Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

A Tartakovsky-féle Clone Wars, a régi Droids és Ewok rajzfilmek, a két régi Ewok élőszereplős film mind mind C-canon, egysznten vannak a könyvekkel.

És mi van azzal, hogy a CW utolsó öt része nem kicsit ütközik a Labyrinth of Evillel? Elméletben az is C canon, nem? A kettő mégis kizárja egymást? Hiszen a Coruscanti csatát megelőző napokban Obi-Wan és Anakin Dookut hajkurászták, és nem a neelvan csapzott népét segítették.

(Amúgy van olyan oldal, ahol meg lehet nézni, mi milyen canon?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wikiepedia és a Wookieepedia a könyveknél kiírja, hogy milyen kanon. A filmek regény változataira, illetve a hozzájuk tartozó vizuális szótárakra G Canont ír, a többi C Canon. Van pár S, és néhány N Canon. (Az eddig megjelent kb 220 regényből, és 80 "szakkönyvből") :oops:

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van azzal, hogy a CW utolsó öt része nem kicsit ütközik a Labyrinth of Evillel? Elméletben az is C canon, nem? A kettő mégis kizárja egymást? Hiszen a Coruscanti csatát megelőző napokban Obi-Wan és Anakin Dookut hajkurászták, és nem a neelvan csapzott népét segítették.

(Amúgy van olyan oldal, ahol meg lehet nézni, mi milyen canon?)

Hát a LoE és a régi CW egy szinten vannak, és elég érdekesen oldották meg a problémát. Ha jól tudom úgy született az ellentmondás, hogy Luceno megkapta Lucas jegyzeteit ami alapján meg kellett írnia a könyvet. Ő kicsit kibővítette ezeket és ebből lett a regény korai vázlata, amit visszaküldött "ellenőrzésre", onnan meg továbbküldték Tartakovskyéknak, hogy ez legyen a történet alapja, de ezek után már nem volt kapcsolat a készítők között.

 

A Tythe/Nelvaan ellentmondást egész egyszerűen megoldották: mindkettő megtörtént egymás után, előszőr Tythe-re mentek, aztán onnan Nelvaan-ra (ha megnézed a magyar kiadást a 368. oldalon említik Nelvaan-t) De a jelenet amiben elindulnak Corucsant-ra a LOE-ben az már így Nelvaan utánra esik, vagyis abban a fejezetben van egy "vágás".

 

Palpatine elrablása már bonyolultabb, hiszen azt nem lehet így megoldani. Igazából minden utalás Palpatine elrablására ami más könyvekben/képregényekben van a LoE-t veszi figyelembe, nem a rajzfilmet, és előjöttek Paxi Sylo karakterével, aki a kisgyerek a Dantooine-on, aki vizet ad Windu-nak. Na ő elvileg gyerekkori élményei alapján csinált filmet a Klónháborúkról, és ez megmagyarázná, hogy miért ugrik akkorát Windu és miért máshogy rabolják el Palpatine-t. De ez csak egy lehetőség a rajongóknak, hogy elkönyvelhessék a túlstilizált sorozatot mint "in-universe" rajzfilmet, viszont amellett, hogy ezt a lehetőséget nyitvahagyják direkt nem határozzák meg, hogy tényleg ez-e a helyzet vagy nem. Erőltetett már?

 

 

Ahogy már előttem mondták a Wookieepedia nagyjából jól beosztja a dolgokat, hogy mi milyen canon, de azért szkeptikusan kell olvasni (mint minden wiki-t), mert nem tökéletes, a regényváltozatok nem G-canonok például, se a Visual Dictionary sorozat, hiába mondja ezt. Ettől függetlenül nem akarom leszólni a Wookieepediát, mert nem fogsz annál jobb weboldalt találni ilyen információkról, és én is irogatok bele néha. Sőt, az új Clone Wars sorozat készítői is a Wookieepediát használták, hogy képbe legyenek a karakterek előtörténetével, és az EU-val!

 

Mellesleg a The Force Unleashed képregény elérhető már vhonnan a neten? Mert én még csak azt a 10 oldalas preview-t találtam meg...:oops:

A Force Unleashed képregény még meg sem jelent :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...előjöttek Paxi Sylo karakterével, aki a kisgyerek a Dantooine-on, aki vizet ad Windu-nak. Na ő elvileg gyerekkori élményei alapján csinált filmet a Klónháborúkról, és ez megmagyarázná, hogy miért ugrik akkorát Windu és miért máshogy rabolják el Palpatine-t. De ez csak egy lehetőség a rajongóknak, hogy elkönyvelhessék a túlstilizált sorozatot mint "in-universe" rajzfilmet, viszont amellett, hogy ezt a lehetőséget nyitvahagyják direkt nem határozzák meg, hogy tényleg ez-e a helyzet vagy nem. Erőltetett már?

 

Uhh ez aztán már nagyon durva :oops:

 

Nekem még az lenne a kérdésem, h a Holiday Special-ön belül a rajzfilm betét is csak S-szintű? És, h a Droids, hogyan lehetséges, ha Antilles volt a gazdájuk mind a 19 évben?

Ja és még egy kérdés, azt vajon majd az EU megtudja valahogy magyarázni, (bár biztos megpróbálják. ez a Paxi Sylo nem semmi:)), h semmijen régebbi Clone Wars-os regényben, képregényben, nem volt Ahsoka, Anakin mellett??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh ez aztán már nagyon durva :)

 

Nekem még az lenne a kérdésem, h a Holiday Special-ön belül a rajzfilm betét is csak S-szintű? És, h a Droids, hogyan lehetséges, ha Antilles volt a gazdájuk mind a 19 évben?

Ja és még egy kérdés, azt vajon majd az EU megtudja valahogy magyarázni, (bár biztos megpróbálják. ez a Paxi Sylo nem semmi:)), h semmijen régebbi Clone Wars-os regényben, képregényben, nem volt Ahsoka, Anakin mellett??

 

Hát ez az.Hogy a fenébe nem említik Ashokát az EP3-ban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erőltetett már?

Ja :D

Köszi az összefoglalót. Hát, ez a gyerekkel való magyarázat tényleg baromi erőltetett, szóval inkább vehetnék egyből N canonnak. Meg szerintem még a Neelvani esemény magyarázata sem igazán passzentos. Mert ugye a könyvben is van így egy ugrás, meg a CW-ben is. Egész pontosan szitányi lyukakkal van teletüzdelve. Mert a CW-ben a Coruscant ostroma eléggé párhuzamba megy a Neelvani eseményekkel, de közben a LoE-ben is párhuzamos az ostrom és a Dooku hajkurászás. A 368. oldalon pl. bár említik Neelvant, de még csak akkor indultak volna oda - következtetés, mert erről votlaképpen szó sincs, csak annyi, hogy a Tyhte-on állomásozó Konföderációs flotta egy része oda ment (viszont a CW-ben még csak flotta sincs ott) - de nem mennek, mert bejelentkezik először Palpatine, majd a vészcsatornán Coruscant is (Windu a környéken sincs, mint a CW-ben), és akkor van egy hasonló jelenet, mint a CW-ben, hogy Anakin kiadja az indulási parancsot. Tehát akkor ez most úgy zajlott, hogy Obi-Wanék először elmentek Tythe-ra, levezényelték a kis eszmecseréjüket Dookuval, aztán ahelyett, hogy mentek volna a Coruscantra, még rákanyarodtak a neelvani küldetésre is, amit mellesleg a Tyhte-i küldetéssel párhuzamosan (vagy az előtt?) adtak parancsba. Szóval ez nagyon zagyva, erőltetett. Inkább nyílvánították volna a fenébe N canonnak az egész CW-t.

Bár legalább a továbbiakban a LoE-re hagyatkoznak akkor, nem a CW-re, szóval ez akár fel is fogható egy N-nek nyílvánításnak :D

Vagy tényleg csak egy Holo-film az egész :D

 

Hát ez az.Hogy a fenébe nem említik Ashokát az EP3-ban?

Szerintem ez annyira nem meglepő, rengeteg előkarakter tűnt fel és el úgy, hogy későbbi részekben egy szót sem szólnak róluk. Watto, Shmi, Cliegg Lars, Padmé, Qui-Gon Jinn, Mace Windu, Bail Organa, Jar Jar, ők is olyanok, akik később nem lettek említve, pedig elég jelentős személyek. Egyszerűen Ashoka nem került szóba az ep3-ban, mint sokan mások.

Ez egy tipikusan olyan kérdés, mint az, hogy "Miért nem említik Qui-Gont az ep4-5-6-ban?"

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt inkább arra gondolt Frenkie, hogyha Anakinnek lett volna tanítványa az EPII - EPIII közt eltelt időszakban, arról a III. résznek be kellett volna számolnia, hiszen elég nagy horderejű dolognak számít az a Jediknél.

Én is erre gondoltam :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehet erről az oldalról letölteni?

A boritó-képek melletti (more...)-ra kell rákattintani. Eztán bejön egy oldal és ott a GRAPHIC NOVEL-re kattintva (más képregényeknél mást ir ki, de itt ezt) lelehet szedni egy cbr fájlt egy rapidshare-es linkről, amit aztán WinRAR-al kilehet tömöriteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A boritó-képek melletti (more...)-ra kell rákattintani. Eztán bejön egy oldal és ott a GRAPHIC NOVEL-re kattintva (más képregényeknél mást ir ki, de itt ezt) lelehet szedni egy cbr fájlt egy rapidshare-es linkről, amit aztán WinRAR-al kilehet tömöriteni.

Kösz szépen, közben megoldódott a dolog "Családi" segédlettel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De furcsa. Azért jó az Unleashedben, hogy ez lesz az első olyan SW játék, mely nem filmfeldolgozás és az ep1-2-3 karaktereit mozgatja az ő arcukkal (nem mellesleg, a legszebb SW játék, én már csak a videók miatt is végignyomnám, ha tehetném).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.