Ugrás a kommentre

Kedvenc karaktered


Lenci

Ki a kedvenced?  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki a kedvenced?

    • Anakin Skywalker/Darth Vader
      13
    • Luke Skywalker
      2
    • Palpatine
      0
    • Obi-Wan Kenobi
      11
    • Padme Amidala
      0
    • Leia Organa
      0
    • Yoda
      6
    • Han Solo
      2
    • C-3PO
      1
    • R2D2
      0
    • Qui-Gon Jinn
      3
    • Dooku
      2
    • Chwebacca
      1
    • Mace Windu
      1
    • Lando Calrissian
      0
    • Wilhuff Tarkin
      1
    • Jabba
      0
    • Darth Maul
      0
    • Jar Jar Binks
      0
    • Valaki más
      5


Ajánlott hozzászólás

És miért pont Wedge?

 

6 évesen találkoztam először az SW univerzummal, azon belül a 4. résszel. A Halálcsillag elleni támadás ragadt meg bennem legjobban és még most is a kedvenc űrcsatám. Mikor idősebb lettem már nem csak a harcot néztem, hanem a szereplőket is. Ezen a ponton Han Solo volt a kedvencem, míg Wedge egy nagyon szimpatikus pilóta. Aztán jött a Birodalom Visszavág, ami hozta magával a kedvenc felszíni csatám és itt debütált a kedvenc járművem, az AT-AT. Most nem részletezem, hogy milyen hatással volt rám ez a masina. :D

A csata alatt Wedge volt az egyetlen pilóta, aki el tudott intézni egy AT-ATt. Luke nem számít, mert kilőtték alóla a gépet. :lol: Ezek után már nem csak egy szimpatikus pilótának tartottam, hanem a legjobb pilótának, amire a Jedi Visszatér még rátett pár lapáttal. Később meg azt vettem észre, hogy nem is érdekel mi van a többi karakterrel. Még egy kis kiegészítés, az első SW könyv amit olvastam az X-Szárnyúak sorozat egyik része volt. Abba pedig Wedge elég fontos szereplő, szóval még jobban meglehet kedvelni :)

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába jó pilóta, de a filmekben kvázi nincs is karaktere. Kapott két mondatot. :D Nehezen említhető egy lapon emiatt a többi szereplővel.

Boba Fett -et is mennyien imádják, pedig neki sincs több szerepe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába jó pilóta, de a filmekben kvázi nincs is karaktere. Kapott két mondatot. :D Nehezen említhető egy lapon emiatt a többi szereplővel.

Chewbaccának és R2-D2-nak meg egy szava sincs, mégis milyen népszerűek. :P Wedge meg azért mégis csak felrobbantott egy Halálcsillagot, meg egyedüliként gyűrt le egy AT-AT-t, és persze nem mehetünk el amellett, hogy ha ő nincs, Luke Skywalkert lelövi egy egyszerű TIE pilóta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellenek az ilyen remek mellékkarakterek, még ha nagyon mellékes is. Ilyenkor nagyon jó az EU, ami képes jó sztorikat köríteni a hasonlóan érdekes szereplőkről :)

Wedge valóban szimpibb, valamiben egyetértünk Odyval SW terén :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes egyébként, hogy Lucas Biggset "ölte meg" és nem pedig Wedge-et az EpIV-ben...

Szerintem azért, mert Biggs Luke gyerekkori jó barátja volt, így az önfeláldozása is fajsúlyosabb. Ezért is tették vissza azt a jelenetet, amikor találkoznak a csata előtt a hangárban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért, mert Biggs Luke gyerekkori jó barátja volt, így az önfeláldozása is fajsúlyosabb. Ezért is tették vissza azt a jelenetet, amikor találkoznak a csata előtt a hangárban.

Valóban így lehetett. Wedge halála semmivel sem lett volna jelentősebb, mint mondjuk Porkinsé. Így legalább a végére is jutott egy kis dráma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellenek az ilyen remek mellékkarakterek, még ha nagyon mellékes is. Ilyenkor nagyon jó az EU, ami képes jó sztorikat köríteni a hasonlóan érdekes szereplőkről :)

Szerencsére Wedge jó történeteket kapott az EU íróktól, ezért is tudtam jobban megkedvelni a karakterét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...

Sok karaktert kedvelek az SW-ből, de ha a kedvenceket kérdik, akkor négy karaktert írok. Mace Windu, Ahsoka Tano, Shaak Ti és Darth Bane. Erősen hajlok Qui-Gon Jinn irányába is, lehet később be is teszem a kedvenceim közé. De ha választani kell akkor Windu-t jobban csípem. Ezért Mace-t választom. :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Kedvenc karaktereim:

Cad Bane

Han Solo

Yoda

Boba Fett

és a Mos Eisley-i kantin összes randa vendége.

 

Én régebben hatalmas Vader rajongó voltam, ha megkérdeztek, valószínűleg gondolkodás nélkül azonnal rávágtam volna, hogy Vader, ma már tudom, hogy ő az, aki nélkül nincs Star Wars, annyira összetett jellem, annyira áthat minden star wars kiadványt, hogy róla csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Vader maga a Star Wars, ő az alfa és az omega abban a bizonyos messzi messzi galaxisban.

De egyébként nem is lehet róla egy karakterként gondolkodni, ha egy ilyen válaszlehetőség van, h Anakin Skywalker/Darth Vader, akkor eszünkbe juthat a szegény kis rabszolgagyerek, a fiatal önfejű tinédzser, a tépelődő hős, a kíméletlen titokzatos sötét nagyúr, meg a végén a megtért apa. Ezzel szemben ha mondjuk Yodára, vagy Han Solóra gondol az ember, mindig ugynazt a figurát látja maga előtt, Vaderrel szemben. Mindenki mást szeret benne, de szerintem az biztos, hogy Anakin Skywalker nem teljesen azonos Darth Vaderrel. Én ebben a szavazásban biztos, h különválasztottam volna a kettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én régebben hatalmas Vader rajongó voltam, ha megkérdeztek, valószínűleg gondolkodás nélkül azonnal rávágtam volna, hogy Vader, ma már tudom, hogy ő az, aki nélkül nincs Star Wars, annyira összetett jellem, annyira áthat minden star wars kiadványt, hogy róla csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Vader maga a Star Wars, ő az alfa és az omega abban a bizonyos messzi messzi galaxisban.

Mindenki mást szeret benne, de szerintem az biztos, hogy Anakin Skywalker nem teljesen azonos Darth Vaderrel. Én ebben a szavazásban biztos, h különválasztottam volna a kettőt.

 

Ezt nagyon szépen megfogalmaztad és különösen ezt tetszik:

De egyébként nem is lehet róla egy karakterként gondolkodni, ha egy ilyen válaszlehetőség van, h Anakin Skywalker/Darth Vader, akkor eszünkbe juthat a szegény kis rabszolgagyerek, a fiatal önfejű tinédzser, a tépelődő hős, a kíméletlen titokzatos sötét nagyúr, meg a végén a megtért apa. Ezzel szemben ha mondjuk Yodára, vagy Han Solóra gondol az ember, mindig ugynazt a figurát látja maga előtt, Vaderrel szemben.

 

Kétségtelen, hogy Vader nem egy papírmasé figura. Egyébként én még nem is gondolkodtam rajta, hogy ki a kedvencem. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azért szeretem Anakint, mert összetett és ellentmondásos személyiség, messze több, mint egy átlagos filmes karakter. És hogy mennyire nem azonos Vaderrel? Hát annyira nem, hogy én általa kedveltem meg Vadert is, akit az előélete nélkül nem is lehetett igazán megérteni, és ezáltal elfogadni sem. Az előzményekkel került minden a helyére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.