Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nem kell prequel fikázónak lenni, hogy valakinek ne jöjjön be Jar Jar karaktere, vagy egyéb filmes elem. Nem rühellem, de többek közt nekem se tetszett túlzottan a gungan baromkodása (bár akadt, amin megmosolyogtam). Ettől még elfogadom a film részeként, és vele együtt szeretem az Ep1-et. Nem attól lesz valaki "igaz rajongó", hogy mindenben csak a pozitívat látja meg, míg a negatívabb vélemény már "fikának", és az agyatlan gyűlölködőkkel való egy lapon említésnek minősül számára. Elég gyermeteg látásmódnak tartom...

 

De hogy ne OFF-oljak... Remélem, az Ep7-ben is akad majd olyan karakter, aki biztosítja a könnyedebb hangvételt, bár erre szerintem C-3PO és R2-D2 csipkelődései is tökéletesek, a klasszikus trilógiában jól működött a párosuk. Így nem feltétlen érzem szükségét egy újabb Jar Jar születésének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, ha valaki nem szereti Jar-Jart, az már kapásból agyatlan prequel fikázó. :facepalm:

De hát nem erről van szó az Isten szerelmére. :facepalm: Csak ne gyere nekem a prequel fikázók szövegeivel ha nem úgy gondolod! Azzal nem tudok mit kezdeni amit bemesélsz magadnak. Azt majd másnak kell kibogozni miért van.

 

Nem kell prequel fikázónak lenni, hogy valakinek ne jöjjön be Jar Jar karaktere, vagy egyéb filmes elem. Nem rühellem, de többek közt nekem se tetszett túlzottan a gungan baromkodása (bár akadt, amin megmosolyogtam). Ettől még elfogadom a film részeként, és vele együtt szeretem az Ep1-et.

Ez így van, nincs semmi baj vele.

 

Nem attól lesz valaki "igaz rajongó", hogy mindenben csak a pozitívat látja meg, míg a negatívabb vélemény már "fikának", és az agyatlan gyűlölködőkkel való egy lapon említésnek minősül számára. Elég gyermeteg látásmódnak tartom...

Az meg kb. a bölcsőde szintje, hogy nem értik a lényeget Jar Jar kapcsán, és egyből paranoiásak lesznek ha valaki a pártjára áll. Főleg Te beszélsz gyermeteg látásmódról, aki Ahsokát nem tudja elfogadni csak úgy ahogy magad elképzeled? Ellenvélemény elfogadása kizárva. Ez nem gyermeteg? A belátás szikrája sincs meg a más véleménye iránt, itt meg arról polemizálsz ki az óvodás? Na ne már....

 

De hogy ne OFF-oljak... Remélem, az Ep7-ben is akad majd olyan karakter, aki biztosítja a könnyedebb hangvételt, bár erre szerintem C-3PO és R2-D2 csipkelődései is tökéletesek, a klasszikus trilógiában jól működött a párosuk. Így nem feltétlen érzem szükségét egy újabb Jar Jar születésének.

Remélem egy 5x Jar Jar utód érkezik, aki miatt a sok "rajongó" az ereit vágja fel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valami egészen agyament állatfajhoz tartozom ezek szerint, mert ugyan nem vagyok Jar Jar fan egyáltalán nem neheztelek rá, nem tartom cikinek és pláne nem utálom, sőt akár azt is írhatnám, hogy kedvelem. Édesanyámat hoznám még példának, aki alapvetően nem rajong a Star Wars filmekért, kivétel ez alól az Episode I, az is éppen Jar Jar miatt. Akkor ő hova, melyik 'kategóriába' sorolható? Na meg persze én?! :D:P

 

Ami az EP VII-et és Jar Jar-t illeti: éppenséggel kíváncsi lennék Jar Jar sorsára az ismert események tükrében... értsd, hogy mi történt vele és népével a birodalmi időkben és azt követően.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

bár erre szerintem C-3PO és R2-D2 csipkelődései is tökéletesek,

Ha jobban belegondolok, nélkülük szinte nem is SW a SW, szóval őket mindenképpen vissza kell hozni! Kész szerencse, hogy az ő esetükben a legkevésbé problémás :)

 

Édesanyámat hoznám még példának, aki alapvetően nem rajong a Star Wars filmekért, kivétel ez alól az Episode I, az is éppen Jar Jar miatt. Akkor ő hova, melyik 'kategóriába' sorolható? Na meg persze én?! :D:P

Van egy ilyen kategória, bár nem tudom, hogy hívják, én is ismertem a környezetemben nem is egy embert, akik hasonlóan vélekedtek :D Számukra az SW egy szimpla szórakozás, de azért Jar Jart megjegyzik, mert olyan vicces :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar utálat kicsit nagy dobra lett verve. Az igaz, hogy Lucas túlzásokba esik, s a bohóckodásait vissza lehetett volna szorítani, ugyanakkor mégis fontos szereplő. Ő ugyanis a galaxis történetében az egyszerű ember. Gondoljunk csak bele: készülőben a galaxis történetének legnagyobb "eseménysorozata", minden sarkon jedik, sith-ek, Anakin, királynő stb. Mi azonban átlagemberek vagyunk. Na ez az átlagember Jar Jar is, aki nem érti az eseményeket, fél a nagy dolgoktól, egyszerű szemlélődő, aki örökös görcsben van, hogy a nagyokhoz képest esetlen, s mindent elront. Ez nem azt jelenti, hogy szánalmas figura, hanem azt, hogy olyan mint egy átlagember. Éppen ezért szerethető, s főleg a kicsik - akik életük kezdetén találkoztak az EP I-gyel - értették meg, hiszen ők maguk is ilyen nagy események - suli, felkészülés a felnőttkorra, találkozás az első barátokkal - kezdetén voltak. Ne feledjük, hogy Lucas a nevelésre mindig vigyázott, egy időben a kormány megbízásából is dolgozott ilyen területen - így nem véletlen Jar Jar figurája sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg Te beszélsz gyermeteg látásmódról, aki Ahsokát nem tudja elfogadni csak úgy ahogy magad elképzeled? Ellenvélemény elfogadása kizárva. Ez nem gyermeteg? A belátás szikrája sincs meg a más véleménye iránt, itt meg arról polemizálsz ki az óvodás? Na ne már....

OFF

 

Egyrészt, nem értem, ennek mi köze a topik témájához, vagy ahhoz, amit lentebb írtam. Másrészt, az se tiszta, mire gondolsz az Ahsokás mondatod alatt, a megfelelő helyen szívesen elolvasom a kifejtésed. Harmadrészt, privátban felfrissíthetnéd a memóriám, mikor fordult elő olyan, hogy nem fogadtam el, vagy tiszteltem a másik véleményét ezen a fórumon, akkor is, ha az az enyémmel ellentétes volt? Már ha valóban volt ilyen eset... ha így lenne, elég valószínű, hogy nem járnék ide, nem? ;)

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lecsoka érti a lényeget hogy Jar-Jar egy szimbólum. A békés Köztársaság szimbóluma amiről Kenobi mesélt Luke-nak.

 

Lok Durd: Kit érdekel a sokak, meg mások véleménye? Az ilyenektől jöttünk ide, mert engem baromira nem érdekel a szűklátókörüségük. Beraknak egy vicces figurát aki tök aranyos, erre már 14 éve fikázzák.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is azt mondom, Jar Jar inkább a Rebels-ben szerepeljen. Egyébként nekem se kedvencem a figura, de azért nálam az ewokoknál ezerszer jobb. :) Nem feltétlenül kell egy újabb hülyéskedő karakter, arra jó lesz Thripio és Artu piszkálódásai. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lecsoka érti a lényeget hogy Jar-Jar egy szimbólum. A békés Köztársaság szimbóluma amiről Kenobi mesélt Luke-nak.

Ettől függetlenül, ezt egy kevésbé idegesítő karakterrel is meg lehetett volna oldani

Lok Durd: Kit érdekel a sokak, meg mások véleménye?

Megmondom: azokét az emberekét akik fizettek 4 milliárdot a SW-ért, és szeretnék, ha a pénzük megtérülne. Ezen cél elérése érdekében, azonban figyelembe kell venni a sokak véleményét (is), és szerintem már csak ezért is kizárt, hogy valaha viszontlátjuk nagyképernyőn naboo-i barátunkat (hacsak mégsem dönt úgy a Disney, hogy 3D-ben újra moziba viszi a részeket)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo, köszi, úgy látom, neked legalább sikerült értelmezned a hozzászólásomat. Azt próbáltam megindokolni, hogy Jar-Jar szerepeltetése miért lenne hülyeség a Disney részéről: túl sokan nem szeretik, így marketing szempontból, nem lenne okos fogás részükről belerakni az új filmekbe.

Azt meg nem értem, miért nem lehet elképzelni, hogy ugyanazon okok miatt, mint oly sokan mások én se szeretem túlságosan Jar-Jart (valószínűleg egyébként azért ugyanazon okok miatt, mert ezek a fő problémák a karakterrel ;) ) És nekem teljesen oké, hogy itt sokan szeretitek a lüke gungant, (én is csak az EpI-ben nem bírtam, a Bombad Jedi és a Supply Lines TCW epizódok pl máig a kedvenceim között szerepelnek), de számomra kissé tragikomikus, hogy egy rossz szó Jar-Jarról egyeseknek egy személyes támadással ér fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem felesleges lenne Jar-Jar-t betenni az új moziba. Elég erőltetett is lenne, nem is elsősorban a személyisége miatt, hanem egyrészt az idő intervallum okán, másrészt szerintem bőven elég az a régi szereplő, akit bevesznek és én inkább az újakra lennék kíváncsi. Jar-Jart-t elsősorban a Detours-ban néztem volna meg, úgy gondolom az lett volna igazán az ő asztala, de a Rebels-ben bizonyos keretek között is lehetne létjogosultsága.

 

OFF

Maga a karakter gyerekkoromban mikor láttam a filmeket nagyon tetszett (még annak idején 8-10 évesen Jar-Jar os maszkban - amit egy barátom apja hozott Amerikából és tényleg nagyon profin nézett ki - szaladgáltam az iskola udvarán...), szórakoztatónak tartottam és szimpatikusnak is egyben. Ezek az idők már elmúltak, manapság már másképp állok hozzá és más szemmel nézem a filmeket is! Nem mondanám ellenszenvesnek és azt sem állítanám, hogy nem tud komikus, megmosolyogtató helyzeteket teremteni. De, sok esetben már inkább erőltetettnek és inkább szánalmasnak találom, mintsem viccesnek. A 2. - 3. részben elég keveset szerepelt, pedig van benne potenciál és aki azt mondja, hogy nem fontos és lényeges karakter, az szerintem nem értette meg a filmet, de balanszírozni kellene a jeleneteit, inkább több helyzetkomikumot belevinni, de megtartani abból a vonalból is, amit az Ep. II-ben láthattunk... akkor jó lehet és nem csak kisebb szerepekre, mint mondjuk a Klónokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A napokban olvastam, hogy pletyka szinten felmerült Florence Welch Ep7-es szereplése. Nekem azonnal Mara ugrott be a csajról. :) Szerintetek elképzelhető, hogy az új filmben egy az egyben, vagy akár nyomokban, de átemelik Zahn karakterét az EU-ból? Tudom, állításuk szerint valami "teljesen újat" szándékoznak letenni az asztalra, de ez még nem feltétlen zárja ki Zahn elemeinek felhasználását, ahogy Coruscant elnevezésével, vagy a TCW-s Marg Sabl manőverrel történt. Érdekes lenne, Marában sok potenciált látok filmes szinten.

Ha ez a csaj tényleg szerepelni fog a filmben, akkor a legbölcsebb tényleg az lenne, ha maradnának a Mara Jade névnél és a legalapvetőbb (EU-ból is ismert) tulajdonságoknál, eredetnél. Még ha aztán a konkrét cselekmény teljesen más irányt is vesz vele kapcsolatban.

 

Ha mást akarnak, mint az EU, akkor célszerű valóban teljesen más karaktert (kinézetben is) használni. Egyébként óhatatlanul felmerül az emberben a parasztvakítás és hülyének nézés lehetősége. Beteszünk vkit, aki full olyan, mint XY az EU-ból, de hát ő nem az, mert másképp hívjuk, stb.. Ez ostobaság.

 

Eddig szerencsére nem rombolták a SW nimbuszát hasonlókkal, valószínűleg nem most kezdik majd el. Jó kiindulás lehet pl. a TCW, ahol mondjuk Ventress szerepel és rendben is van a dolog.

 

Egyébként meg (kiindulva a színészek korából) nem úgy volt, hogy min. ~30 év eltelik az Ep.6 és 7 közt? Csak mert akkor elég nehezen tudnák ezt a csajt Mara-ként bevenni a buliba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy Marának túl fiatal a csaj (ha feltételezzük, hogy az új filmben ~30-40 évvel járunk az Ep6 után), révén, hogy a karakter majdnem egyidős Luke-al. Reálisabb elképzelés - ha egyáltalán igaz a pletyka -, hogy a beharangozott női főszereplőhöz van köze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy Marának túl fiatal a csaj (ha feltételezzük, hogy az új filmben ~30-40 évvel járunk az Ep6 után), révén, hogy a karakter majdnem egyidős Luke-al. Reálisabb elképzelés - ha egyáltalán igaz a pletyka -, hogy a beharangozott női főszereplőhöz van köze.

Igen, azért is írtam, hogy új karakterhez meg nem túl okos dolog egy már létezőével (még ha EU-s is) azonos kinézetű színészt alkalmazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU-s topikban már felvetettem én is, hogy ehhez a karakterhez túl fiatal, ellenben a lánya lehetne, így nem volt probléma a hasonlóság, és volna némi EU-s alap is.

Akár. ;)

Ha már lehetne választani, akkor inkább Mara külső adottságait örökölje, mint Luke-éit. :D Tőle meg "elég" az Erőérzékenység és belső értékek. :)

 

Mondjuk tényleg nagy kihívás lesz folytatni a Saga-t, mert karakterek tekintetében minden szál el lett varrva. Az Ep.3-ban látjuk Luke és Leia születését, ismerjük Palpi-t és Vader-t, ill. feltűnnek mások is. Lényegében csak Han a teljesen új figura a klasszikusban, de ez jól is van így.

Ehhez képest az Ep.7-re ha előkeveredik néhány Solo és/vagy Skywalker csemete, akkor az elég érdekesen fog mutatni. Még Solo-éknál legalább tudjuk kik a szülők (hogyan ismerkedtek meg, el tudjuk képzelni az életüket), de Luke-nál még a párja is a mély ködből tűnne elő.

Erre pedig az EU nem kínálhat megoldást, hisz elég röhejes koncepció lenne, hogy egyrészt felejtsük el az EU-t, mert új sztori van, de azért a semmiből előkerülő karakterek múltjának nyugodtan nézzünk ott utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez képest az Ep.7-re ha előkeveredik néhány Solo és/vagy Skywalker csemete, akkor az elég érdekesen fog mutatni. Még Solo-éknál legalább tudjuk kik a szülők (hogyan ismerkedtek meg, el tudjuk képzelni az életüket), de Luke-nál még a párja is a mély ködből tűnne elő.

Emlékeim szerint meg is erősítették, hogy a Skywalker-vérvonal folytatódni fog az Ep7-ben. Valahol evidensnek lépésnek tartom, de épp az általad írtak miatt nem tartom jó ötletnek, hogy Luke révén bukkanjon fel az illető (illetők). Túl sok "semmiből" feltűnő személy kizökkentő lehet, míg Han és Leia által már adott egy szál, amit csak tovább kell gondolnia a nézőnek (házasság, gyerekek, stb.), így jó esély van rá, hogy egyáltalán nem lesz zavaró egy Solo gyerek felbukkanása az új részben. Mindenképp amellett vagyok, hogy Leia által bontakozzon ki a Skywalker-család következő generációja. Bár ebben az esetben is komoly ütközések születhetnek az EU-val, hacsak nem emelik át konkrétan Jaina Solo karakterét, aminek egyébként nem látom akadályát (ettől még nyújthat merőben újat a film). Az átlag nézőnek teljesen mindegy, hogy egy vadidegen csaj kezd akciózni Han és Leia Jedi-lányaként, vagy egy számukra épp ennyire idegen (az EU-soknak mégis régről ismert) karakter teszi tiszteletét az említett női főszereplőként. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ebben az esetben is komoly ütközések születhetnek az EU-val, hacsak nem emelik át konkrétan Jaina Solo karakterét, aminek egyébként nem látom akadályát (ettől még nyújthat merőben újat a film). Az átlag nézőnek teljesen mindegy, hogy egy vadidegen csaj kezd akciózni Han és Leia Jedi-lányaként, vagy egy számukra épp ennyire idegen (az EU-soknak mégis régről ismert) karakter teszi tiszteletét az említett női főszereplőként. :)

Igen, ez igaz. Csak épp ezért minek "megszentségteleníteni" egy EU-s karaktert? Hiába vesznek át olyat, akit az EU kedvelői ismernek, ha aztán teljesen más irányvonalat kap. Nekem, mint az EU-t nem igazán követőnek, teljesen mindegy az egész és semmi többletet nem adna. Az EU fanoknál viszont jó eséllyel kiverné a biztosítékot, hogy átvettek egy karaktert és kiforgatták, megváltoztatták.

Én a tisztaság híve vagyok, ha új, akkor legyen tényleg új. Ha át is vesznek EU-s karaktert, akkor célszerű megtartani annak eredeti identitását, még ha a cselekmény mást is hoz számára. Ezt viszont egy főszereplőnél nehéz bejátszani, mert végig reflektorfényben van a filmekben és volt az adott EU alkotásban is.

 

Amúgy totál egyetértek azzal, amit írtál. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Angliában egy ügynökségi iroda kiadott egy casting felhívást, és állítólag ez nem kamu.

http://www.bleedingcool.com/2013/06/19/scoop-star-wars-episode-seven-character-details/

I want to stress Bleeding Cool have 100% confirmed that the following is accurate and that the open casting started today in the UK.

 

Late-teen female, independent, good sense of humour, fit.

 

Young twenty-something male, witty and smart, fit but not traditionally good looking.

 

A late twentysomething male, fit, handsome and confident.

 

Seventy-something male, with strong opinions and tough demeanour. Also doesn’ t need to be particularly fit.

 

A second young female, also late teens, tough, smart and fit.

 

Forty something male, fit, military type.

 

Thirtysomething male, intellectual. Apparently doesn’t need to be fit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl nagy jelentőséget ezeknek én nem tulajdonitanék. A főszereplőket valószinüleg közvetlenül a fő stáb fogja kiválasztabni. Az se lepne meg ha Abramsnak vagy Kathleennek már konkrét ötleteik lennének arra kit szeretnének a főbb szerepekben látni és külön megkeresnék őket. Valszeg a kisebb szerepeket osztják ki az ilyen ügynökségeknek és lehet örülhetünk ha ezek kapnak egy-egy mondatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiegészítés

The casting directors for Disney‘s new Star Wars movie — April Webster and Alyssa Weisberg in the U.S. and Nina Gold in the UK — have sent casting breakdowns to agents.

 

Lehet köztük fontos szereplő leírás :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony ez nagyon jó hír :clap:

Remélhetőleg most is nagyon tehetséges színészeket válogat be.

Szóval simán benne van a pakliban, hogy az alábbi 7 karaktertípus, amit tartalmaz a lista...nos közte fontosabb szereplők is megbújhatnak. Nem kizárt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lista, bár nem sokat lehet kihámozni belőle még.

Pedig mi sem egyszerűbb. Lesz benne 20 év körüli Jedi tanonc, 30 körüli szellemes, vagány, aztán szintén 20 év körüli vagány csajszi. Nem ismerős ez valahonnan? Ha csak annyit mondok, hogy Luke, Han,Leia? Úgy tűnik,hogy a Disney tutira akar menni, és az "ami már egyszer bejött, összehozzuk mégegyszer" receptet követi, szinte lemásolva a klasszikus részek szereplőgárdáját. Nem csodálkoznék, ha még a frizurák is hasonlóak lennének. És ha még hozzávesszük, hogy azt rebesgetik,hogy a két fiatal ikerpár lesz... Lassan az lesz az ember érzése,hogy remake-re készülnek. Mondjuk a fejlemények eddig nekem tetszenek, csak lehet,hogy közületek sokan maguk ellen fogják fordítani a fénykardjukat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.