Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Már régóta fel kellett volna állnia klub vezetőségének, és kiírni az előrehozott választásokat, hogy időben el lehessen kezdeni az újjáépítést. Rendszerszintű problémák vannak, amiket csak hosszú távon lehet orvosolni, senki nem fogja egyik pillanatról a másikra megoldani őket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 15. - 0:23, Yoda József írta:

Már régóta fel kellett volna állnia klub vezetőségének, és kiírni az előrehozott választásokat, hogy időben el lehessen kezdeni az újjáépítést. Rendszerszintű problémák vannak, amiket csak hosszú távon lehet orvosolni, senki nem fogja egyik pillanatról a másikra megoldani őket

Ez a fölcsuszamlás szerű katasztrófa, ami most történt a csapattal lehet még jól is jött nekik. Most nem a kudarcot akarom racionalizálni, de mi lett volna akkor, ha csak csekély különbséggel, 1-2 góllal kap ki a Barcelona és nem pedig ilyen megsemmisítő alázás történik? Valószínüleg Setient (még esetleg Abidalt) így is úgy is kirúgták volna, de az alapokhoz nem nyúltak volna annyira hozzá, teljes nagytakarítást nem rendeznének, hanem még elvegetálna így a rendszer legkésőbb Bartomeu ciklusának a végéig. Ezzel szemben ezt a 8 bekapott gólt (úgy, hogy azért a Bayern nem volt igazán pontos és maradt még ott töltény a tárban, könnyen lehetett volna 10 is) nem lehet semmivel sem kimagyarázni. A legfrisebb hírek szerint a szociók közül többen már előrehozott választást sürgetnek és a Cadena SER értesülései szerint hétfőn Bartomeu benyujthatja a lemondását és egy teljesen új Barcelonát építhetnek... ami nem lesz egyszerű, főleg, hogy egy hónap múlva már kezdődik is a következő szezon, de most legalább a szándék megvan, hogy érdemi változás történjen. Ez a 8-2 nélkül nem hiszem, hogy megtörtént volna, így egyfajta "tisztítótűzként" még jól is jöhetett ez a katalánoknak... az más kérdés, hogy ez a dátum mindenképpen negatív rekordként fog beleégni a csapat történelmébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Wilde írta:

Ez a fölcsuszamlás szerű katasztrófa, ami most történt a csapattal lehet még jól is jött nekik. Most nem a kudarcot akarom racionalizálni, de mi lett volna akkor, ha csak csekély különbséggel, 1-2 góllal kap ki a Barcelona és nem pedig ilyen megsemmisítő alázás történik? Valószínüleg Setient (még esetleg Abidalt) így is úgy is kirúgták volna, de az alapokhoz nem nyúltak volna annyira hozzá, teljes nagytakarítást nem rendeznének, hanem még elvegetálna így a rendszer legkésőbb Bartomeu ciklusának a végéig. Ezzel szemben ezt a 8 bekapott gólt (úgy, hogy azért a Bayern nem volt igazán pontos és maradt még ott töltény a tárban, könnyen lehetett volna 10 is) nem lehet semmivel sem kimagyarázni. A legfrisebb hírek szerint a szociók közül többen már előrehozott választást sürgetnek és a Cadena SER értesülései szerint hétfőn Bartomeu benyujthatja a lemondását és egy teljesen új Barcelonát építhetnek... ami nem lesz egyszerű, főleg, hogy egy hónap múlva már kezdődik is a következő szezon, de most legalább a szándék megvan, hogy érdemi változás történjen. Ez a 8-2 nélkül nem hiszem, hogy megtörtént volna, így egyfajta "tisztítótűzként" még jól is jöhetett ez a katalánoknak... az más kérdés, hogy ez a dátum mindenképpen negatív rekordként fog beleégni a csapat történelmébe.

Remélem tényleg benyújtja holnap a lemondását az elnök, és még idén megtartják az előrehozott választásokat, amit jó volna, ha Victor Font nyerne meg. A következő szezont pedig be kell áldozni alapozásra. Én Messi eladását is megkockáztatnám. No nem mintha az ő nyakába varrnám a dolgokat, de a Messi-függőség hatalmas rákfenéje a csapatnak már egy ideje. És azon se lepődnék meg, ha most ős is úgy érezné, hogy szívesen elmenne. Szerintem Guardiola a City-ben tárt karokkal várná. Itt Messi csak elfecsérelné az utolsó éveit. Egy Aranylabda még mindig benne van simán, azt a Barcelonával nem fogja megszerezni.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 16. - 20:24, Wilde írta:

Cadena SER értesülései szerint hétfőn Bartomeu benyujthatja a lemondását

Természetesen nem mondott le... Még egy évig lehet nézni a szerencsétlenkedést.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Természetesen nem mondott le... Még egy évig lehet nézni a szerencsétlenkedést.

A húzásai számomra is afelé mutatnak, hogy a megúszásra játszott, hiába hozták össze tegnap az elmúlt évek legszéleskörűbb vezetőségi egyeztetését. Vasárnap volt a TV3-on egy vita és ott Font azt mondta, hogy ő már a meccs után kezdeményezte az előrehozott választásokat, de a vezetőségben nem volt egyetértés a kérdésben. Setien menesztése nem lehetett kérdéses, Abidalt elvileg azért tartotta volna meg Bartomeu, mert nem akarta rögtön az átigazolási időszak kezdetén lecserélni a sportigazgatót, hanem azt akarta, hogy maradjon, mert ismeri a pozíciót. Az ő személye körül is komoly viták voltak, nem tudom, hogy ennek a hatására történt e, de úgy tűnik Abidal azóta saját maga nyújtotta be a lemondását. Jelenleg pedig a segítője, Ramon Planes fogja ellátni a sportigazgató feladatait egyelőre.
 

A vezetőedzői posztra Koeman kinevezése szerintem egy abszolút biztonsági lépés, García Pimientát nem merték bevállalni, Pocchettino meg inkább csak a sajtó részéről erőltetett pletyka volt, házon belül sokkal többen ellenezték, mint támogatták volna. Koeman, ahogy a holland válogatottnál a 2016-os eb és 2018-as vb fiaskó után újraépítette a csapatot, elköszönt a nagyöregektől és amilyen játékot játszatott a hollandokkal például a tavalyi Nemzetek Ligájában az bizakodásra ad okot, az elmúlt évtizedben nyújtott klubedzői tevekénysége azért felvet kérdőjeleket, de a fiatalok nagyobb szerephez jutásában, a keret átalakításában lehet hasznos, ezzel együtt szerintem abszolút rövid távú megoldás. Az a nyilatkozata, hogy a csapat gerincét át kell tervezni (Busquets, Alba, Suarez valószínű mindenképpen távozni fog, de minimum háttérbe lesz szorítva) nem rossz kezdés, fel is merült már van de Beek neve, mint lehetséges érkező, de kíváncsi leszek mennyi mozgástere lesz a Barcelonának ebben a különleges piaci helyzetben, ami most a covid miatt előállt... illetve, hogy mi lesz Messivel. Amit korábban írtál, hogy távozhat, szerintem mindenkinek az lenne a legkézenfekvőbb, ha elmenne. Tudom nem szép dolog egy ekkora legendáról ilyen profán szempontok alapján írni, de amennyiben komoly pénzt akar még belőle a Barcelona, akkor most lehetne még jó áron értékesíteni. Két klasszis év még minimum van benne, de lehet az 3-4 is és semmi garancia nincs arra, hogyha a változások tényleg beindulnak, akkor azok néhány szezon alatt annyira gyümölcsözőek lesznek, hogy egy teljes keretátalakítást le tudnak vezényelni nagyon rövid idő alatt. Messi, ha most elmenne a City-be, akkor sokkal eredményesebben fejezhetné be a karrierjét, mintha marad, ráadásul még egy másik bajnokságban, egy másik közegben is kipróbálhatná magát és bizonyíthatna. A Barca pedig az érte kapott pénzből több értékes játékossal kezdhetné építgetni az új érát, de legalábbis nagyobb mozgásterük lenne anyagilag. Ettől függetlenül szerintem Messi maradni fog és a Barcelonából vonul majd vissza, mindenesetre az biztos, hogy a szíve szerint így tenne!
 

A választásokat (aminek az időpontját a tervezettnél pár hónappal korábban tartják ugyan meg) tekintve azért nem akarták előrehozni, mert nagyon közel van a következő szezon rajtja (egy hónapon belül már kezdenek) és addig rengeteg átalakítást kellene megtartani nagyon rövid idő alatt, illetve egy széleskörű választási procedúra megszervezését a Spanyolországban újra erősödő covid fenyegetettség miatt sem szerettek volna feltétlenül most megtartani. Március közepén elvileg meglesz a következő elnök és május végén véget ér a szezon, úgyhogy onnantól kezde lesz egy rendes felkészülési ideje az új elnökségnek, hogy olyanra formálja a csapatot amilyenre akarja (legalábbis a teljes nyaruk ott lesz, hogy lerakják az alapokat). Ebben a gondolatmenetben van ráció, de azért érzek némi előremenekülést Bartomeu részéről, hogy nem akart így távozni, hanem mintha még mindig kapaszkodna abba a reménybe, hogy valahogy vissza tud valamit hozni abból amit elrontottak az elmúlt évek hosszú során és még ha megmenteni nem is tudja az örökségét, de nem akarja, hogy így emlékezzenek rá. Szerintem amiatt jó lett volna a lemondása, hogy azt az érzetet adta volna, hogy következményei vannak a dolgoknak és a csapat fontosabb, mint az ő, vagy bármelyik társának az egyéni hatalmi céljai. Persze ezt már két éve is megtehette volna, vagy legkésőbb tavaly a Liverpool elleni vereség után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Messi elhagyja a Barcelonát. Felkészül Rakitic, Vidal és Umtiti. 

Kíváncsi vagyok, hogy hova fog tovább menni. A Realt, Cityt, Unitedet, P$G-t és Bayernt leszámítva kb bármelyik csapat csődbe menne, ha leigazolná

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen szánalmas az, ami most a Barcelonánál folyik :( Messi nem egy ilyen botrányokkal tarkított távozást érdemelne.

 

Bartomeu teljesen jogosan fog bevonulni úgy a történelembe, mint "az elnök, aki 5 év alatt szétverte a világ legjobb csapatát"

 

Amúgy a felsoroltakon kívül még az Inter tudná megengedni magának a leigazolását.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fél csapat koronavírusos, ezért igen csak tartalékosan álltak ki. Ettől függetlenül röhej, hogy a felcsút az Európa Ligában indult, míg a másodosztályban olyan csapatok vegetálnak, mint a Győr, Vasas, Nyíregyháza, Debrecen vagy a Békéscsaba.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy aki nem követi a F1-et annak ajánlom a Forma 2-őt. Végig izgalmas versenyeket mennek a srácok tény rövidebb,de szombaton van a fő futam vasárnap meg a sprint verseny. Már egy pár futam óta követem,de tényleg végig izgalmas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Kargarosz írta:

Amúgy aki nem követi a F1-et annak ajánlom a Forma 2-őt. Végig izgalmas versenyeket mennek a srácok tény rövidebb,de szombaton van a fő futam vasárnap meg a sprint verseny. Már egy pár futam óta követem,de tényleg végig izgalmas. 

Nagyon egyetértek. Sőt, a Forma-2 és Forma-3 manapság már lesöprik az F1 -es versenyeket. Ma és tegnap is nagyon izgalmas futamok mentek le Belgiumban. Schumi is tök jól vezet, idén remekel a srác, a tabellán is a 4. helyen áll, jó úton halad. A többiekben is megvan a versenyszellem, nagyon jó futamok szoktak előfordulni. Nos ezt az F1 versenyeiről nem nagyon lehet elmondani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nagyon egyetértek. Sőt, a Forma-2 és Forma-3 manapság már lesöprik az F1 -es versenyeket. Ma és tegnap is nagyon izgalmas futamok mentek le Belgiumban. Schumi is tök jól vezet, idén remekel a srác, a tabellán is a 4. helyen áll, jó úton halad. A többiekben is megvan a versenyszellem, nagyon jó futamok szoktak előfordulni. Nos ezt az F1 versenyeiről nem nagyon lehet elmondani. :D

 

Ma néztem elsőnek a Forma 3-at hát az se volt piskóta. Itt tényleg a srácok versenyeznek, és a kocsik között nincs akkora különbség ugye. Ja jól ment tegnap 3. most meg 2. hely,de a csapattársa szerintem eddig jobb persze még hátra van 10 futam, ha jól rémlik addig még bármi lehet. Viszont tényleg jól hozza a dobogós helyeket, és ma Mazepin elleni előzése pazar volt bánom,hogy nem játszották vissza. Ja, és Mazepin táblás elütése tegnap nem volt semmi :D Igazi verseny igazi emberi reakciókkal ez hiányzik az 1-ből már mióta,de mind1 is. Forma 2 meg 3 fan lettem az biztos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.