Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

És az egy éves évforduló ellenére semmi hír az új filmről. Pedig elég sokan merték állítani, hogy most lesz valami.

 

Nagyon fű alatt csinálják a dolgot. Lehet olyan nagy dobásra készülnek, hogy minden infót katonai szinten titokban kell tartani. De az is lehet, hogy az ellentéte igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem tavaly ilyenkor épp tombolt egy átkozott erős hurrikán New York partjainál, sőt az egész keleti parton az USA-ban, aztán a világ valami egészen másra kezdett figyelni.

Aznap minden gond és baj háttérbe szorult, az egész földkerekségen címoldalon számoltak be, hogy Lucas eladta a birodalmát a Disneynek.

Ekkora össznépi, internet szerte tapasztható meglepetést és sokkot talán sose tapasztaltam.

A közösségi oldalakon (twitter, facebook) csak ez volt a téma hosszú hosszú órákon át.

 

Új időszámítás vette kezdetét.. A kezdeti sokk, bizalmatlanság, rossz érzés később fokozatosan alábbhagyott. Ma meg már ott tartunk, hogy izgatottan és epekedve várjuk a fejleményeket, az érdekes híreket a készülő SW projektekről.

 

Amit még kívánok, egy év múlva ilyenkor már elégedetten diskuráljunk az időközben műsoron lévő SW Rebels animációs sorozatról, és hatalmas lelkesedéssel kövessük az EPVII munkálatait.

 

Hajrá Disney, hajrá fanok! :rock:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Vajon milyen lenne Kasdan Boba Fett filmje? Vajon igazodna Boba prequeles és TCW-s múltjához? Vagy Kasdan inkább a saját elképzeléseit valósítaná meg? Nagyon remélem, hogy igazodnak hozzá, nem akarok a prequeltől és TCW-től eltérő Boba Fett filmet látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW-től még lehet, hogy eltérne (még jó kérdés, mennyire tekintik azt kánonnak), de a Disney tuti nem hagyná, hogy az ep2-től is eltérjen. Azért a Star Wars nem olyan "franchise", mint az X-men, ahol boldog, boldogtalan rendező a kénye-kedve szerint szétzilálhatja a széria kontinuitását. A Marvel-filmek esetén is baromira ügyelnek erre, pedig ott is létezett már néhány film, mielőtt ők átvették a szériát. Szóval emiatt szerintem nem kell aggódni. De még azon sem paráznék annyira, hogy a TCW-nek keresztbe vág, mert azért az nem tett hozzá olyan szorosan és szigorúan a karakterhez, hogy közéjük ne lehetne behelyettesíteni akármit. Pláne, hogy gyanúm szerint egy Boba Fett film az ep3 és 4 között játszódna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon milyen lenne Kasdan Boba Fett filmje? Vajon igazodna Boba prequeles és TCW-s múltjához? Vagy Kasdan inkább a saját elképzeléseit valósítaná meg? Nagyon remélem, hogy igazodnak hozzá, nem akarok a prequeltől és TCW-től eltérő Boba Fett filmet látni.

 

Szerintem nem fogja Boba múltját retcon érni. Ha a történet például egy sima fejvadász-kalandot mesél el, és nem nyúl mélyebbre Fett eredettörténetébe, úgy elkerülhető az ütközés, és teret is engedhet más jellegű, de egyéni ötleteknek is. Engem az is érdekelne, hogy ha tényleg megvalósul a film, ki játszaná Bobát? Ha a hírek igazak, és a IV. és V. rész között játszódna a film, akkor Boba a harmincas évei elején jár, Daniel Logan 27 éves, Temuera Morrison meg 53. Elképzelhető, hogy Boba Fett a saját filmmel új arcot is kaphat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizártnak tartom, hogy a prequel-t bármilyen hivatalos SW alkotás figyelmen kívül hagyná vagy azzal inkonzisztens tartalmat közvetítene. A fikázók ellenére az Ep.1-2-3 is ugyanolyan szerves része a Saga-nak, így a SW univerzumnak, mint a klasszikus trilógia.

Innentől kezdve Boba eredete és alapvető személyisége adott. Ez egyébként szerintem egy kifejezetten jól sikerült része a két trilógia közt megvalósított kapcsoknak, tehát amúgy se lenne értelme megbolygatni.

 

A TCW lényegileg nem sokat tett hozzá Boba-hoz. Annyit láttunk belőle, hogy rögtön apja nyomdokaiba lép és fiatal kora ellenére is rendkívül tehetséges és már neve van a "piacon". Ez azért elég jól következik az Ep.2-es eseményekből, ill. a klasszikusban betöltött majdani szerepéből. Tulajdonképpen csak megerősítették a döntő többség hitét a srác sorsával kapcsolatban.

 

Az esetleges film nyilván nem a TCW idején játszódna, mert annak semmi értelme nem lenne. Minden bizonnyal a két trilógia közé esünk be, amikor Boba már felnőtt. A gyerekkori "kalandjainak" érdemi jelentősége nincs, tehát értelmetlen lenne belekavarni. Kifejezetten szándékosan kéne azon dolgozni, hogy keresztülhúzzanak bármiféle TCW-s motívumot, ezt meg nem feltételezem.

Sokkal hamarabb tudom azt elképzelni, hogy valamilyen szinten inkább összekötni próbálják a kettőt és akár TCW-s dolgokra is visszautaljanak. Ez se szükségszerű, de igény esetén könnyebben megvalósítható, mint az ütközés generálása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont egy ilyen film még keresztbe tehet a Rebelsnek, ha esetleg abban Boba visszatérne (márpedig ő is olyan személy, akinek majdnem, hogy kötelező tiszteletét tennie). Bár ezt meg azért tartom kizártnak, mert szerintem Filoni csapata együtt működik vagy fog működni a mozifilmes csapatokkal, direkt az ilyen inkonzisztenciák elkerülése végett - elvégre most aztán tényleg megteheti, hiszen a Rebels párhuzamban fog készülni a filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont egy ilyen film még keresztbe tehet a Rebelsnek, ha esetleg abban Boba visszatérne (márpedig ő is olyan személy, akinek majdnem, hogy kötelező tiszteletét tennie). Bár ezt meg azért tartom kizártnak, mert szerintem Filoni csapata együtt működik vagy fog működni a mozifilmes csapatokkal, direkt az ilyen inkonzisztenciák elkerülése végett - elvégre most aztán tényleg megteheti, hiszen a Rebels párhuzamban fog készülni a filmekkel.

Én is így gondolom. A Rebels és a Boba film is már teljesen Disney-projekt. Nem gondolnám őket olyan együgyűnek, hogy két ilyen volumenű alkotást egymással inkonzisztensen alkossanak meg. Ez elég komoly öngól lenne.

 

Persze ha egyáltalán Boba-t szerepeltetni akarják a Rebels-ben. Én ebben nem vagyok olyan biztos. Kérdés mennyire lesz jelentős az alvilági (pl. fejvadász) vonal a sorozatban. Ha nem annyira, akkor Boba simán elkerülhető karakter. Pláne ha szánnak neki egy külön filmet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom. A Rebels és a Boba film is már teljesen Disney-projekt. Nem gondolnám őket olyan együgyűnek, hogy két ilyen volumenű alkotást egymással inkonzisztensen alkossanak meg. Ez elég komoly öngól lenne.

És erre is hozhatunk példát a Marveltől Disney fronton. Bár a Rebels animációs sorozatként valószínűleg nem esik olyan súllyal a serpenyőbe, mint az Agents of S.H.I.E.L.D., de megközelítése lehet ugyanaz a kettőnek. Ott is, a sorozat ugyan csak laza szálakkal, de például egy részben összefonódott a Thor: The Dark Worlddel, és ugye a két produktum egy időben készült. Valószínűleg hasonló kapcsolat lesz a Captain America: The Winter Soldier és az Agents of S.H.I.E.L.D. között is, illetve feltehetően ilyen-olyan formában összefonódik a későbbi filmekkel is, ha csak nem kap időközben cancelt. Szóval a Disney legalábbis Marvel fronton szorosan összefogja a sorozatokat a filmekkel, sőt, ilyen téren a mozifilmekhez köthető képregényekkel is (amelyek kánonnak számítanak a mozifilmek univerzumában!) és eddig semmi okunk nincs azt feltételezni, hogy nem járnak el hasonlóan a Star Warsszal.

Sőt, nekem van egy olyan érzésem, hogy ezentúl sokkal komolyabb összefonódás lesz itt mozifilmek, élő- és animációs sorozatok, képregények és könyvek között, mint eddig. Az EU, mint olyan, eddig formájában megszűnik létezni (kanonszint megy a levesbe), és ha a régi EU-ban már nem is tudnak rendet tenni, de szerintem az ő projektjeik már az Egy Univerzum szellemében fog készülni, amibe ugye a hat film, és mivel Filoni és csapata ott van, valószínűleg a TCW is bele fog még tartozni. De ismétlem, mindez az elgondolás csak abból jön, hogy milyen felfogásban építgetik a Marvel Moziverzumot. Valószínűleg tartom, hogy a Star Warsnál is ez lesz (már csak üzleti szempontból is ez éri meg), mert ez bizony követendő példa.

 

A második bekezdésedre a Rebels saját topicjában reagáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Boba Fett filmekhez! :D

Akkor most elveszem a kedved. :D

 

A Latino Review hírei szerint a film 2018 -ban jönne. Kasdan, mivel utálja a prequeleket a következő sztorit kerekíti: valaki teljesen ismeretlen megöli az igazi Bobát és felveszi annak páncélját. Róla szólna a film.

 

:lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Latino Review hírei szerint a film 2018 -ban jönne. Kasdan, mivel utálja a prequeleket a következő sztorit kerekíti: valaki teljesen ismeretlen megöli az igazi Bobát és felveszi annak páncélját. Róla szólna a film.

Végül is sokkal jobb az ep5-6-ban egy olyan Boba Fettet látni, aki valójában nem is Boba Fett, mint egy klón Boba Fettet. :pfff: De hogy magyarázza meg azt az apróságot, hogy az ep5-ben Boba Jango hangján beszél, ahogy egy klónnak kell. Vagy a tök ismeretlen hangmodulátort tett a sisakba, hogy ezzel is ő lehessen az igazi Boba Fett? :D Csavaros sztori, csavaros...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább bele se gondolok ebbe. Annyira nem érdekel még ez, hogy hihetetlen. :D Sokakkal ellentétben én azt se gondolom, hogy Boba egy izgalmas karakter lenne egy mozifilmnek. Ami érdekesség lenne a karakterben azt azonnal kinyírják azzal, hogy egy vad idegent bújtatnak a ruhájába. :D Már Kasdan is elhülyül? Nem jó jel az EPVII előtt. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meglennék a spin-off filmek nélkül is, úgy általában véve (a Disney-féle szerződés leginkább emiatt tűnt riasztónak anno, nem is az új trilógia miatt). A lent vázolt sztori valóban elég meredek és teljesen felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.