Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Néhány gondolat a világbajnokságról:
Az egyik legfontosabb lépés szerintem a videóbíró lesz, amit világbajnokságon most először vezetnek be és azért figyelve az eddigi gyakorlatot mondjuk az olasz, vagy a német bajnokságban... hát születtek érdekes ítéletek így is. Ez most olyan szempontból egy főpróbája lehet a tehnológia széleskörű elterjedésének és elfogadásának, hogy itt azért nem ugyanaz a tét, mint egy Bundesliga fordulóban, ezzel együtt, ha nem lesz semmi malőr, sőt kifejezetten jó ítéletek születnek, akkor az felgyorsíthatja a folyamatokat. Már csak azért is érdekes lesz ilyen szempontból ez, mert azért a múltból számos példát találhatunk, amikor a játékvezetői stáb igyekezett tolni a hazai csapatot és (lehet rosszindulatúan) él bennem a feltétlezés, hogy az - egyébként nem túl acélos - orosz válogatottat is igyekeznének majd megtámogatni.
Szerintem az esélyesek közül a Brazília - Németország - Spanyolország hármasból bárki megnyerheti (bár utóbbinál ez a botrány, hogy kirúgták a szövetségi kapitányt nagyon visszavetheti a csapatot, lehet ezzel a lépéssel a szövetség elvágta a vb esélyeiket), a francia és a belga csapat nevek alapján nagyon jól néz ki, de csapatként nem tudom mennyire lesznek ütőképesek (főleg a franciáknál, ahol Pogba beillesztése a rendszerbe nem sikerült tökéletesen). Az argentin szerintem nagyon orrnehéz csapat, hátul rengeteg a kérdőjel és a felkészülés is problémás volt, nem tudom Messi mennyire szívja fel magát és mennyire tudja ő vinni a csapatot, a portugálok szerintem csak Ronaldo miatt vannak ott a nagyok között (érdekes, hogy az eb győztes csapatból drágán megvásárolt tehetségek utána mennyire besültek az elmúlt két évben a klubjaikban), az angolok pedig rendre összeroppannak a várakozások súlya alatt, most mondjuk jobban szerepelhetnek az elmúlt tornáknál, de nagyon meglepődnék, ha az elődöntők során még számolni kellene velük.
A horvát válogatott ugyanakkor szerintem a torna meglepetéscsapata lehet, sokat várok tőlük. Remélem egy színvonalas világbajnokságot láthatunk, nem lesznek túl óvatoskodóak a csapatok és izgalmas jó találkozókat játsszanak, ja és a pályán történő eseményeké lesz a főszerep nem pedig a botrányoké (a legutóbbi eb-n is probléma volt a huliganizmus, ez Oroszországban is előfordulhat), nem sérül meg senki és a legjobb focit játsszó csapat nyer. Én egyébként titkon reménykedek Izland jó szereplésében is, elképesztő dolog, amit ott összehoztak a labdarúgás területén!

Donát, ha nem baj én már előre beírnám a tippeket erre a hétre (mostanában elég kaotikusak a napjaim és nem vagyok fent a fórumon se annyit):

 

Oroszország 2 - 0 Szaud-Arábia

Egyiptom 1 - 2 Uruguay

Marokkó 1 - 1 Irán

Portugália 1 - 1 Spanyolország

Franciaország 3 - 0 Ausztrália

Argentina 1 - 0 Izland

Peru 0 - 1 Dánia

Horvátország 3 - 2 Nigéria

Costa Rica 0 - 2 Szerbia

Németország 2 - 0 Mexikó

Brazília 3 - 1 Svájc

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Wilde írta:

Donát, ha nem baj én már előre beírnám a tippeket erre a hétre (mostanában elég kaotikusak a napjaim és nem vagyok fent a fórumon se annyit):

 

Oroszország 2 - 0 Szaud-Arábia

Egyiptom 1 - 2 Uruguay

Marokkó 1 - 1 Irán

Portugália 1 - 1 Spanyolország

Franciaország 3 - 0 Ausztrália

Argentina 1 - 0 Izland

Peru 0 - 1 Dánia

Horvátország 3 - 2 Nigéria

Costa Rica 0 - 2 Szerbia

Németország 2 - 0 Mexikó

Brazília 3 - 1 Svájc

 

Persze, semmi gond! 

 

Leadom én is a tippem holnapra:

Oroszország - Szaúd-Arábia: 1-0

 

A fenti sorokkal többé-kevésbé egyetértek, bár a portugáloknál van egy egész fegyelmezett védekezés is Ronaldon túl. A videóbírónál meg hihetetlen, hogy továbbra sincs hivatalos kommunikáció, hogy miként is fog zajlani... (felteszem amúgy ugyanúgy, mint év közben). Én továbbra is a challenge rendszert támogatnám, hogy mindkét edző félidőnként 2x dönthet úgy, hogy visszanézet valamit, ha nem elégedett az ítélettel. Mindent visszanézni nagyon körülményes lesz, sok fura ítéletet hozhat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én is beszállok a buliba egy kicsit eltérő végeredménnyel:

Oroszország - Szaúd-Arábia: 1-1

 

Picit figyelembe vettem a felkészülési mérkőzéseket, amiket az elmúlt 1-2 hónapban játszottak. Az alapján úgy érzem, Szaúd-Arábia X-elhet a hazaiakkal. Az oroszokat amúgy se érzem annyira erősnek, és az, hogy bár Szaúd-Arábia megküzdött a németekkel és az olaszokkal (igaz mindkétszer vesztett, de az a 2-1 -es eredmény szerintem abszolút nem rossz a részükről. :)) az bizonyítja nekem, hogy helyt tudnak majd állni, mégha nem is tartom őket (se) annyira jó csapatnak.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

A szövetség háta mögött állapodott meg a Reallal. Nem túl etikus..

 

Most mondanám, hogy meglepődtem, de Florentino Pereztől nem is vártam mást :roll:

 

A tippem:

Oroszország - Szaúd-Arábia 2-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt tudom de ez a megoldás pont ilyenkor? 

Nehéz helyzet. Én is kirúgtam volna. Én nem az elnököt okolnám, inkább az edzőt, hogy ilyen sunyi módon, a VB árnyékában másfelé kacsintgat. Majd Hierroval megoldják. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Mit vártok a videobírótól? :D

Szerintem egy nagyon jó dolog, sok eddig kétértelmű szituáció lesz majd általa könnyen elbírálható.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olyan fejlődést várok mint az NFL-ben. Bár amiket elmondott Hajdú, hogy a les visszanézése a bíróra van bízva... Most is volt az első félidőben egy akkora les mint a ház, amiből majdnem gól is született. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is néztem, jól kezdtek, aztán meg a védelem szétesett, helyzetük se volt csak a végefelé 1-2 db, és kb. annyi.

Mondjuk alapból sz*r a szaúdi védelem, de ettől a csapattól kicsit többet vártam. A hazaiak viszont nagyon bekezdtek, jól játszottak, mondjuk egy ilyen ellenfél ellen nem csoda. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, úgy passzolgattak meg háromszögeltek a ruszkik 16-osán belül, hogy csak lestem. Akkor nem hittem volna, hogy ez 5-0 lesz, és nem nekik. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Én olyan fejlődést várok mint az NFL-ben. Bár amiket elmondott Hajdú, hogy a les visszanézése a bíróra van bízva... Most is volt az első félidőben egy akkora les mint a ház, amiből majdnem gól is született. 

Azt is elmondta, hogy mikor fogják használni. A majdnem gól esetében pl. nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Hát ez elég szomorú :(

Belegondoltál vagy csak sopánkodsz? :) Azt kell visszavonni, aminek jelentősége van. Vagy mindenegyes téves ítélet miatt álljon meg a játék, tanakodjon a bíró, majd döntsön? Ne őrjíts meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állás: 

Wilde - 1 pont

Donát - 1 pont

Ody - 1 pont

Nabo - 1 pont

Yoda - 1 pont

Frenkie - 1 pont (Frenkie járt a legközelebb 3-0-lal)

Fulcrum - 1 pont

Jake - 1 pont

Miss - 1 pont

Racerx - 1 pont

Nute - 0 pont

Bence - 0 pont

 

Holnapi program:

Egyiptom - Uruguay

Marokkó - Irán

Portugália - Spanyolország

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.