédnál, amit nagy nehezen tudtunk csak végigvinni, mert egyes pályaákon eléggé el lehetett akadni. A Yavinos mocsaras pályán például akármit csináltunk, sehogy sem jutottunk tovább. Akkoriban volt egy chat oldal, odamentünk fel segítséget kérni, és ott mondták el nekünk, hogy az egyik lezuhant csapatszállító közelében a víz alatt van egy kis járat, és ott kell továbbmenni.

Amikor ezt nagy nehezen megtaláltuk, hát... szidtuk a készítőket elég rendesen.

 

A legelső fizikai játék pedig a LEGO STAR WARS: The Complete Saga volt, komolyabb címből pedig vagy a KOTOR Gyűjtemény.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legeslegelső Star Wars játékom a Tie Fighter volt. Amikor megkaptam életem első PC-jét akkor vele együtt adott egy haver egy rahedli játékot. Ez volt az egyik. De ki nem állhattam a szimulátorokat úgyhogy 5-10 perc játék után hagytam is az egészet.

2BW4TBz.jpg

 

Az első amelyben igazán elmélyültem az a Dark Forces volt. Ahogy akkor neveztük egy Doom-klón volt Star Wars köntösben. Annál a pályánál amikor Jabba bedob egy szörnyhöz rendesen paráztam :D

YYM96Au.jpg

 

Az első SW játék amelyet kifejezetten vártam és vágtam a centit, hogy mikor jelenik meg a Rebel Assault 2 volt. Emlékszem hogy az 576 Kbyte újságban általában volt egy árlista, hogy melyik játék mennyibe kerül. A Rebel Assault 2-nél viszont nem árulták el. Csak az volt odairva hogy hívjál fel egy telefonszámot és majd az 576 boltosok megmondják. Fel is hivtam és amikor meghallottam az összeget emlékszem ijedtemben le is csaptam a kagylót. Később aztán szülinapomra megkaptam. A játék doboza a mai napig megvan, de maga a játék CD-je nem. A bátyám elkérte egy haverjának az meg elhagyta valahol.....

BonXCUP.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első Star Wars játék, amivel játszottam az a Shadows of the Empire volt, utána nem sokkal  a Baljós árnyak játék. Ezek nem tettek rám olyan nagy hatást. A Jedi Knight Jedi Outcast, A Jedi Knight Jedi Academy, valamint a Republic Commando annál inkább. Viszont ezeket is elsöpörte az első két Knights of the Old Republic. Ezeket imádtam a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem majdnem az összes játszott Star Wars játék megvan. Igaz egyik se eredetiben.

 

Az első amivel játszottam az 1998-as Star Wars Jedi Knight: Mysteries of the Sith volt. Azt hiszem háromszor is elkezdtem vele játszani de valamivel a közepe után elakadtam és nem tudtam továbbvinni szóval annál a résznél mindig abbahagytam. A többi Star Wars témájú "normál" játékot már végig tudtam vinni.

 

image.jpg

 

 

A második a Star Wars: X-Wing Alliance volt amit kétszer pörgettem ki. Abból tudtam meg hogy az Uralkodó neve Palpatine és a TPM első nézése közben amiatt már nem volt gond rájönnöm arra hogy Palpi=Sidi=Uralkodó.

 

 

 

A következő a TPM játék volt amit kábé háromszorr is kijátszottam.

 

02.jpg

 

 

Aztán a Star Wars Jedi Knight: Jedi Outcast jött amiből úgy három kijátszás is lett.

 

01.jpg

 

 

Utána a Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy amit kétszer játszottam ki.

 

04.jpg

 

 

Ezek még megvannak.

 

Ezeken kívül csak a régi és a néhány éve kijött Battlefront II-k egyjátékos módjával játszogattam hébe-hóba. A régi CD-n volt meg míg az újabb a neten ahová le lehetett tölteni. Origin-be vagy hová.

 

Plusz 2000 körül egy PC-s magazin CD-jén találtam egy Star Wars játékos demót amivel eljátszogattam néhányszor. Már nem tudom melyik játéké. Az rémlik hogy a Hoth-on lépegetők és kutász droidok között kell benne egy Airspeeder-rel röpködve akciózni. Azt a játékot megszerezném ha tudnám a címét. Hátha nem okozna gondot a gépemnek hogy régi játék és futna rajta.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

Az rémlik hogy a Hoth-on lépegetők és kutász droidok között kell benne egy Airspeeder-rel röpködve akciózni. Azt a játékot megszerezném ha tudnám a címét.

 

Két tippem volna: Rogue Squadron

 

vagy a Rebels Assault

 

 

Amúgy azt tudtátok, hogy a Jedi Knight 2: Jedi Outcastnak olyan demoja volt ami egy teljesen önálló pályát tartalmazott, ami magában a teljes játékban nem is szerepelt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Rog írta:

Én nem tudtam. Az a demó kimaradt és máshol eddig nem olvastam róla.

 

 

Szerintem én is csak azért tudok róla, mert ahhoz volt szerencsém először, valami játékos újság CD mellékletén volt rajta.

 

Innét lekaphatod, ha gondolod:

 

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast GAME DEMO - download | gamepressure.com

 

38 perccel korábban, Rog írta:

Ez az. Köszi! :)

 

Szívesen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a korai éveimben ismertem meg az alábbi '93-as Star Wars sakkot, és nagyon bejött az SW köntösbe bújtatott megoldás. Az külön tetszett, hogy a figurák nem szimplán "levették" egymást, hanem különféle animációk keretében végeztek a másikkal. :D

 

 

 

Nekem is az Ep1 játékváltozata volt az első "komolyabb" SW játékom, és emlékeim szerint az első olyan game, amit eredetiben is birtokoltam. Öcsémmel jó párszor játszottunk vele, viszont teljes egészében csak egyszer vittem végig. Emlékszem, hogy sokáig nem tudtam tovább jutni a Tatooine-ról (asszem Qui-Gonnal kellett alkatrészeket gyűjteni), ezért csodaszámba ment, amikor végre sikerült előbbre jutni. A maga idejében, a Baljós árnyak láz idején jó volt, de sosem rajongtam érte igazán. :) 

Ellenben, a Jedi Knight II: Jedi Academy gyorsan beszippantott, rengeteget toltam vele. Többször is végig vittem. Az első végigjátszásom fő blamájára tisztán emlékszem: figyelmetlen voltam, amikor a Rosh-sal való harc után nem olvastam el a kiírást, és nem tudtam, hogy egy útválasztónál járok, miszerint a döntésem alapján fog folytatódni a sztori a Világos vagy a Sötét oldalon. Megörültem, hogy Rosh csak úgy felkínálta magát, majd gyorsan levágtam, mondván megérdemelte. :P Aztán csodálkoztam, hogy a Korribanon miért támadnak rám a Jedi cimbik, amikor nem ártottam nekik semmit. :D 

 

Egyébként ezt a két játék a mai napig tagja a gyűjteményemnek:

k4RFSg9.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Rog írta:

@Darth Cupsy

Köszi a linket! Kijátszottam. Klassz demo. :)

Szívesen :) 

 

55 perccel korábban, Darth Sky írta:

Emlékszem, hogy sokáig nem tudtam tovább jutni a Tatooine-ról (asszem Qui-Gonnal kellett alkatrészeket gyűjteni)

 

Ott én is, ha jól emlékszem valami olyasmi volt nekem, hogy volt egy épület aminek a belső falán volt egy más színű nagy négyzet alakú rész, ami igazából egy  tologatható/húzogatható kocka volt cak teljesen falsíkig be volt tolva és a világért sem gondoltam volna, hogy az ott valami más is, nemcsak fal. Osztálytársam mutatta meg aki már addigra végigvitte, hogy mit kell csinálni és asszem emögött a cucc mögött volt az utolsó alkatrész. Ez után volt amikor először és utoljára eljutottam a Coruscantra, de Jedik után Panakával nyomulni nem akkora flash, szóval nem sokkal tovább jutottam. Ha minden igaz ez egyben az utolsó játszásom is volt a játékkal, mert közben megszereztem az Outcastot, az mellett ez meg rendesen elhalványult :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.